Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ -ΧΑΡΑ ΕΚΦΡΑΣΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια ειμαι νεα μαμα και εχω ενα κοριτσακι 13 μηνων.Εχω ακουσει για το σταθμό χαρα εκφραση δημιουργία καλά λογια.γνωρίζει καμια απο σας να μου πει κατι ή αν εχει παιδακι εκεί??ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα. Στο συγκεκριμένο σταθμό πάνε τα 2 παιδάκια τους φίλοι μας (4 ετών το μεγάλο και 18 μηνών το μικρό) και είναι γενικά ευχαριστημένοι. Όσες φορές έχει αναφερθεί δεν μου έχουν πει κάποιο πρόβλημα ή παράπονο. Αν θέλετε κάτι συγκεκριμένο ευχαρίστως να τους ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Θα με ενδιέφερε να μάθω πόσα τμήματα διαθέτει (σίγουρα υπάρχουν ξεχωριστά τμήματα για βρέφη και παιδιά), με πόσα παιδάκια στο κάθε τμήμα, αναλογία παιδιών/προσωπικού δηλ. πόσα παιδάκια έχει υπό την προσοχή της η κάθε νηπιαγωγός, αν επιτρέπονται απροειδοποίητες επισκέψεις των γονιών, ποιότητα φαγητού, ασφάλεια χώρων, καθαριότητα, θέρμανση και τιμές.

Ο γιος μου είναι 2,5 χρονών και σκέφτομαι από Σεπτέμβριο να τον γράψω σε παιδικό σταθμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τα παιδάκια είναι σε ξεχωριστό τμήμα ανα ηλικία. Είναι περίπου 12 παιδάκια σε κάθε τμήμα με 1 δασκάλα (δεν μου είπε αν στο τμήμα του μικρού έχει και βοηθό, ξέχασα να το ρωτήσω). Το φαγητό από ότι θυμάται από την προσαρμογή της φάνηκε καλό (έχουν μαγείρισσα) το κτίριο καθαρό, θέρμανση έχει, οι δασκάλες των παιδιών πολύ καλές, η τιμή ήταν 300 ευρώ με το σχολικό. Επισκέψεις απροειδοποίητες δεν έχουν γενικά κάνει γιατί τα φέρνει σχολικό σπίτι αλλά μου είπαν ότι έχει τύχει κάποιες φορές να τα πάρουν οι ίδιοι και δεν έχουν δει κάτι περίεργο. Τα παίρνουν οι ίδιοι από τις τάξεις και δεν τους τα φέρνουν στην είσοδο. Αυτά, πάντως δεν έχουν κανένα παράπονο μέχρι στιγμής.

Θα βγάλεις και εσύ τα συμπεράσματά σου όταν τον δεις από κοντά και προσπάθησε να τον δεις σε ώρα λειτουργίας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα.επειδη ειμαι κανουρια δεν ξερω η μαλλον δεν βλεπω καπου ν αναφερεται η περιοχη..μιλαμε για την νικαια??αν ναι στελνω τον μικρουλη μ εκει!

Link to comment
Share on other sites

Andigo, χίλια ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Σίγουρα θα τον επισκεφθώ, γιατί είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τον πάω και εγώ εκεί.

ελληηη, η περιοχή είναι η Παλιά Κοκκινιά, το σημείο όπου βρίσκεται ο παιδικός σταθμός, ανήκει στον Δήμο Πειραιά. Δεν είναι Νίκαια.

Link to comment
Share on other sites

εχετε δικιο κοριτσια.ο στα8μος ανηκει στην κοκκινια!!ο μικρουλης μου ειναι εκει απο 6 μηνων,που ξαναγυρισα στην δουλεια,τωρα ειναι 22 μηνων κ ειμαστε ακομα εκει γιατι ειμαι αρκετα ικανοποιημενη!!δεν εχω κανει η αλη8εια ειναι ξαφνικες επισκεψεις αλλα οσες φορες ετυχε να αλλαξω προγραμμα κ να παω να τν παρω ουτε κλειστες πορτες συναντησα,ουτε μου εκρυβαν κατι..τα μεγαλα ειναι ξεχωριστα απο τα μικρα..το φαγητο απ οτι διαπιστωνω απο τον μικρο μου ειναι καλο..το προσωπικο ειναι πολυ συνεργασιμο..αυτο που μου κανε απιστευτη εντυπωση κ οφειλω να το πω ειναι οτι τα παιδια παρακολου8ουνται συχνα απο παιδιατρο κ ψυχολογο κ γινονται τακτικες ενημερωσεις γονεων..δεν ξερω αν συμβαινει κ αλλου αυτο!!αυτα!!δεν ξερω αν 8ελετε να μα8ετε κ τιποτα αλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

egw menw keratsini alla h douleia mou einai palaia kokkinia!opote lew na steilw th mpoumpou kapou konta sth douleia mou!!ellh thelw na mathw gia ton ypno an ksereis kati (kounies,strwmata,krebbatakia) ti prepei na phgaineis ektos apo auta pou plhrwneis gia didaktra( px frouta,mwromanthla,krema)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ξερετε αν λογο κρισης θα πεσουν καθολου τα διδρακτα ? ειδικα αν μια οικογενεια εχει 2 παιδια ....ειναι πολλα για την σημερων ημερα 300+300=600 οταν οι μισθοι εχουν πετσοκοφτει και στον δημοσιο αλλα και στον ιδιοτηκο ΤΟΣΟ πολυ !!! με βαση τις υπαλληλους που εχουν και τα ποσα παιδια εχει ο σταθμος δεν θα πεσει καθολου εξω αν χαμηλωσει λιγο την τιμη !!!ισα ισα περισσοτερα παιδια θα πανε!!!

με ενδιαφερει πολυ αυτος ο σταθμος αλλα η τιμη μου φενετε καπως για τις περιοχες που μενουμε (εργατικες) την κριση που υπαρχει και το ποσο θα χαμηλωσουν και οι ιδιοι τους μισθους στους εργαζομενους τους ....πριν 2-4 χρονια ηταν μια πολυ καλη τιμη αλλα πια οχι ...αυτο δε το εχουν σκευτοι απο μονοι τους ?

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

natalia οσο αφορα τον υπνο εγω στελνω κα8ε παρασκευη κα8αρα σεντονακια κ πετσετες κ ξερω οτι κοιμουνται σε κουνιες.επισης επειδη ο μικρος τρωει ακομα φρουτοκρεμα για πρωινο στελνω καποια φρουτα κα8ε δευτερα για ολη την εβδομαδα κ τιποτα αλλο..βεβαια αν 8ελω τ παιδι μου να φαει καποια μερα κατι δικο μου τους το στελνω.μου παν κ οτι οταν κοψει τα φρουτα 8α τρωει δικο τους πρωινο,μου χουν δωσει διατροφολογιο απο τν αρχη τ χρονου για να ξερω τι τρωνε κα8ε μερα!!

afroditi δεν ξερω αν στελνεις τα παιδια σου εκει,εγω ειχα κανει μεγαλη ερευνα στς γυρω στα8μους πριν στειλω εκει τον μικρουλη μου κ για αυτα που προσφερει μου φανηκε ο καλυτερος,βεβαια αποψη μου.εχουμε στα8μους στς περιοχη μας που μου ζητησαν κ 340 ευρω περσυ με λιγοτερες παροχες!!ειναι δυσολο ομως ειδικα αν εχεις κ 2 παιδια και δεν εχεις καποιον συγγενη να στα κρατησει.ελπιζω πως του χρονου δεν 8α κανει καποια αυξηση κ αν συνεχισουμε με αυτες τς περικοπες να μας τα κατεβασει κ μας!!ειναι πολυ δυσολα τα πραγματα!!:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

εμενα ο γιος μου ειναι 1 ετους, κ απο σεπτεμβρη θα παει στον σταθμο ''χαρα εκφραση δημιουργια'' γιατι εκτος του οτι ειναι κοντα πηγαινε η αδερφη μ την μικρη της εκαι απο 10 μηνων κ τωρα φανταστειτε παει πρωτη δημοτικου..! πηγε κ νηπιο εκει κ καναν πολυ καλη δουλεια! τον εχω ζησει τν σταθμο στην οικογενεια μ κ ξερω πωσ ειναι πολυ καλος..ursula αν ψαχνεις τν συνιστω ανεπιφυλακτα...κ τα διδακτρα ειναι πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το προβλημα με μενα ειναι οι ωρες αν ξερετε ν αμου πειτε πριν τον δω τι ωρες γυρνανε τα παιδακια πισω... ειμαι ανυπαντρη στο σπιτι ναι μεν μενω με την οικογενεια του αδερφου μου δεν ειμαι σιγουρη ποτε θα ναι σπιτι για να με ησυχη ποτε θα μου γυρνανε τον μικρουλη μου αν ξερετε να με διαφωτισετε...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

o στα8μος κλεινει 3 εβδομαδες τν αυγουστο!!οσο αφορα τις ωρες που 8α παιρνεις το παιδακι σου αυτα ρυ8μιζονται κατοπιν συννενοησης σου..εσυ το κανονιζεις!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια πηρα τηλ και στη πιτσιρικουπολη και στη χαρα εκφραση και δημιουργια και οι δυο μου ειπαν να παρω απο μαιο και να περασω να δω το χωρο.οποτε περιμενουμε....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...