Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εχει κανει τη νυχτα μερα βοηθεια!!!


Recommended Posts

Ο μπεμπης μου ειναι 2 μηνων και εχει κανει τη νυχτα μερα...Θηλαζει αποκλειστικα και ενω στην αρχη κοιμοτανε κατα τις 11.30 το βραδυ για τον βαθυ του υπνο,σιγα σιγα το αργουσε ολο κ πιο πολυ ωσπου τωρα εχω καταντησει να προσπαθω να τον κοιμησω επι ωρες κ να κοιμαται στισ 11.30 το πρωι...Εχω εξαντληθει δεν αντεχω κλαιω καθε πρωι γιατι δεν μποεω να τον κοιμησω με τιποτα κοντευω να λιποθυμισω,πονανε τα ποδια μου απο τις βολτεσ καθως κ η μεση μου, δεν θελει κανεναν αλλον,δεν κλαιει αλλα απλα δεν κοιμαται,μολις τον αφηνω κατω σηκωνεται αμεσως,αυτη η δουλεια γινεται ολο το βραδυ πολλεσ φορες τον κοιμιζω επανω μου αλλα σχεδον καθιστη γιατι δεν τον βολευει αλλιως...

δεν εχω βοηθεια σε γενικες γραμμεσ κ ο αντρας μου οτι μπορει κανει αλλα απο ενα σημειο κ μετα ο μικρος μονο επανω μου θελει.

Πως να του γυρισω το ωραριο οσες φορεσ προσπαθησα τον λυπαμαι γιατι νυσταζει πραγματικα...Εχετε αναλογη εμπειρια?τι μπορω να κανω?ειναι σωστο να τον ξυπναω συνεχεια?θα φτιαξει αυτο το πραγμα μονο του?Βοηθεια...........!!!!!!!!!!!!!

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα Ελινα Ζ

δεν εχω προσωπικη εμπειρια καθως δεν εχω παιδια αλλα μια γνωστη μου που γεννησε πριν κανα μηνα ειχε το ιδιο προβλημα και το αντιμετωπισε ωσ εξης:

Ξυπνουσε την μικρη της την ημερα για φαγητο ενω το βραδυ οχι.

Την εκανε μπανιο αργα το βραδυ

Χαμηλωνε τα φωτα το βραδυ ενω ειχε πολυ φωε την ημερα.

αυτα εκανε και τωρα η μπεμπα της κοιμαται κανονικα και επισης θηλαζει αποκλειστικα.

ελπιζω να σε βοηθησα

φιλια, καλη επιτυχια!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελινακι μου καταρχην ηρεμησε...τουλαχιστον δεν κλαιει, κατι ειναι και αυτο. Της απεναντι μου εκλαιγε το μικρουλι όοοοολη νυχτα το προηγουμενο καλοκαιρι.

Προσπαθησε την ημερα να εχεις πολυ φως και φασαρια...και να τον ξυπνας. Μπανακι να τον κανεις κατα τις 8 το βραδακι γαιτι θελει και καμια ωριτσα να χαλαρωσει....Μετα το μπανιο καντου μασαζακι, θα βοηθησει. Προσπαθησε στο 'τελευταιο' γευμα της ημερας να φαει όσο πιο πολυ γινεται.

Την ημερα απασχολησε τον με κατι...κουδουνκστρες, μομπιλε κλπ...

Από ότι καταλαβαινω εχει μαθει και αγκαλιτσα...αυτο ίσως σε βοηθησει στο να μην κοιμηθει την ημερα. Δηλαδηγ την ημερα μην τον κοιμιζεις αγκαλια, ασ'τον στην κουνια...καλυτερα να μην κοιμηθει....

Κατι από όλα θα πιασει...ηρεμησε μονο και όλα θα πανε καλα. Κανενα μωωρακι δεν μενει δυο μηνων για παντα....! Φιλακια...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελίνα!

Το κουβάλημα νυχτιάτικα μάλλον τον ξυπνάει. Προσπάθησε να τον ηρεμήσεις με άλλο τρόπο, δίνοντάς του να καταλάβει ότι τη νύχτα μένουμε στο κρεββάτι και ησυχάζουμε.

Σκέφτεστε το ενδεχόμενο να κοιμάται μαζί σας στο κρεββάτι; Έτσι θα μπορείς να τον θηλάζεις χωρίς να σηκώνεσαι ούτε εσύ ούτε ο μικρός, κι ύστερα να κοιμάσαι, χωρίς να περιμένεις πρώτα να κοιμηθεί εκείνος. Κάποια στιγμή πού θα πάει, θα το πιάσει το μήνυμα και θα ξαναρχίσει να κοιμάται.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...