Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΤΩΣΗ....


Recommended Posts

Εχω παθει σοκ . Μολις γυρισα απο το νοσοκομειο,ο γιος μου επεσε απο την αγκαλια του νονου του που τον πετουσε ψηλα για να παιξει! και εσκασε στο χαλι με το κεφαλι.βγαλαμε ακτινογραφια και μας ειπαν οτι ειναι καλη .Αλλα εγω δε ν μπορω να ηρεμησω.Ο μικρος εχει ενα τεραστιο καρουμπαλο.εχω αναγκη απο συμπαρασταση....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κουραγιο

 

εγω ειχα χτυπησει στο ταβανι απο το αντιστοιχο παιχνίδι (ο μπαμπας μου μαλλον εφαγε ξυλο απο την μαμα μου τοτε:lol::lol::lol:)

 

και η μικρη μου επεσε απο το κρεβατι οταν ητνα 5 μηνων.

 

ειχε ενα πραγμα μωβ για κανενα 2μηνο, την 1η εβδομαδα ητνα υγρο και μεγαλο σαν αυγο, για 1,5 χρονο αν ακουμπαγες το δακτυλο ενιωθες το σημειο

 

βεβαια την ειδε χειρουργος, και για 48 ωρες επρεπε να την ξυπναω και να την παρακολουθω

 

ολα καλα θα πανε....... απαξ και καναμε μωρο τουλαχιστον μια φορα θα παμε στο νοσοκομειο. Ας είναι για εσας η τελευταια :D

 

Τον καημενο τον νονο πειραζει που τον λυπαμε??? με τι λαχταρα θα ηθελε να το ευχαριστησει και ο ανθρωπος θα εχει παθει ελαφρυ εγκεφαλικο :-(:lol::-(

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα επεσε απο το κρεβατι οταν ηταν περιπου τοσο κι αυτο μπροστα στα ματια μου αλλα αυτο ηταν πιο σοκαριστικο .Ηπλακα ηταν οτι του ελεγα να μην το πεταει ετσι το παιδι αυτος εκει πηγαινε γυρευοντας.Αφου κρατηθηκαμε και δεν τον πλακωσαμε στις μπουνιες...

Αν ξανα πιασει το παιδι μου κανεις να το πεταξει ψηλα θα του κοψω τα χερια.Συγνωμη αλλα τα εχω παρει ακομα τρεμουν τα ποδια μου. Τι θα γινοταν αν επεφτε με το πισω μερος του κεφαλιου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eχεις χιλια δικια και περαστικα στο παιδακι σου. Εγω επειδη φοβαμαι πολυ αυτα τα πεταγματα εχω απαγορευσει σε ολους να τα κανουν. Σημασια εχει οτι δεν χτυπησε πολυ το παιδι. Προσπαθησε να ηρεμησεις οσο μπορεις. Και παλι περαστικα.

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις.αν εβλεπαν κατι θα σε κρατουσαν, δε το διακινδυνευουν...εμενα ο δικος μου απο πτωσεις αλλο τιποτα.το καλοκαιρι επεσε απο τις σκαλες.εγω δεν ειχα οπτικη επαφη (υποτιθετε τον προσεχε ο μπαμπας για να μαγειρεψω!!!!!!!!!!), μονο το μπουμ ακουσα που ηταν φυσικα κεφαλι.τρεξαμε στο νοσοκομειο , ολα ηταν οκ αλλα εγω απο την τρομαρα μου αδιαθετησα και ειχα αιμα ολο το μηνα.τι να πω? χαλαλι τους τα σκασμενα.ησυχια δεν εχουν.ειδικα ο δικος μου αστα να πανε.την προηγουμενη βδομαδα επεσε στο ισιωμα και ανοιξε τη μυτη του..αυτα εν συντομια.

χαλαρωσε γιατι του μεταφερεις την ενταση και εχε τον υπο παρακολουθηση.φανταζομαι σου δωσαν οδηγιες

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν τα ιδια που λενε σε καθε πεσιμο .Τωρα κοιμαται η ψυχουλα.Μονο φοβαμαι να τον ταισω μη μου κανει εμετο.Ας ελπισουμε να ξημερωσει καλα και ..να ξυπνησει πολλες φορες. Που καταντησαμε,αλλες βραδιες παρακαλουσα να κοιμηθει καμποσες ωρες και τωρα...

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι.δεν εχει προβλημα το μωρο.εφοσον εκανες και ακτινογραφια ολα οκ.χτες επεσε και ο μικρος μου (11 μηνων).διπλα ηταν οπατερας του κι επεσε απο το παρκο,οταν για ενα λεπτο κοιταξα το φαγητο.τι να πεις.....κι εγω χτες κοιμηθηκα μαζι του στο διπλο κρεβατι απο φοβο μην κανει εμετο και το σκουντουσα κατα διαστηματα.τελικα ολα καλα.μην αγχωνεσαι.φιλακια;)

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου περαστικα να είναι. Πάντως τα πουλακια μας είναι τοσο ευπαστα σα ζυμαρακια. Λιγο-πολυ σε ολες μας εχει πεσει το παιδακι μας. Εμενα δυο μηνων τον είχα στο καθισματακι που είναι και πορτ μπε-μπε και καθισματακι αυτοκινητου. Παντα το εδενα. Καποια στιγμη τον πηρε ο αντρας μου και τον ξαναεβαλε χωρις να το δεσει. Μετα απο λιγο αρχισε να κλαιει και εγω πηγα να τον παρω με το καθησματακι να τον φερω κοντα μου γιατι κατι εκανα στη κουζινα. Με τη σιγουρια οτι ηταν δεμενος επιασα τη λαβη και με την φορα που τον πειρα γυρισε ο μικρος μπροστα και επεσε με το κεφαλι στα πλακακια. Τη γλυτωσαμε με μια μικρη κοκκινιλα που εφυγε την επομενη. Ευχομαι καλο κουραγιο και να δεις οτι ολα θα είναι καλα.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην ανησυχείς βρε! Εμένα ο γιος της κουμπάρας μου κάθε δυο μέρες θα πέσει μια από το κρεβάτι μια από την κούνια μια από την καρέκλα, μια από την αγκαλιά της μάνας του. Κάθε φορά που πάω να τον δω έχει κι από μια τεράστια μελανιά στο πρόσωπο μαζί με καρούμπαλα. Στην αρχή είναι τρομαχτικό αλλά όταν πέφτει συνέχεια δεν φοβάσαι τόσο πολύ. Στο παιδων που τον είχαν πάει γιατί έπεσε από το τραπεζι και πρήστηκε η μια πλευρα του κεφαλιού, τους είπαν ότι κι από τις σκάλες να κουτρουβαλίσει δεν παθαίνει τίποτα. Είναι ελαστικά τα μωρά. Χτες πάλι έπεσε μέσα στην μπανιέρα από το μπανιεράκι του. Αυτό έγινε μπροστά μου. Είναι τόσο γρήγορος που δεν τον προλαβαίνεις. Είδες υπάρχουν και χειρότερα.

mKndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η νύχτα να πέρασε χωρίς κάτι το αξιοπερίεργο, το μωράκι να είναι καλά και εσύ κάπως καλύτερα...

 

Φαντάζομαι το σοκ όλων, φαντάζομαι την αγωνία σου (και εμάς έπεσε, τα είχα γράψει σε άλλο θέμα) αλλά να σκέφτεσαι ότι υπάρχει μια δύναμη που τα προστατεύει και δεν παθαίνουν τίποτα...Θετική σκέψη, παρακολούθηση και σήμερα και όλα θα πάνε καλά!!

 

Τις ευχές μου!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

για το τιναγμα ψηλα εχουν γινει παρα πολλες αναφορες σε ξενα κυριως σαιτ για την επικινδυνοτητα απο την πτωση αλλα και για το ενδεχομενο βλαβης του αυχενα .

μην τα επιτρεπεις αυτα κοκωνα μου...αν σου παθει τιποτα το παιδι τι να την κανεις τη συγνωμη μετα....

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η νύχτα να πέρασε χωρίς κάτι το αξιοπερίεργο, το μωράκι να είναι καλά και εσύ κάπως καλύτερα...

 

Φαντάζομαι το σοκ όλων, φαντάζομαι την αγωνία σου (και εμάς έπεσε, τα είχα γράψει σε άλλο θέμα) αλλά να σκέφτεσαι ότι υπάρχει μια δύναμη που τα προστατεύει και δεν παθαίνουν τίποτα...Θετική σκέψη, παρακολούθηση και σήμερα και όλα θα πάνε καλά!!

 

Τις ευχές μου!

 

και απο εμενα την θετικη μου σκεψη

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι η σημερινή μέρα να ξημέρωσε καλά για το ζουζούνι σου. Σε καταλαβαίνω α-πο-λυ-τα μιας και προχθες μου έπεσε απ το κρεββάτι χωρίς ευτυχώς να χτυπήσει πολύ. Αλλά εγώ δε θα ξεχάσω ποτέ τη βλακεία μου...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις. Κι εμενα μου ειχε πεσει το μωρο απο το κρεβατι και ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει. Ξερεις ομως, η φυση εχει προβλεψει τα παντα και τα μωρα εχουν απιστευτες αντοχες. Το θετικο της υποθεσης ειναι καθε τι που συμβαινει να μας ταρακουναει και να καταλαβαινουμε ποσο ευκολο ειναι να γινει κατι κακο για να πονηρευομαστε περισσοτερο. Αυτο το ενιωσα πριν λιγο καιρο οταν μου εφυγε ο γιος μου απο το χερι και παραλιγο να τον χτυπησει αυτοκινητο. Παντα θα εχεις τα ματια σου ανοικτα αλλα παντα θα υπαρχουν και καταστασεις που δεν μπορεις να ελεγξεις. Κουραγιο, μακαρι οι αγγελοι να προστατευουν τα παιδακια μας.

Link to comment
Share on other sites

red καταρχήν περαστικά σας πιστεύω ότι το παιδί για να μην το κρατήσουν δεν έχει χτυπήσει τόσο πολύ.

Εκεί που θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή είναι ότι οι ενήλικες πρέπει

να συνειδητοποιήσουν ότι τα παιδιά δεν είναι παιχνίδια ούτε τα πετάμε

στον αέρα ούτε έχουν καμιά δουλειά πάνω από το κεφάλι μας άλλο είναι

να πέσει το παιδί μόνο του κι άλλο να βρεθεί στο πάτωμα γιατί κάποιος ενήλικας θεωρεί αστείο να το πετάξει στον αέρα.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

red περαστικα στο μωρακι σου και ολα θα πανε καλα!!και η δικια μου μου επεσε απο το κρεβατι οταν ηταν 7 μηνων και ειχα παθει σοκ!!εγω εκλαιγα πιο πολυ απ οτι εκλαιγε η μικρη, αφου δε μπορουσα να την ηρεμησω, αλλα ολα καλα!!γι αυτο κουραγιο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια εχετε δικιο και σας ευχαριστω.Περιττο να σας πω οτι η νυχτα δεν περνουσε με τιποτα.Ο μικρος κοιμηθηκε καλα αλλα εγω τον ξυπνουσα συνεχως.Σημερα πηρα την παιδιατρο και της το ειπα κι ευτυχως γιατι μας εστειλε σε ωρυλα .Μας βρηκε ενα μικρο καταγμα στη μυτουλα το οποιο θα δεσει μονο του ,ετσι ειπε χωρις να μεινει σημαδι.Ολα τα αλλα ,αυτακια ,στομα ειναι ο.κ. Μας ειπε οτι ειχε αγιο και οτι θα μπορουσε να εχει παθει μεγαλυτερη ζημια ετσι οπως επεσε γιατι επεσε πολυ αποτομα .Απορω βεβαια πως και στο νοσοκομειο δε μας ειπαν τιποτα.Πρεπει

να ειμαστε πολυ Καχυποπτοι με τα παιδια μας.Ηπλακα ειναι οτι ακουσαμε και παραπονα απο το νονο του γιατι στο νοσοκομειο που ηρθε δεν του δωσαμε σημασια...!!!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στο παιδάκι σου! Μην ξαναφήσετε κανέναν να κάνει τέτοιου είδους παιχνίδια.Ξέρω άλλες περιπτώσεις που βάζουν το παιδί στους ώμους και τρέχουν μέσα στο σπίτι και χτυπάνε το καημένο στα ντουβάρια της πόρτας. Συγγνώμη αλλά μερικές φορές η βλ... δεν έχει όρια. Ελπίζω να έχει καταλάβει ο νονός ότι έθεσε το παιδί σε μεγάλο κίνδυνο...

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρη ότι ο καημένος ο νονός δεν ήθελε να συμβεί κάτι τέτοιο, και το έκανε μόνο για να γελάσει το παιδί. Δώσε του να καταλάβει το λάθος του και πως θα πρέπει πάντα να ακούει τις υποδείξεις σας. Μη στερήσετε από το παιδί σας την αγάπη του νονού του εξαιτίας ενός ατυχέστατου συμβάντος.

Link to comment
Share on other sites

Το μωρο ειναι εναμισι χρονων και 11 κιλα,δεν ειναι και το πιο ασφαλες παιχνιδι αυτο που διαλεξε για να το ευχαριστησει.Εξαλλου του ειπα 500 φορες να σταματησει αυτο το παιχνιδι γιατι φοβαμαι και γιατι δεν κανει για το παιδι. Για αλλη μια φορα καταλαβα οτι οταν προκειται για καποιο σοβαρο θεμα οπως η υγεια πρεπει να τα λες χυμα κι ας παρεξηγηθεις.

Link to comment
Share on other sites

Το μωρο ειναι εναμισι χρονων και 11 κιλα,δεν ειναι και το πιο ασφαλες παιχνιδι αυτο που διαλεξε για να το ευχαριστησει.Εξαλλου του ειπα 500 φορες να σταματησει αυτο το παιχνιδι γιατι φοβαμαι και γιατι δεν κανει για το παιδι. Για αλλη μια φορα καταλαβα οτι οταν προκειται για καποιο σοβαρο θεμα οπως η υγεια πρεπει να τα λες χυμα κι ας παρεξηγηθεις.

 

Ακριβώς. Να μην ντρέπεσαι να λες στον άλλον ευθέως ότι δεν θέλεις να κάνει κάτι που δεν εγκρίνεις, είτε είναι παιχνίδι, είτε να του δώσει κάτι να φάει που δεν θέλεις.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...