Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Aυχενική Διαφάνεια στο Κολωνακι.Τι γνωρίζετε???


Recommended Posts

Eίναι λαχείο που θα πέσεις, εμενα στο Ιασω ήταν μια κοπέλα που όχι μόνο δεν καταλαβα τίποτα αλλά έχει και το ελαφρυτερο χέρι που εχω δει μεχρι τωρα... και σημειωτέον είμαι τρελά φοβιτσιάρα!!!!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επειδη στο ΙΑΣΩ μετα την γεννα εκανα εξεταση για τη χολερυθρινη (λογω ικτερου) στον μικρο για διαστημα 2 βδομαδων ανα 2η ή 3η μερα παρατηρησα οτι ηταν ανθρωποι που περναν τον μικρο για να του παρουν αιμα, καλοπροαιρετοι και ευγενικοι συναντησα ομως και κατι γαιδουρια που δεν τους δικαιολογω για κανενα λογο. Γενικα πιστευω οταν πας σε ιδιωτικο νοσοκομειο, μαιευτηριο, διαγνωστικο κεντρο ή ιατριο πιστευω οτι πρεπει να σου φερονται περισσοτερο απο καλα και οχι να εκμεταλλευονται την ανησυχια, την αναγκη και την απειρια των πελατων. Εξαλλου Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΑΙΟ ή μηπως δεν ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις;

Dz0Up3.png
Link to comment
Share on other sites

gogga συμφωνω απολυτως....

και ειδικα οταν μιλαμε για εγκυμοσυνη και μωρα παιδια....

οσο για την αυχενικη,ημουν τυχερη!

ο γιατρος ηταν πολυ καλος και μου εξηγησε αρκετα πραγματα...

απλα δεν κρατησε πολυ ωρα...γυρω στο 20λεπτο...

ευτυχως πηγαν ολα καλα!!!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kατερινα μου μια απο τα ιδια και εγω...

Ειναι αποτομος και ψυχρος επαγγελματιας, δεν εχει συναισθηματισμους...

....δηλαδή είναι όπως το 99% των γιατρών....

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα...

για να ανακεφαλαιωσουμε...

πιο προσιτος και αναλυτικος θεωρειται ο κος.Παπαπαναγιωτου στο Εμβρυο???

στην Β-επιπεδου δινουν και dvd???

απ οτι καταλαβαινω θα πρεπει να παρω να κλεισω rdv απο τωρα για να βρω με τον γιατρο που θελω γιατι λογικα παει πολυς κοσμος???

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

για να ανακεφαλαιωσουμε...

πιο προσιτος και αναλυτικος θεωρειται ο κος.Παπαπαναγιωτου στο Εμβρυο???

στην Β-επιπεδου δινουν και dvd???

απ οτι καταλαβαινω θα πρεπει να παρω να κλεισω rdv απο τωρα για να βρω με τον γιατρο που θελω γιατι λογικα παει πολυς κοσμος???

και ο μαλιγιαννης ειναι εξισου καλος και συμπαθεστατος!!!!ναι δινουν dvd και σου κανουν και 4διαστατο υπερηχο!!!εμας φαντασου οτι ειδε τι μωρακι εχουμε απο την αυχενικη...καλο θα ηταν να κλεισεις απο νωρις ραντεβου....

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

beloved σ ευχαριστω...

να ρωτησω κατι τις κοπελες που εχουν παει στο εμβρυο?

το dvd που δινουν για την β-επιπεδου αφορα ολη την εξεταση ή μερος αυτης??? (ακουγονται και αυτα που λεει ο γιατρος ή μονο εικονα ειναι?)

θα ηθελα να ξερω γιατι ισως θελει να το δει ο γιατρος μου μετα...

ευχαριστω!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στο Μαλιγιάννη έκανα κι εγώ όλους μου τους υπέρηχους, είναι πολύ καλός γιατρός και πάρα πολύ καλός σαν άνθρωπος, ζεστός, σου εξηγεί όποια απορία έχεις, έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Παρ'όλο ότι είχα δίδυμα και ήταν κάπως στριμωγμένα εκεί μέσα, μου βρήκε το φύλο τους την ημέρα που πήγα για αμνιοπαρακέντηση. Το dvd που σου δίνουν έχει όλη την εξέταση της Β' επιπέδου, εννοείται και τα 3-D μέρη, αλλά δεν ακούγονται διάλογοι, μόνο εικόνα βλέπεις. Και όντως χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού όσο πιο νωρίς μπορείς γιατί έχουν πάρα πολύ κόσμο οι γιατροί εκεί γενικότερα.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο Μαλιγιάννη έκανα όλους τους υπέρηχους στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και σε αυτή την εγκυμοσύνη εκεί έκανα τον τροφοβλάστη. Είναι εξαιρετικός γιατρός και άνθρωπος. Αλλά πρέπει να κλείσεις πολύ νωρίς ραντεβού. Εγώ τηλεφώνησα αρχές Δεκεμβρίου για να κλείσω ραντεβού για το β-επιπέδου και με πολύ δυσκολία κατάφερα να βρω ραντεβού για μέσα Ιανουαρίου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω μαλλιγιάννη πηγα, 190 ευρώ σου δινουν dvd και στην β επιπέδου και φωτογραφιες έγχρωμες! απλα εχει πολύ αναμονή και ραντεβού να εχεις κλείσει, καμμια ώρα περιμένεις. απλά ρε κοριτσια παντού ειναι κλέφτες, τι παει να πει 190 με αποδειξη και 150 χωρίς?? να παίρνετε αποδειξη και να την βαζετε στην εφορία! εμεις το καναμε και μας επιστρεφονται πίσω! γιατι να τους τα χαρίζουμε??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Μεταφέρθηκαν κάποιες δημοσιευσεις τις οποίες οι συντονιστές έκριναν σαν ενάντια στους κανόνες του φόρουμ. Η συζητηση για αυτό το θέμα μπορεί να συνεχιστεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

γειά σας κορίτσια,

είμαι το πιο καινούργιο μέλος...

Από Μυτιλήνη με στέλνουν Αθήνα και συγκεκριμένα στο ΕΜΒΡΥΟ για αυχενική διαφάνεια όμως όλα αυτά που γράψατε με τρόμαξαν λίγο…. Τι να κάνω να πάω ΕΜΒΡΥΟ ή έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο???

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες κ με το καλο το μωρο σας...:P

δες εδω...

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1586846

 

πολυ καλη ειναι κ η Σουκα (αν θυμαμαι καλα το ονομα) που εξεταζει κ ιδιωτικα κ στο Αττικο...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κορίτσια μετά από αυτά που πέρασα με το μωρό μου, ένα έχω να πώ ''αν έχεις τύχη διάβενε...". Εχασα το μωράκι μου 5 μηνών λόγω διαφραγματοκήλης (υπήρχε και αγενεσία μέσου και κατω λοβού του δεξιού πνεύμονα), απο την στιγμή που γεννήθηκε ηταν πάντα στην εντατική. Και αυχενική διαφάνεια και Β επιπέδου, αλλά και ακόμα 2 υπερήχους απλούς, τους έκανα στο ΕΜΒΡΥΟ και συγκεκριμενα στον Παπαπαναγιώτου. Ε δεν είδε τ ί π ο τ α! Και επειδή με ''έτρωγε" πήγα το dvd σε άλλους 2 γιατρούς να το δούνε, χωρίς να έχω πει κάτι για το πρόβλημα του μωρού. Κανείς δεν είδε κάτι, ένα φυσιολογικό έμβρυο μου είπαν και αυτοί. Αφού τους είπα τι συνέβη μου είπαν οτι στο συγκεκριμένο σημείο που υπήρχε το πρόβλημα, δηλαδη στο διάφραγμα, δεν είχε επιμείνει πολύ. Το πέρασε πολυ γρήγορα. Ισως αν το έψαχνε λίγο παραπάνω να το έβρισκε. Αυτά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φανούλα λυπάμαι πάρα πολύ γι'αυτό που σου συνέβη.... :-(:-( Δεν έχω λόγια για να σε παρηγορήσω...βέβαια μην σκέφτεσαι τώρα τι θα γινόταν ΑΝ πήγαινες κάπου αλλού...

Για το ΕΜΒΡΥΟ πήγα και εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη στον Κο Παπαπαναγιώτου.. και δεν θα ξαναπάω στη δεύτερη όχι λόγω του γιατρού αλλά γιατί τσαντίστηκα τρελά που σου λένε τόσα με απόδειξη, τόσα χωρίς...αυτή την τακτική την περιμένεις από κανένα γιατρουδάκο σε κανένα μικρό γραφείο και όχι εκει.. με χάλασε παααάρα πολύ και δεν θέλω να ξαναπατήσω εκεί μέσα.....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο ΕΜΒΡΥΟ έκανα την αυχενική, γιατί με αυτούς συνεργάζεται ο γιατρός μου. Ο Παπαπαναγιώτου έκανε την εξέταση και είναι πραγματικά πολύ ευγενικός και σου δίνει πολύ θάρρος. Το αρνητικό είναι ότι δεν εξηγεί τι βλέπει, απλά καταλαβαίνεις ότι όλα πάνε καλά από τα μπράβο και τα συγχαρητήρια. Υποθέτω ότι αν κάτι πάει στραβά θα το εξηγήσει παραπάνω. Αυτό με την απόδειξη ούτε εμένα μου άρεσε, αλλά απλά την ζητάς ολόκληρη και δεν χαλάς τη ζαχαρένια σου για τέτοια θέματα. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο θέμα με τις αποδείξεις, εγώ προσωπικά, το έχω συναντήσει σε πολλούς γιατρούς και εννοείται πως κι εμένα δεν μου αρέσει αλλά είναι κάτι που ουσιαστικά ''εμείς το καλλιεργούμε'' και πρέπει να σταματήσει κάποτε.

Link to comment
Share on other sites

κ μενα με ειχε ενοχλησει στο εμβρυο η συγκεκριμενη τακτικη αλλα η εξεταση ηταν αψογη..να σημειωσω δε οτι τη πρωτη την ειχα κανει στο ιασω οποτε καταλαβατε τη διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα μου έκανε εντύπωση ότι παρότι ο γιατρός μου είναι στο Ιασώ με έστειλε στο ΕΜΒΡΥΟ. Το έχει ψάξει και θεωρεί ότι κάνουν πολύ καλή δουλειά εκεί

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Έκανα και εγώ doppler με τον κ. Μαλιγιάννη στο ΕΜΒΡΥΟ, σίγουρα είναι πολύ επικοινωνιακός άνθρωπος, αλλά από εξέταση δεν τρελλάθηκα κιολας. Φαντάζομαι ήταν καλή. Τις προηγούμενες τις είχα κάνει στο ΜΗΤΕΡΑ και μπορώ να πω ήταν πιο λεπτομερείς, ίσως έτυχε ο γιατρός. Όσο για το κόστος ειναι 150? με απόδειξη 120?χωρίς...η τακτική παραμένει.

iHQAp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Εγώ έκανα πριν λίγες μἐρες αυχενική στο Ιασώ με τον Τάσση και έμεινα γενικώς πολύ ευχαριστημένη. Είναι πιστοποιημένος το λέει πάνω η εξέταση. Δεν ισχύει η δυσφήμιση που γίνεται στο Ιασώ, είναι άδικο να λέγονται ανακρίβειες.

5o64p3.png

CQZ6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...