Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

cupcakes για βάπτιση


tazoula82

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια, σε ένα μήνα βαφτίζω τον μπέμπη μου και ψάχνω για γλυκό βάπτισης. Μου άρεσε πολύ η ιδέα για cupcakes και είδα οτι έχει πολύ ωραία στο "Σκέτη γλύκα". Εχει παρει καμια κοπελα απο κει? ξέρετε σε τι τιμές κυμαίνονται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 338
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα! το έψαχνα κ εγω αλλα πάνε γυρω στα 2Ε Min το κομματι, για εμενα ηταν πολλα λεφτα αυτα. Τελικα θα κανω σφηνογλυκακι με 1Ε/τμχ περιπου....

πάντως εκτός απο το σκέτη γλύκα (αν κ νομιζω οτι ηταν απο τα καλυτερα) υπάρχουν κ πολλά άλλα μπλογκ σχετικα αν ψάξεις λίγο....

Link to comment
Share on other sites

Πότε με το καλό είναι η βάφτισή σας ???? Σε ρωτάω επειδή κι εγώ ενδιαφέρομαι και θα μάθω τιμή από μια κοπέλα που κάνει εκπληκτική δουλειά (όλα χειροποίητα) εδώ στην Αθήνα την ερχόμενη εβδομάδα. Εχω δει βέβαια και σε γνωστή αλυσίδα ζαχαροπλαστείων με 2ευρώ/τμχ αλλά δεν συγκρίνονταν τα σχέδια... Στείλε μου pm εάν θες λεπτομέρειες..

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

mirtoula και για μένα 2? είναι πολλά λεφτά αν υπολογίσεις κιόλας ότι θέλω γύρω στα 130 με 150 τεμάχια. Θα το ψάξω και αλλού απλά μένω Βόλο και βόλευε το "Σκέτη Γλύκα" επειδή είναι στην Λάρισα. Αν έχεις υπόψη σου και κανα άλλο πεσ μου και μένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eιχε ξανατεθεί τετοιο θεμα παλιότερα που βάπτιζα και εγω τον Φούφη και εχω να σας πω και για την princess taste την Νίκη Νταιφωτη

Εχει και sait με αυτο το ονομα

Για κάντε μια ερώτηση και εκει

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν εχω παραπάνω λεπτομέρειες να σας πω, μια κ οπως ειπα τελικα δεν θα κανω cupcakes.

τα σφηνογλυκακια θα τα παρω απο ζαχαροπλαστειο της γειτονιας μου.

τα αλλα σαιτ τα εχω στο σπιτι κ θα κοιταξω να μπω καποια στιγμη να σας τα ποσταρω.

η βαφτιση μας ειναι 23/5 κ θελω περιπου 200τμχ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Τα σφηνογλυκακια ειναι γλυκακια (πανακοτα, μους κλπ) μεσα σε ποτηρακι σαν σφηνακι, σε ποσοτητα περιπου 2-3 μπουκιες.

Στα περισσοτερα ζαχαροπλαστεια που ρωτησα οι τιμες κυμαινονται 14-16Ε το κιλο κ βγαζουν περιπου 15 κομματια το κιλο, δλδ χοντρικα 1Ε/ατομο

σαν αυτα ειναι δλδ

http://www.sweet-corner.gr/default.asp?catid=11#

 

στο συγκεκριμενο ζαχαροπλαστειο κανουν κ πολυ ωραια παρουσιαση αλλα ψιλοκολαω επειδη ειναι μακρια μου (ηλιουπολη βαφτιζω κ το ζαχαροπλαστειο ειναι νικαια το συγκεκριμενο) βεβαια τα φερνουν αυτοι λεει.

απο την αλλη εχω βρει ζαχαροπλαστειο κοντα στην εκκλησια που κανει ωραια γλυκα κ ειναι κ "γνωστος" μας.....ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω μενω Θεσσ/νικη.

σημερα ρωτησα για γλυκα.

τα cupcakes 1 ευρω με γλασο απο πανω και γραμμενο το ονομα...τα μπισκοτα επισης με γλασο και γραμμενο το ονομα 0,80 λεπτα τυλιγμενα σε διαφανες συσκευασια με κορδελιτσα αριστερα δεξια.

Τα προφιτερολ, μους σε διαφορες γευσεις (μανγκο, μπανανα, πορτοκαλι κτλπ), πουτιγκα 1,20 το μεγαλο κυπελακι 1,10 το μικρο.

το παγωτο 1, 40 το κυπελακι.

 

Μηπως να βλεπατε και σε αλλα ζαχαροπλαστεια??

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα κεκακια απο το Σκετη Γλυκα...πριν μια βδομαδα που εγινε η βαφτιση. Σιγουρα 2 ευρω ειναι αρκετα χρηματα, μα τα συγκεκριμενα το αξιζουν! Ηταν πανεμορφα,πρωτοτυπα και, αν και φοβομουν οτι θα ηταν αδιαφορα γευστικα, ηταν τελεια! Ενταξει εγω που ειμαι γλυκατζου ,μπορει να ξετρελενομουν και με ενα ωραιο προφιτερολ, αλλα ξεφευγουν! Ασε που μπορει να μοιραστουν και λιγες μερες μετα, αντι μπομπονιερας, αφου αντεχουν,σε αντιθεση με τα περισσοτερα γλυκα ζαχαροπλαστειου!

Οποια μπορει,ας τα δωσει, αξιζουν...παντως και τα σφηνογλυκακια μια χαρα ειναι και οικονομικα! Δεν ειναι και για χορταση! Με το καλο οι βαφτισεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εφαγα χτες συγκεκριμενα κ κεκακι κ μπισκοτο αππο το σκετη γλυκα.. ηταν οντως ωραια σε εμφανιση αλλα δεν μπορω να πω οτι συγκλονιστηκα κιολας απο τη γευση.. ενα απλο κεκακι ηταν κ ενα απλο μπισκοτακι. Δε η κοπελα δεν ειχε σκεφτει να βαλει κανα κουταλακι (δεν φανταστεικε μαλλον οτι χρειαζεται) κ τα συγκεκριμενα κεκακια δεν μπορεις να τα φας ετσι γιατι τα ψηνουν απευθειας μεσα στη χαρτινη βαση που παρουσιαζονται .. για να φαει λιγο ο μικρος που ζητησε θρυματιστηκε εντελως..

Οποτε οποια τα παρει , ας βαλει κ κανα κουταλακι μαζι.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια τελικά και γω απέριψα την ιδέα για cupcake, βρήκα ενα ζαχαροπλαστείο αν και μικρό στο μάτι μέσα είχε φανταστικά γλυκά και σε πολύ καλές τιμές 1,00 με 1,20 το τεμάχιο. Διαφορες συσκευασίες για, μπολάκια, σφηνογλυκά, μεχρι και μπολάκι σε σχήμα παγωτού χωνάκι με καπάκι όμως.Από γεύσεις πάρα πολλές να διαλέξεις.Μάλλον θα προτιμήσω μια απο αυτες που μου δωσε να δοκιμάσω το "Κίντερτε" έτσι το λένε το οποίο είναι πραλίνα σοκολάτας με κρέμα μπανάνας παντεσπάνι και κομματάκια cookies.Τα είχε αρκετα παγωμένα που εμοιαζε λίγο και σαν παγωτό.Τα φέρνει λέει κιόλας στην εκκλησία κατα την διάρκεια του μυστηρίου ώστε να είναι αρκετά δροσερά. Ελπίζω να αρεσουνε και στους καλεσμένους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από Χαλκίδα μπισκοτογλυφιτζούρια, της έφτιαξα το σχέδιο και της είπα να το κάνει μπισκότο (το καραβάκι της βάφτισης στα χώματά μας, γαλάζιο-κίτρινο). Τα είχε με ζελατίνα και κορδελίτσες, καρφωμένα σε γυάλες με ζάχαρη 1,5 ευρώ το τεμάχιο. Εφτιαξα και ταμπελάκι με το όνομα και ήταν όμορφα.

Επίσης από αλλού πήρα για το τραπέζι δύο σφηνογλυκάκια για τον καθένα (όμως τα κυπελάκια ήταν πιο μεγάλα από σφηνοποτηράκια,)ένα πανακότα και ένα άλλο cookies, καιμου βγήκαν 1,30 περίπου τα δύο γλυκάκια.Ηθελα 200τμχ και βγήκε καλά.Φυσικά περίσσεψαν αρκετά, αλλά σε μερικά τραπέζια φαγώθηκαν όλα!!!

Μυρτούλα,τέλεια τα πανακοτάκια!!!!!Εμάς όλοι με αυτά ξετρελάθηκαν και δεν το περίμενα!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εφαγα χτες συγκεκριμενα κ κεκακι κ μπισκοτο αππο το σκετη γλυκα.. ηταν οντως ωραια σε εμφανιση αλλα δεν μπορω να πω οτι συγκλονιστηκα κιολας απο τη γευση.. ενα απλο κεκακι ηταν κ ενα απλο μπισκοτακι. Δε η κοπελα δεν ειχε σκεφτει να βαλει κανα κουταλακι (δεν φανταστεικε μαλλον οτι χρειαζεται) κ τα συγκεκριμενα κεκακια δεν μπορεις να τα φας ετσι γιατι τα ψηνουν απευθειας μεσα στη χαρτινη βαση που παρουσιαζονται .. για να φαει λιγο ο μικρος που ζητησε θρυματιστηκε εντελως..

Οποτε οποια τα παρει , ας βαλει κ κανα κουταλακι μαζι.

 

Κουταλακι εμεις δεν χρειαστηκαμε γιατι αν σκισεις το χαρτακι που μεσα του ψηθηκε το κεικ τρωγεται σαν οποιοδηποτε κομματι κεικ.

Για την γευση γουστα ειναι αυτα...για κεικ καλο ηταν!Και γεμιστο με πραλινα... αν το συγκρινεις με οποιοδηποτε αλλο γλυκο δεν τιθεται θεμα...το προφιτερολ τα τσακιζει οοοοολα! Αυτο που πληρωνεις ειναι η εμφανιση και η πρωτοτυπια.

Παντως τα πανακοτακια μοτ ανοιξαν την ορεξη!(ειπαμε ειμαι γλυκατζου!)

Link to comment
Share on other sites

mirtoula πηγα απο το ζαχαροπλαστειο και ειναι οπως τα γραφει το site, η παρουσιαση των γλυκων δωρεαν και πολλες γευσεις.

Οι τιμες ειναι αυτες που αναφερονται στο site με τη διαφορα οτι τα μικρα σφηνακια των 1 ευρω ειναι πολυ μικρα και τα μεγαλα ειναι τα κανονικα που ξερουμε ολοι.

Να σημειωσω οτι εχουν τρελη δουλια, που αν δε πας το συντομοτερο ισως και να μην μπορεσουν να σε εξυπηρετησουν

Link to comment
Share on other sites

Αντί για cupcakes εγώ θα έκανα κάτι που νομίζω ότι είναι πολύ χαριτωμένο.

Έχουν τα Eric Kayser μπουκιές cupckes σε 3 γεύσεις. Σοκολάτα, φυστίκι και βανίλια. Είναι θεϊκά σε γεύση. Θα γέμιζα χωνάκια η κουτάκια με αυτές τις μπουκίτσες. Βέβαια δεν ξέρω αν συμφέρει οικονομικά. Το πακέτο με τα 300 γραμμάρια κοστίζει γύρω στα 5 ευρώ. Δεν θυμάμαι και πόσα τεμάχια κεκάκια βγαίνουν στο πακέτο γιατί τα εξαφανίζω στο λεπτό!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ελεγα να κανω χωνακια με ζαχαρωτα αλλα φοβηθηκα οτι θα φερνουν σε μπομπονιερα κ αλλαξω γνωμη. Η ιδεα με τα κεκακια καλη..αλλα μου φαινεται καπως ακριβη...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...