Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θα τρελαθω


annia

Recommended Posts

Λοιπον οπως θα ξερετε μερικα μελη απο εδω,στ σπιτι ππου μενω μενει και ολο το συγγενολοι του νατρα μου στην πολυκατοικια η 3αδερφες της πεθερας μου η μανα της η πεθερα μου και κατι ξαδερφια του αντρα μου και φυσικα η κουνιαδα μου....Η κουνιαδα μου εχει ενα κοριτσακι 23μηνων το οποιο απο 4μηνων το δινει συνεχεια σε ολους τους συγγεμεις να το κρατανε και να κανει τις δουλειες της να πηγαινει βολτες κλπ...Εμενα δεν μμε νοιαζει εχω πολυ καλη σχεση μαζι της,δικο της ειναι το παιδι ας το κανει οτι θελει!!!!!Το θεμα μου ομως ειναι οτι με πιεζουν και εμενα αλλα και τον αντρα μου να τους δινουμε και τα δικα μας παιδια και οτι δεν ειμαστε σωστοι γονεις:shock::shock::shock:που δεν τα δινουμε και αλλα τετοια,το τελευταιο δε που ακουσα ηταν απο μια θεια του που μου ειπε εσας τα παιδια σας δεν θα θελουν να σας δουν οταν θα ακνουν δικα τους παιδια(σαν παππουδογιαγιαδες εννοουσε)μιλαμε εμεινα σπιτσλες..!!!Δεν ξερω τι να κανω πια με αυτο το θεμα οπου με πετυχαινουν μεσα ατην πολυκατοικια η σε καμια γιορτη καθε φορα τα ιδια....Εχω κατι νευραααααααααααααα,δεν ξερω τι αλλο να κανω εχω αρζισει να κοβω επαφη μαζι τους αλλα αυτοι το χαβα τους,ερχονται στο σπιτι η φωναζουν απο κατω απο το μπαλκονι και μου ξεσηκωνουν τα μικρα να τα παρουν κατω και καταληγουμε παντα να τσακωνομαστε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε, γράψτους όλους στα παλιά σου τα παπούτσια και κάνε αυτό που θέλεις εσύ και ο άντρας σου. Πάντως θα μπορούσα να σε ονομάσω ηρωίδα πραγματικά! Εμένα το σόι του άντρα μου είναι μακριά και παρ'όλα αυτά όλο προβλήματα μου δημιουργούνε. Εσύ είσαι ήρωας που τους ανέχεσαι στην ίδια πολυκατοικία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό να παίρνουν για λίγο τα παιδιά να τα πάνε μια βόλτα στο πάρκο ή να πάιξουν λίγο μαζί τους...άλλοι παρακαλάνε για τέτοια βοήθεια. δεν είπαμε να ξεχάσεις να τα ξαναπάρεις αλλά μια δυο ωρίτσες δεν το βρίσκω παράλογο. Και οι παππούδες έχουν ανάγκη αλλά και δικαίωμα να χαρούν τα εγγόνια όπως και τα εγγόνια χρειάζονται αγάπη και εικόνες απο τους παππούδες. Τώρα αν κάτι άλλο εννοείς που δεν εξήγησες σωστά ή εγώ δεν κατάλαβα ....

Link to comment
Share on other sites

viki 1 δεν εχω προβλημα αν αυτο γινετε μια φορα στο τοσο και οχι καθημερινα και αννελειπως..Και εκτος αυτου δεν μπορω να ανεχτω αυτα που λενε οταν τους λεμε οχι,αυτο το ''χωσιμο''βρε παιδι μου και επειδη δεν τους κανουμε το χατηρι δεν ειμαστε καλοι γονεις!!Μεχρι και το χαμογελο του παιιδου μου ειπαν οτι θα φωναξουν επειδη δεν παμε καθε μερα βολτα!:shock::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και το χαμογελο του παιιδου μου ειπαν οτι θα φωναξουν επειδη δεν παμε καθε μερα βολτα!:shock::twisted:

 

Ορίστε?

 

Κοίτα κορίτσι μου, εξαρτάται από δω και πέρα πόσο αρθυρόστομη και νευρική είσαι. Γιατί εγω είμαι και τα 2.

Μια απάντηση που θα έδινα αν μου λέγανε κάτι τέτοιο είναι " Μετά το Χαμόγελο, πάρε και το 166 γιατί θα το χρειαστείς"

"Γιατί?" (υποθετική ερώτηση)

"Γιατί θα σου 'χω μαυρίσει τα πλευρά από το ξυλο και υποθέτω ότι θα χειαστείς νοσηλεία........αφού εσύ υποθέτεις ότι θα παιδιά μου χρειάζονται το Χαμόγελο".

 

Σιχτίρια νευρίασα πάλι.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνωμη αλλα μιλας σοβαρα??? αλλο παλι και τουτο....ουτε εγω αφηνω το παιδι μου στο καθε ασχετο και σε ολο το συυγενολοι γιατι συγνωμη δεν μενουμε μαζι αλλα με ολα αυτα που ακουγονται δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανενα!! ειναι δυνατον να το αφηνεις σε ξαδερφια και δεν ξερω εγω ποιον αλλο? μονο στην μητερα μου αφηνω τα παιδια και αυτα καθολου συχνα! ε ναι να καλεσουν το χαμογελο του παιδιου να πουν οτι οι γονεις δεν τα σκορπανε δεξια αριστερα να γελασει και το παρδαλο κατσικι! το αλλο θα ακουσω??

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και το χαμογελο του παιιδου μου ειπαν οτι θα φωναξουν επειδη δεν παμε καθε μερα βολτα!:shock::twisted:

 

Πες τους να μη παραλείψουν.

 

Στο χαμόγελο θα γελάνε 12 μέρες τουλάχιστον.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα μιλας σοβαρα??? αλλο παλι και τουτο....ουτε εγω αφηνω το παιδι μου στο καθε ασχετο και σε ολο το συυγενολοι γιατι συγνωμη δεν μενουμε μαζι αλλα με ολα αυτα που ακουγονται δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανενα!! ειναι δυνατον να το αφηνεις σε ξαδερφια και δεν ξερω εγω ποιον αλλο? μονο στην μητερα μου αφηνω τα παιδια και αυτα καθολου συχνα! ε ναι να καλεσουν το χαμογελο του παιδιου να πουν οτι οι γονεις δεν τα σκορπανε δεξια αριστερα να γελασει και το παρδαλο κατσικι! το αλλο θα ακουσω??

 

 

μια απ τα ίδια apricot... τους ξινίζει βέβαια και με λένε υπερβολική αλλα χε@#$κα. εδώ τους ξινίζει που τα βάζω στο καρεκλάκι του αυτοκινήτου γι αυτό δεν θα είχαν να πουν???

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε?

 

Κοίτα κορίτσι μου, εξαρτάται από δω και πέρα πόσο αρθυρόστομη και νευρική είσαι. Γιατί εγω είμαι και τα 2.

Μια απάντηση που θα έδινα αν μου λέγανε κάτι τέτοιο είναι " Μετά το Χαμόγελο, πάρε και το 166 γιατί θα το χρειαστείς"

"Γιατί?" (υποθετική ερώτηση)

"Γιατί θα σου 'χω μαυρίσει τα πλευρά από το ξυλο και υποθέτω ότι θα χειαστείς νοσηλεία........αφού εσύ υποθέτεις ότι θα παιδιά μου χρειάζονται το Χαμόγελο".

 

Σιχτίρια νευρίασα πάλι.

 

 

:lol::lol::lol: εσένα θα πρεπε να είχα εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και το χαμογελο του παιιδου μου ειπαν οτι θα φωναξουν επειδη δεν παμε καθε μερα βολτα!:shock::twisted:

 

 

Θα είχε πράγματι μεγάλο ενδιαφέρον να ακούσουμε τι θα γινόταν εάν όντως έπαιρναν το Χαμόγελο του παιδιού.

 

Πολύ πιθανό οι ειδικοί να σου ζητούσαν να απομακρυνθείς από αυτά τα άτομα τα οποία εμφανίζουν έντονη ψύχωση με τάση για αρπαγή ανηλίκου από τους γονείς του οπότε και είναι εν δυνάμει επικίνδυνα τόσο για τη δική σου ακεραιότητα όσο και για του ίδιου του παιδιού.

 

Χιχι... Αστειεύομαι... (σχεδόν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

annia, δύσκολη κατάσταση... Αδιαφόρησε για ότι σου λένε, μην ξαναμπείς σε κουβέντα μαζί τους (παίζει, να θέλουν απλά να σ' εκνευρίσουν?) και κάνε αυτό που νομίζεις για τα παιδιά σου!

 

Έχετε άλλου είδους δοσοληψίες, τους έχεις ανάγκη, εξαρτάσαι απ' αυτούς? Αν δεν συμβαίνει κάτι από όλα αυτά, θα σου είναι πολύ ευκολότερο να τους κόψεις το βήχα!!

 

Ο άντρας σου τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι μου υπαρχει πιθανοτητα να πατε να μεινετε πουθενα αλλου η οχι? αν ναι, κοπανα την πριν τρελλαθεις οντως......αν οχι , τραβα εναν ωραιο καβγα και κοψε επαφες.....ακου να φωναξουν το χαμογελο.....ακου φωναζουν απ τα μπαλκονια και ξεσηκωνουν τα παιδια.....ο συζυγος τι λεει γι αυτα???? και να θες να τα δωσεις, με τετοιο τροπο δε θα τα δωσεις ποτε...

Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ίδια apricot... τους ξινίζει βέβαια και με λένε υπερβολική αλλα χε@#$κα. εδώ τους ξινίζει που τα βάζω στο καρεκλάκι του αυτοκινήτου γι αυτό δεν θα είχαν να πουν???

 

To καρεκλακι γιατι τους ενοχλει.(Αν και εχω ακουσει απο τη μαμα μου το κορυφαιo: "κι εσεις τι παθατε που δεν ειχατε καρεκλακι, γυρισαμε ολη την Ελλαδα χωρις καρεκλακια")

 

Τωρα στο θεμα: Νομιζω οτι δεν ειναι κακο να δινεις τα παιδια που και που στους παππουδες.Το προβλημα ειναι ο τροπος τους, που φανταζομαι δεν σταματαει στο συγκεκριμενο θεμα.Εαν ειναι κακοτροποι και αγενεις, θα ειναι σε καθε τους συμπεριφορα και δεν ειναι σωστο για τα παιδια να γινονται μαρτυρες τετοιων συμπεριφορων.

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

αννια μου ποσο σε καταλαβαινω!καλα δε σε καταλαβαινω και τρομερα καθοτι οι συγγενεις του αντρα μου μενουν μακρια αλλα θα σου πω ενα παραδειγμα.το πρωτο μας καλοκαιρι με το γιαννη πηγαμε στη κω στους δικους του ποτ εχουμε και σπιτι εκει.ε λυσσαξανε ολοι να αφησω το παιδι στη πεθερα μου και να παω βολτα.ρε τι εξηγουσα οτι το παιδι θυλαζει τιποτα αυτοι!!δε καταλαβαιναν χριστο.πηγα να ηρεμισω και μου σπασανε τα νευρα.δεν το δινω πουθενα και τελειωσε.καπνιζουν ολοι οι παπουδογιαγιαδες,ειναι ανευθυνοι,νομιζουν οτι ζουν ακομα στο κατσικοχωρι τους που δε περναει αμαξι και θα τους εμπιστευτω το παιδι μου???και για να μη παρεξηγηθω ουτε στη μανα μου το αφηνω.το ειχα αφησει στη μανα μου κανα 2 φορες και στη πεθερα μου 1 και τσακωθηκα και με τις δυο!!!ειχε χεστει ο μικρος 2 ωρες και γκρινιαζε και η αλλη χαμπαρι δεν ειχε παρει!!!ε οχι λοιπον οποιος κανει παιδια καθεται σπιτι και τα μεγαλωνει!!!αυτο τους λεω πλεον.αυτο που μου κανατε εμενα και αυτο που κανανε οι γονεις σας σε σας δε θα το κανω στο παιδι μου ΤΕΛΟΣ!!!!

εχουν ξεφυγει μιλαμε ετσι??

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To καρεκλακι γιατι τους ενοχλει.(Αν και εχω ακουσει απο τη μαμα μου το κορυφαιo: "κι εσεις τι παθατε που δεν ειχατε καρεκλακι, γυρισαμε ολη την Ελλαδα χωρις καρεκλακια")

.

αυτο το ειχε πει και η μαμα μιας κοπελας απο εδω μεσα και η κοπελα ειχε φυγει στα 3 της απο το ανοιχτο παραθυρο σε τρακαρισμα με τη μανα της οδηγο!!!και μετα της ειπε αυτο το κορυφαιο!αντε να τους εμπιστευτεις μετα!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

To καρεκλακι γιατι τους ενοχλει.(Αν και εχω ακουσει απο τη μαμα μου το κορυφαιo: "κι εσεις τι παθατε που δεν ειχατε καρεκλακι, γυρισαμε ολη την Ελλαδα χωρις καρεκλακια")

 

Τωρα στο θεμα: Νομιζω οτι δεν ειναι κακο να δινεις τα παιδια που και που στους παππουδες.Το προβλημα ειναι ο τροπος τους, που φανταζομαι δεν σταματαει στο συγκεκριμενο θεμα.Εαν ειναι κακοτροποι και αγενεις, θα ειναι σε καθε τους συμπεριφορα και δεν ειναι σωστο για τα παιδια να γινονται μαρτυρες τετοιων συμπεριφορων.

 

 

αφου όλα τα παιδάκια κυκλοφορούν χύμα στο αμάξι και δεν παθαίνουν τίποτα, τι κολλήμα έχω φάει με το καρεκλάκι? τα μόνα φλωράκια είναι τα δικά μου παιδιά που δέχονται ακόμα να κάτσουν εκεί:shock:...όλα τα άλλα είναι ανεξάρτητα!

 

και κάπου εδώ ξεμένω από λόγια...

Link to comment
Share on other sites

Annia εχω σχεδον το ιδιο προβλημα και σε καταλαβαινω απολυτα! Εμενα ο μικρουλης ειναι δυο μηνων και με εχουν πρηξει να το αφησω στη πεθερα μου που μενει απο κατω,να παω σουπερ,για ψωνια,για καφε η οτιδηποτε αλλο.Ενω τους εξηγω οτι το μωρο ειναι πολυ μικρο και θηλαζει,δεν μπορω να φυγω και να το αφησω.Αν λειψω και πεινασει τι θα γινει;;; Ε δεν καταλαβαινει κανεις...μου λενε οτι εχω παθει ψυχωση με το μωρο και γι΄αυτο δεν το αφηνω και οτι πρεπει να το χαρουν και οι παπουδες. Να αφησω μια σταλιτσα μωρακι να πλανταξει στο κλαμα και να με ψαχνει για να μην με λενε υπερβολικη...αμαν πια!!!

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ενω τους εξηγω οτι το μωρο ειναι πολυ μικρο και θηλαζει,δεν μπορω να φυγω και να το αφησω.Αν λειψω και πεινασει τι θα γινει;;;

 

Κι εσύ υπερβολική είσαι..............φτιάξε ένα ψεύτικο βυζί σαν τον Ρόμπερτ Ντε Νίρο στην ταινία με τα πεθερικά και δώσε το στον πεθερό.

Πες του πάω για καφέ, αμα πεινάσει το παιδί ζαλώσου το βυζί και τάισέ το.

 

Τι ακούω η γυναίκα!!!!!..............τελικά υπάρχει κάποιος λόγος που το σόι μου δεν τολμάει να μου μιλήσει.............είμαι μάλλον "ευγενική" (άλλα έχω και την ησυχία μου)

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

ενταξει οκοσμος εχει σαλταρει!αντι να χαιρονται οι γονεις που κανανε παιδια που θελουν να μεγαλωνουν τα παιδια τους κανουν κ ιστοριες!!!!!τι να πω...εγω πιο μικρο τον ειχα αφησει στη μαμα μ κ στην πεθερα μ αφου τον ειχα ταισε κ κοιμησει.τωρα η αληθεια δε θελω..

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

1. harlow κοριτσι μου, εχω ξεραθει στα γελια... για ελα να τα πεις και στους δικους μου, αμα μπορεις..

 

2. η μανα μου πριν κανει εγγονια εβριζε τις κορες των φιλεναδων της που "ηταν αχρηστες και παρκαραν τα παιδια στις μανες τους" και τωρα με πρηζει να της αφησω τα δικα μου..

 

3. το ιδιο θεμα εχω με τους παππουδες που απαιτουν να παιρνουν και τον μεγαλο 3,5χρ μονο του στο χωριο... οποτε συμβουλη δεν εχω να σου δωσω..ηδη μαλωνουμε για του χρονου το καλοκαιρι που θα ειναι 4,5 και τον θελουν οπωσδηποτε.. ο παππους μας το δηλωσε οτι θα τον βλεπουμε μονο χειμωνα, το καλοκαιρι θα τον εχει εκεινος στο χωριο..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΥΜΠΟΟΜ δυστυχω ςειναι πολυ δυσκολο να παμε σε αλλο σπιτι λογω οικονομικων και αυτο ειναι δικο μας δεν πληρωνουμε ενοικιο..Τι να κανω βρ εκοριτσια τους εχω απομακρυνει απλα μου την δινει να βγαινουν να φωναζουν στο μπαλκονι και να ακουει ολη γειτονια(ολο πολυκατοικιες γυρω μας)κρατησε τα εκει μην μας τα δινεις ειναι δικα σου:shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

κρατησε τα εκει μην μας τα δινεις ειναι δικα σου:shock::shock::shock:

 

Φώναξε κι εσύ (δυνατά όμως έτσι?)

Απ' όσο είμαι σε θέση να ξέρω με τον άντρα μου τα έκανα τα παιδιά, οπότε δικά μας είναι.

Εκτός αν ήσουν παρών / παρούσα και μας κράταγες το φανάρι, οπότε θες να'χεις μερτικό και μετά το μπανιστήρι.

 

Ρε συ έλεος δηλαδή στα φωνάζουν στο μπαλκόνι αυτά?

Ο άντρας σου πρέπει να πατήσει πολύ πόδι μιλάμε!!!

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Η γειτονια μαλλον τους εχει μαθει, οποτε...

 

Αυτα να υποθεσω οτι τα κανουν οταν ο αντρας σου ειναι στη δουλεια, και οταν γυρναει στο σπιτι ερχονται ευγενικα και κλαιγονται οτι τους απομακρυνεις απο τα εγγονια;

 

Ο αντρας σου συμφωνει με ολα αυτα; και εγω θα ελεγα οτι αυτος πρεπει να πατησει ποδι. αλλα αμα τα κανουν πισω απο την πλατη του πρεπει πρωτα να τους ξεμπροστιασεις

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...