Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικός σταθμός στην Πάτρα;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Η γνώμη μου είναι καλύτερα στον παιδικό σταθμό για δύο λόγους.

Πρώτον στον παιδικό θα έχει και άλλα παιδιά και θα διασκεδάζει περισσότερο. ξέρεις πόσο πολύ θέλουν τα παιδιά να είναι με άλλα παιδιά.

Δεύτερον, εγώ δεν εμπιστεύομαι μια γυναίκα μόνη της με το παιδί μου στο σπίτι.... εκτός κι αν την ξέρεις καλά ή είναι η μάνα σου!

Εδώ στην Πάτρα που ρωτάω τρυγύρω, για να προετοιμάζομαι κι εγώ, βλέπω οτι οι καλύτεροι σταθμοί έχουν γύρω στα 300 ευρώ το μήνα.

Ας μας πουν οι πιο ενημερωμένες μανούλες αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με την φιλενας Σωτηρια εγω πηγαινω τον γιο μου απο 15 μηνων σε παιδικο σταθμο στην Πατρα ειμαι πολυ πολυ ικανοποιημενη απο τον σταθμο ο μικρος περναει σουπερ το πρωι παιρνει ανα χειρας την τσαντα για να κατεβει στο λεφωρειο του εχει προσφερει πολλα θετικα απο την συμπεριφορα του κοινωνικοποιηση του, μαθαινει παρα πολλα πραγματα και το βασικοτερο περναει καλα

 

ο λογος που επελεξα να τον παω σταθμο ηταν ο ιδιος που λεει η Σωτηρια δεν εμπιστευομουν μια ξενη γυναικα με το παιδι μου

 

αλλα η καθε μανουλα τα βλεπει με την δικη της ματια αυτη ηταν η δικη μου

 

οτι χρειαστεις στειλε πμ σε οτι αποφασισεις αν μπορουμε να σε βοηθησουμε

Link to comment
Share on other sites

ki egw den thelw me tipota mia xeni gunaika mesa sto spiti mou,genika skeftomai ta xeirotera ki an ton xtupisei?ki an ton xexasei?ki an dentrwei kala?genika niwthw megaluteri asfaleia ston stathmo pou niwthw pws tha pernaei kala mazi me alla paidakia kai anthrwpous na ton prosexoun.

thessalonikia erxetai sxoliko?ti wra ton pairnei kai ti wra to mesimeri gurizei spiti?eisai euxaristimeni genika?

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ ευχαριστημενη Ιοκαστη ειναι πολυ πολυ καλη η κυρια που τον εχει και οι δασκαλες του τον προσεχουν σαν τα ματια τους με ενημερωνει για το παραμικρο και χθες μαλιστα επειδη της ανεφερα οτι εκανε διαρροια μια φορα στο σπιτι με πηρε τηλ και μου ειπε οτι ειχαν φακες για μεσημεριανο αλλα επειδη της ειπα για τον ραφαηλ και την διαρροια του του εκανε ρυζι να φαει γενικα δεν εχω κανενα παραπονο εδω και ενα χρονο που παει και μαλιστα φαινεται και στην συμπεριφορα του ραφαηλ οτι περναει καλα και θελει να παει μανιωδως

 

και αλλη μια φιλη στο παρεντς (ετσι γνωριστηκαμε ) η panaxan η οποια ειναι πλεον αδερφη παει τον γιο της στον ιδιο σταθμο με τον ραφαηλ και ειναι ευχαριστημενη.

 

σταθμοι καλοι στην πατρα υπαρχουν αν ψαχτεις λιγο θα βρεις σιγουρα

 

αν θες οποια βοηθεια μην διστασεις

 

εμενα η αποψη μου ηταν απο μωρο αυτη για την γυναικα και μεχρι και σημερα δεν εχω αλλαξει γνωμη ο παιδικος μονο καλο του κανει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τον παιρνει σχολικο στις 8 μησι και τον φερνουν δυο και τεταρτο

 

 

 

poso einai to paidaki sou?

p.s se xilioeuxaristw kai tha xreiastw ta stoixeia tou stathmou

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για την αργοπορημενη απαντηση αλλα ειμαι ολιγον στο τρεξιμο και δεν μπηκα χθες ο ραφαηλ ειναι 2 χρονων και τριων μηνων οτι χρειαστεις στειλε μου πμ φιλια

Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ ευχαριστημενη Ιοκαστη ειναι πολυ πολυ καλη η κυρια που τον εχει και οι δασκαλες του τον προσεχουν σαν τα ματια τους με ενημερωνει για το παραμικρο και χθες μαλιστα επειδη της ανεφερα οτι εκανε διαρροια μια φορα στο σπιτι με πηρε τηλ και μου ειπε οτι ειχαν φακες για μεσημεριανο αλλα επειδη της ειπα για τον ραφαηλ και την διαρροια του του εκανε ρυζι να φαει γενικα δεν εχω κανενα παραπονο εδω και ενα χρονο που παει και μαλιστα φαινεται και στην συμπεριφορα του ραφαηλ οτι περναει καλα και θελει να παει μανιωδως

 

και αλλη μια φιλη στο παρεντς (ετσι γνωριστηκαμε ) η panaxan η οποια ειναι πλεον αδερφη παει τον γιο της στον ιδιο σταθμο με τον ραφαηλ και ειναι ευχαριστημενη.

 

σταθμοι καλοι στην πατρα υπαρχουν αν ψαχτεις λιγο θα βρεις σιγουρα

 

αν θες οποια βοηθεια μην διστασεις

 

εμενα η αποψη μου ηταν απο μωρο αυτη για την γυναικα και μεχρι και σημερα δεν εχω αλλαξει γνωμη ο παιδικος μονο καλο του κανει

 

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.........ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΟΤΙ ΜΕΤΑΚΟΜΙΖΕΙΣ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΑ...

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΣΚΑΕΙ

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για την αργοπορημενη απαντηση αλλα ειμαι ολιγον στο τρεξιμο και δεν μπηκα χθες ο ραφαηλ ειναι 2 χρονων και τριων μηνων οτι χρειαστεις στειλε μου πμ φιλια

 

 

se euxaristw para polu gia ola!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολες ,μετα απο 4 εξοντωτικη ιωση γαστρεντεριτιδας ολης της οικογενειας επανηλθαμε με μειον 3 κιλα ολοι και οψη λεμονιου...δυστυχως δεν μας παει και πολυ καλακαι τωρα μαζευουμε τα κομματια μας για την μετακομιση..θα κατεβουμε παρασξκευη να ψαξουμε για σπιτι στην πατρα και να δει ο μικρος το καρναβαλι των μικρων..ελπιζω να πανε ολα καλα.σας ευχαριστω μεσα απο την ψυχη μου με εχετε εμψυχωσει παρα πολυ και πραγματικα το χρειαζομαι μιας και τεινω προς την καταθλιψη...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Επ, δεν θέλω τέτοια :D Ολα καλά θα πάνε κούκλα μου, θα το δείς. Γρήγορα θα προσαρμοστείτε στη ζωή εδώ και θα είναι σαν να ζούσατε πάντα εδώ :D Εμείς θα είμαστε εδώ για να σου δώσουμε όση στήριξη χρειάζεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

ποια κατάθλιψη Έλενα παιδί μου ;

 

πάς καλά ; δεν ξέρεις με τι τρελές εχεις μπλέξει ... μην τις βλέπεις σοβαρες εδώ , μουρλοκομεία σου λέω!

 

Όλα θα πάνε καλά τα είπαμε , έχετε την υγεία σας το πιο σημαντικό , όλα τα αλλα θα γίνουν ... :D

 

στο καρναβάλι των μικρων είμαστε Νο2 γκρούπ , όλη η παρέα σχεδόν ... "Πολύχρωμοι Κλόουν" να πάτε νωρίς μην μας χάσετε ... :lol:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάς καλά ; δεν ξέρεις με τι τρελές εχεις μπλέξει ... μην τις βλέπεις σοβαρες εδώ , μουρλοκομεία σου λέω!

 

μουρλοκομεία εμείς? :roll:

 

:lol::lol::lol: σας (μας) κακοχαρακτίρησα Γιάννα μου ε;... συγνώμη ! :oops::lol::lol:

 

Έλενα ακόμα θα μπορούσες να μάθεις ποιοί παιδικοί είναι κοντα στην περιοχή των Υψ.Αλωνίων που θα μείνετε ... υπα΄ρχουν αξιόλογοι δημοστικοί παιδικοί στην πόλη , όπου δεν χρειάζετε να πληρώνετε 300 + € ...

θα μπορούσες να επικοινωνήσεις στα τηλέφωνα του Δήμου Πατρέων : 2610 966-200 εως 202 ή και με την γραμματεία των παιδικών σταθμών στο τηλ : 2610 622-420 , για να δείς σε ποια περιοχή σε βολεύει.

 

οι δημοτικοί παιδικοι σταθμοί της πόλης μας είναι 9 στον αριθμό αν δεν κάνω λάθος + ένας της Εργατικής Εστείας.

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

πάς καλά ; δεν ξέρεις με τι τρελές εχεις μπλέξει ... μην τις βλέπεις σοβαρες εδώ , μουρλοκομεία σου λέω!

 

μουρλοκομεία εμείς? :roll:

 

:lol::lol::lol: σας (μας) κακοχαρακτίρησα Γιάννα μου ε;... συγνώμη ! :oops::lol::lol:

 

Δεν πρέπει να την τρομάξουμε από τώρα, όχι τίποτα άλλο μην το μετανιώσει και δεν έρθει :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

και που να δειτε εγω τι τρελα κουβαλαω οταν ειμαι στις καλες μου (τωρα δεν ειμαι ) και εγω πραγματικα πιστευω πως θα περασουμε πολυ καλα ολοι οι οικογενεια και θα χαλαρωσουμε απο τους αποπνικτικους ρυθμους της αθηνας,απο την αλλη εγω θα πιασω κατευθειαν δουλεια στο κομμωτηριο του μπαμπα μου στην πατρα οποτε ειναι ενα συν και αυτο,ο αντρας μου εχει καποια πραγματα στο μυαλο του και υπαρχουν και καποιες σκεψεις οποτε ελπιζω πραγματικα να πανε ολα καλα...το παιδακι μου το γλυκοπως θα αποχωριστω μου λετε?κοιμαμαι και ξυπναω με αυτη την σκεψη...δεν με αφηνει ουτε στην τουαλετα να παω και τωρα ξαφνικα θα πρεπει να τον βαλω στην διαδικασια του αποχωρισμου...τελοσπαντων ας μην τα βλεπω ολα μαυρα ΞΑΔΕΡΦΗ θα σας θαυμασουμε απο νωρις μην ανυσηχειτε θα μαστε εκει..ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ..τωρα αν δεν εχω ιντερνετ κατω αφροδιτακι εχεις τα τηλεφωνα μου τα οποια οποια ειναι διαυθεσιμα σε ολα τα μουρλοκομεια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: !!!!!!!!!!!!

αφροδιτακι ενα μεγαλο ευχαριστω για τους παιδικους σταθμους και τα τηλεφωνα ,θα κανω τα αδυνατα δυνατα να προσφερω το καλυτερο δυνατο στο βασιλη και θα το ψαξω πολυ...

 

ΠΑΤΡΙΝΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!

σας φιλω ολους...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

κορίτσια μου, την βοήθεια σας ζητώ απεγνωσμένα.. θέλω γνώμες για τους παιδικούς σταθμούς "ναυτίλος", ''γεώρμα'' και ''παραμύθι"" στην πάτρα.. όποια ξέρει κάτι ας μου το πει εδώ ή αν δεν θέλει ας μου στείλει πμ..

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επαναφερω λιγο αυτο το post για να μην ανοιξω καινουργιο.

 

Θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας απο οσες κοπελες ειναι απο Πατρα.

 

Μετακομισαμε προσφατα Πατρα (τον Μαιο) απο Αθηνα. Εχω ενα κοριτσακι που ειναι 2 1/2 χρονων και σκεφτομαι να την στειλω σε παιδικο τωρα.

 

Μπορειτε σας παρακαλω να μου δωσετε λεπτομερειες για παιδικους σταθμους στην Πατρα γιατι ελειπα αρκετα χρονια απο εδω και εχω ψιλοχαθει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...