Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Εστω οτι προσεχατε ενα 3χρονο παιδακι ενω η μαμα του ηταν παραδιπλα απασχολημενη με κατι αλλο. Ειχατε και τα δυο παιδακια σας μαζι, και το 3χρονο αρχισε να τα κοπαναει στο κεφαλι με ενα ξυλο. Του μιλησατε του ειπατε οτι δεν ειναι σωστο αλλα αυτο σας λεει κακια οτι ειναι θυμωμενη και αρχιζει να σας χτυπαει με το ξυλο στην κοιλια, στην ευαισθητη περιοχη και γενικα οπου φτανει....

Στην συνεχεια μιση ωρα αργοτερα ξαναγινεται το ιδιο σκηνικο, αυτη την φορα χτυπουσε ξενα παιδακια παλι με την ακρη του ξυλου και υπηρχε περιπτωση να βγαλει και κανενα ματι. Την μαλωνουν τα παιδακια, ερχεται σε εμενα, αρχιζει να με χτυπαει, να ουρλιαζει οτι θελει την μαμα του. Ερχεται η μαμα του, το παιρνει αγκαλια (απο τηνδικη μου) και λεει οτι ειμαι κακια κτλ κτλ.

Της ειπα της μαμας του οτι χτυπουσε τα παιδακια και οτι την μαλωσαν... Η μαμα του μου ειπε να μην δινω σημασια και οτι δεν σκεφτηκε στιγμη οτι εκανα κατι στο παιδι.

Στην ολη αυτη κατασταση πως θα αντιδρουσατε? Θα παιρνατε το ξυλο απο το παιδι, θα το μαλωνατε, θα φωναζατε την μαμα του, τι θα κανατε? Εμενα μου ηταν λιγο δυσκολο να πω οτι παρε το παιδι σου γιατι χτυπαει τα δικα μου. Ειναι ενα παιδακι υπερπροστατευμενο που δεν του εχουν φωναξει ποτε. Αφηστε που οι σχεσεις μας ειναι λιγακι ιδιαιτερες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


"Καλα μωρη γαιδουρα... το παιδι σου χτυπιεται με το ξυλο και χτυπαει και τα αλλα και συ καθεσαι και το ξινεις? θα ερθεις να το μαζεψεις η θα φωναξω την αστυνομια να μαζεψει εσενα για εγκληματικη αμελεια?"

 

Εγινα σαφης η οχι?

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα που ένα τρίχρονο χτύπησε λίγο τη μικρή μου και η μαμά ήταν κάτι χιλιόμετρα μακριά, το έπιασα από το χεράκι και το πήγα στη μαμά του λέγοντας ταυτόχρονα δυνατά 'κοριτσάκι μου δεν χτυπάμε άλλα παιδάκια!Εντάξει? ΝΑ η μαμά σου γλυκιά μου'!!! :lol::lol:

Ντράπηκε η μαμά και το πήρε ακόμα πιο πολλά χιλιόμετρα μακριά! :lol::lol:

 

Αλλά αν κρατούσε ξύλο... η απάντηση της Δώρας με καλύπτει!!!!

:D:D:D:D

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα θα του επερνα απο την αρχη το ξυλο απο τα χερια και ας κοπανιοταν οσο ηθελε. Ποση ωρα γυρναγε με το ξυλο αυτο το παιδι πια?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Καλα μωρη γαιδουρα... το παιδι σου χτυπιεται με το ξυλο και χτυπαει και τα αλλα και συ καθεσαι και το ξινεις? θα ερθεις να το μαζεψεις η θα φωναξω την αστυνομια να μαζεψει εσενα για εγκληματικη αμελεια?"

 

Εγινα σαφης η οχι?

ΘΕΑ!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα θα του επερνα απο την αρχη το ξυλο απο τα χερια και ας κοπανιοταν οσο ηθελε. Ποση ωρα γυρναγε με το ξυλο αυτο το παιδι πια?

Απο τις 12 σχεδον μεχρι τις 3!!!!

Μωρε γενικα δεν κολλαω, αλλα η περιπτωση ηταν ιδιαιτερη γαμωτο. Το πηρα το ξυλο καποια στιγμη για την ακριβεια ηταν κονταρι ξυλινο απο σημαια, αλλα αυτο αρχισε να ουρλιαζει σαν να το σφαζουν...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...