Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εκκρισης υγρων


Recommended Posts

κοριτσια μια ερωτηση ειμαι 32 βδομαδων και τωρα τελευταια νοιωθω να μου φευγουν υγρα οταν σηκωνομαι κ περπαταω. δεν μυριζουν ασχημα ειναι και λιγο ασπρα οχι πολυ. εχει καμια αλλη ετσι υγρα στην εγκυμοσυνη? Μπορει ναναι χαζη η ερωτηση μου αλλα σαν πρωταρα δεν ξερω και πολλα.. λενε οτι ειναι φυσιολογικο να σου φευγουν υγρα στην εγκυμοσυνη

 

 

 

 

 

dev364pp___.png

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω εάν έχεις κολπίτιδα ή τίποτα σχετικό, πάντως και η μαία μου και ο γιατρός μου μού είχανε πει πως τους τελευταίους 2 μήνες (ειδικά στον 9ο) οι κολπικές εκκρίσεις αυξάνονται.

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν έχεις κολπίτιδα ή τίποτα σχετικό, πάντως και η μαία μου και ο γιατρός μου μού είχανε πει πως τους τελευταίους 2 μήνες (ειδικά στον 9ο) οι κολπικές εκκρίσεις αυξάνονται.

Θα συμφωνήσω γιατί κι εγώ που πήγα την προηγούμενη εβδομάδα και με είδε η γιατρός μου, παρατήρησε οτι είχα αυξημένα κολπικα και μου ειπε οτι είναι φυσιολογικό! Μην ανησυχείς....

Link to comment
Share on other sites

KI ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΣΕΝΑ!ΛΟΙΠΟΝ,ΡΩΤΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΠΙΤΙΔΑ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΥΧΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΒΑΣΙΚΑ ,ΕΧΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΟΛΠΙΤΙΔΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ,ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΠΑΘΕΙ....ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΣΑΝ ΠΗΧΤΗ ΒΛΕΝΝΑ ,ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΟΝΟ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΦΑΓΟΥΡΑ(ΑΝ ΕΧΩ),ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...ΟΜΩΣ ,ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΡΩΝ,ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΦΑΡΜΑΚΑ ,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ :roll:

ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΡΩΝ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΠΙΤΙΔΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ??? :?:

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

cristin εγω δεν εχω και τοσο ποιχτη βλεννα και τετοια απλα λιγα υγρα που νοιωθω να κατεβενουν απο κατω και εμενα μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο να εχεις τετοια πραγματα τους τελευτεους μηνες

uiphp3.png
Link to comment
Share on other sites

cristin εγω δεν εχω και τοσο ποιχτη βλεννα και τετοια απλα λιγα υγρα που νοιωθω να κατεβενουν απο κατω και εμενα μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο να εχεις τετοια πραγματα τους τελευτεους μηνες

 

ΥΓΡΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υγρά λευκωπά, άοσμα έχω από τον 3ο μήνα πάρα πολλααααα...

Σε σημείο να έχει τύχει να βγαίνω από το ντουζ και να τρέχουν σταγόνες στα πόδια μου...(συγγνώμη για την ωμή περιγραφή :D )

Ακόμα και τώρα αλλάζω 3-4 εσώρουχα την ημέρα και λερώνω καναπέδες την ώρα που κάθόμαι...

Ψιλοσπαστικό δε λέω αλλά απόλυτα φυσιολογικό κατά τα λεγόμενα του γιατρού μου :)

 

Οπότε don't worry :!::!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Γειά σας, θέλω να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν μπορώ να απευθυνθώ κάπου αλλού, είμαι 14 χρονών και έχω ολοκληρώσει με το αγόρι μου, την τελευταία φορά που ήρθαμε σε επαφή μετά από κάποια στιγμή, αφού εκείνος είχε ολοκληρώσει, αφαίρεσε το προφυλακτικό και ξανά ήρθαμε σε επαφή αλλά δεν τελείωσε..από τότε όμως έχω αυξημένη έκκριση λευκών άοσμων υγρών χωρίς κάποια ενόχληση, φαγούρα, τσούξιμο κ.λ.π και δεν ξέρω τι είναι..θα χαιρόμουν πάρα πολύ αν μπορούσατε να μου απαντήσετε σε αυτό γιατί έχω ανισιχήσει πάραα πολύ... :( επίσης δεν είμαι πριν την περίοδο..έχω ακόμα μία με μιάμιση βδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θέλω να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν μπορώ να απευθυνθώ κάπου αλλού, είμαι 14 χρονών και έχω ολοκληρώσει με το αγόρι μου, την τελευταία φορά που ήρθαμε σε επαφή μετά από κάποια στιγμή, αφού εκείνος είχε ολοκληρώσει, αφαίρεσε το προφυλακτικό και ξανά ήρθαμε σε επαφή αλλά δεν τελείωσε..από τότε όμως έχω αυξημένη έκκριση λευκών άοσμων υγρών χωρίς κάποια ενόχληση, φαγούρα, τσούξιμο κ.λ.π και δεν ξέρω τι είναι..θα χαιρόμουν πάρα πολύ αν μπορούσατε να μου απαντήσετε σε αυτό γιατί έχω ανισιχήσει πάραα πολύ... :( επίσης δεν είμαι πριν την περίοδο..έχω ακόμα μία με μιάμιση βδομάδα

Να μην ανησυχείς, κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει σχέση με το συμβάν. Αλλά η γνώμη μου είναι από τη στιγμή που έχεις επαφές, να πας σε γυναικολόγο και να τον ρωτήσεςι ό, τι απορίες έχεις. Οι γυναίκες πρέπει να πηγαίνουμε στο γιατρό από τη στιγμή που έχουμε επαφές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...