Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

Καλησπερα σας!και εγω καινουρια ειμαι και θελω βοηθεια ... μες στο 2014 ειχα συνεχεια καθυστερησεις(μιλαμε και για 80 μετες)λογω αγχους για ενα σοβαρο οικογενιακο θεμα!γενικα ο κυκλος μου ειναι 30-38 μερες οποτε οταν αρχισε να συμβαινει αυτο μετα τα τεστ κ αφου ειχα το αγχος και το καταλαβαινα πηγα στον γιατρο μου.εξετασεις θυρωηδη ορμονικες κτλ ολα καλα αιματολογικες κτλ . Εχω ελαφρως πολυκυστικες ωοθηκες κ παραπανω κιλα αλκα ο γιατρος ελεγε καθς φορα που τον επισκεπτομουν πανικοβλητη οτι αυτα δεν ειναι αιτια καθυστερησεων αλλα παιζουν φυσικα πολυ μεγαλο ρολο.επαιρνα dufaston για βα μουρθει.εντελει το δεκεμβρη λυθηκε το θεμα π ειχαμε,αμεσως αδιαθετησα κανονικα στις 30 μερες κ ενιωσα τη διαφορα.ξεπριστηκα κ ημουβ χαλαρη εφυγε τ αγχος ολο.ομως τωρα ειμαι παλι στις 55 μερες μερες καθυστερησης κ μεχρι τις 42 δεν ειχα καν αγχος ωσπου εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο.μετα απο αυτο κ αφου δεν εχει ερθει ακομη δεν ξερω τι ν κανω.να σημειωσω οτι ειμαι παντρεμενη,θελουμε παιδακθ κ προσπαθουμε οσο μπορουμε.επισης γυρω στις 28-30 μερες ειχα λιγο αιματακι για ενα βραδυ κ πονους χαμηλα.για καμια βδομαδα μετα ενιωυα οτι ερχεται αλλα τπτ.εχω φαγουρα στο στηθος,συγκεκριμενα στις ρωγες μου,καθολου πριξιμο εκει αλλα λιγο στην κιλια,καουρες κατα καιρους,συχνοουρια κ φοβερη ορεξη για γλυκα!δεν ξερω τι γινεται αυτη τη φορα γιατι το τεστ ηταν αρνητικο(το εκανα απογευμα κ ηταν clearblue) αλλα δεν ξερω γιατι,ισως επειδη το θελω πολυ ,νιωθω καπως.νιωθω εγκυος..αχ κοριτσια τι να συμβαινει?

 

Καλώς ήρθες EvaTop! Λοιπόν για να μιλήσουμε άνετα και να σου στείλουν και άλλες κοπέλες απάντηση σε αυτά που θες θα σου πρότεινα να φτιάξεις ένα θέμα δικό σου και εκεί θα σου απαντάμε σε όλα! Τι λες!? ελπίζω να μη σε πείραξε αυτό που σου είπα? Μολις δω το θέμα θα σου στέλνω σου στείλω!

Στη ζωή όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Γι΄αυτό ποτέ μη το βάζεις κάτω για ΤΙΠΟΤΑ!

 

rYmQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια.... Ειμαι κ εγω καινουρια εδω... Ειναι λιγο πολυπλοκο το forum εδω... Εχει πολους κανονες!!!!Ειμαι η δεσποινα ειμαι 27 χρονων κ εχω κανει ειδη 4 εξωσωματικες απο τις οποιες οι 3 ηταν θετικες βιοχημικες ... Σε λιγες μερες μπαινω να κανω την 5 προσπαθεια....

Ειμαι δυνατη ξερω οτι θα πετυχω...

Κοριτσια μου ΟΛΕΣ μας μπορουμε μην το βαζετε κατω..... Ο στοχος μας ειναι ενας.......

Καλη δυναμη σε ολες σας....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.... Ειμαι κ εγω καινουρια εδω... Ειναι λιγο πολυπλοκο το forum εδω... Εχει πολους κανονες!!!!Ειμαι η δεσποινα ειμαι 27 χρονων κ εχω κανει ειδη 4 εξωσωματικες απο τις οποιες οι 3 ηταν θετικες βιοχημικες ... Σε λιγες μερες μπαινω να κανω την 5 προσπαθεια....

Ειμαι δυνατη ξερω οτι θα πετυχω...

Κοριτσια μου ΟΛΕΣ μας μπορουμε μην το βαζετε κατω..... Ο στοχος μας ειναι ενας.......

Καλη δυναμη σε ολες σας....

Καλός ήλθες Δέσποινα μου!

Σίγουρα θα τα καταφέρεις κορίτσι μου!

Γιατί αυτές οι καταστάσεις θέλουν δύναμη πίστη και αισιοδοξία και εσύ τα έχεις...

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 😊

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.... Ειμαι κ εγω καινουρια εδω... Ειναι λιγο πολυπλοκο το forum εδω... Εχει πολους κανονες!!!!Ειμαι η δεσποινα ειμαι 27 χρονων κ εχω κανει ειδη 4 εξωσωματικες απο τις οποιες οι 3 ηταν θετικες βιοχημικες ... Σε λιγες μερες μπαινω να κανω την 5 προσπαθεια....

Ειμαι δυνατη ξερω οτι θα πετυχω...

Κοριτσια μου ΟΛΕΣ μας μπορουμε μην το βαζετε κατω..... Ο στοχος μας ειναι ενας.......

Καλη δυναμη σε ολες σας....

 

Καλημέρα σε όλες!

Γαλάζια έψαξες τον λόγο για τις βιοχημικες; Σου έδωσαν κάποια εξήγηση οι γιατροί ή τις απέδωσαν σε τυχαίο γεγονός;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ειπε ο γιατρος τυχαιο γεγονος.... Δεν βρισκουν κατι στις εξετασεις μου ολες ειναι τελειες!! Δεν ξερω τι να πω.... Εσυ εχεις ακουσει κατι για τις βιοχημικες;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε ο γιατρος τυχαιο γεγονος.... Δεν βρισκουν κατι στις εξετασεις μου ολες ειναι τελειες!! Δεν ξερω τι να πω.... Εσυ εχεις ακουσει κατι για τις βιοχημικες;;;;

 

Και εγώ ειχα δυο και θορυβήθηκα. Εκανα εξετασεις , δεν βρέθηκε κατι ιδιαίτερο. Ο γιατρός ειπε τα γνωστά. Οτι εάν όλες οι γυναίκες κάνανε τεστ σε καθε μικρή καθυστέρηση , θα ανακαλύπταμε πολλές βιοχημικες. Τι να πω. Η δεύτερη βιοχημικη ηταν μετα απο εξωςωμ. και τον Μάρτιο θα παω για εμβρυομεταφορα και φοβάμαι μη συμβεί ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...δεν ειμαι νεος χρηστης αλλα παλιος,απλα εχω να μπω γυρω στα 4 χρονια η΄και παραπανω.....

Βλέπεις πολλούς έξυπνους άντρες με ηλίθιες γυναίκες, αλλά ποτέ μια έξυπνη γυναίκα με ηλίθιο άντρα.

Erica Jong,

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!ειμαι καινουργια στην παρεα και εχω ενα ερωτημα το οποιο θελω να το μοιραστω με καποιον!!!εχω 5 μερες καθυστερησης και ενα στηθος πρισμενο που ποναει πολυ!!!εκανα χθες το απογευμα ενα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε γραμμουλα αλλα ηταν πολυυυυ αχνηη ισα που φαινοταν!!!σε οσους το ειπα μου ειπαν οτι οσο αχνη και να ειναι η γραμμη αν υπαρχει ειναι θετικο!!!αλλοι μου ειπαν επισης οτι αν ειχα κανει το τεστ πρωι ισως να ηταν πιο εντονη η γραμμη!!εχει συμβει και σε αλλη κοπελα αυτο??θα σκασωω θελω να παω να κανω χοριακη αλλα πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν απο τριτη να παω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι εχουν δικιο τα κοριτσια η χοριακη ειναι η πιο αξιοπιστη

και εγω θελω να ανακοινωσω την δευτερη εγκυμοσύνη μου κορίτσια και ειμαι τρισευτυχισμενη

 

Με το καλο!!να πανε ολα καλα σου ευχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera!!!einai h prwth fora pou grafw kai tha ektimousa polu th gnwmh sas!psaxnw enan kalo gunaikologo sto rea.mou exoun proteinei 3 onomata giatrwn alla den xerw tpt gia aytous.1) papadhmhtriou apostolos 2) kourakou 3) tsavaliarhs vasilis. sas parakalw an gnwrizete kati enhmerwste me....sas euxaristw polu k signwmh poy sas zalisa!

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera!!!einai h prwth fora pou grafw kai tha ektimousa polu th gnwmh sas!psaxnw enan kalo gunaikologo sto rea.mou exoun proteinei 3 onomata giatrwn alla den xerw tpt gia aytous.1) papadhmhtriou apostolos 2) kourakou 3) tsavaliarhs vasilis. sas parakalw an gnwrizete kati enhmerwste me....sas euxaristw polu k signwmh poy sas zalisa!

 

Καλησπέρα zeniaaaa! Καλως ήρθες στη παρέα μαςΟ δικός μου γιατρός συνεργάζεται με το ΡΕΑ. Δεν είναι κάποιος από αυτούς που είπες. Εάν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα τα στοιχεία του.

Στη ζωή όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Γι΄αυτό ποτέ μη το βάζεις κάτω για ΤΙΠΟΤΑ!

 

rYmQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες σας :-) Ειμαι λοιπον η lolli pop και ειμαι πολυ χαρουμενη που εχω κανει εστω και ετσι την γνωριμια σας....χωρις να το ξερετε μου εισαστε πολυτιμη βοηθεια και μου κρατατε παρεουλα και για αυτο σας ευχαριστω ηδη απο καρδιας.Ειμαι εγκυος στον 6,τωρα στις 7 του μηνα μπαινουμε στον 7 μηνα μας,εχουμε διδυμακια,ενα υγειεστατο κοριτσακι και ενα υγειεστατο αγορακι :-) Δεν χρειαζεται να σας περιγραψω τα συναισθηματα μας,γιατι τα εχετε νιωσει και εσεις.Μενουμε στην Γερμανια εδω και πολλα χρονια,για αυτον τον λογο σας ειπα οι μου κρατατε παρεουλα,μιας και ολοι οι συγγενεις μας ειναι στην Ελλαδα :( .Θα ηθελα να σας ζητησω εξαρχης συγγνωμη για τυχον ορθογραφικα μου λαθη,αλλα ειναι η πρωτη φορα εδω και πολλα χρονια που γραφω ελληνικα δυστυχως.Σας ευχομαι ο,τι καλυτερο σε εσας και τις οικογενειες σας και ελπιζω,αν και δεν μενω κατω,να μπορω να σας βοηθησω οπως μπορω :-)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα.

Μετά απο δυο αποτυχημένες εξωσωματικές ψάχνουμε για λύσεις. Μήπως γνωρίζετε πληροφορίες για ένα κέντρο γονιμότητας στην Θεσσαλονίκη?

Μπήκα στην ιστοσελίδα τους www.fertility-biocenter.com και σκέφτομαι να το επισκεφτώ με τον άνδρα μου.

Έχετε κάποια άποψη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα zeniaaaa! Καλως ήρθες στη παρέα μας��������Ο δικός μου γιατρός συνεργάζεται με το ΡΕΑ. Δεν είναι κάποιος από αυτούς που είπες. Εάν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα τα στοιχεία του.

 

kalws sas vrika anastasia mou!se euxaristw polu pou apanthses, an den sou kanei kopo steile mou ta stoixeia tou se parakalw!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ!

Ειμαι μια κοπελα 22 χρονών η οποία θέλει να ανοιξει έναν παιδότοπο στον νομό της Θεσσαλονίκης! Τον Σεπτεμβριο τελειώνω τις σπουδές μου με στο Τμήμα Εμπορίας και Διαφήμισης της Θεσσαλονικης και σκέφτομαι να κάνω κατι τέτοιο διοτι με την απόκτηση παιδιών απο την μεριά της αδελφής μου, ευαισθητοποιήθηκα λίγο παραπάνω με το θέμα παιδιών! Αρχικά μου αρέσει πολύ να παίζω με τα παιδιά και πιστεύω ότι δικαιούνται έναν εξαίρετο χώρο για τα ίδια αλλα και για τους γονείς (για να ξεφευγουν λίγο ). Θα ήθελα να μου πείτε κάποιες παρατηρήσεις επιι του θέματος, κάτι το οποίο μπορει να μην έχω σκεφτεί εγω (διότι δεν εγινα μητέρα ακόμα) ή κατι που θα θέλατε να υπάρχει σε έναν παιδοτοπο το οποίο δεν το είδατε ποτέ! Δεν προσπαθώ να ''κλέψω ιδέες'' αλλα προσπαθώ να αφουγκραστώ καποιες επιθυμίες ή ανησυχίες που έχουν οι γονείς για τους παιδότοπους!

Σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

ΧΩΡΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....

ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ...ΕΞΥΠΝΑ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΤΛ...

ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΜΕ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ....ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΦΟΥΣΚΩΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΦΑΣΑΡΙΑ...

ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ...ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ...ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟΙ ΧΩΡΟΙ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ειμαι καινουργια στην παρέα σας.Ψάχνω να βρω κάποιο μέρος στο Πήλιο για να κάνω τη βάπτιση της κόρης μου. Είχα πάει στο Πήλιο με τον άντρα μου πριν 1,5 χρόνο και μας αρεσε πάρα πολύ!ετσι αποφασίσαμε να ψάξουμε εκει. Γνωρίζει καποια τοποθεσίες και ταβέρνες για να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα...καινουργιο μελος παλια αναγνωστρια!το ονομα μου ειμαι Αργυρω και εχω εναν γιο 13 μηνων...μετα την πρωτη μου εγκυμωσυνη που την εβγαλα με το να σας διαβαζω τωρα που ξεκινησε η δευτερη αποφασισα να γινω και μελος...καλως σας βρηκα λοιπον!!!!!

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κι εγώ! Είμαι καιρό αναγνώστρια κι έφτασα αισίως και με την παρέα σας στον 7ο μήνα 1ης εγκυμοσύνης μου. Εύχομαι σε όλους υγεία και χαρά κι όλα θα πάνε καλά!:D

:D
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!!ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ!ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΦΥΛΛΙΚΟ ΟΞΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΘΥΡΡΟΕΙΔΗ.ΧΤΕΣ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΤΟ tsh ΕΙΝΑΙ 5,77 ΚΑΙ ΟΙ tsh3 ΚΑΙ 4 ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ.ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΨΕΙ ΜΑΥΡΑ.ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ,ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Σας παρακολουθω καιρο κ μολις τωρα αποφασισα να εγγραφω. Καλες συζητησεις να εχουμε με υγεία κ χαρα! Εχω εναν μπεμπη ενος έτους κ μου εχει παρει το μυαλό! ! Καλως σας βρηκα!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...