Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπομπονιέρες και προσκλητήρια (κείμενα ευχες φωτο)


BIZELI

Recommended Posts

Απατεωνες ειναι.μην μασατε κοριτσακια μου...θα τα κανουμε μονες μας...αλλη απατεωνια η φωτογραφια 15 ευρω..........παντως δεν θελω να παρεξηγηθω αλλα με εκνευριζει απιστευτα η ιδεα οτι θα πεταξουν το προσκλητηριο του παιδιου μου και θα εχει και την φωτογραφια επανω.το παιδακι μου στα σκουπιδια.....οχι με τιποτα....

τα παιδακια θα ξετρελαθουν με τους κωνους..εγω εκανα 50 και δεν εφτασαν γιατι πηραν απο 3-4 κατι γιαγιαδες για τα εγγονια τους ......εγω ηθελα να τα δωσω μονο στα παιδακια που ηταν εκει..ασε και μετα δεν εφτασαν !!!!!!!βαλε και ενα εμπιστο ατομα εκει που να ξερει που τα δινει και που οχι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

demi πήρα και ριζόχαρτα χοντρά και έφτιαξα κώνους(σαν χωνάκια) , θα πάρω και καραμελογλυγίτζουρα από dia ή lidl να τα γεμίσω για να τα δίνω στα μπουμπουκάκια.

 

Ξέρεις τί άλλο έδωσαν στην μικρή και μας άρεσε πολύ και είναι και χρήσιμο;;; Είχαν αγοράσει ποτηράκια παιδικά (αυτά με το καπάκι και το ενσωματωμένο καλαμάκι πάνω) νομίζω από το Jumbo, και τα είχαν γεμίσει με καραμέλες... Εμείς τώρα αυτό χρησιμοποιούμε για να πίνουμε...

Βέβαια κι εκεί όρμηξαν γιαγιάδες και πήραν 2-3 και τέλειωσαν αλλά.. εμείς είχαμε βύσμα και μας το έφεραν μετά στο σπίτι :D

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

Mεγαλη προσοχη κοριτσια στα πλαστικα πιατα ποτηρια κλπ του jumbo...η τιμημενη κινεζια στελνει πολυ σαβουρα οπως και ακαταλληλα πλαστικα.προτιμηστε γερμανικα ποτηρια οπως της nuk πλαστικα.

οπως θα ηταν καλο να αποφυγουμε και τα ταπερ...γυαλινα δοχεια οτι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες ιδέες για τις παιδικές μπομπονιέρες!! :lol:

 

Εγώ βέβαια δεν είχα διαφορετικές γιατί θα τις πέρναν όλες μεγάλοι, και εκείνη τη στιγμή αντε να πεις όχι.

 

Εγώ είχα αγοράσει έτοιμες (γιατί δεν είχα καθόλου χρόνο για χειροτεχνίες) μεταλόφωνα σε διάφορα σχέδια και είχαν τρομερή επιτυχία.

 

Το κακό είναι ότι τις πήραν σχεδόν όλες και αναγκάστικα να παραγείλω αρκετες για να δώσω και σε αυτούς που δεν ήρθαν. Επίσης μου ερχόντουσαν και άσχετοι και πέρναν.

 

Να φανταστείτε ότι στο video φαίνετια ένας κύριος με 3 κοριτσάκια που μας χαιρέτησαν κιόλας και δεν τον ήξερε κανείς μας (έκανα έρευνα όταν πήρα το DVD γιατί εκείνη την στιγμή δεν τα ψάχνεις τέτοια πράγματα)

 

Επίσης μια φίλη μου όταν βάπτησε την κόρη της, έφτιαξε κουτάκια για τους μεγάλους, και για τα παιδιά έκανε μπομπονιέρες με μικρά ξύλινα παιχνιδάκια (διάφορα σχέδια σε μέγεθος περίπου όσο μια παλάμη) και ήταν πολύ όμορφα. Το δικό μας το έχουμε ακόμα και παίζουμε

Link to comment
Share on other sites

της κρέμασα κουδούνια :lol::lol:

 

πήρα κάτι απίστευτα κουδουνάκια ασπρα και ρόζ με λουλούδια αντί για γούρι που έλεγα και το δέσαμε σε μία απο τις κορδελίτσες και είναι υπέροχες!!

Πήγαμε σε ένα μαγαζί στο κέντρο παιδιά κοντά στην Ερμού, δυόροφο, όπου τα χάνεις κυριολεκτικά...χάντρες, γούρια, ασημένια, ματάκια, τσόχινα, ενας σκασμός πραγματάκια, μιλάμε για πάνω από 10.000 είδη.Θολώσαμε με τη φίλη μου :shock: δεν ξέραμε τί να πάρουμε (αν θέλει καμία ας μου κάνει πμ να της πω).Τελικά βρήκαμε αυτά του κουδούνια και μας άρεσαν περισσότερο από ολα. Κάναμε και πρόβα χτες το βαπτιστικό μας μια και πηγαμε Ερμού και καμάρωνε σαν γύφτικο σκεπάρνι :D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπιζελακι καλά κάνεις και τις φτιάχνεις μόνη σου, και εγώ μόνη μου έλεγα να της φτιάξω αλλά μου άλλαξε γνώμη η αδερφή μου και το έχω σκυλομετανοισει!!!Και από ότι καταλαβαίνω θα σου βγουν τελείες.Να μου στείλεις μια.έκανα τα προσκλητήρια τουλάχιστον.Ακούω μπομπονιέρα και βγάζω σπυράκια με τη νίλα που έπαθα!!!!!

Στην αρχή πήγα σε μια γνωστή που μου σύστησε μια φίλη αφού κλείσαμε μια τιμή 1,5 ευρώ για κάθε μπομπονιέρα κουτάκι για τους μεγάλους και 1,80 για τους μικρούς παιδική.Για 140 μπομπονιέρες μου λέει 280 ευρώ είναι , βγάζω και εγώ το βόιδι 70 ευρώ και της δίνω προκαταβολή.Αφού έφυγε σκέφτηκα πολλά είναι.Η κυρία με είχε χρεώσει 2 ευρώ για κάθε μπομπονιέρα.Την παίρνω τηλ και μου τα μάσαγε.Δεν είναι τα παραπάνω λεφτά που θα έδινα είναι η κοροϊδία.Τελικά δεν τα βρήκαμε και μου επέστρεψε την προκαταβολή.Αφού γύρισα όλη την Καλαμάτα κατέληξα να πάρω μπομπονιέρες από εκεί που πήρα τα βαφτιστικά.Ολα καλά όλα ρόδινα τις έκλεισα έδωσα και τη ριμάδα την προκαταβολή κάνω το σταυρό μου που επιτελούς βρήκα και έφυγα. Μετά από μια ώρα με παίρνει αυτός τηλ και μου λέει ξέρεις οι μπομπονιέρες που διάλεξες έχει έλλειψη η εταιρία και θα τις στείλει 10 Ιουνίου και δεν προλαβαίνουμε να τις φτιάξουμε , να έρθεις απ' εδώ να διαλέξεις άλλες. :twisted: Διαβοληστικα πήγα από 'κει μου 'έρχονταν να του πω σε 10 μέρες δεν προλαβαίνεις να φτιάξεις 140 μπομπονιέρες ; Ξανά παίρνω την προκαταβολή και φεύγω , πάω σ'ενα άλλο μαγαζί που είχε την ίδια ακριβώς , του λέω αυτή την έχεις? ναι μου λέει, σίγουρα του απαντάω, γιατί έχω πάθει νίλα με τις μπομπονιέρες.Τις έκλεισα τελικά δόξα το θεό την προκαταβολή δεν την έδωσα είναι γκατεμικη τελικά.

Διάλεξα μια για όλους μικρούς και μεγάλους.Για τα παιδιά θα βάλω κάτι πουγκιά καρώ ροζ με 30 λεπτά με καραμέλες και μπαλόνια μέσα.

Στο τραπέζι θα κάνω μόνη μου το στολισμό θα πάρω τούλι να βάλω στις ροτόντες και από το τζάμπο έχω βρει κάτι ποτιστήρια να βάλω στο κέντρο του τραπεζιού με ένα μπουκετάκι λουλούδια, θα τυλιξω τις πετσέτες με δυο κορδελάκια ροζ και λαχανι και θα κρεμάσω μια μαργαριτουλα που θα γραφεί ευχαριστούμε που μας τιμήσατε με την παρουσία σας.

Για την εκκλησιά θα πάρω κάτι μπαλόνια από το τζάμπο που τα κάνεις μαργαρίτες θα βάλω αυτά και κορδέλες να κρεμοντε από το υπόστεγο(επειδή θα γίνει έξω η βάπτισή).μετά θα τα πάρω και θα τα βάλω και στο κέντρο.άμα την έκανα βράδυ θα έβαζα φαναράκια.Αυτά ελπίζω να μην έχω άλλες γκαντεμιές.όλα αυτά θα μου πάνε γύρω στα 80 ευρώ και μια μου ζήταγε 150 ευρώ για να μου κάνει μόνο τα τραπέζια.

KeDzp2.png

 

CBqup3.png

Link to comment
Share on other sites

για προσκλητήρια και μπομπονιέρες μπορείτε να δείτε ή να πάρετε ιδέες και εδώ:

http://www.foedo.gr/index.html

http://www.elxisdoro.com/products.php?catid=5

 

και εμείς σκεφτόμαστε να τα φτιάξουμε μόνοι μας τα προσκλητήρια αλλά δεν έχουμε καταλήξει κάπου ακόμα.

Καμιά καλή ιδέα;

Σκεφτόμουνα κάτι σε πινόκιο (μιας και ο μικρός γεννήθηκε στην Ιταλία) ή σε μικρό πρίγκιπα που μου αρέσει περισσότερο.

Τις μπομπονιέρες θα τις πάρω από εδώ. Δεν έχω δει ακόμα αλλα μου ειπανε οτι είναι πολύ πιο φτηνές από Ελλάδα γιατί οι Ιταλοί τις δίνουνε στα γεννέθλια.

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

Το προσκλητηριο ειναι μια μαργαριτα μεγαλη φουξια και λαχανι ο κυκλος της στη μεση.Με χαρτονι κανσον την εκανα.Ο κυκλος της μαργαριτας ανοιγει και μεσα γραφει τα σχετικα που τα εκτυπωσα στον υπολογιστη με μια ωραια εικονα απο κατω για φοντο.Την εδεσα με δυο κορδελακια με ροζ και φουξια και περασα και χαντρουλες.Στις ακρες απο τα κορδελακια κρεμοντε αλλες 2 μικρες μαργαριτες και στη μια γραφω τ'ονομα του παραληπτη.Μου βγηκαν τα ματια :shock: πολυ κοψιμο.Για αγορακι μπορεις να κανεις αυτοκινητακι καραβακι αρκουδακι.

KeDzp2.png

 

CBqup3.png

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ανάλογα tozdel.Ακού εμένα τί μου έχει φύγει μέχρι τώρα:

Κουφέτα 8 κιλά 80 ?

Κουτάκι κορδέλες κουδούνια 150 ?

Μαρτυρικά 60 ? (τα 150 τεμάχια)

Μπαλόνια με το όνομα της πάνω 2 ? το ένα (2χ40 =80 ?)

Ρούχα μαμάς και παππούτσια 210 ?

Ρούχα μπαμπα δεν έχουμε πάει ακόμα

Ρούχα+παππούτσια Αριάδνης για να πάει στην εκκλησία (40 ? από Zara ωραιότατα)

Γλυκά 150 ? (εκμέκ σε κυπελάκι Forever friends)

Στεφάνι με λουλουδάκια για γύρω από τη κολυμπήθρα θα πάω αύριο να δω

Χωνάκια με γλυκά (10 ? τα υλικά + ζαχαρωτά θα πάω μεσα στη βδομάδα)

Προσκλητήρια 240 ?

Το καταπληκτικό σύνολο των :1020 ? και δεν έχω τελειώσει τελείως :shock:

Link to comment
Share on other sites

για προσκλητήρια και μπομπονιέρες μπορείτε να δείτε ή να πάρετε ιδέες και εδώ:

http://www.foedo.gr/index.html

http://www.elxisdoro.com/products.php?catid=5

 

και εμείς σκεφτόμαστε να τα φτιάξουμε μόνοι μας τα προσκλητήρια αλλά δεν έχουμε καταλήξει κάπου ακόμα.

Καμιά καλή ιδέα;

Σκεφτόμουνα κάτι σε πινόκιο (μιας και ο μικρός γεννήθηκε στην Ιταλία) ή σε μικρό πρίγκιπα που μου αρέσει περισσότερο.

Τις μπομπονιέρες θα τις πάρω από εδώ. Δεν έχω δει ακόμα αλλα μου ειπανε οτι είναι πολύ πιο φτηνές από Ελλάδα γιατί οι Ιταλοί τις δίνουνε στα γεννέθλια.

 

Ελένη ιδέα με μικρό πρίγκηπα μου αρεσει πολύ. Είναι ένα από τα αγαπημένα μου βιβλία.έχεις κανέναν φίλο-γνωστό που να σκιτσαρει καλά??? Αν όχι σκάναρε σε καλή ανάλυση από το βιβλίο κάποιο σκίτσο που να σου αρέσει πολύ και δωσε τη Photo σε cd να σου φτιάξουν ένα 2πτυχο έντυπο α+β όψης (να το τυπώσεις σε art χαρτι χοντρό 250 -300 γρ)...στο εξώφυλλο να έχει το σκίτσο την αλεπού με τον πρίγκηπα και μέσα να είναι λευκό και να γράψεις εσύ με ψιλοπαιδικά γράμματα κάτι ωραίο από το βιβλίο πχ να του λέει μια ωραία φραση πχ. :Αντιο, (ειπε η αλεπου.) Να και το μυστικο μου. Ειναι πολυ απλο: μονο με την καρδια την βλεπεις καλα. Την ουσια δεν την βλεπουν τα ματια. Την ουσια δεν την βλεπουν τα ματια, ξαναειπε ο μικρος πριγκηπας, για να το θυμαται...

και μετά να αναφερθείς κάπως 'εξυπνα στις λεπτομέρειες της βάπτισης-απλά και λιτά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, εμείς κάναμε βάπτιση τον περασμένο Σεπτέμβρη στην Αθήνα και πλήρωσα:

 

Φωτογράφος 380 Ευρώ (μετά τυπώσαμε βέβαια και επιπλεον φωτογραφίες αν και μέσα στο πακέτο είχε αρκετές)

 

Προσκλητήρια 120 Ευρώ περίπου 80-85 προσκλητήρια και 50 καρτελάκια με το όνομα του κέντρου μετά την βάπτιση (από τυπογραφείο και όχι μαγαζί με προσκλητήρια)

 

Μπομπονιέρες 1,35 η μία (κοινές για μικρούς και μεγάλους) (δεν θυμάμαι νούμερο γιατί τελικά παραγγείλαμε πολλές ακόμη γιατί είχαμε απώλιες κατά την βάπτιση). Έχω διευθύνσεις από 2 μαγαζιά με τέτοια είδη στα Νέα Λιόσια όμως, αν ενδιαφέρεται καμοιά α στείλω π.μ.

 

Γλυκά τα κάνα δώρο οι παππούδες αν και στοιχίζαν (αν θυμάμαι καλά) 80 λεπτά το κομμάτι (προφιτερόλ ατομικά)

 

Τέλος μας κόστισε και το τραπέζι κάμποσα χρήματα αν και πάλι δώσαμε λίγα γιατί το κάναμε σε ταβέρνα στην Χασιά (ήταν και γνωστός που μας είχε υποχρέωση οπότε έπεσε πολύ η τιμή)

 

Αυτά...

 

Τα υπόλοιπα τα πλήρωσε η νονά, ακόμα και το στολισμό και γι αυτό της πήραμε καλό δώρο...(κόσμημα)

 

Ρούχα του φορέσαμε από αυτά που ήδη είχε.Ενα πουκαμισάκι αγόρασα και αυτό 5 ευρώ γιατί ήταν περίοδο εκπτώσεων.

 

Παπούτσακια, αν και είχαμε ξεχάσαμε να του βάλαμε και το είχαμε στην αρχή εντελώς ξυπόλιτο το παιδί (όπως συνήθως γιατί τον βόλευε) και το είδαμε μετά στις φωτογραφίες.

 

Έπειτα μας στοιχίσαν τα ρούχα μας αρκετά (και πάλι λίγα δώσαμε γιατί πέσαμε σε περίοδο εκπτώσεων)

Link to comment
Share on other sites

Πολλά έξοδα κορίτσια η βάπτιση είναι σχεδόν σαν τον γάμο.

Με τα γλυκά δεν ξέρω τι να κάνω, ούτε έχω πάει να κοιτάξω ακόμα, ούτε τιμές ξέρω.Να βγάλω στην εκκλησιά η στο κέντρο γλυκό? η και στα δυο? ιδέα δεν έχω...

Για dvd και φωτογραφίες μου είπε έχει δυο πακέτα των 900 ευρώ και των 700 ευρώ.Των 900 είναι με ειδικούς φακούς καλύτερους από των 700.Διάλεξα το 700 το πακέτο με 2 dvd με 100 φωτογραφίες , και επειδή δεν θέλω να τραβήξει και πολύ βίντεο στον κέντρο μου είπε ότι θα μου πάει πιο φθηνά.

KeDzp2.png

 

CBqup3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζεμπελίτσα εγώ δεν θα κάνω κέντρο γι'αυτό και έχω γλυκά στην εκκλησία. Αν έχεις στο κέντρο όλους τους καλεσμένους της βάπτισης μην βγάλεις γλυκό στην εκκλησιά ...είναι υπερβολή, αλλα αν δεν είστε όλοι θα πρέπει να το υπολογίσεις. Με κριτήριο ότι είναι καλοκαίρι, ζέστη κλπ κλπ και πρωϊ διάλεξα εκμέκ (κάτω μαλλί απο κανταιφάκι, κρεμούλα και λίγη σαντιγύ χωρίς ξηρούς καρπούς για τα παιδάκια). Το ποτηράκι που πήρα με forever friends πήγε 1,00 ?/τεμ.

 

Eγώ ευτυχώς γλυτώνω τα έξοδα φωτογραφίας-video για ευνόητους λόγους!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αυτο το κολπο με τα βαζακια και το γλυκο το εκανε και μια φιλη μου στην βαπτιση της κορης της περυσι...και μαλιστα το γλυκο (νερατζακι για την ακριβεια) εκατσε και το εφτιαξε μονη της(σπιτικο) και μετα το εβαλε στα βαζακια και απο πανω το καπακι σκεπασμενο με ενα καρο πανακι ροζ και ροζ κορδελιτσα.Επισης εκατσε και τυπωσε ετικετουλες αυτοκολητες με ροζ γραμματα που εγραφε : "Χρυσουλα η γλυκουλα" (Χρυσουλα το βαπτισε) και τις κολλησε στα βαζακια!!!Πολυ ομορφα σας λεω!!!

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς λέμε τις μπομπονιέρες να τις κάνουμε μόνοι μας. Έχει βρει ο δικός μου τις παλίες φιγούρες με Καραγκιόζη, Μίμη και Λόλα σε κασσίτερο, χοντρικής, και θα τα περάσουμε σε χοντρούς κρίκους μπρελοκ, με φούντες, σομων , ροζ και μπλε.

Και η πρόσκληση θα παίξει στο ίδιο σχέδιο (μίμη λόλα) τυπωμένη σαν απολυτήριο σχολείου.

Για το γλυκό παιδευ΄΄ομουν αρκετά γιατί δε μου αρέσουν αυτά που βγάζουν στις βαπτίσεις. Πολύ καλή ιδέα, γμτ!!!! τρομερή (εκτός απο εκεί που λέει ότι κάνουμε το γλυκό μόνοι μας!!!

2604743180041690424jSpJNf_th.jpg[/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην Αγιου Μάρκου υπάρχουν καταστήματα χοντρικής για είδη βαπτισης.

Επίσης υπάρχουν και καταστηματα με ειδη συσκευασιας.

Όσο για τις προσκλήσεις εμεις και την προσκληση του γάμου μονοι μας την τυπωσαμε με γκρι μελάνι σε προσκλητηρια που πηραμε απο την Σοφοκλέους, απο το Ιωνια.

Η εμπειρία μου λέει (γιατι τα σακουλάκια με το χρωματιστο ρυζι και τα λουλουδια τα γεμισα μολις 3 ωρες πριν απο τον γαμο), ότι μετα το 3-4 πραγμα που συσκευάζεις ο χρόνςο μειώνεται πολύ.

Δήλαδή ως και 100 μπομπονιέρες σε ενα απογευμα μπορει κάποιος να φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το γλυκάκι μετά την εκκλησία, άκουσα 2 άλλες απόψεις :

αντί για γλυκό του κουταλιού, σιροπιαστό, (χωρίς πολλά πολ΄΄α σιρόπια), μέσα στο ίδιο διάφανο κουτάκι, και μάλιστα ποικιλία, να μην είναι μόνο ένα είδος. Τώρα το καλοκαίρι έχει το πλεονέκτημα ότι δε λειώνει και δε χαλάει με την ζέστη, κάποιος δηλαδή μπορεί να το κουβαλήσει σπίτι του και επίσης αυτ΄απου θα κεράσετε στη δουλειά την επόμενη και μεθεπόμενη μέρα θα συνεχίσουν αναλοιωτα!

Και η άλλη ιδέα , πως αν στο τραπέζειι είναι όσοι είναι και στη βάπτιση, δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει και γλυκάκι στην εκκλησία και γλυκό, είναι κάπως υπερβολή. Επίσης μου δώσανε την ιδέα για wine cooler, ή σπουμάντε κρασί, με το γλυκό.

Θα ήθελα να κάνω κετερινγκ με τραπεζια και φαγητό ζεστό, έξω απο το μοναστήρι που θα την βαφτίσουμε, αλλά δε συμφωνεί ο συζυξ. Παρ όλα αυτά το προτίνω ως ιδέα «πικ νικ» , ξέρετε, αγγλικού τύπου, με τραπεζομάντηλα και καρέκλες με καλύμετα και όλα τα σχετικά, δεν ειναι πιο ακριβο απο ένα αδιάφορο εστιατόριο ή ταβέρνα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που είναι η βάφτιση! Τι μαγική μέρα.. Τι συγκίνηση..

Προσκλητήρια είχα φτιάξει μόνη μου, τυλίγοντας το χαρτί που ήταν χοντρούτσικο με πολύ ωραία υφή, (μισό Α4 μέγεθος) σε ρολάκι, με δέσιμο με 2 ωραία κορδονάκια και κλείσιμο με μια χάντρα. Για γλυκάκια είχα βρει τέλεια μπισκότα-καρδούλες με γλάσο (δεν έχουν φόβο και για τη ζέστη τώρα το καλοκαίρι και δεν λερώνουν) και είχαν γραμμένο πάλι με γλάσο πάνω το αρχικό γράμμα του ονόματος μέσα σε διάφανο σακουλάκι με κορδελίτσα. Όλοι ξετρελλάθηκαν με αυτό! Έξω από την εκκλησία μαζί με τα μπισκοτάκια πρόσφερα στους καλεσμένους κι ένα ποτήρι σαμπάνια. Δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτή τη μέρα. Και το Μελινάκι δεν έβγαλε κιχ..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει καμιά σας καμιά ωραία παιδική γραμματοσειρά για να τη χρησιμοποοιήσουμε στα προσκλητήρια της βάπτισης;

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει καμιά σας καμιά ωραία παιδική γραμματοσειρά για να τη χρησιμοποοιήσουμε στα προσκλητήρια της βάπτισης;

 

 

εγω εβαλα τα Comic Sans MS ειναι πολυ χαριτωμενα.

KeDzp2.png

 

CBqup3.png

Link to comment
Share on other sites

1η Ιουλίου βαφτιζουμε και εμεις τον μπέμπη μας και θα κανουμε μαζι και τον θρησκευτικο. Παντα ονειρευόμουν να τα φτιαξω ολα μονη μου αλλα με την κουραση με το μωρο ειπα θα τα παραγγείλω... τελικα δεν βρηκα τιποτα να με συναρπάσει και αποφασισα να τα φτιαξω μονη μου... "Εκλεψα" ιδέες από διαφορα περιοδικα, μαγαζια, μεχτι και στην εκθεση γαμου βαφτισης πήγα (εκει για να πω την αληθεια μου αρεσε μια μπομπονιερα για το μπεμπη αλλα ειχε 3.80!!!! :shock: ) και τωρα στο σπίτι μου γινεται ενα χαος με τουλια, κορδελες, διακοσμητικα και διαφορα αλλα πεταμενα αριστερα και δεξια.

Τα προσκλητηρια μου εχουν στοιχισει 120 ευρω...(150 προσκ) Το μονο κακό ειναι οτι θα χρειαστει να αγορασω μελανια για τον εκτυπωτη γιατι τελειωσαν.. εχει ενα εγχρωμο σχεδια πάνω ενα δεντρακι και ενα φραχτη και θέλει πολύ μελανι...

Οι μπομπονιερες του γαμου 200 ευρω χωρις κουφετα ακομα (300 μπομπονιερες)

Και τις βαφτισης ακόμα δεν τις εχω κοστολογισει ξερω μονο ποσο κανει το διακοσμητικο που διαλεξα 1.19 το ενα... υπολογιζω να μου βγει γυρω στο 1.50 το κομματι αλλα θα ειναι φοβερη..

Γενικα συμφερει να τις κανεις μονη σου... ας πουμε εμενα αυτη της βαφτισης θα μου παει λίγο ακριβα αλλα αυτο οφειλεται στο οτι ειχα φαει κολλημα και το στολιδακι ηθελα να ειναι από φιλντισι και μεταλλο... (σαν αυτη που ειχα δει στη εκθεση)

Συνολο 820 ευρω (χωρις κουφετα) και αρκετα πραγματα που πηρα θα μου μεινουν ενω μπορει να χρειαστω λίγα τουλια ακόμα..

Αλλα εκει που καταλαβα τη διαφορα ειναι στου γαμου.. μια παρόμοια που ειδα σε μαγαζι μου ζητουσαν 2.30.. και μου στοιχισε γυρω στα 80 λεπτα..

επιτρεπεται η δημοσιευση φωτογραφιων στα ποστ να βαλω φωτογραφιες από οτι εχω ετοιμο?

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα προσκλητηρια μου εχουν στοιχισει 120 ευρω...(150 προσκ) Το μονο κακό ειναι οτι θα χρειαστει να αγορασω μελανια για τον εκτυπωτη γιατι τελειωσαν.. εχει ενα εγχρωμο σχεδια πάνω ενα δεντρακι και ενα φραχτη και θέλει πολύ μελανι...

quote]

 

υπαρχουν μελανια μαιμου για καθε εκτυπωτη με κοστος 7 ευρω και για τα 2 εγω αυτα εχω και μια χαρα τα βρησκω.

KeDzp2.png

 

CBqup3.png

Link to comment
Share on other sites

και εμεις στη βαπτιση καλεσαμε μονο μερικους φιλους και τους πιο στενους συγγενεις...περιπου 50 ατομα ειμασταν.

 

στην ουσια το κανεις για τον κουμπαρο και να τον ευχαριστησεις.ειναι θεμα προσωπικο και οσο αντεχει η τσεπη του καθενως....

 

Καλημέρα σε όλες τις μαμάδες. Γράφω για πρώτη φορά και θέλω τη βοήθειά σας. Μπορείτε να μου πείτε πού μπορώ να βρω έτοιμα κομμένα τούλια; Θα προσπαθήσω να φτιάξω τις μπομπονιέρες μόνη μου για την κορούλα μου.

Ευχαριστώ

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας mamaemy και καλά να περνάς.

Για έτοιμα κομμένα τούλια ξέρω πουλάνε στα είδη συσκευασίας ,και εκεί που έχουν μπομπονιέρες, μπορείς να παραγγείλεις μόνο τα τούλια.

KeDzp2.png

 

CBqup3.png

Link to comment
Share on other sites

τελικά μάλλον καταλήξαμε για το προσκλητήριο, θα είναι καρτ ποστάλ. Σε φωτογραφικό χαρτί τυπώσαμε από τη μια πλευρά μια εικόνα από το μικρό πρίγκιπα μαζί με ένα κειμενάκι και από τη πίσω το κείμενο της πρόσκλησης και το όνομα του παραλήπτη. Έχουμε τυπώσει και ένα ψευτικο γραμματόσημο. Έτσι δεν θα χρειαστούμε και φακέλους. :)

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...