Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ανορεξία η οχι???


stratos

Recommended Posts

ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 7 ΜΗΝΩΝ, ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ. ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ! 200 GR ΓΑΛΑ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ 12:30, ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ ΣΤΙΣ 4, ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ 7 ΚΑΙ 150 GR ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΒΡΑΔΥΝΟ ΣΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ... ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΓΧΩΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ... ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ?????????// :roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!!!η αδερφη μου αντιμετωπιζει ακριβως την ιδια κατασταση με τη δικη της μικρη!!!ειναι 14 μηνων αλλα δε τρωει τιποτα!!!!οταν λεμε τιποτα...τιποτα!!!αντε λιγα δημητριακα κι απο φαι μονο πατατες τηγανιτες καμια φορα ,,κρεας καθολου ψαρι καθολου,μονο μακαρονια βραστα και αντε ρυζι!!!τιποτα αλλο!!!ουτε γαλα!!!κι αυτη τα εχει παιξει και στενοχωριεται και το ειπε στη παιδιατρο....την εβαλε να κανει εξετασεις αιματος και ουρων!!!τωρα θα δειξει!!εγω πιστευω οτι ειναι στο παιδι....ειναι κακοφαγα!!!με το ζορι παλι δε γινεται....μονο του αν θελει....στη παιδιατρο το εχετε πει???

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 7 ΜΗΝΩΝ, ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ. ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ! 200 GR ΓΑΛΑ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ 12:30, ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ ΣΤΙΣ 4, ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ 7 ΚΑΙ 150 GR ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΒΡΑΔΥΝΟ ΣΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ... ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΓΧΩΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ... ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ?????????// :roll::roll::roll:

 

μια χαρά τρώει το μωρό! 7 μηνών μωρό είναι... προσπαθησε να μην της δίνεις με το ζόρι κάτι που δεν της αρέσει (δεν αρέσουν όλα σε όλους...) και θα τα πάει μια χαρά! τι άλλο δηλαδή θα έπρεπε να τρώει?...

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

αλλα παιδακια που ξερω τα τρωνε ανετα... ανοιγουν το στομα τους... κλαινε για να φανε... η δικη μας αν την ξεχασεις και δεν της δωσεις καποιο γευμα δεν θα κλαψει για να μας δειξει οτι πειναει... ειναι λογικο αυτο? καθε 3ωρο πρεπει να τρωει... στην αναπτυξη ειναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι ακριβως οπως ο Βασιλης μου τοτε. Φερμουαρ. 12 κιλα εφτασε 2 χρονων να τα παει.

Και μου ελεγε η φουρναρησα "Μικρο τον Θανασακη τον παρακαλουσαμε να φαει . Μεγαλωνοντας τον παρακαλουσαμε να σταματησει" :lol:

 

Μην το πιεσετε να φαει. Τρωει οσο θελει και αν πιεσετε θα παει πεισματικα το θεμα και θα εχει το αντιθετο αποτελεσμα (στερνη μου γνωση... :oops::lol: )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!η αδερφη μου αντιμετωπιζει ακριβως την ιδια κατασταση με τη δικη της μικρη!!!ειναι 14 μηνων αλλα δε τρωει τιποτα!!!!οταν λεμε τιποτα...τιποτα!!!αντε λιγα δημητριακα κι απο φαι μονο πατατες τηγανιτες καμια φορα ,,κρεας καθολου ψαρι καθολου,μονο μακαρονια βραστα και αντε ρυζι!!!τιποτα αλλο!!!ουτε γαλα!!!κι αυτη τα εχει παιξει και στενοχωριεται και το ειπε στη παιδιατρο....την εβαλε να κανει εξετασεις αιματος και ουρων!!!τωρα θα δειξει!!εγω πιστευω οτι ειναι στο παιδι....ειναι κακοφαγα!!!με το ζορι παλι δε γινεται....μονο του αν θελει....στη παιδιατρο το εχετε πει???

 

νικουλινι αν δεν ηταν η μικρή 14 μηνων και ηταν αγορι θα ημουν σιγουρη οτι ειμαι η αδερφη σου :lol::lol::lol::lol::lol:

Πανομοιοτυπη κατασταση με τον δικό μου λέμε....

εμεις καναμε ομως σιδηροπυνικη αναιμια απο την ολη κατασταση :cry:

Δυστυχως να της πεις η λύση ειναι μια......δεν δίνει πχ δημητριακά με τίποτα αν δεν φαει ξερω εγω το κρεατακι....

στηλε πμ αν θες...

 

stratos μην ανησυχεις καθολου μια χαρα το βρισκω το μικρο...πιστεψε με αν κανεις μια βολτα στο φορουμ θα ξεαγχωθεις.....

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

αλλα παιδακια που ξερω τα τρωνε ανετα... ανοιγουν το στομα τους... κλαινε για να φανε... η δικη μας αν την ξεχασεις και δεν της δωσεις καποιο γευμα δεν θα κλαψει για να μας δειξει οτι πειναει... ειναι λογικο αυτο? καθε 3ωρο πρεπει να τρωει... στην αναπτυξη ειναι...

 

δεν θα τρώει κάθε 3ωρο από δω και πέρα. είναι στη φάση που αλλάζουν τα ωράρια φαγητού. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ! Γιατί το καταλαβαίνει, και είναι το τελευταίο που χρειάζεται!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 7 ΜΗΝΩΝ, ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ. ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ! 200 GR ΓΑΛΑ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ 12:30, ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ ΣΤΙΣ 4, ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ 7 ΚΑΙ 150 GR ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΒΡΑΔΥΝΟ ΣΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ... ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΓΧΩΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ... ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ?????????// :roll::roll::roll:

 

Καταλαβαίνω τι λες! και μένα η κόρη μου από μωρό είναι δύσκολη στο φαγητό, ποτέ δεν έφαγε με λαχτάρα το φαγητό, πάντα με το ζόρι, με παιχνίδια κ.τ.λ.Και τι κατάλαβα;τίποτα, μόνο άγχος, τσάμπα εξετάσεις και ταλαιπωρία..τελικά το πήραμε απόφαση, πάντως και τώρα είναι αδύνατη αλλά τουλάχιστον θα πει κάποιες φορές "πεινάω"...

Ξέρω είναι ζόρικα..εγώ πάντως είχα φτάσει στα όρια της τρέλας...όλα θα πάνε καλύτερα μεγαλώνοντας

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σας ρωτησω κι εγω κατι κοριτσακια να μου πειτε τη γνωμη σας???εμενα η μικρη μου ειναι 22 μηνων περιπου εχει υψος 90 εκατοστα και βαρος περιπου 12 και μισο!!!εμενα μου φενεται οτι ειναι αδυνατη βρε παιδια!!!!η μαμα μου μου λεει οτι ειναι οκ!!!δεν το εχω συζητησει με τη παιδιατρο βεβεαια αλλα εσεις τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω κι εγω κατι κοριτσακια να μου πειτε τη γνωμη σας???εμενα η μικρη μου ειναι 22 μηνων περιπου εχει υψος 90 εκατοστα και βαρος περιπου 12 και μισο!!!εμενα μου φενεται οτι ειναι αδυνατη βρε παιδια!!!!η μαμα μου μου λεει οτι ειναι οκ!!!δεν το εχω συζητησει με τη παιδιατρο βεβεαια αλλα εσεις τι λετε??

 

Εμενα μια χαρα μου φαινονται :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...