Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ταβέρνες ιδανικές για παιδιά;


Recommended Posts

Τελικά φαίνεται δεν υπάρχουν πολλές ιδέες για να ανανεώσουμε τη λίστα..

 

Εγώ έχω να προτείνω ουζερι-καφέ στο πεζόδρομο της Ευαγγελίστριας στην ΚΑΛΛΙΘΕΑ. Έχει και κούνιες λίγο πιό κάτω ή μπορούν να παίξουν εκεί με ποδήλατα κλπ.

 

Για παραλιακή-νότια αττική καμιά ιδέα υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


υπαρχει μια στα σπατα ¨το στεκι του αντρεα¨λεγεται, εχει παιδοτοπο μεσα στον επανω οροφο....και οταν ειχα παει εγω ειχε και κοπελα να τα φυλαει.....καλο φαγητο και καλες τιμες, ειναι πολυ κοντα με το smart park και το αττικο παρκο.....

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις μεγάλες καφετέρειες είναι το χειρότερό μου. ίσως γιατί δεν επιλέγω τις σωστές μέρες που λέει η Αθηνά. όσες φορές έχω πάει, έχω συναντήσει πολύ κόσμο, φασαρία, και γενικά μια βαβούρα που μου αφήνει ένα κεφάλι καζάνι.

 

πάντως κατά την άποψη μου όταν παίρνεις παιδιά μαζί σου για φαγητό, πρέπει να φροντίζεις να πηγαίνεις κάπου που να υπάρχουν οι προϋποθέσεις να περάσουν και αυτά καλά. γιατί διαφορετικά δεν έχει νόημα να τα παίρνεις μαζί σου.

 

έχω φίλη που παίρνει την μικρή της στα μέρη που αυτή αγαπάει να πηγαίνει. και βλέπεις ένα μικρό καταπιεσμένο σε μια καρέκλα ενός trendy εστιατορίου να ασφυκτιά.

 

ίσως οι επιλογές να μην είναι πολλές. εγώ πάντως θα προσπαθήσω να θυμηθώ άλλα kids friendly μέρη, ώστε να φτιάξουμε μια λίστα.

 

Θα με ενδιεφερε κατι που να εχετε να προτεινετε, προς αυτη τη κατευθυνση- οπως λες να ειναι kids friendly.

Να βλεπω το παιδι ομως οχι να το αφησω εκει και να φυγω εστω κι αν ειμαι κοντα. Δεν εχω εμπιστοσυνη στις "παιδαγωγους" στην καλυτερη περιπτωση ειναι βαριεστημενες κοπελιτσες που τσιριζουν υστερικα στα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Το "Εξοχικό Κέντρο ο Βασίλης" στο Μάτι έχει παιδότοπο μέσα και κοπέλα να προσέχει τα παιδιά. Και απο μεγαλύτερο τμήμα του μαγαζιού υπάρχει και οπτική επαφή με τον χώρο.

csdRp2.png

SpIfp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το "Εξοχικό Κέντρο ο Βασίλης" στο Μάτι έχει παιδότοπο μέσα και κοπέλα να προσέχει τα παιδιά. Και απο μεγαλύτερο τμήμα του μαγαζιού υπάρχει και οπτική επαφή με τον χώρο.

 

Πηγαμε μετα το Πασχα. Το αρνι δεν μας αρεσε καθολου, ηταν στεγνο και ανοστο σαν ξαναζεσταμενο. Κι εμας μας αρεσει αυτο το κρεας το τρωμε συχνα. Ουτε οι μεζεδες μας αρεσαν. Πληρωσαμε τα διπλασια απο αλλες ταβερνες στην πριοχη. Ο παιδοτοπος παντως ηταν οντως προστατευμενος αλλα εσωτερικος και σκοτεινος. Ο χωρος καλος.

Link to comment
Share on other sites

εμεις τωρα τελευταια την εχουμε καταβρει στην Πεντέλη. Ειναι ενα μαγαζι που λέγεται Καθ'οτι. Ειναι στην π. Πεντέλη. (ειναι στη στροφή πριν στριψεις για παιδων πεντελης)

Εχει εξω ενα πολυοργανο με κουνιες, τσουλιθρα, τυπου ξυλινο πειρατικο καραβι. Και μεσα ενα "κλειστό" χώρο με παιχνιδάκια, επιτραπεζια, παραμυθια κτλ κτλ...

 

εχει πίτσες, μακαρονάδες και σαλάτες και θεικους λουκουμάδες!!!!

 

και καφεδες και παγωτα...

μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

εμείς πάμε στο κοράλλι στην Καλλιθέα με παιδότοπο στον οποίο τα σκ έχει και κοπέλα. Από τιμές πολύ καλά έχει και μενού με 12 ευρώ και τα ποτά μέσα με ορεκτικά και κυρίως για τους μεγάλους και 5 ευρώ για τα παιδιά με ότι θες μέσα από χοιρινή, κοτόπουλο, μπιφτέκι και κοτομπουκιές για τα παιδιά. Αν ενδιαφέρεται κάποια έχει και σαιτ

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...