Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καλός Ομοιοπαθητικός γιατρός, για ενήλικες (αρθρίτιδα, άγχος κλπ)


Palladin

Recommended Posts

Γράφω εκ μέρους μιας φίλης.

 

Έχετε να προτείνετε κάποιον καλό, ομοιοπαθητικό γιατρό, κατά προτίμηση κοντά στην Ηλιούπολη; Αλλιώς και στην Αθήνα γενικότερα. Το σημαντικότερο είναι να είναι καλός, να έχετε δει αποτέλεσμα, γιατί ο ασθενής έχει αρκετά σημαντικό και ιδιαίτερο πρόβλημα υγείας.

 

Ευχαριστώ

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βολευει ο Πειραιάς ? Εκεί είναι ο Κυβέλος . (διαφορετικά Ν. Ερυθραία )

Με παρακολουθει από Οκτώβρη και τον θεωρω πολυ καλό . Με προηγούμενη ομοιοπαθητικό δεν είχα δει αποτέλεσμα σε σοβαρό πρόβλημα που είχα στο δέρμα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κοίτα αν θες εδώ:http://www.koufopoulos.com/

Στον συστήνω ανεπιφύλακτα ,βοήθησε ουσιαστικά τη γυναίκα μου και

είναι πολύ καλής πάστας νέος άνθρωπος.

 

Α και αν θες να σου δώσω το όνομα της γυναίκας μου σε πμ

να πας συστημένα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! θα ήθελα να ρωτήσω εαν η ομοιοπαθητική βοήθαει στην καταπολέμηση του άγχους. Μετά απο παλλίνδρομη κύηση κ ενα σωρό εξετάσεις έχω μπόλικο. Όλοι οι γιατροί μου το τονίζουν με το που με βλέπουν. Πρέπει να πάω σε ομοιοπαθητικό με εξειδίκευση?

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Καλημέρα σε όλες! Εδώ και δέκα χρόνια υποφέρω από ρευματοειδή αρθρίτιδα. Δοκίμασα αρκετές συμβατικές θεραπείες, αλλά τα αποτελέσματα ήταν άκρως απογοητευτικά! Θα ήθελα να στραφώ στην ομοιοπαθητική. Μήπως γνωρίζετε κάποιον ομοιοπαθητικό που να έχει κάποια επιτυχία (έστω και μικρή) στην ρευματοειδή αρθρίτιδα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

μια γνωστή μου ξεκίνησε ομοιοπαθητική γι' αυτό το λόγο. Στην αρχή την διέκοψε και πλακώθηκε στις κορτιζόνες κτλ και μετά μπαϊλντισε και είπε θα το παλέψω με την ομοιο και πήγε πάρα πολύ καλά. Σιγά σιγά σταμάτησε και όλα τα συμβατικά φάρμακα που έπαιρνε και δεν πονουσε πλέον. Εχω να την δω κάποιους μήνες όμως γιατι διακόψαμε επαφές και δεν ξέρω τι απέγινε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Εδώ και δέκα χρόνια υποφέρω από ρευματοειδή αρθρίτιδα. Δοκίμασα αρκετές συμβατικές θεραπείες, αλλά τα αποτελέσματα ήταν άκρως απογοητευτικά! Θα ήθελα να στραφώ στην ομοιοπαθητική. Μήπως γνωρίζετε κάποιον ομοιοπαθητικό που να έχει κάποια επιτυχία (έστω και μικρή) στην ρευματοειδή αρθρίτιδα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

εχει εδω μια λιστα με ομοιοπαθητικους, μπεσ στις λεπτομερειες να δεις αν αναφερεται καποιος σε αυτο το θεμα

 

http://www.vrisko.gr/search/%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%80%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7/%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα σε όλους!

Θα μπορούσατε να μου συστήσετε καλό/ή ομοιοπαθητικό(κατά προτίμηση στο κέντρο της Αθήνας,αλλά όχι αποκλειστικά)?Επειδή ο βασικός λόγος που με στέλνει είναι το υπερβολικό άγχος(κυρίως φοβίες για θέματα υγείας) και οι κρίσεις πανικού,είμαι αρκετά επιφυλακτική ως προς το κατά πόσο θα μπορέσω όντως να το ξεπεράσω...Υπάρχει κάποιος με αντίστοιχο πρόβλημα,που μέσω της ομοιοπαθητικής κατόρθωσε να το διαχειριστεί?Αν ναι,σε πόσο διάστημα είδε θετικά αποτελέσματα?

Υ.Γ:Ακριβώς επειδή το θέμα μου είναι λεπτό,μετράει ιδιαίτερα για μένα και ο χαρακτήρας του γιατρού και το να μπορεί να μου μεταδώσει τη σιγουριά του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν σας κούρασα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Θα μπορούσατε να μου συστήσετε καλό/ή ομοιοπαθητικό(κατά προτίμηση στο κέντρο της Αθήνας,αλλά όχι αποκλειστικά)?Επειδή ο βασικός λόγος που με στέλνει είναι το υπερβολικό άγχος(κυρίως φοβίες για θέματα υγείας) και οι κρίσεις πανικού,είμαι αρκετά επιφυλακτική ως προς το κατά πόσο θα μπορέσω όντως να το ξεπεράσω...Υπάρχει κάποιος με αντίστοιχο πρόβλημα,που μέσω της ομοιοπαθητικής κατόρθωσε να το διαχειριστεί?Αν ναι,σε πόσο διάστημα είδε θετικά αποτελέσματα?

Υ.Γ:Ακριβώς επειδή το θέμα μου είναι λεπτό,μετράει ιδιαίτερα για μένα και ο χαρακτήρας του γιατρού και το να μπορεί να μου μεταδώσει τη σιγουριά του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν σας κούρασα...

 

Καλησπερα! Σου εχω στείλει πμ.

OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλημέρα σε όλους. Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Ειμαι νέα μανούλα διδύμων και πολύ ευγνώμων που τα κατάφερα. Έχω αγχώδη νεύρωση και θα ηθελα να μου προτείνετε καλο ομοιοπαθητικό στην Αθήνα. Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Μαρία Σκοπ´ είπε:

Καλημέρα σε όλους. Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Ειμαι νέα μανούλα διδύμων και πολύ ευγνώμων που τα κατάφερα. Έχω αγχώδη νεύρωση και θα ηθελα να μου προτείνετε καλο ομοιοπαθητικό στην Αθήνα. Σας ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα. Δυστυχώς δεν ξέρω να σου προτείνω ίσως κάποια άλλη κοπέλα απλά ήθελα να ρωτήσω ..πως κατάλαβες ότι έχεις αγχώδη νεύρωση ; Μίλησες με κάποιον ειδικό ; Η έχεις κάποια συμπτώματα ; 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Μαρία Σκοπ´ είπε:

Καλημέρα σε όλους. Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Ειμαι νέα μανούλα διδύμων και πολύ ευγνώμων που τα κατάφερα. Έχω αγχώδη νεύρωση και θα ηθελα να μου προτείνετε καλο ομοιοπαθητικό στην Αθήνα. Σας ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα, έχω συνεργαστεί με την κ. Ναταλία Τζήμα και έμεινα ευχαριστημένη.περαστικα!

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...