Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αιμα στην μητρα!!!!


Recommended Posts

Kαλησπέρα σε όλες και σε όλους έκανα την Τετάρτη υπέρηχο και ακούσαμε καρδούλα είμαι 7 εβδομάδων όλα καλά είπε ο γιατρός αλλά μου έδειξε ένα σημείο στην μήτρα και μου είπε έχουμε λίγο αίμα να μην κουράζομαι είπε. Σχετικά με το αίμα στην μήτρα τι έχετε ακούσει? Είναι πολύ σοβαρό τι μπορεί να προκαλέσει πότε θα φύγει? Αναστατώθηκα τόσο που δεν μπορούσα να δώσω μεγάλη προσοχή για να ακούσω την καρδούλα .κάπου κάπου έχω κάτι πονακια χαμηλά μερικά σαν σουβλιά μικρή αλλά δεν διπλώνομαι κιόλας είναι φυσιολογικά? Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη αν σας ζάλισα απλά φοβάμαι. Σπίτι δεν κάνω απόλυτος τίποτα στην δουλειά είμαι τετράωρη και 4 φορές την βδομάδα βοηθός γιατρού είμαι εσείς δουλεύετε? Παρακαλώ αν γνωρίζετε κάτι πείτε μου! :!::!::!::!::!::!:

i97Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eλενη το αιμα στην μητρα δεν σημαινει κατι. Το 30% των εγκυων εμφανιζουν αιμα στο πρωτο τριμηνο και χωρις να υπαρχει καποια αιτια γεννανε στο τελος μια χαρα.

Εγω ειχα αιμορραγια κατα την διαρκεια του πρωτου και δευτερου τριμηνου και πηγαν ολα πολυ καλα εχω εναν γιο τωρα 7 ετων.

Αφου ακουσατε καρδια και δεν εντοπισε αποκολληση ο γιατρος δεν θα πρεπει να σε ανησυχει.

Καλη συνεχεια

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα. Το αίμα στην μήτρα, δεν θ πρέπει καθόλου να σε ανησυχεί. Το είχα και εγώ στην αρχή και στις 2 μου εγκυμοσύνες, Απλά θα πρέπει να ξεκουράζεσαι. Όχι πολλά σκυψίματα, να μην σηκώνεις βάρος, όχι πολύ ποδαρόδρομο, επίσης όχι και πολύ καθισιό! Το πρώτο τρίμηνο είναι δύσκολο κούκλα μου, τα άλλα περνάνε καλύτερα!! Τουλάχιστον έτσι λένε!! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αιμα στην μητρα που λες το ειχα και εγω χωρις να εχω δει αιμα η να εχω πονους.Ημουν ακριβως στην 7η εβδομαδα και τρομοκρατηθηκα πολυ,πηγα και σε αλλον γιατρο και το εψαξα αρκετα,και οι δυο γιατροι μου προτειναν να παρω utrogestan για να βοηθησουν στην απορροφηση του(τα πηρα αν και ημουν αντιθετη).Αυτο συμβαινει πολυ συχνα μου ειπαν και ειναι αυτο που λεμε αποκολληση. Συμβαινει οταν δημιουργειται ο αμνιακος σακος και σε καποιο σημειο της μητρας δεν ακουμπαει πολυ καλα ,σε εκεινο το σημειο δημιουργειται αυτο το αιμα που μας ειπαν και το οποιο καθως μεγαλωνει ο σακος και κολλαει καλα σε ολα τα τοιχωματα της μητρας φευγει, αλλοτε απορροφαται και αλλοτε το βλεπουμε σαν καφε υγρα.Μεχρι την 10-12 εβδομαδα το πολυ εχει απορροφηθει ,στην δικη μου περιπτωση οταν εκανα αυχενικη διαφανεια δεν υπηρχε τιποτα!Ολα θα πανε καλα απλα ξεκουρασου!

Link to comment
Share on other sites

eyxaristo me kanate ligo kalitera ksekoyrazomai bre koritsia spiti ksapla eimai kai stin doyleia kathomai arketa!!ti allo na kano!exo ponakia stin koilia edo kai 2 meres fisiologiko lete? ekana kai tis eksetaseis aimatos kai perimeno ta apotelesmata,mono tin kaliergia kolpikon igron den ekana.poli anxos omos den to perimena etsi poli fobos kai anxos mazi :o

i97Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσι μου μην αγχωνεσαι να ξεκουραζεσαι βεβαια και να ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου σου αλλα δεν νομιζω πως χρειαζονται υπερβολες,εγω μια χαρα τα εκανα ολα με προσοχη και με μετρο,τις βολτιτσες τις δουλειες μου ολα!Δεν ξερω τι σου ειπε ο γιατρος και βεβαια οτι σου ειπε θα κανεις αλλα μην φοβασαι να ζησεις την ωραιοτερη περιοδο της ζωης σου, κοιτα να εισαι ηρεμη να το απολαυσεις .βαριες δουλειες δεν χρειαζονται τα υπολοιπα μπορεις.Σου ειπε για ακινησια ή για προσοχη;Αν δεν σου ειπε για ακινησια μην φοβασαι τα μωρακια μας ειναι καλα προστατευμενα δεν ειναι αναγκη να εισαι ολο ξαπλα!Σου λεω μεχρι την 15η εβδ το πολυ θα εχει φυγει,τα πονακια ειναι φυσιολογικα!Ρωτα και παλι τον γιατρο σου αν ανησυχεις τοσο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...