Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ακράτεια ή αμνιακό υγρό ;


Recommended Posts

Διανυω την 16 εβδομάδα και παρατηρώ το εσώρουχο μου σε καθημερινή βάση . Στον τελευταιο υπέρηχο τα αμνιακα ήταν φυσιολογικά, αλλα απ ΄ την άλλη με έχει πιάσει πάνικος μήπως στον υπέρηχο δε φαίνεται πάντα η διαρροή . Ο γιατρός μου λέει ότι είναι ουρα .. Υπάρχει περίπτωση να είναι ουρα και να μην καταλαβαίνω ότι μου φεύγουν ; Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία ?

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε καταλαβαινω... Τα ειχα περασει και εγω! Αν ο γιατρος σου λεει πως βλεπει πως το αμνιακο υγρο ειναι καλο μην ανησυχεις.. Καταρχης μηπως ειναι ιδρωτας?? Πριν λιγο καιρο ειχαμε ανοιξει ενα θεμα για αυτο αν ειναι ιδρωτας η αμνιακο υγρο....ολες λεγαμε πως ειναι ιδρωτας απο την ζεστη.ολες το παθαινουμε αυτο και ανχονομαστε,!!

Τωρα φυσικα μπορει να ειναι και ουρα και μην το καταλαβαινεις.. εγω στης 13 βδομαδα ξυπνησα το πρωι και ειχαν φυγει πολλα ουρα απο κατω....πολλα ομως μουσκεμα εγινα... Εκει να δεις σοκ που επαθα. Φυσικα πηγα αμεσως στο νοσοκομειο και μου εβαλαν απο κατω ενα ιδικο χαρτακι που διχνει αν χανεις αμνιακο υγρο εστω κ αργα αργα(πες του γιατρου σου να στο βαλει κ εσενα για να σου φυγει ηνιδεα).....τελικα ηταν ουρα αυτα που μου ειχαν φυγει!,

Οποτε μην ανησυχεις εφοσον κ ο γιατρος σου σου λεει πως ολα ειναι καλα..

Και μην αγχονεσαι σημβαινει σε ολλες μας!!χαχα

Link to comment
Share on other sites

Αχ σε ευχαριστω για την απαντηση.... οχι δεν ειναι ιδρωτας γιατι ειναι ακριβως στο σημειο που θα λερωνομασταν αν ημασταν αδιαθετες.. στο κεντρο δηλαδη. αυτα τα χαρτακια δε μπορω να τα βρω μονη μου καπου?

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπορεις..νομιζω.

Και αυτα τα χαρτακια στα βαζει ο γιατροσ που ξερει μεσα στο κολπο δεν μπορεις να τα βαλεις μονη σου....ειναι επικυνδινο να τα βαλεις μονη σου καλε ο γιατρος ξερει..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπορεις..νομιζω.

Και αυτα τα χαρτακια στα βαζει ο γιατροσ που ξερει μεσα στο κολπο δεν μπορεις να τα βαλεις μονη σου....ειναι επικυνδινο να τα βαλεις μονη σου καλε ο γιατρος ξερει..

 

 

νομιζα οτι ηταν κατι σαν σερβιετακια... :cry:

δεν πειραζει..θα περιμενω τον επομενο υπερηχο σε 8 ημερες...

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διανυω την 16 εβδομάδα και παρατηρώ το εσώρουχο μου σε καθημερινή βάση . Στον τελευταιο υπέρηχο τα αμνιακα ήταν φυσιολογικά, αλλα απ ΄ την άλλη με έχει πιάσει πάνικος μήπως στον υπέρηχο δε φαίνεται πάντα η διαρροή . Ο γιατρός μου λέει ότι είναι ουρα .. Υπάρχει περίπτωση να είναι ουρα και να μην καταλαβαίνω ότι μου φεύγουν ; Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία ?

 

Καπου στη μεση της εγκυμοσυνης μου ενα βραδυ ξυπνησα αρκετα βρεγμενη νομιζωντας οτι εσπασαν τα νερα μου, οπως ηταν φυσικο καλεσα αμεσως τον γιατρο και αφου πρωτα με ησυχασε μου ειπε: λογω της αυξησης του μεγεθους της μητρας ασκειτε πιεση στην ουροδοχο κυστη, με αποτελεσμα να φευγουν ουρα και οντως ειχε δικιο, πηγα μετα και με ειδε και ηταν ολα οκ. Επισης το αμνιακο υγρο μυριζει σπερμα. Ωστοσο, κυκλοφορουν κατι σερβιετακια που σε πιθανη διαρροη αμνιακου υγρου αλλαζουν χρωμα.

 

Με το καλο!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,αχ τι μου θυμιζετε!!!Εγω στην εγκυμοσυνηειχα γινειι τρελη!Ειχα παει πανω απο πεντε εξι φορες στον γιατρο μου κ στο μαιευτηριο γιατι ελεγα παει αυτο ηταν ,εσπασαν.Τελικα καθε φορα επιβεβαιωνοταν πως ηταν υγρα!Κολπικα υγρα,τα οποια ειχα πολυ αυξημενα στην εγκυμοσυνη!Αφου οταν γεννησα και εσπασαν ειπα επιτελους δεν θα ξανακοιταξω το εσωρουχο μου εντρομη!Παντως ειναι αρκετα αγχωτικο σε καταλαβαινω να ακους και να εμπιστευεσαι τον γιατρο σου!

Link to comment
Share on other sites

Καπου στη μεση της εγκυμοσυνης μου ενα βραδυ ξυπνησα αρκετα βρεγμενη νομιζωντας οτι εσπασαν τα νερα μου, οπως ηταν φυσικο καλεσα αμεσως τον γιατρο και αφου πρωτα με ησυχασε μου ειπε: λογω της αυξησης του μεγεθους της μητρας ασκειτε πιεση στην ουροδοχο κυστη, με αποτελεσμα να φευγουν ουρα και οντως ειχε δικιο, πηγα μετα και με ειδε και ηταν ολα οκ. Επισης το αμνιακο υγρο μυριζει σπερμα. Ωστοσο, κυκλοφορουν κατι σερβιετακια που σε πιθανη διαρροη αμνιακου υγρου αλλαζουν χρωμα.

 

Με το καλο!!!

 

Καλησπερα ,αχ τι μου θυμιζετε!!!Εγω στην εγκυμοσυνηειχα γινειι τρελη!Ειχα παει πανω απο πεντε εξι φορες στον γιατρο μου κ στο μαιευτηριο γιατι ελεγα παει αυτο ηταν ,εσπασαν.Τελικα καθε φορα επιβεβαιωνοταν πως ηταν υγρα!Κολπικα υγρα,τα οποια ειχα πολυ αυξημενα στην εγκυμοσυνη!Αφου οταν γεννησα και εσπασαν ειπα επιτελους δεν θα ξανακοιταξω το εσωρουχο μου εντρομη!Παντως ειναι αρκετα αγχωτικο σε καταλαβαινω να ακους και να εμπιστευεσαι τον γιατρο σου!

 

 

Αχ κοριστια μου..Εχω τρελαθει τοσες μερες. τωρα κανω υπομονη μεχρι την Πεμπτη 21/8 ....δηλαδη μπορει να ειναι κολπικα υγρα ή ουρα και να μην το καταλαβαινω ε?

Κοαλακακι το σπερμα πως μυριζει? το εχω ξαναδιαβασει αλλα δεν ρωτησα.... καποια γνωστη μου ειπε οτι τα αμνιακα υγρα μυριζουν πολυ ασχημα. Τα σερβιετακια αυτα που μπορω να τα βρω? υπηρχαν καπου λινκ για καποιο σαιτ στο εξωτερικο αλλα πλεον δεν τα εμφανιζει σττα προιοντα.

VBTOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριστια μου..Εχω τρελαθει τοσες μερες. τωρα κανω υπομονη μεχρι την Πεμπτη 21/8 ....δηλαδη μπορει να ειναι κολπικα υγρα ή ουρα και να μην το καταλαβαινω ε?

Κοαλακακι το σπερμα πως μυριζει? το εχω ξαναδιαβασει αλλα δεν ρωτησα.... καποια γνωστη μου ειπε οτι τα αμνιακα υγρα μυριζουν πολυ ασχημα. Τα σερβιετακια αυτα που μπορω να τα βρω? υπηρχαν καπου λινκ για καποιο σαιτ στο εξωτερικο αλλα πλεον δεν τα εμφανιζει σττα προιοντα.

 

Ναι, μπορει να ειμαι ειτε ουρα ειτε κολπικα υγρα. Τα ουρα ειναι ευρυστα και κιτρινα, ενω τα κολπικα υγρα ειναι παχυρευστα και λευκα η ακομα και κιτρινοπρασινα (αναλογα το ph του κολπου).

 

Το σπερμα μυριζει ...σαν σπερμα, εχει οξινη οσμη συνηθως, για πανε λιγους μηνες πισω και θυμησου... :oops: (ελπιζω να βοηθησα!!!).

 

Οσο για τα σερβιετακια (μην μπεις τον κοπο να τα παρεις αν ο υπερηχος ειναι οκ γιατι ειναι ψυχοφθορο, απλα ειναι μια λυση κυριως για τις εγκυμοσυνες υψηλου κινδυνου) εχει το amazon.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...