Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδότοποι(Μαρούσι-Χαλάνδρι)


Recommended Posts

Γεια χαρά!

Υπάρχει κανένας τρόπος να μάθω που βρίσκονται όλοι οι παιδότοποι στην περιοχή μου? Κάποιο site? Μένω Μαρούσι στα όρια με Χαλάνδρι και ξέρω μόνο έναν.

Ευχαριστώ

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειχα ακριβώς την ίδια απορία με σένα οπότε μπήκα στο google πατησα παιδοτοποι βορεια προαστια και εβγαλε μερικούς αν και θέλει λίγο ψάξιμο.

Πέρα απο τα Balloons εγώ δε γνωρίζω άλλον κοντα σου.

Εγώ μένω στο Χαλάνδρι και συνήθως τα απογεύματα πάμε στα Balloons.

Είχα πάει και στο Playmobil Fun Park στην Κηφισιά αν θέλεις λεπτομέρειες πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και εγώ μόνο το Balloons ξέρω, αλλά σίγουρα υπάρχουν και άλλοι. Θα τα ξαναπούμε όταν βρω κάτι.

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αρκετούς...

 

 

Μπουρμπουλήθρες

Τσιμισκή 13 & Δραγατσανίου, Αγ. Παρασκευή

Τηλ.: 210 6002149

 

Funmily

Πεντέλης 114, 151 26 Μαρούσι

Τηλ .: 210 8105300

E-mail: [email protected]

URL: http://www.funmily.gr/

 

Smile

Παλαιολόγου 1 & Β. Σοφίας, Μαρούσι

Τηλ: 210 6120910

E-mail: [email protected]

Website: http://www.smileplay.gr

 

Άβαλον Κουλουβάχατα

Νικηταρά 27, Χαλάνδρι, 15232

Τηλ.: 210 6801812 & 210 6848344

Fax: 210 6801812

http://www.koulouvaxata .gr/

 

Ζουζουνοπαρέα

Λ. Πεντέλης 98, Πεντέλη

Τηλ.: 210 8049524

 

Παραμύθι

Ιφιγενείας 39, Ν. Ιωνία

Τηλ.: 210 2711811, 2716716

http://www.paramythi.info

 

Ο Τρελοεπιστήμονας

Τηλ.: 210 6100140, Fax : 210 6100142

http://www.paidesendrasei.gr/

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Καλημέρα nikol.

Εμείς είχαμε κάνει τα πρώτα γενέθλια της κόρης μας εκεί (21 Φεβρουαρίου).

Γενικά μείναμε ευχαριστημένοι από το χώρο και την εξυπηρέτηση.

Ο χώρος δεν θυμίζει τον κλασικό παιδότοπο.

Μοιάζει περισσότερο με μίνι παιδικό σταθμό.

Έχει τρείς χώρους για παιχνίδι και χώρο όπου οι γονείς πείνουν καφέ.

Ο πρώτος χώρος είναι μια αίθουσα με κουζινικά και άλλα παιχνίδια.

Ο δεύτερος χώρος έχει στρώματα με πολλές μπάλες.

Ο τρίτος χώρος είναι με τραπεζάκια όπου εκεί μπορεί να φάνε τα παιδάκια και να δούν DVD με projector.

Επίσης έχει και αυλή την οποία είχε πει θα διαμόρφωνε με κούνιες κλπ, δεν ξέρω αν έγινε.

Ο χώρος για τους γονείς είναι πολύ καλός με καναπέδες.

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι τότε επέτρεπε το κάπνισμα (αλλά είχε πει ότι θα το απαγόρευε).

Επίσης έχει κοπέλες που απασχολούν τα παιδιά και μπορείς να απολαύσεις τον καφέ σου.

Το πιο καλό που μας είχε πει είναι ότι ήθελα να εφαρμόσει το baby parking δηλαδή να αφήνεις το παιδί σου για μια δυό ώρες μέχρι να κάνεις τα ψώνια σου.

Μετά από λίγη εξοικείωση η μικρούλα μας πέρασε χάρμα

Γενικά είναι πολύ συμπαθείς η κατάσταση και τα πρόσωπα.

Δεν χάνεις τίποτα να τον επισκευτείς.

Εμείς τον προτείνουμε ως εναλλακτικό παιδότοπο.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το πάρτυ, αυτό μας στοίχισε πολύ λιγότερο απ' ότι άλλοι παιδότοποι.

Για επίσκεψη δεν θυμάμαι τι πληρώνεις.

Πάντως για την περιοχή που είναι θεωρώ ότι είναι πολύ οικονομικός

Αν θες μπες στο site να δεις περισσότερα

http://www.moutzouropyrgos.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλες και όλους!

Βρηκα τωρα τελευταία τον συγκεκριμένο παιδοτοτοπο στο Χαλάνδρι. Κέντρο δημιουργικής απασχόλησης το ονομάζουν και φαίνεται αρκετά διαφορετικός σε σχέση με τα κλασικά φουσκωτά.. Έχουν και εβδομαδιαία προγράμματα απασχόλησης..Φαίνεται αρκετά καλό. Το ξέρεί κανείς σας?? Έχετε κάνει κάποιο πάρτυ εκεί???

 

Ρίξτε μια ματιά!

http://www.art4fun.gr/

UOMVp3.pngNossp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν εχω παει.΄

αυτο που βλεπω στο σαιτ ειναι πολυ ενδιαφερον.Το εβαλα στα αγαπημενα και αν βρεθω καποια στιγμη προς τα εκει θα κανω μια βολτα τον μικρο.

Ειναι κατι το διαφορετικο πραγματικα,αν ξερουν και τι κανουν στα μαθηματα(συναισθηματικης νοημοσυνης κ.λ.π.)θα ειναι εξαιρετικο.

Ευχαριστουμε για την προταση.Αν πας και εχεις νεα γραψε μας περισσοτερα. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Επισκέφθηκα τον συγκεκριμένο παιδότοπο εχθές το μεσημεράκι. Ο χώρος είναι αρκετά συμπαθητικός καθαρός και περιποιημένος, με ξύλινα οικολογικά παιχνίδια και χωρίζεται σε δύο ορόφους (αυτό είναι μειονέκτημα κατά τη γνώμη μου, γιατί στον επάνω όροφο βρίσκονται τα περισσότερα παιχνίδια και η κάμερα που υπάρχει δεν αντικαθιστά την φυσική οπτική επαφή!) Περισσότερο ενδιαφέρον παρουσιάζει ο μικρός κήπος με το γεφυράκι. Υπάρχει επίσης ένας χώρος για ζωγραφική κι ένα μικρό babypark για μωράκια.

Δυστυχώς,πήγαμε γύρω στη 1 για ελεύθερο παιχνίδι και ήμασταν απελπιστικά μόνες... Οι δύο κοπέλες που ήταν εκεί ήταν ευγενέστατες μεν, αλλά όχι και πολύ πρόθυμες να ασχοληθούν και να απασχολήσουν ένα μόνο παιδάκι. Το έκαναν βέβαια, αλλά λίγο βαριεστημένα.

Μου μίλησαν για τα προγράμματα δημιουργικού παιχνιδιού που έχουν πρωί και απόγευμα, και θα κάνω ένα δοκιμαστικό την Τρίτη με την μικρή.

Θα επανέλθω με νεότερα!

Υ.Γ. ΄Εχει επισκεφθεί κανείς τον ΜΟΥΤΖΟΥΡΟΠΥΡΓΟ (http://www.moutzouropyrgos.gr) που είναι επίσης στο Χαλάνδρι; ΄Η το Gymboree στην Κηφισιά; Θα ήθελα εντυπώσεις..

h49jewyfi5z2tl74.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπέμπα μου είναι πολύ μικρή, αλλά αυτές τις μέρες ήρθε η ξαδέρφη μου με το σύζυγό της και τα 2 της παιδιά, ετών 5,5 και 2 - οπότε είναι βετεράνοι στο θέμα "παιδότοπος".

 

Πήγαν, λοιπόν, σήμερα βόλτα σε αυτόν τον παιδότοπο και έμειναν πολύ ευχαριστημένοι! Όπως λέει κι η Lillou, τα βρήκαν όλα πεντακάθαρα (και είπαν ότι οι τουαλέτες είναι πολύ όμορφες και περιποιημένες), αλλά κυρίως τους άρεσαν τα παιχνίδια που ήταν τρομερά πρωτότυπα, ξύλινα κι όχι πλαστικούρες. Επίσης, όντως, τα προγράμματα δεν έχουν αρχίσει ακόμα.

 

Και άλλο ένα μεγάλο πλεονέκτημα για τις μαμάδες: ακριβώς από δίπλα έχει κατάστημα τύπου spa. Oπότε αν έχεις μεγάλο παιδάκι, που να μπορείς να το αφήσεις, μπορείς να το αφήσεις για λιγο, να πας για beaute και να ξαναγυρίσεις.

 

Μ'αυτά και μ'αυτά, θα το έχω υπόψιν - είναι και πολύ κοντά σε μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα σε όλες/όλους :):):)

Ο συγκεκριμένος χώρος φαίνεται πάρα πολύ όμορφος. Ο γιος μου έχει γενέθλια τον Απρίλιο και σκεφτόμουν να πάμε εκεί. Μήπως έχετε κάποια εμπειρία από πάρτυ??

Σας ευχαριστώ πολύ!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αλλα μου πεφτει παρα πολυ μακρυα.. Εχω ακουσει για ενα στον Πειραια στο χατζηκυριακειο κοντα.. Ξερει κανεις τιποτα?

 

Δωρα μηπως εννοεις αυτο? http://www.kallitexnoupoli.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαστε καλεσμένοι σε ένα πάρτυ το Σάββατο στο Art 4 Fun. Θα πάμε και θα σας πω εντυπώσεις.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Απ' ότι βλέπω στο τικεράκι το αγοράκι σου είναι 2 ετών (να σου ζήσει :lol::lol: ) Ο δικός μου θα κλείνει τα 7. Λες το Art4fun να είναι για πιο μικρά παιδιά??? :?:?:?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό αναρωτιόμουν (δηλαδή ένα παιδάκι 2 ετών θα περάσει καλά??) γιατί μου φαίνεται πως οι δραστηριότητες που έχει είναι για πιο μεγάλα παιδάκια, πάντως σαν χώρος φαίνεται πολύ ωραίος

Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό αναρωτιόμουν (δηλαδή ένα παιδάκι 2 ετών θα περάσει καλά??) γιατί μου φαίνεται πως οι δραστηριότητες που έχει είναι για πιο μεγάλα παιδάκια, πάντως σαν χώρος φαίνεται πολύ ωραίος

 

Renik, έδειξα το χώρο στο γιό μου και είπε χαρακτηριστικά: "A, νομίζω ότι είναι για μπέμπηδες". :lol::lol::lol: Τί να πω? Ισως να προσαρμόζουν το πρόγραμμα βάσει ηλικίας. Μια δοκιμή θα μας πείσει :?:?:?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβα κατι.. Οι τιμες που γραφει ειναι για το μηνα ή για το χρονο.. (για το δημιουργικο παιχνιδι.) Γιατι αν ειναι για το μηνα νομιζω οτι εχουμε ξεφυγει λιγακι.. Οι περισσοτεροι περνουμε μισθους των 700 ευρω.. δεν νομιζω οτι περισευουν τα μισα να τα δινουμε για τετοια.. Οποιος παει να το διευκρινησει please

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...