Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ (ΔΗΜΟΣΙΟΥ) ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


xaroula77

Recommended Posts

Κοριτσια καλημέρα,

 

έχει 17 μέρες που γεννησα ενα υγιεστατο αγορακι 4,150 κιλα !!! το αγγελουδι μου πρεπει να το παω για πρωτη φορα στο παιδιατρο σε λιγες μερες και δεν ξερω κανεναν. δεν εχουν και οι φιλες μου ακομα μωρα ωστε να μου προτεινουν καποιον, θα ήθελα λοιπον να μου προτεινεται καποιον καλο κατα τη γνωμη σας παιδιατρο στη θεσσαλονικη.

 

ευχαριστω πολυ!!!

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


xaroula77 αν σε βολεύει η Ανω Τούμπα, προτείνω τη δική μας παιδίατρο. Την λένε Παραδεισοπούλου Ελίζα, είναι Γρ.Λαμπράκη 209, στην έξοδο για Περιφερειακό. Εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη. Είναι γλυκομίλητη και υπομονετική (έχω κάνει πολύ ηλίθιες ερωτήσεις και απαντάει με κατανόηση). Κι όσες φορές την χρείαστηκα, ήρθε από το σπίτι ή μας δέχτηκε εμβόλιμα. Αυτό το αναφέρω γιατί έχω ακούσει περιπτώσεις που δε συμβαίνει αυτό. Αν σε βολεύει, πες μου να σου στείλω το τηλ. της

Να σου ζήσει ο παίδαρος!!!

 

c4a750929b.png

c766766ee0.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ sweetie & bebarakos,

 

εγω μενω κεντρο.. εγω δεν εχω προβλημα με τη περιοχη, αρκει να ειναι καλος ο παιδιατρος. αν θελεισ στειλε μου το τηλ της. σας ευχαριστω παρα πολυ!!!

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα σου προτείνω τον Σαμαρά. Είναι στη Βασ.Γεωργίου, πάνω απ'τον πρώην Ρομπόπουλο (γωνία με Ζέρβα, ελπίζω να κατάλαβες, γιατί πλέον ζω στην Αθήνα, και έχω αρχίσει να τα ξεχνάω :( ...)

 

Είναι ο μοναδικός γιατρός που συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλο τον κόσμο. Φαντάσου ότι εδώ στην Αθήνα έχω άλλο, και παρόλαυτά στα δύσκολα αυτόν παίρνω τηλέφωνο.. Είναι και ο πιο γνωστός αναπτυξιολόγος απ'ότι έχω ακούσει στη Θεσσαλονίκη.

Με ό,τι θα ακούσεις από αυτόν για το παιδί σου, πολύ απλά θα μείνεις με το στόμα ανοιχτό (όπως όλοι :wink: )

 

(αν θελήσεις το τηλ του στείλε μου πμ)

O gios mou-3 H korh mou-4

weight.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια επειδή σε ένα ΄μήνα περιμένω να γεννήσω, θα ήθελα αν γνωρίζει κάποια να μου συστήσετε παιδίατρο στην Καλαμαριά στη Θεσσαλονίκη που να δέχεται κ βιβλιάριο δημοσίου. Αν΄ξέρει κάποια ας μου στείλει πμ!

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΤΑ με το καλό να έρθει το μωράκι σου. η παιδίατρος μας είναι στην καλαμαριά και ξέρω ότι δέχεται ΤΕΒΕ για δημοσίου δεν ξέρω....θέλεις τα στοιχεία της;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Κορίτσια αν μπορεί καποια ας μου στείλει τα στοιχεία του Σαμαρά. Τον εχω κ γω ακουστά κ σκεφτόμουν να παμε για μια επίσκεψη, εχουμε βεβαια παιδίατρο. Αξίζει λετε, τι ακριβώς κανει;

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites

χαρουλα77 να χαιρεσαι το μωρακι σου.εγω σου προτεινω την Παπαδοπουλου Αλατακη στο κεντρο κοντα στο abc το ξενοδοχειο.ειναι λεκτορας στο πανεπιστημιο και στο Παπαγεωργιου το νοσοκομειο.ειναι πολυ γλυκια με το μωρο και δε σε αγχωνει οτι θελεις τη ρωτας.εχει και την καθημερινη εμπειρια του νοσοκομειου,και παρακολουθει οτι νεοτερο υπαρχει αυτα εχουν τα καλα των πανεπιστημιακων νοσοκομειων.και αν καποια στιγμη χρειαστεις κατι απο το νοσοκομειο θα εχεις ενα δικο σου ιατρο.εγω ηθελα ενα υπερηχο νεφρων να κανω το μωρο και η γυναικα μας εξυπηρετησε.αν θελεις μπορω να σου στειλω το τηλ της

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

εχουμε ηδη αλλαξει 2 παιδιατρους λογω αποτομης συμπεριφορας τους απεναντι στην γυναικα μου.αυτος ο σαμαρας ειναι γλυκομιλητος,υπομονετικος κ.τ.λ.?η γυναικα μου ειναι υπερευαισθητη και εχει φρικαρει.

το τηλεφωνο του?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Στον Σαμαρά πηγαίνουμε κι εμείς δύο φορές το χρόνο. Είναι πράγματι εξαιρετικός, μάλλον ο καλύτερος παιδίατρος στη Θεσσαλονίκη. "Βλέπει" πράγματα που ούτε περνάν από το μυαλό μας. Το θέμα είναι ότι δύσκολα δέχεται καινούρια παιδάκια. Εμείς το πρώτο ραντεβού το είχαμε κλείσει Φεβρουάριο για Σεπτέμβριο. Βέβαια αν θελήσω κάτι τηλεφωνικά θα με εξυπηρετήσει. Όταν είχα γεννήσει και ήθελα να κλείσω ραντεβού μού τηλεφώνησε όταν τελείωσε το ιατρείο (11 το βράδυ) και μού έδωσε πολύτιμες συμβουλές. Αλλά στάνταρ ραντεβού 2 φορές το χρόνο. Τώρα, που θα γεννήσω τον Οκτώβριο, μού είπε να τον πάρω από την κλινική ακόμα για να μιλήσουμε ξανά για τον θηλασμό κλπ. Οπότε καλό θα ήταν να έχετε κάποιον "μόνιμο" παιδίατρο και τον Σαμαρά για παρακολούθηση της ανάπτυξης. Η δική μας παιδίατρος ήταν φοιτήτριά του και την είχε και μαζί του στο ιατρείο για πολύ καιρό. Όταν λείπει ο ίδιος (ένα μήνα το χρόνο στη Μαγαδασκάρη για φιλανθρωπικούς λόγους) αυτήν συστήνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια!Μπαινω στον μηνα μου και ειπα να ψαξω και εγω για παιδιατρο μιαω και ηρθα θεσ/νικη πριν 9 μηνες και δεν γνωριζω τιποτα εδω!Μενω χαριλαου αλλα δεν με ενοχλει η περιοχη που ειναι ο γιατρος.Μεχρι το κεντρο βεβαια γιατι για δυτικα θα το σκεφτομουνα να παω!Natasap αΥΤΗ Η ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΗ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ εχεις να μου δωσεις τα στοιχεια της?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Μήπως μπορεί κάποια-ος να μου προτείνει παιδίατρο στη Θεσσαλονίκη που να έχει σύμβαση με το δημόσιο! Μένω Τούμπα οπότε ανατολικά θ με βολευε περισσότερο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Γεια σας κορίτσια πήγα και εγώ στον Σαμαρά που αναφέρει η φίλη πιο πάνω για έναν έλεγχο. Φυσικά δεν μπορείς να τον έχεις αποκλειστικό ιατρό γιατί έχει πολύ κίνηση. Μου τον σύστησαν δύο φίλες κατενθουσιασμένες. Εγώ έχω άποψη ουδέτερη. ΔΕν ξέρω, ούτε με ενθουσίασε ούτε με απογοήτευσε. Το πρόβλημα μου είναι το εξής. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Την προηγούμενη μέρα πήγα στον ωριλα την κόρη μου και μου είπε πως έχει κρεατάκια και πρέπει να βγούν. Ο Σαμαράς μου είπε να μη τα βγάλω, μου είπε πως το πρόβλημα και στα δύο παιδιά (γιατί είδε και την άλλη) ήταν πως τα ιγμόρια ήταν γεμάτα (δεν είχα βλεγμονή ιγμορίτιδα αλλά είναι γεμάτα) και μου είπε να ψεκάζω τη μύτη τους για 10 μήνες περίπου, απο τώρα μέχρι το άλλο καλοκαίρι με ένα κορτιζονούχο σπρέϊ. Ο ωριλά ούτε καν ανέφερε, για ιγμορια φραγμένα....αντίθετα την μια την βρήκε αψογη και την άλλη μου είπε για τα κρεατάκια...Δεν ξέρω τι να κάνω...Και η κορτιζόνη 10 μήνες μου φαίνεται πολύ!!!!και η επέμβαση πάλι κοστίζει και έχει άλλες ιστορίες, πρέπει να λείπει απο το σχολείο να κάθεται σπίτι και όλα τα σχετικά. Δεν ξέρω τι να κάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...