Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ραγάδες ραγάδες ραγάδες...


Recommended Posts

Έχω φρικάρει.............! Δεν αναγνωρίζω την κοιλιά μου... Έχει σκιστεί από πάνω (από το στομάχι) εώς χαμηλά...!!!!!! Γέμισα ροζ ροζ ροζ ραγάδες... :cry::cry::cry: Θα φύγουν? Και γιατί γέμισα ΠΑΝΤΟΥ?! Είναι άπειρεςςςςςς

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 887
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ax!Νικη μου οι ραγαδες!!!!!!Μεγαλη πονεμενη ιστορια!!!

Εμενα ο γιατρος μου ειχε δωσει κρεμα για τις ραγαδες την οποια εβαζα απο τον 3-4ο μηνα περιπου μεχρι το τελος......

στην ουσια ομως καταλαβα οτι το αν θα κανεις η οχι ραγαδες ειναι θεμα ελαστικοτητας δερματος οποτε αλλες γυναικες κανουν και αλλες οχι!

Δυστυχως μετα την γεννα οι ραγαδες δεν εξαφανιζονται ως δια μαγειας!!μειονονται ομως και σιγουρα αυτο δεν ειναι κατι που πρεπει να σου προκαλει πανικο!Φερνεις μια ψυχουλα στον κοσμο!!!Χαλαλι και μερικες ραγαδες!! :wink::wink:

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

1. Φαινονται απειρες τωρα που η κοιλια ειναι τεντωμενη,

2. Εισαι σιγουρη οτι ειναι ραγαδες?

 

Οτι και να ειναι δεν μπορεις να κανεις κατι απο την στιγμη που δημιουργηθουν.

Υπαρχουν κρεμες που απο ροζ τις κανουν λευκες αλλα παλι φαινονται οχι τοσο εντονα ομως. Επισης το λειζερ λενε οτι δινει καλα αποτελεσματα.

 

Μην αγχωνεσαι ομως τωρα με αυτο. Οταν με το καλο γεννησεις βλεπεις.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πχ να φαινονται εντονα οι φλεβες.

Οταν ημουνα εγκυος οι κοιλια μου ηταν γεματη ροζ γραμμες. Ρωτησα λοιπον τον γυναικολογο αν εβγαλα ραγαδες και μου ειπε με τοσα κιλα που πηρα ηταν αναμενομενο. :lol: Τελικα αποδειχθηκε οτι το ειπε απλα και μονο για να με πανικοβαλει γιατι φοβοταν για την υγεια του παιδιου με τοσα πολλα κιλα που επαιρνα. Ηταν απλα οι φλεβες μου που φαινοντουσαν πολυ εντονα :lol::lol::lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Νίκη μου συτυχώς οι ραγάδες μένουν.

 

Απλά με τον καιρό (αφού γεννήσεις) δεν θα φαίνονται τόσο έντονες.

 

Και εγώ, αν και ήμουν σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνηης με κρέμες, τον τελευταίο μήνα γέμισα με ραγάδες...

 

Πάντως, όταν ξεφουσκώνσεις και σφίξει η κοιλιά σου δεν θα φαίνονται τόσο άσχημες...

 

Συνέχισε πάντως να βάζεις κρέμες γιατί βοηθάνε στην ελαστικότητα του δέρματος, και συνεχίζεις και μετά την εγκυμοσύνη με άλλου είδους κρέμες...

 

Είχαμε ανοίξει και άλλο ένα τοπικ που είχαμε αναφέρει κάποιες κρέμες. Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΕΓΚΥΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΜΟΥ. ΤΡΟΜΕΡΑ ΜΕΓΑΛΗ!!! ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΦΑΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΓΥΑΛΙΖΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΙΤΩΜΑ. ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ (ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΟ) ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΡΕΜΑΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ (ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΟΧΙ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ) ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΟΜΩΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΧΥΝΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΡΕΜΑ, ΒΓΗΚΑΝ 2-3 ΓΡΑΜΜΟΥΛΕΣ. ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ ΠΜ.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

ilonka με φαγουρίζουν κάποιες στιγμές... Αύριο στη γιατρό μου που θα πάω θα την ρωτήσω γιατί από πριν δεν τα είχα τώρα γέμισα :cry:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπομονη Νικη μου!Τελειωνουν ολα σε λιγο στο μηνα σου δεν εισαι?!Αληθεια σε ειδε η γιατρος σου?Τι σου ειπε?πλησιαζει η ωρα ή θα τον φας το μηνα?Εμενα με το που μπηκα στο μηνα μου μου ειπε οτι θα αργησω να γεννησω και καθησυχαστηκα εγω και την επομενη εβδομαδα μου ειπε οτι απο μερα σε μερα γενναω!

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η γιατρός μου είπε ότι αφού είμαι στο μήνα μου είμαστε να περιμένω ανά πάσα στιγμή... Και τις ραγάδες που είδε είπε ότι επειδή στην αρχή ήμουν πολύ λεπτή και τα έβαλα απότομα για αυτό έγιναν... και όσες κρέμες και να βάλεις μου είπε τεντώνεται τώρα η κοιλίτσα... Αλλά έχω γίνει χάλια... Μετά έτσι τεράστιες ροζ θα είναι?! :cry::cry::cry:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

EΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΑΔΥΝΑΤΗ....48 ΚΙΛΑ!!!!!!!

ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΑΔΥΝΑΤΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΟΙ ΦΛΕΒΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ ΚΙΛΩΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΛΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΤΟΥΣ.

ΑΡΑ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ,ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΟΥΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΛΕΒΕΣ ΣΟΥ.

ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την ρώτησα τις είδε... Ραγάδες είπε αλλά όταν κλείσει η κοιλίτσα θα κλείσουν και θα φύγουν οι πιο πολλές... Αλλά δεν το πίστεψα διότι που θα πάνε? Και πως θα κλείσουν? :cry:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ.ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΕΥΓΟΥΝ,ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΟΧΘΕΣ.ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΥΓΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει φύγει ούτε μια!!!Αλλά αυτό που θα σε απασχολεί σε λίγο καιρό, πίστεψε με, δεν θα είναι οι ραγάδες αλλά το ζουζούνι που τις προκάλεσε. Η ειρωνεία είναι ότι επειδή τελικά πήγα καισαρική, ο γιατρός την ώρα της τομής μου είπε "Σου κανα μια τομή! Σούπερ μπικίνι θα φοράς...". Τώρα όχι για σούπερ μπικίνι, ολόσωμο δαγκωτό με βλέπω να φοράω.Αλλά στη θάλασσα μάλλον τον γιο μου θα καμαρώνω οπότε δεν θα βλεπω τις ραγάδες. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά με τον τοκετό και αν σε ξεαγχώνει να σκέφτεσαι τις ραγάδες, καν'το, αλλά άδικα στεναχωριέσαι...Θα δεις σε λίγο ποιες θα είναι οι νέες σου προτεραιότητες...

Link to comment
Share on other sites

Όσο να είναι πάλι θα με καίει...Θα καμαρώνω τη μπουμπού μου ναι αλλά αυτό δε θα αναιρεί εμένα... Διότι αν από τα 19 μου φοράω ολόσωμα μαγιό στην παραλία τί θα κάνω μετά? Αν δε φύγουν μετά το δεύτερο παιδί (ακόμη ένα ζουζούνι θα κάνω) θα κάνω πλαστική σίγουρα... Απαπααα :cry:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχω την εξής ερώτηση και παρακαλώ αν έχετε ιδέα να απαντήσετε...

Χτές το βράδυ παρατήρησα χαμηλά στο τελείωμα της πλάτης κάτι σαν ραγάδες αλλά είναι ρόζ...τι είναι τούτο πάλι; Έχω φρικάρει τελείως...

Link to comment
Share on other sites

χαχα μην ανησυχείς! ραγάδες είναι!

Βγαίνουν σε διάφορα χρώματα!

Εγώ έχω ροζ στο στήθος και άσπρες γυαλιστερές στους γοφούς!

Κάποτε είχα και καφέ σκούρες!

.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως Κελλυ... το μυστηριο λυθηκε.. Ραγαδες ειναι.. δυστυχως νοιγεις και εκει αλλα οσο εισαι εγκυος δεν μπορεις να το δεις γιατι σε εμποδιζει η κοιλουμπα..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...