Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ ΤΗΝ 17η ΕΒΔΟΜΑΔΑ


Recommended Posts

KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

ΔΙΑΝΥΩ ΤΟΝ 4ο ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΕΝΑΣ ΠΟΝΟΣ ΔΥΝΑΤΟΣ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΥ ΣΤΗΘΟΣ.

ΧΘΕΣ Ο ΠΟΝΟΣ ΔΥΝΑΜΩΣΕ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟ.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΑΝΤΙΒΟΙΩΣΗ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.ΕΚΕΙ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ.ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ Η ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ.ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΟΙΩΣΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΟΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ.:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα!

 

Διανυω την 16η εβδομαδα της διδυμης κυησης μου και πριν 2 μερες ενιωσα το αριστερο μου στηθος πρησμενο και να ποναει, απο τα μεσα περιπου του στηθους και εως την ρωγα. Στο λευκο σημειο του στηθους εχει πετρωσει εκει και φαινεται σαν να εχει μαζεψει κατι απο μεσα (σαν μπαλακι ειναι, σκληρο) κι εχει κανει και μια κοκκινιλα εκει γυρω! Με ρωτησαν αν θηλαζω ή αν εχω γεννησει προσφατα, οχι και στα 2, κι ετσι μου συνεστησαν να μιλησω με μαστολογο, οπως και εκανα. Μου ειπε να κανω υπερηχογραφημα και των 2 μαστων και βλεπουμε. Οπως καταλαβαινετε ανησυχησαμε για κυστη ή ακομα και για ογκο! :(

Ο υπερηχος εδειξε οτι υπαρχουν περιοχες με διατασεις των πορων στον αριστερο μαστο, αλλα καμια κυστη ή ογκος!!:lol: Αυτος που μου εκανε τον υπερηχο ειπε οτι βλεπει καποια χαρακτηριστικα μαστιτιδας στην περιπτωση μου, αλλα οτι δεν ειναι και ακριβως! Επισης, να σας πω οτι εχω μια τρεληηηηηηηηηηηη φαγουρα σημερα και γενικα εδω και καποιες εβδομαδες!!! Ο μαστολογος ειπε οτι πρεπει να παρω αντιβιωση (απ'αυτες που επιτρεπονται σε εγκυμοσυνη), αλλα επειδη του ειπα οτι καπως εχει υποχωρησει ο πονος και το πρηξιμο προς τα κατω (προς την ρωγα), να περιμενουμε κανα 2 μερες μηπως και φυγει μονο του, αλλιως σιγουρα ντιβιωση για να μη μου δημιουργησει καποιο αλλο σοβαρο προβλημα στον μαστο.

Εχει καποια κοπελα βιωσει κατι απο ολα αυτα? Εχετε ξανακουσει για κατι παρομοιο? Το στηθος σας σάς προκαλει φαγουρα ή πονο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...