Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αλλαγή γυναικολόγου (ΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΙΑΣΩ)


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!! Μπαίνω στον 5ο μήνα της δεύτερης εγκυμοσύνης μου. Δεν ήμουν ευχαριστημένη από τον γιατρό μου και τώρα έτυχε να ακούσω για τον κ.Παπαναγιώτου στον Κολωνάκι τον οποίο και επισκέφθηκα. Ηταν ευγενέστατος, προσιτός και σε γέμιζε αυτοπεποίθηση. Ξέρω ότι είναι κορυφαίος στους προγενετικούς ελέγχους αλλά δεν ξέρω τίποτα για την γέννα. Ύπάρχει κάποια να με βοηθήσει:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ κ. Π. ΚΟΥΤΣΟΠΙΝΗ!!!

 

ΣΤΙΣ 14/10 ΚΑΙ ΩΡΑ 05.05 Π.Μ. ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΝΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΓΟΡΑΚΙ 3100g ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΙΑΣΩ! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΘΑΡΡΟΣ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΔΩΣΩ ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΤΙΜΕΣ Σ' ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ!!!

ΞΕΚΙΝΑΩ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ:

ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΩ ΜΕ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΑΣΩ, ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ Π.Π. Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ, ΤΟΣΟ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ. ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΚΥΛΟΥΣΕ ΟΜΑΛΑ, ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ, ΟΜΩΣ Η ΜΑΜΑ (ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ) ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ :ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΥ 10ΛΕΠΤΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΦΟΒΟΜΟΥΝ, ΛΟΓΩ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ,ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ (ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ) ΟΜΩΣ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΧΡΟΝΙΑ, ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ 3 ΦΟΡΕΣ, (ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ). ΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΛΟΥΣΑΝ ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΛΕΓΟΜΕΝΑ, ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ, ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΠΟΝΟΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 06/07/08 ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΗΣ ΜΑΙΑΣ ΤΟΥ (ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΛΕΣΑ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ), ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΩΡΕΣ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΑΦΟΡΗΤΟΙ, ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΧΑΡΑ!! ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΩ, ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΟΥΤΕ ΕΙΧΕ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΜΑΣ!

ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΝΗΦΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΠΡΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ!!!

ΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ: ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ, ΟΡΟΙ, ΦΑΡΜΑΚΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΗΤΑΝ Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΨΥΧΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΟΥ!!!

ΑΦΗΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΤΩΡΑ!!!!!

ΠΟΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΡΙΣΤΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ, ΣΕ ΚΑΘΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΕ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΞΗΓΟΥΣΕ ΤΟ ΚΑΘΕΤΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΑΜΕ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ!! ΑΠΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ!! ΚΥΛΗΣΑΝ ΕΝΝΙΑ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ! ΜΟΛΙΣ ΔΕ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ, ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕΒΑΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΣΤΙΣ 39 ΚΑΙ 2 ΗΜΕΡΕΣ , ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΗΡΚΗΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕ ΛΑΘΗ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΕΙΧΕ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΥΡΟΔΟΧΟ ΚΥΣΤΗ!!! ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ Η ΤΟΜΗ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, Η ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΠΙΟ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΥΛΙΚΑ( ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ, ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ), ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ:

1) ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ, ΣΤΗΝ ΑΝΑΝΗΨΗ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΕ, ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΤΟ ΘΑΛΑΜΟ ΑΠΟΡΟΥΣΑΝ ΠΩΣ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ ΠΙΑΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ

2) ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΣΗΚΩΘΗΚΑ, ΠΕΡΠΑΤΗΣΑ, ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ, ΒΓΗΚΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΟΙ ΟΡΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΝΟΥΣΑ!!

ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ Σ’ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΨΕΣ ΣΕ ΜΕΝΑ, ΣΤΙΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ <<ΘΕΛΩ>> ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ Μ’ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΥΓΝΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ ΕΝΑ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ!!

ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ κ. ΚΟΥΤΣΟΠΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Σε υπερευχαριστώ. Για τους ίδιους ακριβώς λόγους κρατάω ή καλύτερα κρατούσα τον μέχρι τώρα γιατρό μου. Τον ήξερα χρόνια, με ξεγέννησε καλά....αν και ευτυχώς δεν είχα δύσκολη γέννα αλλά κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου....απλό πορτοφόλι και έξω από το γραφείο. Η συνήθεια και ο φόβος είναι άσχημο πράγμα. Δεν ξέρω τον γιατρό σου αλλά σύγουρα κάπως έτσι πρέπει να είναι οι γιατροι του κόσμου, όσον μάλλον αυτοί που φέρνουν μικρές στον κόσμο. Να σου ζήσουν και τα δύο σου αγγελούδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! Μπαίνω στον 5ο μήνα της δεύτερης εγκυμοσύνης μου. Δεν είμαι ευχαριστημένη από τον γιατρό μου και τώρα έτυχε να ακούσω για τον κ.Παπαναγιώτου στο Κολωνάκι τον οποίο και επισκέφθηκα. Ηταν ευγενέστατος, προσιτός και σε γέμιζε αυτοπεποίθηση. Ξέρω ότι είναι κορυφαίος στους προγενετικούς ελέγχους αλλά δεν ξέρω τίποτα για την γέννα. Ύπάρχει κάποια να με βοηθήσει με περισσότερες πληροφορίες:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

γειά σου κ με το καλό το μωράκι σου!

δεν έχω ακουστά αυτό το γιατρό αν κ άλλαξα κ εγώ στην αρχή της 1ης εγκυμοσύνης γιατρό! κ οι 2 που είχα ήταν κολωνάκι!

αν δε βρεις άκρη μπορώ να σου δώσω στοιχεία του δικού μου που είναι απλά "σουπερ"!!!

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα Αγγελική,

 

Αν και έχουν περάσει χρόνια (!) από όταν έθεσες το ερώτημα, απαντώ σήμερα καθώς θεωρώ ότι μπορεί να βοηθήσω άλλες μέλλουσες μανούλες κατά την έρευνά τους.

 

Έκανα την εξέταση του Β' επιπέδου με τον κο Παπαπαναγιώτου και ειλικρινά με έκανε ράκος ψυχολογικά.. και θα τεκμηριώσω το γιατί.

Πέραν του ότι περίμενα από τις 8 το πρωί μέχρι τις 10 παρά μέχρι να ξεκινήσει η εξέταση, από τη στιγμή που μπήκα στο δωμάτιο με τον υπερηχογράφο υπήρχε μια διάχυτη ένταση από την πλευρά του γιατρού αρχικά απέναντι στη νοσοκόμα που θα σημείωνε τα αποτελέσματα του υπέρηχου αναφορικά με το αν ήμουν το σωστό ραντεβού με την προτεραιότητα για να περάσω. Στη συνέχεια, ξεκίνησε η απότομη συμπεριφορά του απέναντί μου, από το πως ξάπλωσα στο κρεβάτι του υπέρηχου και γιατί δεν έβγαλα τα παπούτσια μου μέχρι γιατί δεν κατέβασα γρήγορα τη φούστα μου αρκετά χαμηλά για να ξεκινήσει την προετοίμασια του υπέρηχου. Μετά από αυτή τη συμπεριφορά του, έκανα το λάθος να τον ρωτήσω ευγενικά αν επρόκειτο να δω τη μπεμπούλα μας σε τρισδιάστατη εικόνα, δεδομένου ότι τα αποτελέσματα είναι φυσιολογικά.. τί ήθελα να το ρωτήσω?.. ξεκίνησε να μου επιτίθεται έντονα και να φωνάζει "τί το πέρασες εδώ.. εδώ κάνουμε εξετάσεις.. τί ερωτήσεις είναι αυτές..". Να μην τα πολυλογώ, λόγω όλης αυτής της έντασης, με πιάσανε τα κλάματα. Εκείνη ήταν και η στιγμή που μπήκε ο άντρας μου μέσα με το γυναικολόγο για να ξεκινήσει η εξέταση. Προφανώς ο άντρας μου τρόμαξε που με είδε βουρκωμένη, ενώ ο Παπαπαναγιώτου μόλις αντιλήφθηκε ότι κλαίω, ξεκίνησε να λέει στο γυναικολόγο μου με έντονο κι απαξιωτικό ύφος: "Δε μπορώ να συνεχίσω την εξέταση, η κυρία κλαίει", ενώ εμένα μόνο που δε με έδιωξε λέγοντάς μου "Πήγαινε έξω 5 λεπτά και έλα ήρεμη".. Μέχρι και ο γυναικολόγος μου προσπαθούσε να με ηρεμήσει και να δικαιολογηθεί για τη συμπεριφορά του Παπαπαναγιώτου - παρόλο που συνεργάζονται καιρό! Απαράδεκτος τρόπος, απαράδεκτη συμπεριφορά - όχι μόνο λόγω της εγκυμοσύνης - αλλά συμπεριφορά που θα μείωνε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ άνθρωπο που έχει την αγωνία του για να δει αποτελέσματα εξετάσεων υγείας!!

Στη συνέχεια φυσικά η συμπεριφορά του συνέχισε στο ίδιο μοτίβο - αποκαλώντας με ανώριμη που με ενδιέφερε μόνο το 3d και όχι τα αποτελέσματα των εξετάσεων (δικά του συμπεράσματα, καθώς νόμιζε ότι έκλαιγα που δε θα έβλεπα τρισδιάστατη εικόνα - λες και είμαι κανά 10χρονο!!! λες και ήθελε πολύ μυαλό για να καταλάβει ότι η συμπεριφορά του ήταν που με είχε αναστατώσει).

Ευτυχώς κατάφερα με τη συμπαράσταση του άντρα μου που μου κρατούσε σφιχτά το χέρι να ηρεμήσω για να ολοκληρωθεί η εξέταση και να μάθουμε τελικά ότι όλες οι μετρήσεις ήταν φυσιολογικές. Πέρασαν ωστόσο αρκετές ώρες μέχρι να ηρεμήσω από την ένταση που μου προκάλεσε η συμπεριφορά του.

 

Ενδεχομένως ο συγκεκριμένος γιατρός να είναι καλός στους προγεννετικούς ελέγχους- ωστόσο, ένας καλός γιατρός - κατ'εμέ - ακόμη και στη χειρότερή του μέρα ΟΦΕΙΛΕΙ να ΣΕΒΕΤΑΙ τον ασθενή, πόσο μάλλον όταν ο ασθενής πληρώνει σε ιδιωτική κλινική για μια εξέταση Β' επιπέδου που για το γιατρό μπορεί να είναι ρουτίνα, για την κάθε έγκυο όμως και την οικογένειά της είναι κάτι πολύ πιο σημαντικό!

Εύχομαι η συμπεριφορά του να ήταν μεμονωμένη απέναντί μου. Ωστόσο, εγώ δε θα ρίσκαρα να ξανακάνω εξέταση στον Παπαπαναγιώτου..

Link to comment
Share on other sites

τι να πει κανείς; απαράδεκτη συμπεριφορά πραγματικά. κρίμα που τον πλήρωσες κιόλας έπρεπε -γνώμη μου- να φύγεις να πας σε άλλον να σου κάνει την εξέταση. κάτι τέτοιοι γιατροί μας βλέπουν σαν ένα κομμάτι κρέας και μια τσέπη εγώ αυτό έχω καταλάβει. ΚΡΙΜΑ που δεν θα βρεθούν ΠΟΤΕ στη θέση μας στη θέση μιας εγκύου δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα, διάβασα τα σχόλιά σας για τον κ. Παπαπαναγιώτου και θα ήθελα να καταθέσω και τη δική μου σχετική εμπειρία. Πραγματικά εκπλήσσομαι από τα αρνητικά σχόλια. Λες και είναι γραμμένα για κάποιον άλλο γιατρό! Εγώ προσωπικά πριν από μερικούς μήνες αναγκάστηκα να αλλάξω γιατρό στον τέταρτο μήνα δίδυμης κύησης γιατί ο πρώτος μου γιατρός μόλις είδε ότι υπήρχε πρόβλημα με... παράτησε! Από τύχη αγαθή διάλεξα τον κ.Παπαπαναγιώτου, ο οποίος αποδείχθηκε άρτιος επιστήμονας αλλά και γλυκύτατος Άνθρωπος. Δεν έχει νόημα να πω πολλά, αν δεν με είχε αναλάβει εκείνος, το πιθανότερο είναι ότι σήμερα δεν θα ήμουν ζωντανή. Του χρωστάω ευγνωμοσύνη, τον εμπιστεύομαι και τον συστήνω χωρίς δεύτερη σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
Είμαι στον 8 μήνα μπορώ να αλλάξω γιατρο

 

Αν για οποιονδήποτε λόγο δεν είσαι ευχαριστημένη, φυσικά και μπορείς! Το σημαντικότερο είναι να νιώθεις εσύ ασφάλεια για σένα και το παιδί! Απλά αποφάσισέ το σύντομα, δεν είναι προς όφελός σου (και για ψυχολογικούς λόγους) να περάσει κι άλλος καιρός.

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι στον 8 μήνα μπορώ να αλλάξω γιατρο

 

Εννοείτε ότι μπορείς ... κ εγώ έτσι έκανα πέρσι γιατί ήταν να γεννήσω το Πάσχα κ ενώ το ήξερε ο τότε ιατρός τελευταία στιγμή μου είπε ότι θα πάει διακοπές... κ ότι θα με ξεγεννούσε κάποιος άλλος (θύμωσα γιατί το ξέραμε εξαρχής ότι η γέννα αν όλα πήγαιναν καλά θα ήταν μέσα στο Πάσχα αλλά αυτός για να με κρατήσει μέχρι το τέλος μου έλεγε ότι θα με αναλάβει).

 

Οπότε άλλαξα κ όλα πήγαν πολύ καλά, έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη!

 

Να κάνεις κ εσύ το ίδιο απλά μη το αφήνεις τελευταία στιγμή αν το έχεις αποφασίσει!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...