Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν την έχω πάρει. Και εμείς "ψηνόμαστΑΝ", αλλά χθες που πήγαμε καρφούρ και την είδαμε την έχει -15%) είδαμε και τις τιμές από τις κάψουλες είπαμε πως τελικά -ίσως- δεν αξίζει. Οι κάψουλες πάνε 30 λεπτά, αλλά....στο καπουτσίνο (καφέ και αφρόγλα) κοστίζει 60 λεπτά, γιατί το κουτί περιέχει 8 κάψουλες καφέ και 8 γάλα. Το ίδιο ισχύει και για την σοκολάτα. Το εσπρέσσο και το νεσκαφέ είναι 16 κάψουλες.

Σαν γεύση επειδή δοκιμάσαμε δεν τρελαθήκαμε (σε σύγκριση με την illy) που είναι η καλύτερη όλων!!! Τί να σου πω? Μην σε απογοητεύσω..Αν μπορείς να πας καρφούρ το έχει σαν διαφήμιση από την εταιρία πώλησης μηχανών λόγω και του -15%.

Καρφούρ Ρέντη και Καβάλας...δεν ξέρω για τα άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω εγώ κατι??? Επειδή την είδα και εγώ στην τηλεόραση και μαρεσε πολύ....

 

Δηλαδή αν δεν βάλω τις κάψουλες τις δικές της και βάλω άλλες που πουλάνε στο εμποριο πιο οικονομικές δεν θα γίνει η δουλειά???

 

Εντωμεταξύ πόσο κοστίζει αυτη η συσκευή???

Link to comment
Share on other sites

εγω την εχω ηδη ενα μηνα . βγαινουν δυο μοντελα των 129 ευρω η διαφημιζομενη κ 159 ευρω ενα αλλο μοντελο.θα κυκλοφορησει κ ενα πιο φθηνο.

παντως η διαφορα τηε ειναι οτι θα κανει και κρυα ροφηματα οπως ο φραπε .

εγω την πηρα επειδη στο σπιτι ειμαστε μονο την κυριακη κ οτι καφεδες κ αν παιρνω χαλανε μετην καψουλα ομως διατηρειτε το αρωμα τους.

 

κ οχι δεν μπορειτε να χρησιμοποιητε αλλες καψουλες μονο τις δικες της ειτε απο το ιντερνετ ειτε απο τα σουπερ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ειδα!!

και δοκιμασα ροφήματα αλλά δεν τρελλάθηκα κιόλας !!

Ασε που μόνο από όγκο δεν με παιρνει καθώς επίσης είναι πολύ ρομποτικό το στυλ της πράγμα που απεχθάνομαι!!!

Γουστα είναι αυτά!!!

κι ετσι τελικά καταλήξαμε στη νεσπρεσο!! απο την οποία δοκίμασα καφέ και είναι πάρα πολύ καλος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω ψήνομαι να την αγοράσω.............οχι τοσο για τον εσπρέσσο αλλα για τους υπόλοιπους καφέδες που κάνει, για τον εσπρέσσο εχω μια καφετιερα της Bialetti την κλασσική.

Εντωμεταξύ εμενα ο καφες της illy δεν μου αρέσει καθολου σαν μειγμα.....

Παιρνω φρεσκοκομμένο απο καφεκοπτειο και ειναι ανώτερος εχει διάφορα μειγματα απο ολες τις χώρες -αναλογα την καταγωγή του παει κ το ποσο ελαφρυς , ραφινάτος ή βαρύς ειναι ο καφες- συν οτι ειναι και φτηνότερος.

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ειδα!!

και δοκιμασα ροφήματα αλλά δεν τρελλάθηκα κιόλας !!

Ασε που μόνο από όγκο δεν με παιρνει καθώς επίσης είναι πολύ ρομποτικό το στυλ της πράγμα που απεχθάνομαι!!!

Γουστα είναι αυτά!!!

κι ετσι τελικά καταλήξαμε στη νεσπρεσο!! απο την οποία δοκίμασα καφέ και είναι πάρα πολύ καλος!!

 

Ιωάννα να σε ρωτήσω...επειδη για τα υπόλοιπα ροφήματα θελω να την παρω γιατι δεν σου άρεσαν...ήταν ελαφρυα πολυ? Τι ειχαν?

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ειδα!!

και δοκιμασα ροφήματα αλλά δεν τρελλάθηκα κιόλας !!

Ασε που μόνο από όγκο δεν με παιρνει καθώς επίσης είναι πολύ ρομποτικό το στυλ της πράγμα που απεχθάνομαι!!!

Γουστα είναι αυτά!!!

κι ετσι τελικά καταλήξαμε στη νεσπρεσο!! απο την οποία δοκίμασα καφέ και είναι πάρα πολύ καλος!!

 

η νεσπρεσο κανει 2 ειδη καφε εσπρεσσο κ καπουτσινο ο κουνιαδος μου εχει την krups cube εαλλα κ αυτη ακριβουτσικη ειναι.ειδικα αμα παρεις κ το εξαρτημα για το αφρογαλα (50 ευρω) κ καψουλες της δεν ειναι πιο φθηνες απλα απευθυνετε στους λατρεις του εσπρεσσο κ επειδη ο αντραας μου δεν ειναι μολις ειδε τηνdolce την παρειγγειλε αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα να σε ρωτήσω...επειδη για τα υπόλοιπα ροφήματα θελω να την παρω γιατι δεν σου άρεσαν...ήταν ελαφρυα πολυ? Τι ειχαν?

 

σορρυ που απανταω εγω αλλα μπες στο http://www.dolce-gusto.gr κ δεν ειναι η πληρησ γκαμα τονιζω θα εχει κ κρυα ροφηματα

 

να σας πω απισης οτι κυκλοφορει κατι αντιστοιχο σε bosch με καφεδς jacobs κ σοκολατα caldbury (αν το εγραψα σωστα) η οποια ειναι τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Νικολ μου για την απάντηση αλλα ήδη την βρήκα εξωτερικό....εννοειτε φτηνότερη απο Ελλάδα!

http://www.amazon.co.uk/NESCAF%C3%89-Krups-KP210040-Machine-Pressure/dp/B001GIOQLO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1286616282&sr=8-1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωάννα να σε ρωτήσω...επειδη για τα υπόλοιπα ροφήματα θελω να την παρω γιατι δεν σου άρεσαν...ήταν ελαφρυα πολυ? Τι ειχαν?

 

Σοκολάτα που δοκίμασα που φάνηκε αγευστη και κάπως νερουλή, ο νεσκαφε μου θυμισε πολύ καφε ¨αυτόματου πωλητή¨ καταλαβαινεις τι εννοώ. ο καπουτσίνο που δοκίμασα ελάχιστα γιατί τον ήπιε ο αντρούλης μου φάνηκε καλός!

Πήγαινε κι εσύ να δοκιμάσεις!!!!

Πριν καμια βδομάδα στο "EXPERT" MEDITERRANEAN COSMOS είχε μηχάνημα που δοκίμαζες!!!

Link to comment
Share on other sites

χμ...αυτο υποπτευόμουν και εγω οτι θα τα κανει νερουλοελαφρυα....

Θα παω μαλλον αύριο στο κοσμος, μακάρι να τους βρω!

Γιατι εγω το θελω για τα αλλα ροφήματα οχι για τον εσπρέσσο.

Ευχαριστώ Ιωάννα μου

 

Link to comment
Share on other sites

χμ...αυτο υποπτευόμουν και εγω οτι θα τα κανει νερουλοελαφρυα....

Θα παω μαλλον αύριο στο κοσμος, μακάρι να τους βρω!

Γιατι εγω το θελω για τα αλλα ροφήματα οχι για τον εσπρέσσο.

Ευχαριστώ Ιωάννα μου

 

εμενα η σοκολατα μου αρεσε ο νες δεν μου αρεσε γτ εγω τον πινω αχτυπητο κ δεν μουαρεσε η κρεμα. ο εσπρεσσο cortado ειναι ωραιοσ κ ο καπουτσινο

Link to comment
Share on other sites

το πλεονεκτημα της ειναι οτι δεν εχει τιποτα για καθαρισμα !!!!! ο κουνιαοδσ μου με την νεσπρεσσο παρολο που εχει κ αυτη καψουλες λερωνεται.

 

κατι ασχετο ειχα παει στο μαγαζι της nespesso στην βουδαπεστη κ επαθα ΠΛΑΚΑ.ηταν σσαν κοσμηματοπωλειο , τελειο.

Link to comment
Share on other sites

η νεσπρεσο κανει 2 ειδη καφε εσπρεσσο κ καπουτσινο ο κουνιαδος μου εχει την krups cube εαλλα κ αυτη ακριβουτσικη ειναι.ειδικα αμα παρεις κ το εξαρτημα για το αφρογαλα (50 ευρω) κ καψουλες της δεν ειναι πιο φθηνες απλα απευθυνετε στους λατρεις του εσπρεσσο κ επειδη ο αντραας μου δεν ειναι μολις ειδε τηνdolce την παρειγγειλε αμεσως.

 

Ναι. ειναι καθαρα τι καφεδες σου αρεσουν!!!

Οι κάψουλες είναι πιο ακριβές όντως!! και η μηχανη επίσης!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το πλεονεκτημα της ειναι οτι δεν εχει τιποτα για καθαρισμα !!!!! ο κουνιαοδσ μου με την νεσπρεσσο παρολο που εχει κ αυτη καψουλες λερωνεται.

 

κατι ασχετο ειχα παει στο μαγαζι της nespesso στην βουδαπεστη κ επαθα ΠΛΑΚΑ.ηταν σσαν κοσμηματοπωλειο , τελειο.

 

Οντως της Νεσπρεσσο λερώνεται και εμεις πηραμε στην μητερα μου το απλο μοντέλο μονο με τον καφε χωρις το αφρογαλα και λερώνεται κατω η υποδοχή για την κουπιτσα. Αλλα ο καφες του απαιχτος.....

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και nesspresso εδώ και πολλά χρόνια. Πριν λίγο καιρό αγορασαμε και τη Dolce gusto.

Είναι τρομερή!

Η σοκολάτα της είναι σαν και αυτές στη καφετέρια!

Νερουλη γίνεται αν βάλεις παραπάνω από τη δόση που σου λέει.

Επίσης κάνει πολύ ωραίο ice tea. Το αγορασαμε από το site. Στα σούπερ μάρκετ δεν το έχουν ακόμα. Είναι πολύ εύκολη. Δεν λερωνεται.

Και ο καφές είναι υπέροχος. Την πήρε ο άντρας μου, γιατί τώρα που θα γεννησω δεν θα πολύ βγαίνουμε, οπότε την αγόρασε για να αισθανόμαστε ότι πάμε έξω για καφέ.

Πάντως όσοι μας επισκέφθηκαν και τη δοκίμασαν ξετρελλαθηκαν.

Επίσης κανει τρομερό latte macchiato (επίσης από το ηλεκτρονικό κατάστημα). Είναι τρομερός.

Το νερό ζεσταινεται άμεσος.

Όσο για τη nespresso. Και αυτή κορυφαία. Έχει απίστευτες γεύσεις. Και κάνει τρομερό «καιμακι». Η ξαδερφη μου που έχουν καφεκοπτειο, δεν είχε ξαναπιει τέτοιο εσπρεσσο.

Και οι δυο αξίζουν.

Η dolce gusto κάνει περισσότερα ροφήματα. Nes, ice tea, σοκολάτα, εσπρεσσο, «θεϊκό» latte macchiato.

Η nespresso είναι για τους παθιασμενους του εσπρεσσο.

Το aerotcino για αφρογαλα της nespresso νομίζω ότι είναι πιο ακριβό, γύρω στα 70?.

Επίσης εγώ με το στομιο της nespresso εφτιαχνα τρομερό nes. Η πίεση κάνει τρομερή κρέμα, καλύτερη και από το χτύπημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις την εχουμε και ειαμστε απολυτα εχαριστημενοι.

Αλλα δεν βρηκα πουθενα τον καφε...τι μαρινοπουλο, τι carefour τι γαλαξια τι lidl πηγα δεν ειχαν .

 

Μπορείς να τα προμηθευτεις μεσω ιντερνετ βρε απο την επίσημη σελίδα της καφετιερας! https://www.dolce-gusto.gr/EL/shop/Pages/flavours.aspx

Καλές αγορές!

 

Link to comment
Share on other sites

την πήραμε κι εμείς ειναι ουαου!!!

την Κυριακη την εγκαινιάσαμε με τον αντρούλη μου.

Κάνει πάρα πολύ ωραίο καφέ αλλα και σοκολάτα.

Παραγγείλαμε ανταλακτικλες κάψουλες απο το σάιτ τους αλλά σήμερα είδα οτι εχει και ο βασιλόπουλος όποτε ειναι μια χαρά.

Φαντάζομαι οτι θα φέρουν και τα άλλα σουπερ μαρκετ σιγά σιγα ..

Πάντως τη συστήνω ..άσε που είναι ένα πολυ έξυπνο δώρο για γάμο!

Εμείς πήραμε το στρογγυλό μοντέλο το οποίο πιάνει και ελάχιστο χώρο στο πάγκο έχω να πω !!

"...ήρθες κι έφερες φως ο δικός μου Θεός

αγκαλιά μου εσύ ξεκινάει η γιορτή

θα΄ναι η τύχη με μας αν εσύ μ΄αγαπάς..."

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...