Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιχνιδαγωγείο, Ίδρυμα Θεοχαράκη γνώμες


Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Έχετε καθόλου υπόψιν σας για τα προγράμματα του Παιχνιδαγωγείου και του Ιδρύματος Θεοχαράκη για μικρά παιδιά 2.5 χρονών; Είδα κάποια πράγματα στο Ϊντερνετ, ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που συμμετείχε μπορεί να μας πει δυο πράγματα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα,

 

Έχετε καθόλου υπόψιν σας για τα προγράμματα του Παιχνιδαγωγείου και του Ιδρύματος Θεοχαράκη για μικρά παιδιά 2.5 χρονών; Είδα κάποια πράγματα στο Ϊντερνετ, ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που συμμετείχε μπορεί να μας πει δυο πράγματα παραπάνω.

 

 

έχω άποψη για το παιχνιδαγωγείο είναι εξαιρετικό.και το θεοχαράκη έχει ποιότητα σε όλες τις εκδηλώσεις του..προσωπική μου γνώμη αυτές οι δραστηριότητες σε τόσο μικρή ηλικία "βολεύουν" ας πούμε τη μαμα να μην τρέχει σε κούνιες, παιδότοπους και τα σχετικά. μην με παρεξηγήσεις είμαι ανθρωπος του επαγγέλματος ασχολούμαι με τη μουσειακή εκπαίδευση και στην μεγάλη κόρη μου έχω πάει σε άπειρα ..εκ των υστερων και με την πείρα που έχω τώρα, βλέπω ότι ως μια ηλικία, να πω τεσσάρων,να πω πέντε, τα παιδιά είναι πιο ευτυχισμένα με παιχνίδι και πάλι παιχνίδι, κούνιες, βόλτες πο είναι και δωρεάν..δλδ στη μικρή μου θα ακολουθήσω αυτό το δόγμα..έχει καιρό το παιδάκι για μουσεία και θεάματα..;) η μεγάλη μου ας πούμε πηγε ρυθμική 3,5 χρονών - αφού την έπαιρναν την πήγα- και να σου πω άρχισε να έχει αντίληψη του τι γίνεται από τα πέντε και μετά..αυτά με αγάπη..;)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με την babycobra. Εγω με τον μικρο, 2 ετων τοτε, παρακολουθησαμε το προγραμμα του Ιδρυματος Θεοχαρακη 'γνωριζοντας τις τεχνες". Το προγραμμα ηταν προσεγμενο αλλα ο μικρος μου ενδιαφεροταν σε ολη την διαρκεια του για τις καρεκλες με τα ροδακια που υπηρχαν στον ιδιο χωρο. Πραγματικα κουραστηκα να προσπαθω να του κατευθυνω την προσοχη στις δραστηριοτητες και να φανταστεις οτι ειναι ησυχο παιδι. Νομιζω οτι μετα τα τεσσερα και.. τα παιδια μπορουν να παρακολουθησουν με καποια προσοχη τετοια προγραμματα.

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια!ειμαι σε φάση που ψάχνω διάφορα ειδικά για τον χειμώνα.δουλευω πολλές ώρες και όταν γυρίζω σπίτι σωριαζομαι στον καναπέ για αυτο ψάχνω να βρω μερικά ενδιαφέροντα προγράμματα που θα μπορώ να συμμετέχω μαζί με το παιδί.θα τα αφήσω όμως μάλλον για του χρόνου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια!ειμαι σε φάση που ψάχνω διάφορα ειδικά για τον χειμώνα.δουλευω πολλές ώρες και όταν γυρίζω σπίτι σωριαζομαι στον καναπέ για αυτο ψάχνω να βρω μερικά ενδιαφέροντα προγράμματα που θα μπορώ να συμμετέχω μαζί με το παιδί.θα τα αφήσω όμως μάλλον για του χρόνου

 

 

Zuzunaki είναι σαν να ακούω εμένα. αλλά είναι μικρά ακόμη τα παιδάκια μας και δεν νομίζω ότι θα το χαρούν.

σε τέτοιες μικρές ηλικίες το κολυμβητήριο είναι καλή δραστηριότητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 χρόνια μετά...

Καλησπέρα, 

 

Μόλις με ενημέρωσαν από το παιχνιδάγωγειο (παιδικός σταθμός στο Ν.Ψυχικο) ότι η αίτηση μου για εγγραφή της κόρης μου (2 ετών) θα γίνει δεκτή,  ώστε να ξεκινήσει από Σεπτέμβριο.  Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτόν τον παιδικό σταθμό? 

 

Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...