Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ηλιόφωτο - Νίκαια


Recommended Posts

Καλησπέρα σας

 

Παρακαλώ, μήπως υπάρχει καμία μανούλα που να γνωρίζει οτιδήποτε για τον παρακάτω σταθμό στη Νεάπολη (Νίκαια)?

 

Ονομάζεται ΗΛΙΟΦΩΤΟ, είναι στην οδό Λυκούργου και παραθέτω το link του.

http://www.iliofoto.gr/

 

Μου μίλησε μία φίλη και μαμά με πολύ καλά λόγια αλλά θα ήμουν πιο "ήσυχη" αν ακούσω μερικές ακόμα απόψεις από κάποιους που τυχόν γνωρίζουν.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Ειρήνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για το Ηλιόφωτο δεν ξέρω αλλά θα σου έλεγα να κοιτάξεις και αλλού.

 

Τα "BIRDS" είναι ένας άλλος παιδικός σταθμός στην Καστέλα που πήγαινα την μικρή μου. Είναι πολύ καλός! Πάρε μια γεύση...

http://www.pedagogiki-birds.gr/indexgr.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλη Ντέπυ,

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!

 

Το συγκεκριμένο σχολείο, το γνωρίζω και 'γω και έχω ακούσει καλά λόγια. Μία φίλη πάει ήδη εκεί το μωρό της και μία άλλη έγγραψε το αγοράκι της (είναι 4) για να ξεκινήσει τον Σεπτέμβριο.

 

Η σκέψη μου είναι να πάει κάπου κοντά στο σπίτι γιατί δυστυχώς εγώ δεν οδηγώ και θέλω να μπορώ, για ότι συμβεί, να παίρνω τον μικρό άμεσα.

 

Εσύ σε ποια περιοχή μένεις?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω Νίκαια. Μην ανησυχείς όμως γιατί τόσα χρόνια που είναι το σχολείο αυτό και όσο τουλάχιστον πήγαινα εγώ την μικρή μου εκεί δεν υπήρξε κανένα απολύτως πρόβλημα. Μπορείς μετά να το συνεχίσεις και στο δημοτικό (Παιδαγωγική) που είναι στην παλιά Πυροσβεστική στον Πειραιά με καινούργιο κτίριο και η μέχρι τώρα πορεία του είναι ικανοποιητική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Όχι φίλη filaki.

 

Δεν τον έγραψα εκεί, δεν πήγα καν. Τον έγραψα σε δημοτικό σταθμό της Καλλιθέας τον οποίο και διευθύνει μία γνωστή και προτίμησα παιδικό σταθμό που να ξέρω τον κόσμο που εργάζεται εκεί. (γνωρίζω τις 2 από τις δασκάλες).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Ειρήνη, το έγραψες τελικά το παιδάκι στο Ηλιόφωτο; Γενικά, τί άλλες πληροφορίες πήρες για αυτό το παιδικό σταθμο; Προτείνεις κάτι άλλο στη Νίκαια;

Εγω εχω γραψει το νινι μου εκει τελικα και μπορω να σου πω οτι εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενη

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...
Εγω εχω γραψει το νινι μου εκει τελικα και μπορω να σου πω οτι εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενη

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ..ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΕΧΤΕΣ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ..ΕΜΕΙΝΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ??

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Sory.Αργησα πολυ να δω την ερωτηση...Ναι ειμαστε για τον δευτερο χρονο εκει και ολα `ειναι οκ.Ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι.Εσυ πηγες τελικα το ζουζουνι σου?

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Συγνώμη που επαναφέρω το θέμα μέτα από τόσο καιρό, αλλά επειδή το αρχικό link που έχει παραθέσει η Ειρήνη δεν μου ανοίγει, μήπως υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δώσει περίσσότερα στοιχεία του σταθμού (διεύθυνση, τηλ., ωράριο λειτουργείας). Μένω Νεάπολη αλλά την Λυκούργου δεν την ξέρω. Ειναι κοντά στην Κ.Παλαμά;;; Νεότερες πληροφορίες - γνώμες υπάρχουν;;;; Συγνώμη και πάλι που επαναφέρω ένα παλαιότερο θέμα.

cbgep2.png FPV2p2.png

 

Είναι η αγάπη ένα ταξίδι...από γιορτή...σε γιορτή

Link to comment
Share on other sites

Η λυκουργου ειναι καθετη στη βουρνοβα παραλληλη με τη παλαμα.Απο τη πλ σπαθα ανεβαινοντας ειναι ο τριτος δρομος.νομιζω οτι ειναι μεχρι τις 17:00 ανοιχτα και εχει και τριτη απογευμα.Ειναι ανοιχτα και το σαββατο.Ειμαστε απο περσι εκει και ειμαι αρκετα ευχαριστημενη.Οτι θες μπορεις να με ρωτησεις

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τον έψαξα χτες και τον βρήκα από μόνη μου αλλά ήταν κλειστός κατά τις 8:30. Δεν πειράζει θα ξαναπάω το Σάββατο ή την άλλη Τρίτη γιατί πρωινά δυστυχώς δεν μπορώ. Μήπως ξέρεις πόσα παιδάκια έχει; Και αν μπορείς να μου πεις πόσο στοιχίζει; Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο στη διαθεσή μου για να το ψάξω περισσότερο και αν τελικά την γράψω παιδικό θα είναι σε αυτόν επειδή είναι πολύ κοντα και μπορεί να την παίρνει η γιαγια της με τα πόδια. Σε ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σου.

cbgep2.png FPV2p2.png

 

Είναι η αγάπη ένα ταξίδι...από γιορτή...σε γιορτή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τον έψαξα χτες και τον βρήκα από μόνη μου αλλά ήταν κλειστός κατά τις 8:30. Δεν πειράζει θα ξαναπάω το Σάββατο ή την άλλη Τρίτη γιατί πρωινά δυστυχώς δεν μπορώ. Μήπως ξέρεις πόσα παιδάκια έχει; Και αν μπορείς να μου πεις πόσο στοιχίζει; Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο στη διαθεσή μου για να το ψάξω περισσότερο και αν τελικά την γράψω παιδικό θα είναι σε αυτόν επειδή είναι πολύ κοντα και μπορεί να την παίρνει η γιαγια της με τα πόδια. Σε ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σου.

Αν υποθεσω οτι εχει 3 κοπελες και δεκα-δωδεκα η καθεμια(πολυ θετικο για μενα που δεν ασχολειτε με περισσοτερα παιδια η καθε κοπελα)πρεπεινα εχει γυρω στα 30-35 παιδια.Χτυπα καλα το κουδουνι γιατι εχει χαλασει.Ειναι οικονομικος σταθμος.Αναλογα με τις μερες και τις ωρες που θα τον πας εξαρταται.Εγω δινω 270,00 για 5 μερες-διατροφη και σχολικο.Και πιστεψε κανουν καλη δουλεια πιστευω.

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση. Είναι όντως πολύ οικονομικός από ότι μου λες και μου αρέσει πολύ το γεγονός ότι έχει λίγα παιδάκια. Βέβαια χτες μου είπανε καλά λόγια και για το "Ροζ Συννεφάκι" στον Κορυδαλλό. Μάλλον τελικά θα πάω να δω και τους δυο. Εννοείται πως αν κάποιος ή κάποια ξέρει αυτόν το σταθμό και έχει κάποια γνώμη να μου πει θα χαρώ πολύ να ακούσω.

cbgep2.png FPV2p2.png

 

Είναι η αγάπη ένα ταξίδι...από γιορτή...σε γιορτή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα γνώμες για το Ροζ Συννεφάκι στον Κορυδαλλό. Κοντά στην πλατεία Αγ.Γεωργίου. Επειδή με μια γρήγορη ματιά δεν βρήκα κάτι μέσα στο forum όποιος γνωρίζει κάτι καλό ή κακό ας μου πει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

cbgep2.png FPV2p2.png

 

Είναι η αγάπη ένα ταξίδι...από γιορτή...σε γιορτή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...