Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Πάντως στο πάρτυ μιάς φίλης που πήγαμε, είχε παραγγείλει πίτσες από pizza fan και της έστειλαν κλόουν μόνο με 30? για μία ώρα και απ' ό,τι μου 'πε θα ήταν 54? για δύο ώρες αν ήθελε. Και όπως κατάλαβα συνεργάζεται με πολύ καλά γραφεία ανιματέρ η pizza fan γιατί ο κλόουν ήταν απίστευτος πραγματικά και το πάρτυ απογειώθηκε.

 

Μας είχε τύχει σε κάποιο πάρτυ και εμάς ανιματέρ από την pizza fan,δεν έκανε τίποτα το σπουδαίο. Η πίτσα είναι μια χαρά, αν και προτιμώ τα σουβλάκια.:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, και εγώ μέχρι τώρα έκανα στην πυλωτή του σπιτιού τα γενέλθια με κλόουν και φαγητό δικό μου. Αλλά σε αυτή την ηλικία ζητάνε και περισσότερα..

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι 500 ευρώ τη σήμερον ημέρα είναι πολλά λεφτά για ένα παιδικό πάρτυ.

Πολύ καλή σαν ιδέα για τον λούνα πάρκ αλλά πιστεύω οτι είναι πολύ ακριβά. Γιατί δεν το κάνεις σε κάποια παιδική χαρά; Φέρνεις από το σπίτι σου διάφορα πράγματα που θα έχεις μαγειρέψει ή παραγγέλνεις pizza ή σουβλάκια εκείνη τη στιγμή. :lol:

 

ωραία ιδέα αλλά επειδή είναι κατακαλόκαιρο, θέλω κάτι πιο μαζεμένο!

Link to comment
Share on other sites

το roof garden στον Αλιμο, δεν ξέρω αν επιτρέπετε να γράψω το όνομα, το ξέρετε?? είναι με πισίνες και οι τιμές ξεκινούν από 250 ευρώ τα 20 μικρά και 20 μεγάλοι..βέβαια έχει και ναυαγοσώστες!! το λούνα παρκ στο ρέντη έχει με 400 ευρώ μενού για μικρούς και καφέδες και κεικ για τους μεγάλους, 15 μικρά και 15 μεγαλοι, η τούρτα δική μου και αν θέλω φωτογράφο τον έχουν 70 ευρώ συν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ φέτος θα τα κάνω σπίτι γιατί εχω κ ένα βρέφος που δεν μπορώ να το σερνω πουθενά. Θα φτιάξω σάντουιτς, πίτσα, κεφτεδάκια, λουκανικοπιτάκια, τυροπιτάκια, κρέπες, cupcakes, κεικ, την τούρτα κ extra πατατάκια , αναψυκτικά κτλ.

 

Επίσης θα φέρω κ μια φανταστική κοπέλα για να απασχολήσει τα 15 παιδάκια κ να ειναι πιο χαλαροί κ οι μεγάλοι. Πέρσι τα έκανα σε μια φοβερή καφετέρια που ειχε κ κουνιες κ ηταν τέλεια. 250 ευρώ έδωσα κ ηταν μεσα οι καφέδες, αναψυκτικά, πίτσες, πατατάκια, club sandwich . Μια χαρά ηταν κ του χρόνου εκεί θα ξαναπάω!

 

Στείλε μου μυνηματάκι σε παρακαλώ την καφετέρια αυτή..ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

500 ευρω για παιδικό πάρτυ;δύσκολες εποχές φίλες μου για τέτοια. Υπάρχουν και οικονομικότερες λύσεις πιστεύω....Αν και αργούν τα γενέθλια του γιου μου....αρχίζω και το ψάχνω και βλέπω ότι υπάρχουν καλές προσφορές από διάφορες εταιρίες και παιδότοπους...μέχρι 250 θα τα έδινα για ένα ολοκληρωμένο πακέτο για να περάσουν όμορφα τα παιδάκια...άλλά 500 το θεωρώ υπερβολή:?

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου....πρόσφατα έκανα το πάρτυ της κόρης μου(7 ετών) σε παιδική χαρά(οικονομική στενότης βλέπετε)...τα λεφτά που ζητούσαν μου φάνηκαν υπερβολικά....με πίτσες και μια κλόουν και τα παιδιά ξετρελάθηκαν και μεις οι γονείς χαλαρώσαμε....συνολικά το πάρτυ μου στίχοισε 200 ευρώ για 25 παιδια-γονείς....και ξαναλέω περάσαμε υπέροχα!!!

:D

Link to comment
Share on other sites

Κοκκινοσκουφίτσα υπάρχουν και προσφορές από σουβλατζίδικα αν σε ενδιαφέρει!Είχα δει μία προσφορά πριν λίγο καιρό πολύ καλή στην Καλλιθέα αν θέλεις να το ψάξω γιατί μου διαφεύγει το όνομα του καταστήματος!Πάντως είχε πακέτο με κλόουν. Και το σουβλάκι ήταν μούρλια!:P:p:p

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το σουβλατζίδικο φέρνει τα σουβλάκια μέχρι το Ελληνικό? Τι προσφορά είναι αυτή ? έχεις το όνομά τους? :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

εγω θα το κανω σπιτι μ είναι τα πρωτα του γενεθλια :-P κ ούτως η αλλως κ λεφτα για εξω δε παιζει....ομωςςς πειτε μ τον μπουφε τον εχω καπως στο μυαλο μ πως θα κανω ένα παρτυ παιδικο να το πω βρεφικο χιχιχιι να μην είναι βαρετο????????????????????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εγω θα το κανω σπιτι μ είναι τα πρωτα του γενεθλια :-P κ ούτως η αλλως κ λεφτα για εξω δε παιζει....ομωςςς πειτε μ τον μπουφε τον εχω καπως στο μυαλο μ πως θα κανω ένα παρτυ παιδικο να το πω βρεφικο χιχιχιι να μην είναι βαρετο????????????????????

 

Από όσο ξέρω από τα παιδιά μου, αν είναι όλα μωρά δεν τρώνε...οπότε ότι φάνε οι μεγάλοι. Τα παιδιά τρώνε από 5χρονών & πάνω. Μην αγχώνεσαι λοιπόν.:):):o

Πιό πολύ τους ενδιαφέρουν να παίξουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ένας πολύ ωραίος χώρος είναι το FUNMILY στο Μαρούσι.Έκανα γαι δεύτερη χρονιά πάρτυ της μικρής μου τον Δεκέμβριο.Υπάρχουν δραστηριότητες μέχρι κινηματογράφος.Και για τα καλοκαιρινά γενέθλια όμως πρέπει να είναι όμορφα.Μια άλλη πολύ ωραία επίσης πρόταση που εγώ σκέφτομαι να την υλοποιήσω τον Μαιο για τον γιό μου και φυσικά πολύ οικονομική είναι σε πάρκο!

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω από τα παιδιά μου, αν είναι όλα μωρά δεν τρώνε...οπότε ότι φάνε οι μεγάλοι. Τα παιδιά τρώνε από 5χρονών & πάνω. Μην αγχώνεσαι λοιπόν.:):):o

Πιό πολύ τους ενδιαφέρουν να παίξουν!!!

 

Αυτό ακριβώς, αν υπάρχουν μωρά που είναι κάτω του ενός οι γονείς συνήθως φέρνουν το φαγητό τους μαζί, τα υπόλοιπα τσιμπολογούν οπότε καλύπτονται πχ με τυροπιτάκια, μπόμπα ζαμπόν-τυρί, πιτσάκια κλπ. Και είναι γεγονός ότι δεν τρώνε πάρα πολύ με όλη τη βαβούρα οπότε μη σε ανησυχεί.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμένα η μικρή μου πριγκίπισσα κλείνει τα 5 τέλη Μαίου και αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε φέτος κάτι πιο μεγάλο για τα γενέθλιά της. Εχω μπει σε πολλές ιστοσελίδες για οργάνωση παιδικού πάρτυ και είδα ότι όλοι είναι πάνω κάτω στο ίδιο σκεπτικό. Φασαρία, μπαλόνια, κλόουν και δυνατή μουσική. Μα , δεν αξίζουν τα παιδιά μας κάτι καλύτερο? Πρέπει να τα εξουθενώσουμε για να ευχαριστηθούν αυτά ή τελικά εμείς, που θα τα στείλουμε μετά κατευθείαν για ύπνο και θα ηρεμήσουμε? Είπαμε να παίξουν αλλά εγώ θα ήθελα να μαθαίνουν και μέσα από το παιχνίδι. Ζητάω πολλά?

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εγώ.Η δικιά μου κλείνει τα 5 το Σεπτέμβριο και θέλω να της κάνω πάρτυ εκτός σπιτιού αλλά με τίποτα σε κλειστό παιδότοπο.

Επειδή θα είναι καλός ο καιρός, θέλω να βρω έναν χώρο με αυλή όπου τα παιδιά θα μπορούν να παίξουν.

Μέχρι στιγμής έχω βρει Άλσος Βεϊκου όπου είναι πολύ ωραία αλλά το κόστος ανεβαίνει πολύ γιατί ζητάνε 6€ για τα παιδιά και 4€ καφέδες-κέικ ή 9,5€ φαγητό για τους μεγάλους συν τούρτα + 100€ δύο ώρες απασχόληση.

Θα είναι 20 παιδιά και περίπου 30 μεγάλοι και το κόστος ανεβαίνει πολύ γιατί δεν μπορώ να αφήσω τους γονείς νηστικούς με έναν καφέ να ξεροσταλιάζουν.

Μία άλλη λύση που έχω βρει είναι η Παραμυθοχώρα που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν το έχω επισκεφτεί η ίδια.

Εάν έχετε να προτείνετε κάτι από κέντρο έως Β.Π είμαι όλη αυτιά :D

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εγώ.Η δικιά μου κλείνει τα 5 το Σεπτέμβριο και θέλω να της κάνω πάρτυ εκτός σπιτιού αλλά με τίποτα σε κλειστό παιδότοπο.

Επειδή θα είναι καλός ο καιρός, θέλω να βρω έναν χώρο με αυλή όπου τα παιδιά θα μπορούν να παίξουν.

Μέχρι στιγμής έχω βρει Άλσος Βεϊκου όπου είναι πολύ ωραία αλλά το κόστος ανεβαίνει πολύ γιατί ζητάνε 6? για τα παιδιά και 4? καφέδες-κέικ ή 9,5? φαγητό για τους μεγάλους συν τούρτα + 100? δύο ώρες απασχόληση.

Θα είναι 20 παιδιά και περίπου 30 μεγάλοι και το κόστος ανεβαίνει πολύ γιατί δεν μπορώ να αφήσω τους γονείς νηστικούς με έναν καφέ να ξεροσταλιάζουν.

Μία άλλη λύση που έχω βρει είναι η Παραμυθοχώρα που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν το έχω επισκεφτεί η ίδια.

Εάν έχετε να προτείνετε κάτι από κέντρο έως Β.Π είμαι όλη αυτιά :D

 

Επειδή ξέρω από Γαλάτσι, γιατί έμενα εκεί παλιά, το Αλσος είναι μια καλή επιλογή. Εχει άπλετους χώρους, παιδικές χαρές και γενικά προσφέρεται για κάτι διαφορετικό. Τώρα για το κόστος, θα πρέπει να δεις τί ώρες θες να το κάνεις για να υπολογίσεις και τις ανάγκες. Αλλά μην ξεχνάς ότι αυτό γίνεται για να χαρούν τα παιδιά, να περάσουν καλά και ο ανοιχτός χώρος έχει άλλη χάρη. Και εγώ σε ανοιχτό χώρο θέλω να το οργανώσω. Ευτυχώς έχω κήπο στο σπίτι και μου λύνει τα χέρια. Σήμερα έχω εξουθενωθεί να ψάχνω για το πάρτυ και για να είμαι ειλικρινής νομίζω ότι ήμουν τυχερή στο τελευταίο τηλεφώνημα που έκανα. Ημουν την Κυριακή στον Κάλαμο στο φεστιβάλ του ela mazi και είχε παρει η μικρή μου μέρος στις δραστηριότητες της edit admin. Τους πήρα λοιπόν τηλέφωνο, αφού δοκίμασα ένα σωρό άλλους πριν και άκουγα συνέχεια τα ίδια και τα ίδια, τους είπα τί θέλω πάνω κάτω (γιατί ούτε εγώ δεν ξέρω ακριβώς τί θέλω)και κανονίσαμε να έρθουν από κοντά να τα πούμε, να δουν το χώρο, να μου προτείνουν πράγματα. Οχι από το τηλέφωνο, όπως μου έκαναν κανά δυο και νόμιζα ότι είχα πάρει σε πιτσαρία! Η αλήθεια είναι ότι μπήκα και στο site edit admin και πραγματικά μου άρεσε! Είδα κάτι διαφορετικό! Τους περιμένω την Πέμπτη οπότε μπορώ να σου πω εντυπώσεις, αν θες να δοκιμάσεις και εσύ. Να σου ζήσει η μικρή σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τα παιδιά γίνεται αλλά το κόστος φουσκώνει λόγω των μεγάλων.

Προτιμώ να το κάνω πρωί γιατί την μέρα είναι καλύτερα, είναι όλοι ξεκούραστοι και θα το χαρούμε περισσότερο σε εξωτερικό χώρο αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν γίνεται να μην προσφέρω φαγητό στους μεγάλους, έστω μία ποικιλία για να τσιμπάνε και ένα ποτήρι κρασί...Εκεί το κόστος ανεβαίνει.

Εσύ, αφού έχεις αυλή είσαι τυχερή !!! Τσέκαρε και το Oneirodromio που και αυτοί προσφέρουν κάτι διαφορετικό.

Τους είχα βρει πέρισυ που το κάναμε στο σπίτι αλλά τελικά πήρα μία κοπέλα-χιονάτη από τα polly γιατί ήταν 10 κοριτσάκια και ήταν πολύ καλή.

Καλή επιτυχία και να χαίρεσαι το παιδάκι σου :P

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδιά γίνεται αλλά το κόστος φουσκώνει λόγω των μεγάλων.

Προτιμώ να το κάνω πρωί γιατί την μέρα είναι καλύτερα, είναι όλοι ξεκούραστοι και θα το χαρούμε περισσότερο σε εξωτερικό χώρο αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν γίνεται να μην προσφέρω φαγητό στους μεγάλους, έστω μία ποικιλία για να τσιμπάνε και ένα ποτήρι κρασί...Εκεί το κόστος ανεβαίνει.

Εσύ, αφού έχεις αυλή είσαι τυχερή !!! Τσέκαρε και το Oneirodromio που και αυτοί προσφέρουν κάτι διαφορετικό.

Τους είχα βρει πέρισυ που το κάναμε στο σπίτι αλλά τελικά πήρα μία κοπέλα-χιονάτη από τα polly γιατί ήταν 10 κοριτσάκια και ήταν πολύ καλή.

Καλή επιτυχία και να χαίρεσαι το παιδάκι σου :P

 

Λοιπόν χθες ήρθαν από την edit admin" και έμεινα πολύ ενθουσιασμένη! Καταρχήν οι άνθρωποι ήρθαν να δουν τον χώρο και να συζητήσουμε από κοντά χωρίς καμία δέσμευση δική μου ενώ σε όσους άλλους πήρα και τους ρώταγα αν θα έρθουν να δουν το χώρο για το πάρτυ μου έλεγαν ότι δεν χρειάζεται. Και αν οι δραστηριότητες που επιλέξω για το πάρτυ δεν κανουν για το χώρο ποιος θα μου το πει εμένα? Ρισκάρω να απογοητεύσω το παιδί μου και τα άλλα παιδάκια? Οχι βεβαια. Ηρθαν, συζητήσαμε, αποφασίσαμε μαζί τί θα κάνουν τα παιδιά. Σωστοί και επαγγελματίες. Και το σημαντικό είναι ότι οι τιμές τους είναι ξεκάθαρες από την αρχή. Οι άλλοι ξεκινάγανε με μια τιμή και την φούσκωναν στο διπλάσιο αν χρειαζόταν και δεύτερο άτομο ( εγώ που έχω 15 παιδιάκια και διαφορετικών ηλικών δεν θα χρειαστώ δεύτερο άτομο? θα χρειαστώ βέβαια!), μετά χρέωναν την έξτρα ώρα πέρα από το δίωρο! Αν δηλαδή τα παιδάκια περνάνε όμορφα αλλά εγώ δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να δώσω και άλλα χρήματα πέρα από το δίωρο, τί θα γίνει δηλαδή θα τα παρατήσουν και θα φύγουν? Ασε που μου ζητάγανε και εξτρα χρήματα για τις κατασκευές που θα φτιάξουν στο τέλος τα παιδάκια και θα κρατήσουν! Απαράδεκτο! Ενώ η edit admin μου 'έδωσε μια τιμή ανεξάρτητα από το πόσα άτομα θα χρειαστούν, ανεξάρτητα από την ώρα που θα απαιτηθεί, χωρίς να μου χρεώνει τις κατασκευές! Ηξερα από την αρχή τί θα πληρώσω για ποιο λόγο και τί χρεώνεται έξτρα αν εγώ το θελήσω. Δεν το συζητώ! Εχω καταλήξει και το συστήνω ανεπιφύλακτα. Ασε που μου είπαν οι άνθρωποι, ότι μπορούν να απασχολούν παιδάκια παντού> Δεν ήξερα ότι για παράδειγμα μπορώ να πάω για φαγητό με μια παρέα, να έχουμε παιδιά μαζί μας και να έρθει edit admin να μου τα απασχολήσει για όση ώρα χρειαστεί εκεί που θα τρώω εγώ με την παρέα μου! Φοβερό?!

Link to comment
Share on other sites

Bρήκα μια κοπέλα που έχει πάει σε πολλά πάρτυ εδώ στη Θεσσαλονίκη και έμειναν απλά έκθαμβοι.....κάνει μπαλονοκατασκευές, παιδικό καραόκε, σαπουνόφουσκες..... 30 ευρώ η μία ώρα, 50 οι δύο. Αν μείνω ευχαριστημένη θα σας πω λεπτομέρειες!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας χώρο για το πάρτυ της κόρη μου ανακάλυψα ένα κέντρο δημιουργικής απασχόλησης στην Ερυθραία το οποίο λέγεται Petit Paris.Eχει κήπο που διατίθεται προς ενοικίαση και από μία φωτογραφία που έχω δει φαίνεται πραγματικά πολύ ωραίος.Μήπως γνωρίζετε κάτι παραπάνω για αυτόν τον χώρο ή έχετε βρεθεί σε κάποιο πάρτυ να μου πείτε εντυπώσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέπεται να μας πεις τιμή?

Εξαρτάται από το τί θες να κάνεις. Πόσα παιδάκια θα έχεις, τις ηλικίες τους, τις δραστηριότητες που θα επιλέξεις, αν θες στο τέλος μικρά δωράκια για τα παιδάκια , πινιάτες ή κάτι άλλο. Ολα παίζουν ρόλο. Εμένα αυτό που μου έκανε πολύ καλή εντύπωση είναι ότι διαθέτουν το ελάχιστο 2 άτομα -και μετά αυξάνονται ανάλογα με το πλήθος των παιδιών-για να περνάνε όμορφα όλα τα παιδάκια που λόγω διαφορετικών ηλικιών δεν μπορούν να κάνουν όλα τις ίδιες δραστηριότητες. Και έτσι έχεις και ήσυχο το κεφάλι σου αλλά και ξέρεις ότι θα το ευχαριστηθούν όλα τα παιδιά. Επειδή δεν ξέρω τί θα ήθελες εσύ να κάνεις, δεν επικοινωνείς μαζί τους? Ετσι, διερευνητικά? Και εγώ έτσι το ξεκίνησα. Ψάχνοντας. Πάντως αυτό που θα σου πουν αυτό και θα είναι. Χωρίς κρυφά κόστη της τελευταίας στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ψάχνοντας χώρο για το πάρτυ της κόρη μου ανακάλυψα ένα κέντρο δημιουργικής απασχόλησης στην Ερυθραία το οποίο λέγεται Petit Paris.Eχει κήπο που διατίθεται προς ενοικίαση και από μία φωτογραφία που έχω δει φαίνεται πραγματικά πολύ ωραίος.Μήπως γνωρίζετε κάτι παραπάνω για αυτόν τον χώρο ή έχετε βρεθεί σε κάποιο πάρτυ να μου πείτε εντυπώσεις ?

καλημερα

τελικα τι εκανες? πηγες εκει ή αλλου? εντυπωσεις?

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

τελικα τι εκανες? πηγες εκει ή αλλου? εντυπωσεις?

 

Δεν έχω πάει ακόμα αλλά μίλησα με την υπεύθυνη και θα πάω κάποια στιγμή.

Μου είπε ότι εκείνη νοικιάζει τον κήπο, ότι μπορούμε να φέρουμε φαγητά δικά μας και ό,τι άλλο θέλουμε.

Τα γενέθλια της κόρης μου είναι το Σεπτέμβρη και από το πολύ ψάξιμο έχω μπερδευτεί γιατί το κόστος για 20 παιδιά και 30 γονείς βγαίνει τουλάχιστον 600€ και προσπαθώ να δω τι μπορώ να κάνω για να κόψω κάτι καθότι οι καιροί είναι δύσκολοι...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
εγω θα το κανω σπιτι μ είναι τα πρωτα του γενεθλια :-P κ ούτως η αλλως κ λεφτα για εξω δε παιζει....ομωςςς πειτε μ τον μπουφε τον εχω καπως στο μυαλο μ πως θα κανω ένα παρτυ παιδικο να το πω βρεφικο χιχιχιι να μην είναι βαρετο????????????????????

 

Μπορεις να παρεις κλοουν και να κανεις καποιες δραστηριοτητες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...