Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τζάκι και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!

τί αλλό θα ακούσουμε Θέε μου!!! εσείς χρησιμοποιείτε τζάκι για θέρμανση? χτες φίλη μου μου είπε ότι κάπου άκουσε ότι οι εγκυες είναι καλό να αποφεύγουν το τζάκι για τυχόν αναθυμιάσεις...αντε να κελιστούμε σε γυάλα! εμείς το καίμε κάθε μέρα και το χαιρόμασταν μέχρι χτες που μου μπήκανε ψύλλοι στα αφτιά...εγώ πσιτεύω ότι με όλο το σύστημα που εχουνε τα τζάκια πλέον ΄΄ρουφάνε΄΄ τα καυσαέρια έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα σου πω τη φράση που μου είπε ο γιατρός μου και μου την επαναλαμβάνει κάθε φορά που τον ρωτάω αν επιτρέπεται κάτι ή όχι...

"Δεν θα ακούς τι λέει η κάθε θείτσα! Δεν είσαι άρρωστη, είσαι έγκυος. Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου".

 

Μαράκι, άλλο να προσέχεις γενικά άλλο να υπερβάλλεις και να ταλαιπωρείς τον εαυτό σου χωρίς λόγο.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στα χωριά που δεν είχαν/έχουν άλλο μέσο θέρμανσης?? Εμένα η πεθερά μου 6 γερά παιδιά εβγαλε και ακόμα τζάκι έχει.... :cool:

Ελεος πια!

Εννοείται οτι απαγορεύονται πατέντες τύπου ψησταριας που έβαλαν κάποιοι μέσα στο σπίτι και ξεκληρίστικαν οικογένειες γιατί απλά είχαν και τα παράθυρα κλειστά!

Ε δεν είμαστε και τόσο χαϊβάνια.....

Οσοι έχετε τζάκι απλά να αερίζετε καλά το σπίτι την ημέρα και να καθαρίζετε τις καμινάδες,.... Αυτά

 

ΥΓ θέλω κι εγώ λίγο τζακάκι... :cry: Να βάλω και λλλίγα καστανάκια.... Μπορώωωωωωωω???? :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα πάλι ο γιατρός μου μου λέει " όλα μπορούμε να τα κάνουμε στην εκγυμοσύνη αλλά λίγο πιο προσεκτικα-περιορισμένα. Νομίζω ότι αυτα που αναπνέουμε έξω και οτινολοι γ΄υρω μας καπνιζουν ειναι χειρότερ απο το τζακι. εγω πάντως αν είαχα θα το έκαιγα συνεχώς...

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά υπερβολικό μου ακούγεται... Θα ρωτήσω πάντως τον γιατρό μου γιατί όπως και να το κάνεις... κόβεται το τζάκι???

:D:D:D

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...