Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σχεση Αυχενικης Με Β επιπεδου..!!


Recommended Posts

Καλημερα Κοριτσια.. !!

 

Λοιπον.. αυριο εχω την Β επιπεδου.. αλλα ειμαι να σκασω.. !!εχω αγχωθει παρα πολυ.. σημερα ειμαι 21w+6d... θελω λοιπον να ρωτησω..!!!

Μπορει με μια πολυ καλη αυχενικη Διαφανεια.. να βγει μια πολυ κακη Β επειπδου..???

και επισης η γιατρος μου ειναι παρα πολυ καλη.. και εχει και εναν αρκετα καλο υπερυχο.. εαν υπηρχε κατι ασχημο δεν θα το ειχε δει,δεν θα μου ειχε πει κατι..?? πχ να πω νωριτερα για την Β επιπεδου...???.. καθε φορα ειναι πολυ λεπτομερεις...

στην αναπτυξη το μωρο ειναι μια χαρα, χωρις καθηστερηση παρα μονο +-1.. και ειναι και υπερκινητικο...!!

2311399a5vqu82s2t.gif

 

PjlKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.Μην στεναχωριεσε κ μην βαζεις κακες σκεψεις,ολα καλα θα ειναι.Αφου ολα μεχρι τωρα πανε καλα μην φοβασαι.Μετρανε πιο αναλυτικα το μωρο ,κοιτανε καλυτερα την καρδουλα του κ.α.

Ενα υπερκινητικο μωρο ειναι ενδηξη καλη,πιστεψεμε.....

Εγω παλι δεν καταλαβα τι ειναι το +-1 ??

Ευχομαι καλη επιτυχια και να μας πεις τα νεα σου!!

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κοριτσια.. !!

 

Λοιπον.. αυριο εχω την Β επιπεδου.. αλλα ειμαι να σκασω.. !!εχω αγχωθει παρα πολυ.. σημερα ειμαι 21w+6d... θελω λοιπον να ρωτησω..!!!

Μπορει με μια πολυ καλη αυχενικη Διαφανεια.. να βγει μια πολυ κακη Β επειπδου..???

και επισης η γιατρος μου ειναι παρα πολυ καλη.. και εχει και εναν αρκετα καλο υπερυχο.. εαν υπηρχε κατι ασχημο δεν θα το ειχε δει,δεν θα μου ειχε πει κατι..?? πχ να πω νωριτερα για την Β επιπεδου...???.. καθε φορα ειναι πολυ λεπτομερεις...

στην αναπτυξη το μωρο ειναι μια χαρα, χωρις καθηστερηση παρα μονο +-1.. και ειναι και υπερκινητικο...!!

 

Καλημέρα, πρόκειται για 2 διαφορετικές και συνάμα συμπληρωματικές εξετάσεις τόσο όσον αφορά την ανίχνευση ανατομικών ανωμαλιών όσο και τον υπολογισμό της πιθανότητας χρωμοσωμικών ανωμαλιών (θυμίζω ότι οι χρωμοσωμικές ανωμαλίες ΔΕΝ διαγιγνώσκονται υπερηχογραφικά). Πρέπει και οι 2 εξετάσεις να γίνονται από ειδικά εκπαιδευμένους (''πιστοποιημένους'') ιατρούς και όχι απλά από ''καλούς γιατρούς με καλό μηχάνημα''. Επιπλέον σημειώνω ότι ο έλεγχος του εμβρύου ΔΕΝ τελειώνει με το β' επιπέδου γιατί υπάρχουν και ανωμαλίες που εξελίσσονται και άρα φαίνονται είτε στο 3ο τρίμηνο είτε μετά τον τοκετό. Καλά αποτελέσματα!

 

http://embryomedica.blogspot.gr/2011/02/11-14.html

http://embryomedica.blogspot.gr/2011/02/blog-post_24.html

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ Κοριτσια για την αμμεση απαντηση σας...!!!

 

Καλημερα.Μην στεναχωριεσε κ μην βαζεις κακες σκεψεις,ολα καλα θα ειναι.Αφου ολα μεχρι τωρα πανε καλα μην φοβασαι.Μετρανε πιο αναλυτικα το μωρο ,κοιτανε καλυτερα την καρδουλα του κ.α.

Ενα υπερκινητικο μωρο ειναι ενδηξη καλη,πιστεψεμε.....

Εγω παλι δεν καταλαβα τι ειναι το +-1 ??

Ευχομαι καλη επιτυχια και να μας πεις τα νεα σου!!

 

Μακαρι Μαρια μου.. λοιπον.. το +-1 ειναι.. πχ εγω ειμαι 20εβδ και το κεφαλακι του μωρου ειναι 20εβδ+1μερας ενω το μοιριαιο ειναι 19εβδ+6ημερων...!!!

 

Καλημέρα, πρόκειται για 2 διαφορετικές και συνάμα συμπληρωματικές εξετάσεις τόσο όσον αφορά την ανίχνευση ανατομικών ανωμαλιών όσο και τον υπολογισμό της πιθανότητας χρωμοσωμικών ανωμαλιών (θυμίζω ότι οι χρωμοσωμικές ανωμαλίες ΔΕΝ διαγιγνώσκονται υπερηχογραφικά). Πρέπει και οι 2 εξετάσεις να γίνονται από ειδικά εκπαιδευμένους (''πιστοποιημένους'') ιατρούς και όχι απλά από ''καλούς γιατρούς με καλό μηχάνημα''. Επιπλέον σημειώνω ότι ο έλεγχος του εμβρύου ΔΕΝ τελειώνει με το β' επιπέδου γιατί υπάρχουν και ανωμαλίες που εξελίσσονται και άρα φαίνονται είτε στο 3ο τρίμηνο είτε μετά τον τοκετό. Καλά αποτελέσματα!

 

http://embryomedica.blogspot.gr/2011/02/11-14.html

http://embryomedica.blogspot.gr/2011/02/blog-post_24.html

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..Δεν μου κανει η γιατρος μου ουτε την αυχενικη ουτε την β επιπεδου.. παω σε μια αλλη γιατρο η οποια εχει παρει ειναι αποκλειστηκα για αυτο και εχει παρει την πιστοποιηση της απο τον Κο Νικολαιδη..!! η γιατρος μου με εστειλε αμεσως σε αλλον...!!!

2311399a5vqu82s2t.gif

 

PjlKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...