Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επηρεαζει ο θηλασμος το αποτελεσμα του τεστ εγκυμοσυνης?


Recommended Posts

μπορει να ακουστει χαζη η ερωτηση αλλα επηρεαζει ο θηλασμος το τεστ της β χοριακης? Εχω καθυστερηση 5 ημερες, το τεστ αρνητικο αλλα ο μικρος κολλημενος πανω μου και εγω ειχα παντα μα παντα σταθερο κυκλο... Εχετε ακουσει τιποτα σχετικο?

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άσε που εμένα ο θηλασμός με βοήθησε να καταλάβω με τη μια ότι είμαι έγκυος.οτσν θηλαζε ο γιος μου ένιωθα έντονη ενόχληση και πολλά τσιμπήματα χαμηλά όσο θηλαζε...ετσι το ψηλιαστηκα πολύ γρήγορα παρότι δεν έκανα προσπάθειες για να μεινω έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω το προσπαθουσα. Δεν το συζητουσα καν για δευτερο Αν εχω μεινει εγκυος ειναι απο τυχη. Θηλαζω 26 μηνες σχεδον... Θα δειξει τις επομενες ημερες. Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια

Μπορείτε να μου λύσετε μια απορία???

Θηλάζουσα μητέρα πως μπορεί να καταλάβει ότι είναι έγκυος εκτός από την καθυστέρηση???

Δηλαδή το στήθος πρήζεται και πονάει περισσότερο???

Sz7Yp2.png?kZqYZiO9

 

y9Xap2.png?XCcMjjbM

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να πρηζεται,εμενα δεν πρηστηκε αλλα οι θηλες μου με πονουσαν,και καθε φορα που θηλαζε η αισθηση ηταν απαισια και πολυ ενοχλητικη.

 

Κανε παντως τεστακι να σιγουρευτεις :D.

Με το καλο!

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μαρια γεια σου!

 

Επειδή θηλαζω το 8,5 μηνων μωρο μου και θελω να μεινω ξανα έγκυος .... Περίοδος δεν μου εχει έρθει ακόμα.... Μπορείς να μου πεις τη δικιά σου εμπειρία?

 

Ποσο μηνων ηταν το δικό σου μωρο οταν εμεινες έγκυος? Και τι συπτωματα είχες αφού θηλαζες κιόλας?

Τελικα ειναι εύκολο να μείνουμε έγκυος οσο θηλαζουμε ή πρεπει να κόψουμε το θηλασμο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

στην δική μου περίπτωση το κατάλαβα πριν την καθυστέρηση επειδ΄ή ο μικρός ζητούσε πιο συχνά να πιει γάλα και δεν έδειχνε να του φτάνει. το στήθος μου δεν πρήστηκε καθόλου. το αρνητικό αποτέλεσμα της πρώτης χοριακής ήταν απλά λάθος. διανύω την 18 εβδομάδα...

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...