Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλησπερα βρε παιδια,ισως να ειμαι υπερβολικη,αλλα καθε φορα που παω βολτουλα με την μικρουλα μου και μου αφηνει το χερακι μου αποτομα αμεσως νομιζω οτι θα την χτυπησει αμαξι ή θα την αρπαξει καποιος με τοσα που ακουω...παραδειγμα ακουσα οτι προσφατα στην ηλιουπολη μια μητερα πηγαινε το παιδακι της σχολειο και της το πηρανε μεσα απο το χερι και το βρηκε μερικες μερες αργοτερα πισω απο ενα παγκακι χωρις τα ματακια του το λεω ανατριχιαζω και δακρυζω!! :cry:

τι λετε και εσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με ανατριχιασες πρωινιατικα. Τι περιγραφη.........

Κοιταξε. Προσπαθω να μην τον χανω απο τα ματια μου χωρις να τον πνιγω ομως.

Στις κουνιες χερι χερι πως να το κανεις πχ.

 

Αυτο με την μαμα στην Ηλιουπολη παραμυθάκι μου κανει.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

και ομως κοριτσια ειναι αληθεια επειδη πριν 2 χρονια εμενα εκει κοντα και εχω ακομα επαφες το ειχε εκδοσει τοπικη εφημεριδα απλα δεν ηθελαν να παρει μεγαλη διασταση το θεμα.

οπως επισης το περιστατικο με την γιαγια...

Link to comment
Share on other sites

εχουν ακουστει διαφορα και για πολλα σημεια τα οποια δεν πιστευω πια..μια στο carrefour,μια στο allou μια σε εμπορικα καταστηματα..δεν τα πιστευω πια.Κια εγω φοβαμαι και πολυ μαλιστα αλλα οχι τοσο για να μου τον αρπαξουν αλλα οτι θα χτυπησει...

παντως ο γος μου ειναι 2 χρονων και 3 μηνων και ακομα ειμαι η μοναδικη μανα που τρεχει απο πισω του..νομιζω οτι εχω γινει υπερβολικη διοτι πηγαμε σε ενα παιδικο παρτυ και εβλεπα της αλλες μητερες με πιο μικρα παιδια να τα εχουν πιο χαλαρα αποτι εγω..

ετσι αποφασισα την αλλη μερα στον παιδοτοπο ν ατον αφησω με τις κοπελες που τα προσεχουν παρα πολυ και να τον βλεπω απο μακρια...

εκει που πηγα να πιω την πρωτη γουλια τον βλεπω να ερχεται τρεχοντας απο μια κατηφοριτσα και σκαλωνει το πεδιλακι του και μπαμ κατω..προσγειωθηκε με το μαγουλο και χτυπησε και το ματι..μελανιασε κατευθειαν και φυγαμε..οποτε δεν θα τολμησω ξανα να καθησω μεχρι να παει φανταρος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μας εχουν κανει να φοβομαστε να ξεμυτισουμε με τα παιδια. Εγω την παω στην παιδικη χαρα εδω κοντα και εκτος του οτι την εχω παντα απο κοντα πιανω τον εαυτο μου να κοβει κινηση γυρω γυρω σαν μπατσος!! Που θα παει αυτη η κατασταση. Ρε γμτ εγω 5 χρονων θυμαμαι μ' εστελνε η μανα μου για ψωμι στο φουρνο... και προνηπιο που ηταν κοντα μας πηγαινα μονη μου!! Πως γιναμε ετσι;

Link to comment
Share on other sites

jean μηπως ειμαστε υπερβολικες?εμενα μου το λενε πολλες φορες και κανω τον κινεζο...ακομα και ο αντρας μου το λεει ..αλλα και εγω φοβαμαι παρα πολυ...εσυ που εισαι και εκπαιδευτικος πιστευεις οτι τα παιδια αυτα εχουν περισσοτερες φοβιες διοτι εμεις θα τις εχουμε μεταδοσει?(μεγαλωνωντα ςεννοω το παιδι)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και ακομα ειναι μικρα και μπορουμε να τα "προστατευσουμε" την ηλικια που παει σχολειο και γινεται εφηβη τι κανουμε τοτε????

:?

και δυτυχως ποσο να κανεις το κινεζο ποσο να το παιξεις "αδιαφορος"

προκειται για το παιδι σου.τα ματια μας απειρα τεσσερα δεν ξερω τα χω παιξει συνεχεια τα σκεφτομαι και απελπιζομαι,εν το μεταξυ δεν το δειχνω ουτε στο παιδι ουτε στον μπαμπα μας ποσο πολυ φοβαμαι γιατι μετα το χασαμε το παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

Demi μου δεν με νοιαζει αν θα με πουμε υπερβολικη... Αν πρεπει να διαλεξω μεταξυ αυτου και στο να θεσω το παιδι σε κινδυνο προτιμω να με πουνε υπερβολική. Οσο για τις φοβιες, δεν το θεωρω πιθανο. Δεν εχω εμφυσησει κανεναν φοβο στο παιδι, το αφηνω να παιξει ελευθερο αλλα δεν το χανω απο τα ματια μου και ειμαι παντα πολυ κοντα της. Το αν εγω κοιταω γυρω γυρω οποιον μου φαινεται παραξενος αυτο δεν το αντιλαμβανεται το παιδι. Τωρα οταν μεγαλωσει λιγο ακομη, δεν ξερω πως θα το χειριστω. Παντως μεχρι τωρα το εμπιστευομαι μονο σε μενα και στον αντρα μου. Θειαδες και παππουδογιαγιαδες δεν το εχουν βγαλει εξω. Το απαγορευω κι ας με λενε υπερβολικη. Μια μερα που μου πεταξε σποντα η πεθερα της ειπα ιδια αντανακλαστικα εχουμε;;

Πριν λιγες μερες μια γιαγια στην παιδικη χαρα αφησε το παιδι να σκαρφαλωσει σ' ενα παιχνιδι, το παιδι ανεβηκε ψηλα και δεν μπορουσε να ξανακατεβει κι ειχε κρεμμαστει στην κυριολεξια με το σωμα να κρεμμεται στον αερα κι αυτη αρχισε να φωναζει σαν τρελη και το παιδακι ασπρισε απ' το φοβο. Αν δεν ετρεχα εγω να ανεβω να το κατεβασω τι θα γινοταν;

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω jean και ας με λενε οι παππουδογιαγιαδες κομπλεξικη που δεν την δινω αδιαφορο μου ειναι(οπως και πολλα αλλα που λενε, ασχετο βεβαια :lol: )κανεις δεν μου εχει αποδειξει οτι ειναι καλυτερος απο εμενα και τον αντρα μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι... ετσι...

 

Σκηνικο σε παιδικη χαρα. Η γιαγια εχει το μωρο κατω και παιζει. Κραταει ενα μπιμπερο με χαμομηλι και πρηζει το μωρο να πιει ενω αυτο εκνευριζεται. Δεν θελει κυρα μου!!

Καποια στιγμη το μπιμπερο πεφτει κατω. Η θηλη του αγγιζει το χαλικι. Η ΓΙΑΓΙΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ, ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗς, ΓΛΥΦΕΙ ΤΗ ΘΗΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ!! οτι και καλα το καθαρισε!!!!!!! Και ερωτω τωρα: Αν το ηξεραν αυτο οι γονεις του παιδιου θα το επικροτουσαν;; 70 χρονων η γιαγια και το μωρο ενος!!!!!!!! Πολυ απλα δεν θα το μαθουν ποτε!! Παιδια, δεν εμπιστευομαι κανεναν με το παιδι. Οχι, μεχρι τουλαχιστον να μιλησει καλα για να μου τα λεει ολα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι... ετσι...

 

Σκηνικο σε παιδικη χαρα. Η γιαγια εχει το μωρο κατω και παιζει. Κραταει ενα μπιμπερο με χαμομηλι και πρηζει το μωρο να πιει ενω αυτο εκνευριζεται. Δεν θελει κυρα μου!!

Καποια στιγμη το μπιμπερο πεφτει κατω. Η θηλη του αγγιζει το χαλικι. Η ΓΙΑΓΙΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ, ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗς, ΓΛΥΦΕΙ ΤΗ ΘΗΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ!! οτι και καλα το καθαρισε!!!!!!! Και ερωτω τωρα: Αν το ηξεραν αυτο οι γονεις του παιδιου θα το επικροτουσαν;; 70 χρονων η γιαγια και το μωρο ενος!!!!!!!! Πολυ απλα δεν θα το μαθουν ποτε!! Παιδια, δεν εμπιστευομαι κανεναν με το παιδι. Οχι, μεχρι τουλαχιστον να μιλησει καλα για να μου τα λεει ολα.

 

:twisted::twisted::twisted::twisted: καλα δεν παλευονται!!!

Link to comment
Share on other sites

ακου το αλλο η πεθερα μου στην αλλη της εγγονα που της την αφηνει η κορη της εγω οχι βεβαια 40ημερων της εδωσε και εφαγε σπανακορυζο αμε καλα διαβασατε 40ημερων που καλα καλα δεν εχουν μπει στην θεση τους τα οργανακια τους τι εχετε να πειτε?

Link to comment
Share on other sites

jean και εγω δεν τον αφηνω ..πουθενα..τωρα επειδη ο κοσμος λεει διαφορα και εμενα δεν με αγγιζουν...

καλα στην παιδικη χαρα βλεπεις απιστευτα πραγματα..

Παντως πιστευω οτι πολλες μανες δεν εχουν επιλογες και αφηνουν το παιδι με την γιαγια γιατι πρεπει να δουλεψουν..ο παιδικος θελει πολλα λεφτα οποτε αστα βρε jean μου..μπρος γκρεμος και πισω ρεμα..

Link to comment
Share on other sites

ΣΠΑΝΑΚΟΡΙΖΟ??????????μα καλα χαθηκε να του δωσει ενα κοκορετσι?σπανακοριζο το εδωσε?

πως και δεν το πηγε στην ταβερνα να πιουν και κοκα κολα...

καλε τι ζουμε παναγια μου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια με ανατριχιασατε, ειμαι που ειμαι κ εγω υστερικη κ τρελη με ολα αυτα με αποκανατε!! :?

Προχθες μου λεει ο αντρας μου να παρει το μωρο στην μαμα του, του λεω κ εγω ΟΧΙ! ΘΑ ΕΡΘΩ Κ ΕΓΩ ΜΑΖΙ... Φανταστειτε να μου πει εκεινη να το παρει βολτα μονη της. Πωπω τι αγχος ειναι αυτο που μου προκαλεσατε... οχι οτι θελω κ πολυ!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

αχ εχετε ανοιξει τεραστιο θεμα, εγω την κορη μου δεν την αφηνω ουτε στην μανα μου,κι αν βγουμε κανα βραδυ την κοιμιζω παντα,κ στο σπιτι που την κραταει γυναικα εχω καμερες,δεν εχω εμπιστοσυνη ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, κ επειδη θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο δεν την αφηνω ποτε,ειμαστε αυτοκολλητες :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...