Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καισαρική με γιατρό τον κ Ζιώγα


Recommended Posts

Η πρώτη μου καισαρική ήταν ένας εφιάλτης που φοβάμαι να ξαναζήσω :evil:. Γιαυτό ήθελα να ρωτήσω εάν έχει καμία κοπέλα γεννήσει με καισαρική με το γιατρό Ζιώγα, για τον οποίο έχω ακούσει ότι κάνει ανώδυνες καισαρικές. Είναι αλήθεια τόσο διαφορετικά τα πράγματα, πως ήταν η εμπειρία σας;

 

Ευχαριστώ

vivianna

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η πρώτη μου καισαρική ήταν ένας εφιάλτης που φοβάμαι να ξαναζήσω :evil:. Γιαυτό ήθελα να ρωτήσω εάν έχει καμία κοπέλα γεννήσει με καισαρική με το γιατρό Ζιώγα, για τον οποίο έχω ακούσει ότι κάνει ανώδυνες καισαρικές. Είναι αλήθεια τόσο διαφορετικά τα πράγματα, πως ήταν η εμπειρία σας;

 

Ευχαριστώ

vivianna

Mε ποιο νοσοκομειο συνεργαζεται; Γιατι με ενδιαφερει κι εμενα

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα.εγω τον κ Ζιωγα που λετε δεν τον ξερω.εγω παντως γεννησα με καισαρικη πριν 6 μηνες και πραγματικα δεν καταλαβα απολυτως τιποτα!!!σηκωθηκα απο το κρεβατι την επομενη μερα το πρωι και αυτο λογω του καθετηρα διαφορετικα θα ειχα σηκωθει την ιδια μερα.η τομη ειναι πολυ μικρη και δεν με τραβηξε καθολου.γενικα ειχα μια πολυ ανωδυνη καισαρικη ουτε εγω δεν το περιμενα.αν καποια ενδιαφερεται για το ονομα του γιατρου ας μου στειλει πμ.πιστευω ομως οτι τελικα ειναι θεμα γιατρου η εμπειρια της γεννας.φιλια και με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναγράψει για το κο Ζιώγα και δεν θα ήθελα να επαναλαμβάνομαι και εδώ. Υπάρχει άλλο θέμα σχετικό. Εδώ επιγραμματικά θα πω ότι είναι ένας εξαιρετικός γιατρός, επιστήμονας και άνθρωπος.

Οσον αναφορά στο θέμα της καισαρικής, έχω κάνει δύο καισαρικές με τον κο Ζιώγα και πραγματικά είναι όπως τα έχεις ακούσει τα πράγματα. Καταρχήν δε σου βάζει΄ούτε καθετήρα, ούτε ορό μετά την επέμβαση και σε σηκώνει να περπατήσεις 5-6 ώρες μετά την καισαρική (ίσως και νωρίτερα, δεν θυμάμαι ακριβώς). Η επέμβαση είναι πολύ γρήγορη, ένα τέταρτο περίπου διαρκεί, η δε τομή δεν φαίνεται σχεδον καθόλου μετά από μερικούς μήνες. Να σου πω χαρακτηριστικά ότι στην πρώτη μου καισαρική γέννησα την ίδια μέρα με μια φίλη μου η οποία γέννησε φυσιολογικά και ήμασταν και οι δύο στο ΙΑΣΩ σε διαφορετικό όροφο. Την επόμένη της γέννας της ήταν αδύνατο να έρθει εκείνη στο δωμάτιο μου να με δει γιατί πόναγε ενώ εγώ ανετότατα ανέβηκα να τη δω και δεν το πίστευε ότι περπάταγα τόσο άνετα και δεν πόναγα.

Μικρή λεπτομέρεια, σε αφήνει να φας κανονικότα ότι τρώνε και οι γυναίκες που έχουν γεννήσει φυσιολογικά και όχι σούπες και νερόβραστα.

Εγω προσωπικά αν θα έκανα και τρίτο παιδί, ακόμα κι αν μου λέγανε να γεννήσω φυσιολογικά, θα επέλεγα καισαρική με τον κο Ζιώγα !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις διάβασα θέμα σχετικά με τον κύριο Ζιώγα έσπευσα να απαντήσω μιας και ειλικρινά πίνω νερό στο όνομά του! Γέννησα πριν σαράντα μέρες με καισαρική και έχω να πω τα καλύτερα και για εκείνον και για τη μαία του μιας και έγινε ό,τι μου είχαν υποσχεθεί.Σε ένα τεταρτάκι το πολύ είχαμε τελειώσει,δεν κατάλαβα τίποτα και φυσικά ούτε ορός ούτε τίποτα.Ο συνεργάτης του που μου έκανε την επισκληρίδιο απλά τέλειος. Ούτε εκεί κατάλαβα τίποτα, με έπιασε αμέσως, σε 4 λεπτάκια είχα το μωράκι μου κι όλα τέλεια.Επίσης έφαγα αμέσως κάτι που έκανε τις υπόλοιπες να με κοιτάνε σαν ούφο στον θάλαμο.Όπως επίσης τους έκανε εντύπωση που την επόμενη έφαγα πρωινό παρά το γεγονός ότι μετά την καισαρική δεν τρως παρά μόνο νερόβραστα.Δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου και μόνο την πρώτη μέρα έκανα μια παυσίπονη ένεση.Σε τρεις ώρες πήγα μόνη μου τουαλέττα έστω και με αργό βήμα και σε λίγο έκανα βόλτα στον διάδρομο.Χάρη στον κύριο Ζιώγα η παραμονή μου στο Ιασώ ήταν εξαιρετική.Όλη μέρα στο καφέ την έβγαζα.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν έτρεχα κιόλας αλλά δεν πονούσα και περπάταγα κανονικά. Την πρώτη μέρα λίγο σκυφτή λόγω γάζας που μου είχαν βάλει στην κοιλιά μετά το χειρουργείο και την επόμενη καμαρωτή καμαρωτή.!

Από την άλλη, όπως μου χε πει κι ο ίδιος ο πόνος είναι υποκειμενικός και πως ό,τι πόνο και να νιώσω θα είναι την πρώτη μέρα.Τελικά όλα καλά.Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.Κορυφή στις καισαρικές,πραγματικός καλλιτέχνης και με τρομερό χιούμορ.Είναι πολυ ψύχραιμος και δε λέει πολλά και περριτά.Ό,τι πει όμως είναι εγγύση.Με παρακολουθούσε από την αρχή της εγκυμοσύνης, έκανα όλες τις εξετάσεις στο ιατρείο του με πολύ λιγότερο κόστος από αλλού και ποτέ δεν με πανικόβαλλε και δεν με τρόμαξε για τίποτα.Γενικά είναι πολύ κουλ γιατρός μακριά από τα ελληνικά δεδομένα που θέλουν την έγκυο να προσέχει το παραμικρό και να τρέμει και τον ίσκιο της.

Sorry για το μακροσκελές μνμ.αλλά ό,τι και να πω είναι πολύ λίγο για τον συγκεκριμένο γιατρό.Απλά τον λατρεύω!:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Μόλις διάβασα θέμα σχετικά με τον κύριο Ζιώγα έσπευσα να απαντήσω μιας και ειλικρινά πίνω νερό στο όνομά του! Γέννησα πριν σαράντα μέρες με καισαρική και έχω να πω τα καλύτερα και για εκείνον και για τη μαία του μιας και έγινε ό,τι μου είχαν υποσχεθεί.Σε ένα τεταρτάκι το πολύ είχαμε τελειώσει,δεν κατάλαβα τίποτα και φυσικά ούτε ορός ούτε τίποτα.Ο συνεργάτης του που μου έκανε την επισκληρίδιο απλά τέλειος. Ούτε εκεί κατάλαβα τίποτα, με έπιασε αμέσως, σε 4 λεπτάκια είχα το μωράκι μου κι όλα τέλεια.Επίσης έφαγα αμέσως κάτι που έκανε τις υπόλοιπες να με κοιτάνε σαν ούφο στον θάλαμο.Όπως επίσης τους έκανε εντύπωση που την επόμενη έφαγα πρωινό παρά το γεγονός ότι μετά την καισαρική δεν τρως παρά μόνο νερόβραστα.Δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου και μόνο την πρώτη μέρα έκανα μια παυσίπονη ένεση.Σε τρεις ώρες πήγα μόνη μου τουαλέττα έστω και με αργό βήμα και σε λίγο έκανα βόλτα στον διάδρομο.Χάρη στον κύριο Ζιώγα η παραμονή μου στο Ιασώ ήταν εξαιρετική.Όλη μέρα στο καφέ την έβγαζα.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν έτρεχα κιόλας αλλά δεν πονούσα και περπάταγα κανονικά. Την πρώτη μέρα λίγο σκυφτή λόγω γάζας που μου είχαν βάλει στην κοιλιά μετά το χειρουργείο και την επόμενη καμαρωτή καμαρωτή.!

Από την άλλη, όπως μου χε πει κι ο ίδιος ο πόνος είναι υποκειμενικός και πως ό,τι πόνο και να νιώσω θα είναι την πρώτη μέρα.Τελικά όλα καλά.Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.Κορυφή στις καισαρικές,πραγματικός καλλιτέχνης και με τρομερό χιούμορ.Είναι πολυ ψύχραιμος και δε λέει πολλά και περριτά.Ό,τι πει όμως είναι εγγύση.Με παρακολουθούσε από την αρχή της εγκυμοσύνης, έκανα όλες τις εξετάσεις στο ιατρείο του με πολύ λιγότερο κόστος από αλλού και ποτέ δεν με πανικόβαλλε και δεν με τρόμαξε για τίποτα.Γενικά είναι πολύ κουλ γιατρός μακριά από τα ελληνικά δεδομένα που θέλουν την έγκυο να προσέχει το παραμικρό και να τρέμει και τον ίσκιο της.

Sorry για το μακροσκελές μνμ.αλλά ό,τι και να πω είναι πολύ λίγο για τον συγκεκριμένο γιατρό.Απλά τον λατρεύω!:lol:

 

 

1η φορα ακουω να μην βαζουν ορο και καθετηρα!κι εγω στο Ιασω γεννησα πριν 7μηνες!κι εμενα ο γιατρος μου ειχε πει οτι ο πονος ειναι υποκειμενικος γιατι ο ιδιος εκανε 2 καισαρικες στη γυναικα του και στη 1η δεν πονεσε καθολου ενω στην αλλη αρκετα!για ποιους λογους κανατε καισαρικη?ποσο σας κοστισε?δινει αποδειξη?πηγατε με ραντεβου?ρωταω γιατι εγω δεν εμεινα ευχαριστημενη απο τον δικο μου πολυ και σκεφτομαι για καποιον για vbac(asxeto!)ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Η αμοιβή του κυρίου Ζιώγα για καισαρικη είναι ακριβώς η ίδια με την αμοιβή του για φυσιολογικό τοκετό δηλαδή 1500 ευρώ.

Πήγα με ραντεβού για καισαρικη και αυτό γιατί εγώ το επέλεξα χωρίς να με επηρεάσει ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ζιωγας πραγματι ειναι απο τους γιατρους που στην καισαρικη σε αφηνουν να σηκωθεις κατευθειαν αλλα και να φας. Εγω βεβαια γεννησα φυσιολογικα και δεν εχω εμπειρια απο καισαρικη αλλα και στον φυσιολογικο δεν σου δινει κανενα φαρμακο. Επισης τον ονομαζουν και "ο γιατρος των καισαρικων" οχι για τις πολλες καισαρικες που κανει οπως υποστηριζουν καποιοι αλλα γιατι οι καισαρικες του ειναι ανωδυνες.

Link to comment
Share on other sites

αχα!!!!!

πολυ μου αρεσει ο τροπος που περιγραφετε τον συγκεκριμενο γυναικολογο....!!!!!!!!!

μηπως γνωριζετε αν ειναι θετικος η οχι σε πιθανοτητα vbac;

μπορω να εχω και τα στοιχεια επικοινωνιας του να του κανω μια επισκεψη;;;

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας μου δώσατε κάποια ελπίδα:-). θα ήθελα ακόμη να σας ρωτήσω σε ποιο νοσοκομείο βρίσκεται και αν είχατε συζητήσει το ενδεχομενό να είναι ο άνδρα σας μέσα στην καισαρική, αν προωθεί τον άμεσο θηλασμό και την επαφή με το μωρό ή ως συνήθως στο δείχνουν για λίγα sec και το ξαναβλέπεις μετά από ώρες:shock:, ή μάλλον ζητάω πολλά...:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Ο κύριος Ζιώγας λοιπόν συνεργάζεται με το Ιασω και το ιατρείο του είναι στους Αμπελόκηπους,Κηφισίας 34.

Επειδή και εγώ είχα ρωτήσει αν μπορώ να έχω τον άντρα μου μαζί κατά τη διάρκεια της καισαρικης σου απαντώ με σιγουριά πως δεν επιτρέπεται φαντάζομαι γιατί είναι χειρουργείο.

Παρ όλ αυτά όμως ούτε μια στιγμή δεν ένιωσα μόνη μου,είχα από το πρωί που πήγα στο ραντεβού κάποιον συνεργάτη του γιατρού μαζί μου,το κλίμα ήταν πολύ ευχάριστο και εννοείται ότι την ώρα της καισαρικής τη μαία συνέχεια πάνω από το κεφάλι μου να μου μιλάει.

Και ειλικρινά φοβόμουν πάρα πολύ.Το προηγούμενο βράδυ έκλαιγα και δεν ήθελα να πάω πουθενά.Τώρα που το σκέφτομαι πραγματικά δεν υπήρχε λόγος.Ήμουν στα καλύτερα χέρια από την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι τέλους.Το μωρό το είδα αμέσως και μετά από το δωμάτιο ανάνηψης που εκέι νομίζω έκατσα καμμιά ωρίτσα, μου το έφεραν στο δωμάτιο μόλις με ανέβασαν.Το μωρό γενικά στο αφήνουν και περισσότερη ώρα από το καθιερωμένο δίωρο.Αυτό εξαρτάται από το πόσο κουρασμένη θα νιώθεις, από τις επισκέψεις που θα έχεις και από το τι θέλεις εσύ γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

αχα!!!!!

πολυ μου αρεσει ο τροπος που περιγραφετε τον συγκεκριμενο γυναικολογο....!!!!!!!!!

μηπως γνωριζετε αν ειναι θετικος η οχι σε πιθανοτητα vbac;

μπορω να εχω και τα στοιχεια επικοινωνιας του να του κανω μια επισκεψη;;;

 

Δεν το εχω συζητησει αυτο με τον γιατρο ποτε αλλα εχω ρωτησει τη μαια και μου ειπε οτι το αποφευγουν γιατι σε καμια περιπτωση δεν μπορεις να ξερεις αν θα σπασει καποιο παλιο ραμα που δεν εχει θρεψει καλα. Καλο ειναι βεβαια να σου δωσει την απαντηση ο γιατρος.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας μου δώσατε κάποια ελπίδα:-). θα ήθελα ακόμη να σας ρωτήσω σε ποιο νοσοκομείο βρίσκεται και αν είχατε συζητήσει το ενδεχομενό να είναι ο άνδρα σας μέσα στην καισαρική, αν προωθεί τον άμεσο θηλασμό και την επαφή με το μωρό ή ως συνήθως στο δείχνουν για λίγα sec και το ξαναβλέπεις μετά από ώρες:shock:, ή μάλλον ζητάω πολλά...:lol:

 

Δυστυχως ο γιατρος εχει επιστρεψει στο ΙΑΣΩ και για μενα αυτο ειναι μεγαλο μειον γιατι δεν εχω και την καλυτερη εμπειρια απο το συγκεκριμενο μαιευτηριο. Απ οσο ξερω δεν επιτρεπεται στην καισαρικη να ειναι μεσα αλλα στις οδυνες θα ειναι μαζι σου. Δεν ειναι θεμα γιατρου η παρουσια του συζηγου στην καισαρικη αλλα κανονισμος του νοσοκομειου. Οσο για τα αλλα που ρωτας ο γαιτρος δεν ασχολειται, ασχολειται η μαια του(θηλασμος) το μωρο σου το δειχνουν οταν γεννας και μετα το ξαναβλεπεις στο δωματιο. Και για μενα ηταν σημαντικη η αμεση επαφη με το μμωρο μου αλλα δεν ειχα και πολλες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ο γιατρος εχει επιστρεψει στο ΙΑΣΩ και για μενα αυτο ειναι μεγαλο μειον γιατι δεν εχω και την καλυτερη εμπειρια απο το συγκεκριμενο μαιευτηριο. Απ οσο ξερω δεν επιτρεπεται στην καισαρικη να ειναι μεσα αλλα στις οδυνες θα ειναι μαζι σου. Δεν ειναι θεμα γιατρου η παρουσια του συζηγου στην καισαρικη αλλα κανονισμος του νοσοκομειου. Οσο για τα αλλα που ρωτας ο γαιτρος δεν ασχολειται, ασχολειται η μαια του(θηλασμος) το μωρο σου το δειχνουν οταν γεννας και μετα το ξαναβλεπεις στο δωματιο. Και για μενα ηταν σημαντικη η αμεση επαφη με το μμωρο μου αλλα δεν ειχα και πολλες επιλογες.

 

Εγώ πάλι που γέννησα και τα δύο μου παιδιά στο ΙΑΣΩ δεν είχα κανένα παράπονο. Εχω βέβαια την εντύπωση ότι είναι και θέμα γιατρού το πόσο "θα σε προσέξουν". Κι επειδή ο κος Ζιώγας έχει ένα πολύ καλό "όνομα" μέσα στο ΙΑΣΩ και τον σέβονται πάρα πολύ, θεωρώ ότι έπαιξε και αυτό ρόλο στην αντιμετώπιση που είχα. Πάντως, επειδή είχα ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό μου το έφερναν πολύ συχνά το μωρό για να το θηλάσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που γέννησα και τα δύο μου παιδιά στο ΙΑΣΩ δεν είχα κανένα παράπονο. Εχω βέβαια την εντύπωση ότι είναι και θέμα γιατρού το πόσο "θα σε προσέξουν". Κι επειδή ο κος Ζιώγας έχει ένα πολύ καλό "όνομα" μέσα στο ΙΑΣΩ και τον σέβονται πάρα πολύ, θεωρώ ότι έπαιξε και αυτό ρόλο στην αντιμετώπιση που είχα. Πάντως, επειδή είχα ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό μου το έφερναν πολύ συχνά το μωρό για να το θηλάσω.

 

Το προβλημα που δημιοργηθηκε οταν γεννησα εγω ειναι οτι βαλανε το παιδι μου στην μοναδα ηπιας παρακολουθησης χωρις κανενα λογο σοβαρο. Σκαρφιζόντουσαν οτι μπορεις να φανταστεις απο προβληματα για να κερδιζουν χρηματα, μονο και μονο επειδη θα τα πέρναμε απο το ταμειο μας. Κι αυτο ειναι κατι που μου το επιβεβαιωσανε. Το παιδι το πηρα συγκαμενο, ολο πληγες ο πισινος του, και μου λεγανε τα κανει συνεχεια γι αυτο συγκαηκε. Επ[ισης σχετικα με τον θηλασμο παρ ολο που ζητησα αποκλειστικο, εκεινες μου το εφερναν ταισμενο αν και δεν το παραδεχονταν και δεν ετρωγε καθολου απο μενα. Το καταλαβαινα γιατι με το που το εφερναν εκανε εμετο το παιδι. Δεν ξερω ποτε ειχες γεννησει στο ΙΑΣΩ αλλα τα τελευταια 3 χρονια εχει παραγινει το κακο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το προβλημα που δημιοργηθηκε οταν γεννησα εγω ειναι οτι βαλανε το παιδι μου στην μοναδα ηπιας παρακολουθησης χωρις κανενα λογο σοβαρο. Σκαρφιζόντουσαν οτι μπορεις να φανταστεις απο προβληματα για να κερδιζουν χρηματα, μονο και μονο επειδη θα τα πέρναμε απο το ταμειο μας. Κι αυτο ειναι κατι που μου το επιβεβαιωσανε. Το παιδι το πηρα συγκαμενο, ολο πληγες ο πισινος του, και μου λεγανε τα κανει συνεχεια γι αυτο συγκαηκε. Επ[ισης σχετικα με τον θηλασμο παρ ολο που ζητησα αποκλειστικο, εκεινες μου το εφερναν ταισμενο αν και δεν το παραδεχονταν και δεν ετρωγε καθολου απο μενα. Το καταλαβαινα γιατι με το που το εφερναν εκανε εμετο το παιδι. Δεν ξερω ποτε ειχες γεννησει στο ΙΑΣΩ αλλα τα τελευταια 3 χρονια εχει παραγινει το κακο.

 

Αυτό με την μονάδα παρακολούθησης το ακούω όντως συχνά κι εγώ, ότι τα βάζουν "εύκολα" τα παιδιά γιατί μάλλον τους εξυπηρετεί και οικονομικά αφού καλύπτονται τα έξοδα από τα ταμεία. Τον γιατρό ή τη μαία δεν τους είχες ενημερώσει σχετικά με αυτά ? Εγώ βέβαια, έχω γεννήσει πολύ πιο παλιά (πριν 7 χρόνια), και θυμάμαι ότι με ενημέρωσαν ότι πρέπει να παραμείνει το παιδί 1-2 μέρες παραπάνω λόγω ίκτερου για παρακολούθηση και όταν ενημέρωσα τον γιατρό γι'αυτό μεσολάβησε ο ίδιος και φύγαμε την προγραμματισμένη μέρα, απλά ανεβήκαμε 2-3 φορές στο ΙΑΣΩ για μέτρηση τις επόμενες μέρες και βέβαια όλα πήγαν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
  • 5 months later...

Γεια σας, είμαι νέο μέλος αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό. θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να διαβεβαιώσω πως ο γυναικολόγος κύριος Ζιώγας είναι ένας εξαιρετικός άνθρωπος και επιστήμονας.Γέννησα μαζί του πρόσφατα με καισαρική στο Ιασώ και όλα πήγαν πολύ καλά και όπως τα είχαμε συμφωνήσει. Από την αρχή ήταν πολύ καθησυχαστικός και ήρεμος. Απαντόυσε σε όλες μας τις απορίες και ανησυχίες.Έκανα όλες μου τις εξετάσεις στο ιατρείο του και δεν έτρεχα αλλού.Οι συνεργάτες του επίσης ήταν πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί.Την ημέρα της καισαρικής δεν είχα ιδιαίτερο άγχος γιατί ένιωθα ότι ήμουν σε έμπειρα χέρια. όλα έγιναν πολύ γρήγορα και μέσα σε 10-15 λεπτά είχα το μωράκι μου στην αγκαλιά μου.Στην ανάνηψη δεν ένιωθα πόνο , μόνο ρίγος το οποίο μου είπαν είναι από την επίδραση της επισκληριδίου.Ο μόνος πόνος που ένιωσα, ο οποίος δεν ΄ηταν και πολύ έντονος, ήταν την πρώτη ημέρα αλλά με τα παυσίπονα περνούσε.Έφαγα κανονικα από την πρώτη

μέρα και περπάτησα τη δεύτερη.Με λίγα λόγια όταν αποφασίσουμε να κάνουμε και δεύτερο παιδάκι θα απευθυνθούμε ξανά στον κύριο Ζίωγα γιατί η πολύχρονη εμπειρία του συμβάλλει καθοριστικά στην ταχύτερη ανάρρωση από την καισαρική.Ελπίζω και εγώ με την ιστορία μου να βοήθησα κάπως τις μέλλουσες εγκυόυλες και μανούλες.

Μήπως κάποια από εσάς μπορεί να μου συστήσει μια καλή γυναικολόγο γιατί θέλω να κάνω το τεστ παπανικολάου για πρώτη φορά.

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα. Εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια για τον κ. Ζιωγα και θα ηθελα και εγω να ξεκινησω απο τωρα να τον εχω για την μερα,που θα γεννησω,αλλα προς το παρον (επιδη δεν ειμαι εγκυος),θα ηθελα να με παρακολουθει για τις καθιερωμενες προληπτικ εξετασεις (τεστ PAP και τα υπολοιπα),γνωριζετε ποσο χρεωνει στο ιατρειο? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!! Σκεφτόμαστε για δεύτερο παιδί και είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου, καθώς με τον προηγούμενο δεν έμεινα ευχαριστημένη στον τοκετό. Θα ήθελα έναν γυναικολόγο που να υποστηρίζει τον φυσιολογικό τοκετό. Ξέρει κάποια κοπέλα αν ο κ. Ζιώγας είναι ένας απ αυτούς; γιατί οι περισσότερες για καισαρική μιλάτε 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...