Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξετάσεις εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Για σας διανύω την 10η βδομάδα είμαι άνεργη και ανασφάλιστοι μαμά και θα ήθελα να μου πείτε που είναι πιο φθηνές οι εξετάσεις τις εγκυμοσύνης . Για προγεννητικό έλεγχο αυχενική διαφάνεια PAP A α τεστ υπερηχογράφημα β επιπέδου κ doubler αγγειών .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για σας διανύω την 10η βδομάδα είμαι άνεργη και ανασφάλιστοι μαμά και θα ήθελα να μου πείτε που είναι πιο φθηνές οι εξετάσεις τις εγκυμοσύνης . Για προγεννητικό έλεγχο αυχενική διαφάνεια PAP A α τεστ υπερηχογράφημα β επιπέδου κ doubler αγγειών .

 

η αυχενικη διαφανεια, η β επιπεδου, το ντοπλερ καθως κ η εξεταση για τη κυστικ η ινωση δε καλυπτονται δυστυχως, οπως θα ξερεις ηδη.

 

για κυστικη, το πιο φτηνο το βρηκα στο ρεα.

επισης, στο ρεα εκανα κ τους 3 μεγαλους υπερηχους της εγκυμοσυνης. οχι γιατι ηταν πιο φτηνα αλλα γιατι εκει με στειλε η γιατρος μου. ΑΛΛΑ, εαν κανεις εκει αυχενικη κ β επιπεδου σου κανουν εκπτωση στο ντοπλερ - βγαινει στα 40 ευρω-

 

η αυχενικη εκανε 120

η β επιπεδ 160

 

καρτα ανεργιας εχεις;

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε κανε μια ερωτηση σε καποιο δημοσιο νοσοκομειο αν θες για να σου πουν τιμες.Εγω στο νοσοκομειο για αυχενικη,β επιπεδου και doppler θα δωσω συνολικα 90-95 ευρω.Ψαξτω κριμα ειναι να δωσεις ενα καρο λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...
η αυχενικη διαφανεια, η β επιπεδου, το ντοπλερ καθως κ η εξεταση για τη κυστικ η ινωση δε καλυπτονται δυστυχως, οπως θα ξερεις ηδη.

 

για κυστικη, το πιο φτηνο το βρηκα στο ρεα.

επισης, στο ρεα εκανα κ τους 3 μεγαλους υπερηχους της εγκυμοσυνης. οχι γιατι ηταν πιο φτηνα αλλα γιατι εκει με στειλε η γιατρος μου. ΑΛΛΑ, εαν κανεις εκει αυχενικη κ β επιπεδου σου κανουν εκπτωση στο ντοπλερ - βγαινει στα 40 ευρω-

 

η αυχενικη εκανε 120

η β επιπεδ 160

 

καρτα ανεργιας εχεις;

 

ναι προσφατα εβγαλα και 29 ιουλιου θα μου βγει και η εγκριση για βιβλιαριο υγειας απο τον οαεδ . Εγω τελικα για την αυχενικη και το παπ α πληρωσα 145 σε στην ιατρικη μεγαρων και για β επιπεδπου μου ειπαν 100 ευρω για το ντομπλερ δεν ξερω δεν μου το εχει αναφερει ακομα ο γιατρος μου ισως επιδη ειναι ακομα νωρις . Καμπιλη σακχαρου εχετε κανει τν καλιπτη το ικα απ οσο ξερω γινετε τη ιδια περιοδο με τν β επιπεδου . Ευχαριστω για την απαντηση :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...