Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δημιουργικο κεντρο εκφρασης Παραμυθοπλαστης - Περιστερι


Recommended Posts

θα ηθελα να ενημερωσω τις μανουλες που ζουν στο Περιστερι και στις γυρω κοντινες περιοχες οτι υπαρχει ενα εργαστηρι δημιουργικης απασχολησης, και εκφρασης λογου ο Παραμυθοπλαστης.

 

Πηγαινω εκει τη κορη μου 3 φορες την εβδομαδα για 1 ωρα, ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι ειναι και η ιδια ευχαριστημενη και μαθαινει αρκετα πραγματακια, και συμμετεχει σε διαφορες δραστηριοτητες και συναναστρεφεται σχεδον με σταθερα προσωπα.

 

Η υπευθυνη ειναι πολυ χαρισματικος, σεμνος και γλυκος ανθρωπος..ομοια και οι δυο βοηθοι της, ενω για τους γονεις υπαρχει διαμορφωμενος χωρος για να περασουν τον χρονο τους συζητωντας, πινοντας καφε κλπ..

 

το κοστος δεν ξεπερνα το κοστος ενος παιδοτοπου κερδιζοντας το ιδιο το παιδι πολλα πραγματα σε γνωσεις συνδυαζοντας το παιχνιδι..

 

νομιζω οτι οσοι γονες ψαχνουν κατι συμφερον οικονομικα και αποτελεσματικο ειναι απο τα λιγα που υπαρχουν στα Δυτικα Προαστια και να πληρει της προυποθεσεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα ηθελα να ενημερωσω τις μανουλες που ζουν στο Περιστερι και στις γυρω κοντινες περιοχες οτι υπαρχει ενα εργαστηρι δημιουργικης απασχολησης, και εκφρασης λογου ο Παραμυθοπλαστης.

 

Πηγαινω εκει τη κορη μου 3 φορες την εβδομαδα για 1 ωρα, ειμαι πολυ ευχαριστημενη γιατι ειναι και η ιδια ευχαριστημενη και μαθαινει αρκετα πραγματακια, και συμμετεχει σε διαφορες δραστηριοτητες και συναναστρεφεται σχεδον με σταθερα προσωπα.

 

Η υπευθυνη ειναι πολυ χαρισματικος, σεμνος και γλυκος ανθρωπος..ομοια και οι δυο βοηθοι της, ενω για τους γονεις υπαρχει διαμορφωμενος χωρος για να περασουν τον χρονο τους συζητωντας, πινοντας καφε κλπ..

 

το κοστος δεν ξεπερνα το κοστος ενος παιδοτοπου κερδιζοντας το ιδιο το παιδι πολλα πραγματα σε γνωσεις συνδυαζοντας το παιχνιδι..

 

νομιζω οτι οσοι γονες ψαχνουν κατι συμφερον οικονομικα και αποτελεσματικο ειναι απο τα λιγα που υπαρχουν στα Δυτικα Προαστια και να πληρει της προυποθεσεις..

 

Επειδή έτυχε να το κοιτάω στο ίντερνετ, μπερδεύτηκα τελείως με τις τιμές. Πως έχει κόστος ενός παιδότοπου? Εγώ είδα για μηνιαία προγράμματα των 240ευρώ...:confused: Μπορείς να μου δωσεις πληροφορίες?

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έτυχε να το κοιτάω στο ίντερνετ, μπερδεύτηκα τελείως με τις τιμές. Πως έχει κόστος ενός παιδότοπου? Εγώ είδα για μηνιαία προγράμματα των 240ευρώ...:confused: Μπορείς να μου δωσεις πληροφορίες?

 

http://www.paramythoplastis.gr/?section=1859&language=el_GR

 

τα 240 ευρω αφορα το προγραμμα των διακοπων που ειναι καθε μερα απο 8-14.00 σαν φυλαξη

 

οι τιμες που αναφερω εγω αφορουν τα προγραμματα που ειναι σε μονιμη βαση

 

πχ καθε Παρασκευη και Σαββατο (χωρις να ειναι δεσμευτικο να πηγαινουμε και τις δυο μερες) που ειναι αυτοτελη δραστηριοτητες (παντα με θεμα) το κοστος ειναι μονο 10 ευρω, δηλαδη 20 αν πας το παιδι και τις 2 μερες..

 

καθε Τριτη εχει το εξελικτικο εργαστηρι που ειναι ενας κυκλος που αποτελειται απο 4 Τριτες και ειναι το ποσον εφ απαξ 40 ευρω πχ για ηλικιες 3-5 ετων

 

ελπιζω να εγινα κατανοητη

Link to comment
Share on other sites

Η Παναγιώτα είναι η υπεύθυνη έ? δεν λέω επίθετο μη θεωρηθεί διαφήμιση..έχουμε συνεργαστεί επαγγελματικά και ειναι εξαιρετική και πολύ γλυκιά.

 

προσωπικα δεν την ξερω σαν ανθρωπο ομως σαν συνεργασια παιδαγωγου - μητερας ειμαστε σε πολυ καλο επιπεδο και (προσωπικη αποψη) μου αρεσει που δεν εχει εμφανιση και τυπου του κιλου..ελπιζω μακροπροθεσμα να μην εχω πεσει εξω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.paramythoplastis.gr/?section=1859&language=el_GR

 

τα 240 ευρω αφορα το προγραμμα των διακοπων που ειναι καθε μερα απο 8-14.00 σαν φυλαξη

 

οι τιμες που αναφερω εγω αφορουν τα προγραμματα που ειναι σε μονιμη βαση

 

πχ καθε Παρασκευη και Σαββατο (χωρις να ειναι δεσμευτικο να πηγαινουμε και τις δυο μερες) που ειναι αυτοτελη δραστηριοτητες (παντα με θεμα) το κοστος ειναι μονο 10 ευρω, δηλαδη 20 αν πας το παιδι και τις 2 μερες..

 

καθε Τριτη εχει το εξελικτικο εργαστηρι που ειναι ενας κυκλος που αποτελειται απο 4 Τριτες και ειναι το ποσον εφ απαξ 40 ευρω πχ για ηλικιες 3-5 ετων

 

ελπιζω να εγινα κατανοητη

 

Ναι, έγινες κατανοητή. Ευχαριστώ πολύ.

Χρειάζεται να δηλώσεις συμμετοχή από πριν ή απλώς πας στις προβλεπόμενες μέρες και ώρες?

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έγινες κατανοητή. Ευχαριστώ πολύ.

Χρειάζεται να δηλώσεις συμμετοχή από πριν ή απλώς πας στις προβλεπόμενες μέρες και ώρες?

 

οχι απαραιτητα αλλα εγω πριν παω πρωτη φορα ειχα τηλεφωνησει και ηξεραν οτι θα παμε..

 

κανε μια δοκιμη μια Παρασκευη η ενα Σαββατο, 5.30 ξεκιναει το τμημα των 3-5 και 7.00 (η 7.30 δεν θυμαμαι) για τα πιο μεγαλα παιδια..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε που μας ενημέρωσες!Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον!Ελπίζουμε να τα καταφέρουμε να το δοκιμάσουμε και να δώσουμε και εμείς τις δικές μας εντυπώσεις!

 

Έχεις πάει σε εργαστήρια του Μαίου;Όταν λέει μύθοι λουλουδιών τι εννοεί;Θα τους διαβάσει παραμύθι ή θα συμμετέχουν κάπως και τα παιδιά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kserete an iparxi kati antistixo pros agia paraskevi / xalandri ?

thelo para poli na pao ta mikra alla den thelo na ta taleporiso diasxizontas tin athina

 

 

δεν γνωριζω καθολου.. δεν εχω ασχοληθει, εκτος απο το gymboree που ειναι Ερυθραια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε που μας ενημέρωσες!Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον!Ελπίζουμε να τα καταφέρουμε να το δοκιμάσουμε και να δώσουμε και εμείς τις δικές μας εντυπώσεις!

 

Έχεις πάει σε εργαστήρια του Μαίου;Όταν λέει μύθοι λουλουδιών τι εννοεί;Θα τους διαβάσει παραμύθι ή θα συμμετέχουν κάπως και τα παιδιά;

 

εχω παει σε ολα σχεδον του Μαιου και το θεμα ειναι τα λουλουδια..ολα εχουν να κανουν με αφηγηση παραμυθιων. παιχνιδι και βεβαια σχετικες κατασκευες

Link to comment
Share on other sites

εχω παει σε ολα σχεδον του Μαιου και το θεμα ειναι τα λουλουδια..ολα εχουν να κανουν με αφηγηση παραμυθιων. παιχνιδι και βεβαια σχετικες κατασκευες

 

Τα εργαστήρια της ερχόμενης Παρασκευής και του Σαββάτου για τι ηλικίες είναι? Το σκέφτομαι μήπως έρθω.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Τα εργαστήρια της ερχόμενης Παρασκευής και του Σαββάτου για τι ηλικίες είναι? Το σκέφτομαι μήπως έρθω.

 

καθα Παρασκευη και Σαββατο 17.30-18.30 (αργουν λιγο να αρχισουν και τελειωνουνεπτα παρα συνηθως) ειναι για 3-5 ετων και καθε Σαββατο μετα τα μικρα ειναι το εργαστηρι των πιο μεγαλων 6-12 ετων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την Κυριακη μαλιστα 27 Μαιου ειναι και το παρτυ γενεθλιων του Παραμυθοπλαστη..

 

Σοβαρά?

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες... Δεν με βολεύει η ώρα, αλλά με ενδιαφέρει, οπότε θα δω τι θα κάνω.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

την επομενη Κυριακη 30/9 στις 18.30 ο Παραμυθοπλαστης ξεκινα με ενα opening party την λειτουγια του στα απογευματινα τμηματα.

 

σε περιπτωση που θελετε να παραβρεθειτε στο παρτυ επικοινωνηστε για κρατηση θεσεως καθως η συμμετοχη ειναι δωρεαν.

 

http://www.paramythoplastis.gr/

Link to comment
Share on other sites

την επομενη Κυριακη 30/9 στις 18.30 ο Παραμυθοπλαστης ξεκινα με ενα opening party την λειτουγια του στα απογευματινα τμηματα.

 

σε περιπτωση που θελετε να παραβρεθειτε στο παρτυ επικοινωνηστε για κρατηση θεσεως καθως η συμμετοχη ειναι δωρεαν.

 

http://www.paramythoplastis.gr/

 

up!! :-D:grin::-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα...

 

Ο Γιος μου ξεκινησε φετος εκει , ειναι 3 χρονων και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη... η Παναγιωτα ειναι πολυ ξεχωριστος ανθρωπος...το συστηνω ανεπιφυλακτα...

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Ο Γιος μου ξεκινησε φετος εκει , ειναι 3 χρονων και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη... η Παναγιωτα ειναι πολυ ξεχωριστος ανθρωπος...το συστηνω ανεπιφυλακτα...

 

 

χαιρομαι που συμφωνουμε..

 

ανθρωποι και δραστηριοτητες που αξιζουν υπο πολλες εννοιες πρεπει να υποστηριζονται και να διαδιδονται ευκολα και απλοχερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Πραγματικα και εγω χαιρομαι γιατι βρηκαμε εναν χωρο που οι ανθρωποι ασχολουνται με πολλη αγαπη με τα παιδια και ο Κων/νος μου εχει εγκληματιστει και ενταχτει στην ομαδα περνωντας πολυ ωραια...επισης χαιρομαι γιατι η Παναγιωτα με τα σεμιναρια προσπαθει να μας φερει πιο "κοντα" στα παιδια μας...

 

Αρκει να πω οτι και εγω κι ο Κων/νος περιμενουμε αυτες τις 3 φορες την βδομαδα με ανυπομονησια...

 

Να συνεχισετε παντα ετσι!

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Από το έτος που έκανα τη σχετική Ανάρτηση, έχουν ξεπηδήσει καμπόσα εργαστήρια δημιουργικής απασχόλησης και μερικώς σε αφήγηση παραμυθιών στο λεκανοπέδιο της Αττικής..

 

αφού επισκέφθηκα ορισμένα από αυτά, είδα και καλές προσπάθειες αλλά και δυσάρεστες και ξαναγυρνώντας στο Παραμυθοπλάστη που εδώ και δέκα χρόνια περίπου εξυπηρετεί το σκοπό της ΑΦΗΓΗΣΗΣ, δημιουργίας και πραγμάτωσης του παραμυθιού εργαστηριακά σε παιδιά από 3 ετών και επάνω επιβεβαιώνομαι στο ότι πάντα ο Παλιός είναι αλλιώς και για να μπορείς να ασχολήσε επάξια με το παιδί εκτός από τη γνώση πρέπει να επίσης "να το χεις"...

 

και η κα Παναγιώτα Κολοκυθά, όποιος τη γνωρίσει διαπιστώνει από τη πρώτη στιγμή πως όχι μόνο το χει αλλά και το υποστηρίζει ταπεινά και με απέραντο σεβασμό σε παιδιά και γονείς..

 

ως γονιός της οφείλω τα πρώτα χάδια γνώσης μέσω της αφήγησης στα παιδιά μου και ξαναπαίρνω το θάρρος με ολοδική μου πρωτοβουλία να τη στηρίξω δημόσια στο έργο της το οποίο είναι τίμιο και αξιοσέβαστο γιατί πιστεύω ότι η σωστή δουλειά πρέπει να διαφημίζεται, πρέπει να υποστηρίζεται.

 

για όσους ενδιαφέρεστε αναζητήστε την ιστοσελίδα του παραμυθοπλάστη και ενημερωθείτε για όλα τα προγράμματα που τρέχουν..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...