Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

LOTUS BIRTH


koufetaki

Recommended Posts

δεν ειναι δυνατον(και ομως ειναι)μετα απο την γεννα τριων παιδιων να ανακαλυπτω κατι τετοιο!λεγετε λοτους γεννα και απο οτι καταλαβα δεν κοβουν τον ομφαλιο λορο τον συντηρουν με βοτανα ποιο πολυ για την μυρωδια και περιμενουν μεχρι και πεντε μερες να αποκολληθει μονος του απο το νεογνο.ξερει καμια κοπελα περισσοτερα γι αυτο?θα ηθελα να μαθω λιγο συνκλονιστηκα ειναι η αληθεια!http://www.youtube.com/watch?v=sGEIl6peVVw&feature=related

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

πρωτη φορα το ακουω και εγω...

δεν ξερω να σου πω κατι.....

απλα αναρωτιεμαι,ποιος ειναι ο λογος που γινεται αυτο εφοσον ο ρολος του πλακουντα εχει τελειωσει...για να ξεκιναει η αποσυνθεση μαλλον ειναι περιττο ολο αυτο...και αν δεν πεσει στις 5 μερες ποσο να καλυψουν τα βοτανα τις οσμες...

δεν μου αρεσει καθολου σαν ιδεα...

πραγματικα ειμαι περιεργη να μαθω και εγω περισσοτερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε οχι εχει κ τη συνταγη καλα οκ παω να ξερασω!τωρα!

ξερνα και για μενα γτ τωρα δεν μου ρχετε!!οχι τπτ μπαρμπεκιου το κανανε καλε!!!!:shock:παντος το λοτους γεννα κατι πρεπει σωστο να ναι κοριτσια

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Απαπα κατά τύχη είδα τον πλακούντα στο χειρουργείο μετά τον τοκετό και είναι ένα απο τα πιο αηδιαστικά πράγματα, όχι να το έχεις μέσα στο κρεβάτι σου για 5 μέρες, και να βρωμάει κιόλας... μπλιαχ απλά

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλεος πια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σιγά μην κουβαλάμε το μαωρό με τον πλακούντα μαζί για πέντε μέρες και σιγά μην τον φάμε κιόλας σαν τα ζωάκια!!!!! Είπαμε.... φυσικές διαδικασίες αλλά μέχρι ένα όριο!!!!!!! Έχω και τους εμετούς μου!!!!!!!!! Μήπως να γλείφω και τον πισινό της μπέμπας όταν τα κάνει όπως κάνουν όλα τα θηλαστικά στα νεογέννητά τους;;;;;;;;;;;:confused: Άει στο καλό....

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σιγά μην κουβαλάμε το μαωρό με τον πλακούντα μαζί για πέντε μέρες και σιγά μην τον φάμε κιόλας σαν τα ζωάκια!!!!! Είπαμε.... φυσικές διαδικασίες αλλά μέχρι ένα όριο!!!!!!! Έχω και τους εμετούς μου!!!!!!!!! Μήπως να γλείφω και τον πισινό της μπέμπας όταν τα κάνει όπως κάνουν όλα τα θηλαστικά στα νεογέννητά τους;;;;;;;;;;;:confused: Άει στο καλό....

:lol::lol::lol::lol::lol:\

ξερεις ποσα λεφτα θα γλυτωνεις απο πανες?χαχαχααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κοριτσια τι αλλο πια θα βρειτε...Δηλαδη ελεος, αντι να παμε μπροστα θα παμε πισω?Αντε να γενναμε στα χωραφια μονες, να ησυχασουμε δηλαδη...Συγνωμη αλλα εχω βαρεθει πλεον με αυτη την στροφη στο "φυσικο"...Ολα εχουν και καποια ορια (αν και νομιζω οτι σε πολλα θεματα ακομη κι εδω μεσα, τα εχουμε ξεπερασει).

 

koufetaki χωρις παρεξηγηση, απλα το θεμα αυτο ηταν η αφορμη...

 

ΥΓ: Για αυτους που εκαναν τον πλακουντα γευμα τι να πω-μαλλον η οικονομικηκριση τους βαρεσε κατακουτελα!

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σιγά μην κουβαλάμε το μαωρό με τον πλακούντα μαζί για πέντε μέρες και σιγά μην τον φάμε κιόλας σαν τα ζωάκια!!!!! Είπαμε.... φυσικές διαδικασίες αλλά μέχρι ένα όριο!!!!!!! Έχω και τους εμετούς μου!!!!!!!!! Μήπως να γλείφω και τον πισινό της μπέμπας όταν τα κάνει όπως κάνουν όλα τα θηλαστικά στα νεογέννητά τους;;;;;;;;;;;:confused: Άει στο καλό....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:εχω πεσει κατω λεμε:lol::lol::lol::lol:

Ρε κοριτσια τι αλλο πια θα βρειτε...Δηλαδη ελεος, αντι να παμε μπροστα θα παμε πισω?Αντε να γενναμε στα χωραφια μονες, να ησυχασουμε δηλαδη...Συγνωμη αλλα εχω βαρεθει πλεον με αυτη την στροφη στο "φυσικο"...Ολα εχουν και καποια ορια (αν και νομιζω οτι σε πολλα θεματα ακομη κι εδω μεσα, τα εχουμε ξεπερασει).

 

koufetaki χωρις παρεξηγηση, απλα το θεμα αυτο ηταν η αφορμη...

 

ΥΓ: Για αυτους που εκαναν τον πλακουντα γευμα τι να πω-μαλλον η οικονομικηκριση τους βαρεσε κατακουτελα!

καμια παρεξηγηση τι φταιω που ειμαι ο ξεψαχτιρης του τιουμπι πεστα εσυ μην νομιζεις οτι δεν συμφωνουμε μαζι σου αλλα το κανουν παρα πολυ αυτο καμια κοπελα ποιο μεσα στα πραγματα να μας ξεστραβωσει τα γκαβαδια please!!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ και αηδίασα, μετά σκέφτηκα όμως ότι είναι πολύ αρρωστημένο για να είναι αληθινό. Μήπως τα βιντεάκια με το μαγείρεμα είναι παραπλανητικά (μοντάζ ή κάτι που μοιάζει απλως με τον πλακούντα;). Τι να πώ.......

Link to comment
Share on other sites

μμμμμ, και μ επιασε μια λιγουρα τωρα,αλλο πραμα!!!

χαχαχαχα

μηπως τηγανητο να ειναι πιο ωραιο?

αμα σου μυρισε βρε παιδι μου να παμε σε ενα μαιευτηριο ολο κ κατι θα βρουμε χιχιχιιχιχιχιχιι:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

βρηκα πληροφοριες στην wikipedia αλλα μονο στα αγγλικα η μεταφραση ειναι λιγο για τα μπαζα αλλα διαβαζετε οποιες θελετε δειτε

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Lotus_birth&ei=cPFsTMb4JoT-OcWs1bAL&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCEQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dlotus%2Bbirth%26hl%3Del%26prmd%3Dv

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...