Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Paintball για παιδιά?!


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, λίγη βοήθεια. Μήπως είμαι και υπερβολική, αλλά έχω ένα μεγάλο άγχος να κάνω για το 10χρονο παιδί μου paintball party. Δεν έχει ξαναπαίξει και τον έχουν παρασύρει κάποιοι άλλοι φίλοι του. Προσωπικά έχω παίξει δυο φορές, ναι μεν ωραία αλλά η μελανιές και ο πόνος είναι τρομακτικός. Μόλις του ανέφερα τους φόβους μου και την αντίρρηση μου έβαλε τα κλάματα και το παράπονο που δεν έχει κάνει party τα τελευταία δυο χρόνια.

 

Να αναφέρω κάτι ακόμα, που με κάνει να φοβάμαι πιο πολύ. Πήρα τρεις εταιρίες και η πρώτες δυο μου έδωσαν τιμές και όλα καλά, ο τελευταίος κύριος όμως ήταν που επισφράγισε τους φόβους μου. Μου είπε κοφτά δεν αναλαμβάνει το θεωρεί αδιανόητο να παίζουν παιδάκια paintball διότι έχει μεγάλο ρίσκο και δεν θέλει το κρίμα στο λαιμό του. Συμφώνησα στο μέγιστο με την γνώμη του, άντε τώρα να το εξηγήσω στον μικρο. Θέλω πολύ να τον ευχαριστήσω αλλά δεν ξέρω να βρω κάτι το εναλλακτικό.

 

Please help

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε νιώθω..να σου πω κάτι εναλλακτικό ιδανικό για την ηλικία του? στο the wall στην παλήνη, πάρτυ με αναρρίχηση, ισορροπίες, τραμπολίνο, απόλυτα ασφαλές, με εκπαιδευτές πάνω από το κεφάλι τους, πήγαμε πριν 2 βδομάδες, το ωραιότερο πάρτυ που έχει πάει η κόρη μου..

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου ανησυχίες ξεκινούν πριν φτάσουμε καν στο θέμα της ασφάλειας... Το paintball είναι προσομοίωση μάχης. Γιατί πρέπει τα 10χρονα να μπουν σ' αυτή τη διαδικασία, τι πρότυπα τους δίνουμε; Να γίνουν πολεμοχαρείς ενήλικες; Δεν είμαι εκτός τόπου και χρόνου, κι εγώ χάρισα στο βαφτιστήρι όπλο παιχνίδι αλλά μόνο επειδή επέμενε η μαμά του πως το θέλει (και της έκανε το χατίρι ο άντρας μου), είμαι και ήμουν απόλυτα αρνητική στο θέμα των όπλων. Βλέπετε τι γίνεται στην Αμερική...

 

Η ιδέα της φίλης για το the wall απείρως καλύτερη, προάγει σε τελική ανάλυση τον αθλητισμό, την επαφή με τη φύση, την άμιλα, την καλή φυσική κατάσταση.. Πολύ πιο ταιριαστό για παιδάκια.

 

Εξάλλου αν θέλουν τόσο πολύ να παίξουν paintball ας το κάνουν όταν μεγαλώσουν λίγο ακόμα...

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

διπλα στο adventurepark ειχε ενα paintball που εκανε σε εφηβους οχι ομως 10 , ηταν 14-16? δεν θυμαμαι.

δε θα το εκανα σε 10 ετών, καλα κανεις και το φοβασαι. για ποιο λογο, ας περιμενει λιγο, θα του αρεσει και σιγουρα κατι αλλο στο εντωμεταξύ.

δεν θεωρώ ότι ειναι κατι πολεμοχαρές το paintball ειναι σαν κυνηγητό, κρυφτό, και ομαδικό.

 

 

πως και δε πατε στο adventurepark ? λογικα κανει και αυτος παρτυ!

 

καλο το τιπ babycobra για το the wall ! θα το ψαξω να το εχω στο νου μου για αργοτερα!

 

σουπερ και το τιπ για το jumbo! δεν το ήξερα οτι υπαρχει κατι τετοιο κ δεν το ειχα δει! σε ποιο σημειο ποια κατηγορια παιχνιδιων το εχουν αυτο ?? θυμασαι ποσο κανουν τι μορφη ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας μέχρι τώρα. Στο Wall έχουμε πάει ήδη 2 φόρες και πραγματικά ωραία ιδέα για όσους δεν έχουν πάει. Του κάναμε μια κουβέντα για αυτό μαζί με adventure park το οποίο επίσης συνιστώ αλλά έπεσε βέτο. Κάτι θα βρούμε ελπίζω για να του αλλάξουμε γνώμη :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...