Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κρίση στην Οικονομία, Τι θα γίνει θα πεινάσουμε?


baduz

Recommended Posts

Βρε παιδιά,

 

Τι γίνετε, έχω αρχίσει να αγχώνομαι!

Υπάρχει κανείς σχετικός στο forum, να μας πει δυο πράγματα!

 

Δεν ξέρω τι να πιστέψω?

Λέτε να φτάσουμε στα όριο της πείνας?

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στο παρακάτω λινκ υπάρχει το θέμα της οικονομίας

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=10938&start=0

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Βρεφονηπιοκόμος είμαι!

 

Sam, thanks!

 

Αλήθεια έχουμε κάποιον ειδικό σε αυτά τα θέματα?

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατι εσυ δεν εχεις το κινδυνο που εχουν οι υπαλληλοι των τραπεζων,καθως τα χρηματοκοινομικα προιοντα που προσφερουν σε λιγο θα παψουν να ενδιαφερουν τον μεσο πελατη

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έχεις δίκιο!

 

Αλλά φαντάζομαι ότι όλα αυτά μας επηρεάζουν αλλά μέχρι ποιο βαθμό και πότε ?

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν εχει ξεκινησει η <<κριση>>τουλαχιστον σε εμας.Τα αποτελεσματα θα φανουν τελος του 2009 αναλογα πως θα κινηθει η οικονομια κ η αναπτυξη της χωρας.Γιατι αν οντως εχουμε αναπτυξη 1% το 2009 τα πραγματα μαλλον ειναι δυσοιωνα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή?

Πως θα μας επηρεάσει?

Το κόστος ζωής ποιο θα είναι?

 

Sorry γιατι τις ερωτήσεις αλλά έχω αγχωθει πολύ!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανεις δεν μπορει να σου απαντηση με σιγουρια ολα αυτα που ρωτας,γιατι μην ξεχνας ειναι πρωτη φορα που γινεται παγκοσμιος (κ χωρις να εχουμε πολεμους, γαιτι ολοι λενε για το κραχ του 29)ουσιαστικα κ αυτο που γινεται ειναι μια μορφη πολεμου,χωρις οπλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το μόνο σίγουρο είναι ότι ο πλανήτης μπορεί να βγει κερδισμένος. Το οικονομικό μας σύστημα είχε βασιστεί στο ότι πρέπει να αγοράζουμε συνέχεια, οπότε και να παράγουμε συνέχεια. Όμως αφού αλλάζουμε αυτοκίνητο κάθε τρεις και λίγο (οι Δυτικοί σίγουρα το κάνουν) λογικό είναι να επιβαρύνουμε το περιβάλλον. Τώρα που βλέπω αναστολή εργασιών για τις αυτοκινητοβιομηχανίες, δεν ξέρω ρε παιδιά, κρίμα για τους ανθρώπους βέβαια, αλλά τελικά, μήπως είναι καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και να έχεις δίκιο!

Αλλά κρίμα για τους ανθρώπους! Πολύ κρίμα, τι θα γίνει τώρα με αυτούς?

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μίλαγα λίγο πριν με τον άντρα μου. Τον πήρε τηλέφωνο ένας καλός μας φίλος, στέλεχος σε εταιρεία αυτοκινήτων... κλαίνε με μάυρο δάκρυ! πολύ στριμόκωλα τα πράγματα...

 

όλοι ανησυχούμε... να δούμε που θα πάει το πράγμα!

 

πάντως Vann πλάκα πλάκα... εμένα μου κάνει πολύ εντύπωση το γεγονός πως δεν έχουμε πια πόλεμο με όπλα... Ναι! θεωρώ πως και η οικονομική κρίση είναι μια μορφή πολέμου... και όλος περιέργως... από την Αμερική ξεκίνησε πάλι το κακό :roll:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΞΕΚΙΝΑΝΕ

δυστυχως επηρεαζει ολο τον κοσμο,παντως 2μερες το ΧΑΑ ειναι πανω κ αυτο ειναι πολυ θετικο για μας.Βοηθησε εστω κ λιγο,αν κ ακουγεται οτι ολος ο χειμωνας θα παει ετσι :cry:

Link to comment
Share on other sites

Γενικα: μικρότερη πίστευα πως ο λαός έχει δύναμη και είναι ικανός να ανατρέψει νόμους και πολιτικές. Πριν λίγα χρόνια κατάλαβα πως είμαστε πιόνια κάποιων "μεγάλων" και "λίγων" οικογενειών του πλανήτη. Τώρα απλά σιγουρεύτηκα.... ότι δεν μας σώζει τίποτα και κανενας (εκτος αν μας λυπηθει ο θεος και μας δωσει παραταση), δεν είμαστε εμείς μόνο πιόνια αλλά και οι πολιτικοί... ξεπουλήθηκαν όλοι και όλα. Το "σκαρτεμα" των ανθρωπων σε ολους τους τομεις ξεκινησε και απο εκει και απλωθηκε παντου. Οτι είναι γραφτό να γίνει θα γίνει...

 

 

Ειδικα: Εκεί που η Ελλάδα δεν είχε να φάει βρήκε ξαφνικά δις να υποστηρίξει τις τράπεζες. Τις καημένες... που σου δίνουν 5 και παίρνουν πίσω 15.

 

 

Σημειωτέον ... μόνο απαισιόδοξος άνθρωπος δεν είμαι...

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε εμείς ρε παιδιά???Μόνοι τους τα κανονίζουνε,μόνοι τους τα αποφασίζουμε,μόνοι τους τα κάνουνε και μόνοι τους απολαμβάνουνε.

 

βέβαια μόλις κάτι στραβώσει μας φωνάζουν να πληρώσουμε την νύφη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...