Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ εμπειριες/γιατροι


eleni210

Recommended Posts


Διαφημίσεις


τον είχε η αδερφή μου στο 1ο της παιδί και τον άλλαξε στην 39η εβδομάδα, λίγες μέρες πριν γεννήσει.

Σε ευχαριστώ πολύ! σου εχω στείλει και μηνυμα , αν μπορεις να μου απαντησεις. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Σε ευχαριστώ πολύ! σου εχω στείλει και μηνυμα , αν μπορεις να μου απαντησεις. ευχαριστω!

Γέννησα μαζί του το Σεπτεμβρίο 2014. Ο ίδιος είχε ξεγεννησει την αδερφή της μητέρας μου πριν 20 χρόνια που είχε εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου. Πρόκειται για εξαίρετο επιστήμονα που είναι αυθεντία στηνΕλλαδα στον προγεννητικό έλεγχο και στις εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου. Αν χρειαστεί (κούφια η ώρα) μέχρι επέμβαση στο έμβρυο μπορεί να κάνει. Νιώθω εμπιστοσύνη στα χέρια του και αν γεννήσεις στο Αλεξανδρα θα σε έχουν στα ώπα ώπα αφού θα είσαι δική του επίτοκος. Στα ντεφώ του μπορείς να πεις ότι ειναι λίγο ψυχρός σαν άνθρωπος και εχει αυτό το απόμακρο του καθηγητή. Θα σου δίνει οδηγίες σαν να ήσουν φοιτήτρια του και θα σου τις επαναλαμβάνει μεχρι και με το κόμμα. Εγώ που χρειάστηκα να του τηλεφωνήσω και σπιτι με εξυπηρέτησε. Δεν ειναι ο γιατρός που θα σε χαϊδέψει και θα σε κανει pamper. Αλλά του έχω τυφλή εμπιστοσύνη. Εχει ακριβή επίσκεψη (με απόδειξη πάντα) αλλα το κοστος του τοκετού ειναι νορμαλ νομίζω σε σχέση με αυτά που είχα ακούσει.

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα πρν δυο βδομάδες στο Αλεξάνδρα και έχω να πω μόνο τα καλύτερα.

Το προσωπικό (γιατροί, μαίες, ειδικευόμενοι) επιστημονικά καταρτισμένοι, εμπνέουν εμπιστοσύνη και φέρονται πολύ ανθρώπινα (μην περιμένετε όμως το "γλείψιμο" που επιφυλάσσουν στους πελάτες τους τα ιδιωτικά μαιευτήρια - ξενοδοχεία). Ειδικά οι μαίες στην πτέρυγα Κόνσολα ήταν όλες μία και μία, ευγενέστατες, ικανότατες και πρόθυμες να βοηθήσουν οποιαδήποτε ώρα τις χρειαστείς. Ειδικά με το θηλασμό, οι συμβουλές τους ήταν πολύτιμες.

Τα δωμάτια στην πτέρυγα Κόνσολα όπου ήμουν εγώ ήταν ανακαινισμένα, με κρεββάτια με ηλεκτρικό μηχανισμό κ.λπ. και πολύ καθαρά, όπως και το δωμάτιο που υπάρχει στην πτέρυγα για να κάνεις μπάνιο και να αλλάζεις το μωρό. Το φαγητό επίσης πάρα πολύ καλό.

Τα μόνα μου παράπονα ήταν ότι στις 3 μέρες που έμεινα εκεί δεν μου άλλαξαν καθόλου τα σεντόνια και το μπάνιο, που γινόταν πισίνα κάθε φορά που κάποια έκανε ντους, σφουγγαριζόταν μόνο 1-2 φορές τη μέρα. Κατά τ' άλλα, η εμπειρία μου στο Αλεξάνδρα ήταν εξαιρετική και το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Ειλικρινά απορώ με όσους δίνουν μια μκρή περιουσία στα μαιευτήρια, όπου αν παρ' ελπίδα κάτι πάει στραβά σε κάνουν πακέτο και σε τρέχουν σε δημόσιο νοσοκομείο...

(Να σημειώσω ότι, εκτός από τη διαφορά για το δίκλινο δωμάτιο, δεν πλήρωσα απολύτως τίποτα άλλο. Και φυσικά δεν έδωσα φακελάκι σε κανέναν.)

Και εγω τα ίδια έχω να πω για το Αλεξανδρα. Γέννησα εκεί τον Σεπτέμβριο του 2014. Αν είσαι προετοιμασμένη ειναι οκ. Εγω απο πριν είχα μαζί μου ρουχα και σεντονακια και πετσέτα ύλες της μπέμπας μου σερβιέτες κτλ. Αυτό που την πάτησα ήταν τα σεντόνια. Να έχετε μαζί σας ενα ζευγάρι γιατί το πρώτο παντα λερώνεσαι απο αίμα και ενα μοσχομυριστό σεντόνι παντα φτιάχνει τη διάθεση. Εγω έμεινα και αρκετές ημέρες όποτε μου έφεραν μετα. Επίσης χρήσιμο ειναι η χλωρίνη για το μπάνιο και ενα απολυμαντικό σπρέι. Αυτά. Αξίζει το Αλεξανδρα...έμεινα 6 ημέρες και πληρώσαμε 90 ευρώ (έχω ΙΚΑ)

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα μαζί του το Σεπτεμβρίο 2014. Ο ίδιος είχε ξεγεννησει την αδερφή της μητέρας μου πριν 20 χρόνια που είχε εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου. Πρόκειται για εξαίρετο επιστήμονα που είναι αυθεντία στηνΕλλαδα στον προγεννητικό έλεγχο και στις εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου. Αν χρειαστεί (κούφια η ώρα) μέχρι επέμβαση στο έμβρυο μπορεί να κάνει. Νιώθω εμπιστοσύνη στα χέρια του και αν γεννήσεις στο Αλεξανδρα θα σε έχουν στα ώπα ώπα αφού θα είσαι δική του επίτοκος. Στα ντεφώ του μπορείς να πεις ότι ειναι λίγο ψυχρός σαν άνθρωπος και εχει αυτό το απόμακρο του καθηγητή. Θα σου δίνει οδηγίες σαν να ήσουν φοιτήτρια του και θα σου τις επαναλαμβάνει μεχρι και με το κόμμα. Εγώ που χρειάστηκα να του τηλεφωνήσω και σπιτι με εξυπηρέτησε. Δεν ειναι ο γιατρός που θα σε χαϊδέψει και θα σε κανει pamper. Αλλά του έχω τυφλή εμπιστοσύνη. Εχει ακριβή επίσκεψη (με απόδειξη πάντα) αλλα το κοστος του τοκετού ειναι νορμαλ νομίζω σε σχέση με αυτά που είχα ακούσει.

 

Newcomer, για ποιον λες τώρα -γιατί μπερδεύτηκα; Για το Μεσογίτη ή για τον Αλεξόπουλο; Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Newcomer, για ποιον λες τώρα -γιατί μπερδεύτηκα; Για το Μεσογίτη ή για τον Αλεξόπουλο; Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!

Για τον Μεσογίτη λέω.

Ευχαριστώ για τις ευχές. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα! Στο αλεξανδρα αν ζητησεις να πας στην πτερυγα κονσολα σε πανε σιγουρα; ποτε πρεπει να τοζητησεις;την ωρα της γεννας η ο συζυγος οταν κανει τα χαρτια εισαγωγης;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες/όλους!

Είναι η πρώτη μου αναρτηση στο φόρουμ, παρόλο που το επισκέπτομαι αρκετά συχνά, μιας και βγαίνει πρώτο πρώτο σε αναζητήσεις που κάνω στο google για διάφορες απορίες που έχω για την εγκυμοσύνη. Αποφάσισα να κάνω εδώ την ερώτησή μου, μιας και έχω λίγο χαωθεί με τα πολλά threads και δε βρίσκω συγκεκριμένες απαντήσεις πουθενά, και θα ήθελα πολύ τη βοήθειά σας, να ακούσω και τις δικές σας γνώμες/εμπειρίες πάνω στο θέμα μου:

 

Είμαι στην 34η εβδομάδα ημερολογιακά, αν και τα υπερηχογραφήματα με δείχνουν λίγο πιο μπροστά. Ο γυναικολόγος που με παρακολουθούσε από 20 χρονών ξεγεννά σε ιδιωτικό μαιευτήριο, και δεν έχω την οικονομική δυνατότητα ούτε για τις επισκέψεις (που λόγω εγκυμοσύνης είναι πολύ πιο συχνές από τις 2 φορές το χρόνο που με έβλεπε κανονικά!) αλλά ούτε φυσικά και για το μαιευτήριο. Πήρα την απόφαση να κάνω τις τυπικές μηνιαίες επισκέψεις μου στα εξωτερικά ιατρεία του Αλεξάνδρα, και όταν με το καλό έρθει η ώρα, να πάω να γεννήσω εκεί με τους γιατρούς και τις μαίες της εφημερίας. Μέχρι στιγμής διανύω μια πολύ καλή εγκυμοσύνη, χωρίς κανένα πρόβλημα (ούτε καν ναυτίες!), περπατάω πολύ και δεν έχω πολύ βάρος, και τόσο οι εξετάσεις μου όσο και τα υπερηχογραφήματα δείχνουν οτι όλα πάνε πολύ καλά. Επιθυμώ να γεννήσω φυσιολογικά, εκτός φυσικά αν προκύψει ΙΑΤΡΙΚΗ αναγκαιότητα.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής: σε όποιον από το περιβάλλον μου και αν έχω αναφέρει τα παραπάνω, μου λέει οτι "δεν είναι πολύ καλή ιδέα" να πάω στην εφημερία, οτι ΠΡΕΠΕΙ να έχω το γιατρό μου για να με προσέξει κτλ. Από την άλλη, εγώ θεωρώ οτι αν είμαι εντάξει, αν το μωρό είναι εντάξει και αν πάω στο νοσοκομείο χωρίς φόβο και άγχος, τότε το σώμα μου θα ξέρει τι να κανει, και οι γιατροί και οι μαίες θα ξέρουν τι να κάνουν για να με βοηθήσουν, άρα δεν θα έχω κάποια παραπάνω ανάγκη. Στο κάτω κάτω, αν πχ είχα κάποιο ατύχημα και με πήγαιναν εσπευσμένα στο ΚΑΤ, δε θα είχα ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ γιατρό να με αναλάβει, αλλά θα εμπιστευόμουν τυφλά τους γιατρούς της εφημερίας, και μάλιστα εκεί θα ήταν όντως ΙΑΤΡΙΚΗ η ανάγκη, και όχι μια φυσιολογική διαδικασία του σώματός μου.

 

Κάνω τόσο λάθος που το βλέπω τόσο διαφορετικά; Υπάρχουν μανούλες εδώ που έχουν γεννήσει στην εφημερία; Αν ναι, σας παρακαλώ, διαφωτίστε με! Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Whazaa μου καλως όρισες!! Κοίτα κι εγώ στο Αλεξάνδρα θα γεννήσω μιας και ο γιατρός μου είναι και εκεί και μου το πρότεινε για να είμαι σίγουρη!!!!!! Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλή ιδέα ή μάλλον δεν έχω καμία ιδέα γι αυτό που ρωτας αν ψάξεις λίγο όμως σε παλαιότερες αναρτήσεις υπάρχουν νομίζω κοπέλες που επέλεξαν να γεννήσουν χωρίς να έχουν γιατρό στο Αλεξάνδρα και δν νομίζω να αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα!!

Εγώ έχω άλλο θέμα κορίτσια.

Έχω κλείσει πλέον τον 4 μήνα κ προχωράμε.Έχω γιατρό τον Μεσογίτη ο οποίος είναι στο Αλεξάνδρα & Λητώ.Έως τώρα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη γιατί είναι πραγματικά εξαιρετικός επιστήμονας κ όποτε τον χρειάζομαι τον βρίσκω, είναι λεπτομερέστατος κ αυτό που μου έκανε πολύ θετική εντύπωση είναι ότι με παρέπεμψε να γεννήσω στο Αλεξάνδρα που είναι δημόσιο & όχι στο Λητώ που είναι ιδιωτικό. Έχει καμιά σας προσωπική εμπειρία με τον συγκεκριμένο γιατρό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχουν μανούλες εδώ που έχουν γεννήσει στην εφημερία; Αν ναι, σας παρακαλώ, διαφωτίστε με! Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Γειά σου! Γέννησα στην εφημερία του Αλεξάνδρα πριν από τρεισήμισι μήνες (αρχές Γενάρη). Δεν το έκανα από επιλογή όπως εσύ, είχα κανονικά γιατρό που με παρακολουθούσε, απλώς ήμουν άτυχη και όταν ξεκίνησε ο τοκετός (10 μέρες νωρίτερα από την ΠΗΤ) ο γιατρός μου είχε μπει ο ίδιος στο νοσοκομείο για να κάνει μια επέμβαση κι έτσι με ξεγέννησε ο γιατρός που εφημέρευε. Όλα πήγαν καλά, από την άποψη ότι δεν υπήρξαν επιπλοκές και το παιδάκι μου γεννήθηκε υγιέστατο κι εγώ μόλις με πήγαν στο δωμάτιο σηκώθηκα αμέσως και περπάτησα, έκανα ντους κ.λπ., αισθανόμουν μια χαρά δηλαδή. Το μόνο που "στράβωσε" ήταν ότι δεν μου έκαναν επισκληρίδειο, παρ'όλο που τη ζητούσα ΠΟΛΥ επίμονα (ήταν πολύς ο πόνος και μετά από 2 ώρες εξωθήσεις δεν την πάλευα άλλο). Η επίσημη αιτιολογία ήταν πως όταν πήγα για να γεννήσω είχα ήδη διαστολή 4 και μέχρι να μου κάνουν τα προκαταρκτικά και να με ανεβάσουν στην αίθουσα τοκετού είχε φτάσει στο 7 και ήταν αργά για να γίνει επισκληρίδειος. Μια μαία όμως μου είπε μετά ότι η αιτία ήταν μάλλον ότι βιάζονταν να ξεμπερδεύουν (μια που ήταν Κυριακή πρωί και δεν υπήρχε άλλο περιστατικό) και η επισκληρίδειος θα τους καθυστερούσε. Νομίζω πως αν είχα το γιατρό μου θα με είχε προσέξει λίγο περισσότερο ως προς αυτό και θα είχε φέρει τον αναισθησιολόγο και θα 'χα γλιτώσει ίσως λίγη από την ταλαιπωρία. Κατά τ' άλλα όμως, όλα καλά. Η παρουσία του "δικού" σου γιατρού προσφέρει κυρίως την οικειότητα ενός γνωστού προσώπου και ίσως λίγη προσοχή παραπάνω ως προς αυτά τα "δευτερεύοντα" θέματα. Από ιατρικής πλευράς όμως οι εφημερεύοντες σίγουρα θα κάνουν ό,τι χρειάζεται.

Με το καλό το παιδάκι σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,αν και παλιό το θέμα εύχομαι κάποια κοπέλα να με βοηθήσει..

Εγώ έχω κλείσει πλέον τον 4 μήνα κ προχωράμε.Έχω γιατρό τον κύριο Σπύρο Μεσογίτη ο οποίος είναι στο Αλεξάνδρα & Λητώ.Έως τώρα είμα πάρα πολύ ευχαριστημένη γιατί είναι πραγματικά εξαιρετικός επιστήμονας κ όποτε τον χρειάζομαι τον βρίσκω, είναι λεπτομερέστατος κ αυτό που μου έκανε πολύ θετική εντύπωση είναι ότι με παρέπεμψε να γεννήσω στο Αλεξάνδρα που είναι δημόσιο & όχι στο Λητώ που είναι ιδιωτικό. Έχει καμιά σας προσωπική εμπειρία με τον συγκεκριμένο γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα.. Ενδιαφέρομαι να κλεισω ραντεβού με τον Κουτρουμανη.. Τελικα δεν εχει ιατρειο; γιατι διαβασα στο φορουμ ότι εχει Υψηλαντου 28..

 

Για τον Παπαζευκο καμια αποψη;

Θελω έναν γιατρο για κυηση υψηλου κινδυνου..

Εκτος του Δασκαλακη

Link to comment
Share on other sites

τον Κουτρουμανη τον ειχα στο δευτερο. Παρε στο Αλεξανδρα και κλεισε ραντεβου μαζι του. Εξαιρετικος γιατρος. Καιι γενικα για το Αλεξανδρα μονο τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κορίτσια καλησπέρα. θα ήθελα να σας ρωτήσω, όσες γεννήσατε πρόσφατα στο Αλεξάνδρα, αν ειναι εύκολο να βρεις μονόκλινο δωμάτιο. Πρέπει να το πω από πριν στο γιατρό? Πρέπει να έχω μαία δική μου? Πλησιάζει η ημερομηνία μου και δεν έχω κάνει τέτοια κουμάντα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα. θα ήθελα να σας ρωτήσω, όσες γεννήσατε πρόσφατα στο Αλεξάνδρα, αν ειναι εύκολο να βρεις μονόκλινο δωμάτιο. Πρέπει να το πω από πριν στο γιατρό? Πρέπει να έχω μαία δική μου? Πλησιάζει η ημερομηνία μου και δεν έχω κάνει τέτοια κουμάντα..

 

Συνήθως ο γιατρός σου προτείνει τη μαία. Συνήθως συνεργάζονται με κάποιες. Επίσης νομίζω με μονοκλινο είναι τι θα τύχει...εγώ την πρώτη μέρα ήμουν σε δίκλινο και μετά πήγα σε μονόκλινο τις υπόλοιπες μέρες. Αλλά και το δίκλινο είναι ΟΚ. Επίσης επειδή θήλαζα το γεγονός ότι ήμουν σε μονόκλινο με δυσκόλεψε γιατί οι συγγενείς μπαστακώνονταν και εγώ θήλαζα συνεχώς οπότε τους είχα έξω...Οταν μπαίνεις στο μαιευτήριο λες τι θέση θέλει...η πρώτη θέση είναι και μονόκλινα και δίκλινα...Η επιβάρυνση ειναι νομίζω γύρω στα 50 ευρώ τη μέρα είτε μονόκλινο είτε δίκλινο.

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ Κ. ΣΙΝΔΟ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΔΙΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΩ ΑΓΧΟΘΕΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΩΣ forum ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΤΛ. ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ. ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΝΩΜΗ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

 

;):D:?:

Link to comment
Share on other sites

Όλα ειναι πολύ σχετικά και ειναι δύσκολο να συστήσεις κάποιον γιατρό. Εμένα μέχρι στιγμής καλός μου φαίνεται. Με ηρεμεί, όλα καλά τα βλέπει γενικά, τι να πω. Στον τοκετό θα φανεί.

Ναι, έχω καεί από γιατρούς και είμαι πάρα πολύ επιφυλακτική. Συμφωνώ ότι δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη σε κανέναν. Ειδικά σε στους γιατρούς των ιδιωτικών νοσοκομείων. Τους θεωρώ κοράκια.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ Κ. ΣΙΝΔΟ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΔΙΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΩ ΑΓΧΟΘΕΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΩΣ forum ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΤΛ. ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ. ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΓΝΩΜΗ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

 

;):D:?:

 

Σόρυ εγώ μιλούσα για τον κο Δασκαλάκη. Για τον κο Σινδο δεν γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ για τις απαντήσεις zadige! Επιτρέπουν στο σύζυγο να είναι μέσα σε φυσιολογικό τοκετό?

 

όχι δεν το επιτρέπουν, ο δικός μου είχε πει μόνο αν τύχει καθημερινή και αργά και είναι σχετικά άδεια τα πράγματα...εχει πολύ κόσμο και ειδικευόμενους και πρακτικάριους και λαο και άλλες εγκύους...δεν με ενόχλησε αυτό καθόλου...

Επεξεργάστηκαν by zadige
typo
bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν το επιτρέπουν, ο δικός μου είχε πει μόνο αν τύχει καθημερινή και αργά και είναι σχετικά άδεια τα πράγματα...εχει πολύ κόσμο και ειδικευόμενους και πρακτικάριους και λαο και άλλες εγκύους...δεν με ενόχλησε αυτό καθόλου...

 

Καλά ναι, δεν θα τρελαθώ με αυτό, καλό θα ήταν όμως. Το ζητάει κ ο ίδιος δηλαδή και για να έχω έναν δικό μου άνθρωπο κοντά.

Γέννησες φυσιολογικά και με ποιον γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι, δεν θα τρελαθώ με αυτό, καλό θα ήταν όμως. Το ζητάει κ ο ίδιος δηλαδή και για να έχω έναν δικό μου άνθρωπο κοντά.

Γέννησες φυσιολογικά και με ποιον γιατρό?

 

Ναι γέννησα φυσιολογικά. Να σου που καλύτερα ήμουν που δεν τον είχα μέσα, νομίζω οτι περισεύει πολύ στην διαδικασία...άλλωστε έχει τόσο κόσμο...Το μόνο κακό είναι οτι είχα μπει στο δωμάτιο τοκετού από τις 10 και γέννησα στις 6 όχι βέβαια οτι ήταν πολλές οι ώρες για εμένα αλλά για εκείνους που ήταν έξω... μπήκε δυο φορές να με δει πριν μπούμε όμως στην τελική ευθεία... άλλωστε είχα επισκλειρίδιο και ουσιαστικά η όλη βαβούρα ξεκίνησε μια ώρα πριν γεννήσω. Μέχρι τότε ημουν εντελώς χαλαρή. Δεν αφήνουν κινητά να ξέρεις. Με το ζόρι είχα πάρει ένα i-pod για μουσική. Γέννησα με πρόκληση λόγω διαβήτη κύησης στις 38+5 ημέρες. Όλα καλά πήγαν. Την γιατρό μου δυστυχώς την έχασα όταν ήμουν στο 8 και με ανέλαβε ο κ. Χατζηπαππάς. Εξέραιτος γιατρός τον έχω και σήμερα. Πολύ ήρεμος και μη παρεμβατικός.

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι γέννησα φυσιολογικά. Να σου που καλύτερα ήμουν που δεν τον είχα μέσα, νομίζω οτι περισεύει πολύ στην διαδικασία...άλλωστε έχει τόσο κόσμο...Το μόνο κακό είναι οτι είχα μπει στο δωμάτιο τοκετού από τις 10 και γέννησα στις 6 όχι βέβαια οτι ήταν πολλές οι ώρες για εμένα αλλά για εκείνους που ήταν έξω... μπήκε δυο φορές να με δει πριν μπούμε όμως στην τελική ευθεία... άλλωστε είχα επισκλειρίδιο και ουσιαστικά η όλη βαβούρα ξεκίνησε μια ώρα πριν γεννήσω. Μέχρι τότε ημουν εντελώς χαλαρή. Δεν αφήνουν κινητά να ξέρεις. Με το ζόρι είχα πάρει ένα i-pod για μουσική. Γέννησα με πρόκληση λόγω διαβήτη κύησης στις 38+5 ημέρες. Όλα καλά πήγαν. Την γιατρό μου δυστυχώς την έχασα όταν ήμουν στο 8 και με ανέλαβε ο κ. Χατζηπαππάς. Εξέραιτος γιατρός τον έχω και σήμερα. Πολύ ήρεμος και μη παρεμβατικός.

 

Τι εννοείς έχασες τη γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...