Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ 3 ΜΗΝΟ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ


Recommended Posts

Εμένα να δεις πόσο με βοηθάει! Να μην ανησυχείς καθόλου, αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά με πολύ πολύ θετικη ενέργεια από αυτό το σιτε! αναμένω τα νέα σου οπωσδήποτε την πέμπτη και μέχρι τότε φυσικά θα τα λέμε από εδώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!! ΠΗΓΑ ΕΧΘΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΕΙΔΑΜΕ ΕΝΑ ΦΑΣΟΛΑΚΙ!!!! ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ!!!!!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΗΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΜΗΤΡΑ...... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ..... ΦΙΛΙΑ.... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραια! μπραβο νεραιδα!

Εγω την πεμπτη θα παω και ελπιζω να μπορεσω να το ακουσω θα ειμαι στο τελος της 6ης εβδομαδας.

Κοριτσια νιωθετε κουρασμενες και νυσταγμενες?

 

 

 

Φιλακια πολλα πολλα σε ΟΛΕΣ!

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουουοουυυυ, από κούραση άλλο τίποτα.... κοιμάμαι ένα 10ωράκι κάθε βράδυ και ΣΚ ξεκλέβω και καμιά ωρίτσα μεσημέρι ή ξυπνάω πιο αργά το πρωί.... το δύσκολο είναι να σηκωθώ από το κρεβάτι. μόλις το καταφέρω η μέρα κυλάει καλά ΄στη συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όσες είστε ακόμη στην αρχή σας εύχομαι να κυλήσουν όλα σαν το νερό και χωρίς προβλήματα! Σχετικά με τους πόνους, μπορώ να πω ότι θα πρέπει να σας ανησυχήσει έντονος πόνος που επιμένει :roll: . Μικροενοχλήσεις υπάρχουν κατά την εγκυμοσύνη και πολλές οφείλονται και σε γαστρεντερικές ενοχλήσεις!! Πάντως αν έχετε υποψίες να μιλάτε με το γιατρό σας!!

QZ9ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πονακια σαν τσιμπιματακια και τραβηγματακια εχω κι εγω. Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο.

Αλλα κοριτσια εχω φοβηθει πολυ γιατι το σαββατο ειχα κατι πολυ ανοιχτοχρωμα καφε υγρα, οχι ροη αλλα στο σκουπισμα.

Μετα σταματησαν τελειως και χθες το βραδυ ειχα παλι λιγο πιο πολυ. Τωρα το πρωι παλι τιποτα.

Πηρα το γιατρο μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικό και οτι το εχουν πολλες. Την πεμπτη στον υπερηχο θα μου πει αν ολα βεβαια πανε καλα. Αλλα τα υγρα απο μονα τους δεν λενε κατι ανησυχητικο.

Εσεις τι λετε? δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα!!!

Ασ μου πει καποια κατι αν ξερει.!

 

Ευχαριστω

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Rodia αυτά μάλλον δεν είναι τίποτα απολύτως και αφού το παρακολουθείς και με τον γιατρό σου με υπέρηχους μη φοβάσαι τίποτα.

Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να ρωτήσω το εξής, είμαι στην 6 βδομάδα μικρά πονάκια έχω που και που αλλά προχθές το βράδυ ξύπνησα από πολύ ισχυρό πόνο (όπως όταν πονάει καμιά φορά στην περίοδο) που μου δημιουργούσε και τάση για εμετο, πρέπει να κράτησε μερικά λεπτά, νομίζω 10 αλλά μπορεί και να μου φάνηκε. Λέτε να παλινδρόμησε εκείνη τη στιγμή; Έχω κλείσει για τον πρώτο υπέρηχο την Δευτέρα στις 30/3, πως θα αντέξω να περιμένω μέχρι τότε;

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Rodia αυτά μάλλον δεν είναι τίποτα απολύτως και αφού το παρακολουθείς και με τον γιατρό σου με υπέρηχους μη φοβάσαι τίποτα.

Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να ρωτήσω το εξής, είμαι στην 6 βδομάδα μικρά πονάκια έχω που και που αλλά προχθές το βράδυ ξύπνησα από πολύ ισχυρό πόνο (όπως όταν πονάει καμιά φορά στην περίοδο) που μου δημιουργούσε και τάση για εμετο, πρέπει να κράτησε μερικά λεπτά, νομίζω 10 αλλά μπορεί και να μου φάνηκε. Λέτε να παλινδρόμησε εκείνη τη στιγμή; Έχω κλείσει για τον πρώτο υπέρηχο την Δευτέρα στις 30/3, πως θα αντέξω να περιμένω μέχρι τότε;

 

Aggela σταμάτα να πανικοβάλεσαι έτσι και να κάνεις συνεχώς αρνητικές σκέψεις, γιατί να παλλινδρόμησε το μωράκι σου? επειδή είχες πόνους περιόδου? ε και? και εγώ έχω τέτοιους πόνους καμια φορά αλλά το μωράκι μου είναι μια χαρά :wink:

Προσπάθησε να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις γιατί το μωράκι σου το χρειάζεται απίστευτα και θα δείς που όλα θα πάνε τέλεια και θα έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη :D

Link to comment
Share on other sites

Aggela ειλικρινα δεν ξερω να σου απαντησω. Ξερω απο αυτα που μου εχουν πει οτι ειναι φυσιολογικα τα πονακια και δεν ξερω αν καταλαβαινεις την ωρα που παλυνδρομει ενα εμβρυο. Εγω την προηγουμενη εγκυμοσυνη που παλινδρομησε δεν καταλαβα τιποτα.

Απλα πηγα για τον υπερηχο και δεν το ακουσαμε.

 

Απο εκεινη την στιγμη και μετα νιωθεις τιποτα? πονακια? τσιμπηματακια?

 

ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας. κι εγω προσπαθω να ηρεμησω και να μην το σκεφτομαι!

preg.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια κ γω εχω πονακια περιοδου κ καμια φορα κ εντονοι κοκκαλωνω κ περιμενω να περασουν, τα οποια μεν εχουν αραιωσει αλλα

εξακολουθω κ εχω, κ μενα ο γιατρός μου ειπε δεν ειναι τιποτα :wink:

αυτα τα πονακια ειναι ακριβως όπως οταν περιμενα την περιοδο μου η οποία τελικα δεν ηρθε :wink:

φίλη να μην αγχωνεσαι καθόλου, δεν ειναι τιποτα :cool:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια μου δίνετε πολύ κουράγιο, μακάρι να είναι έτσι και να μην είναι τίποτα, απλά έχω δύο αποβολές μέχρι τώρα και συνέχεια νομίζω ότι το έχω χάσει. Με κυνηγάνε τα φαντάσματα του παρελθόντος . Τώρα πιστεύω ότι έχουν υποχωρήσει όλα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά η δύναμη του μυαλού είναι μεγάλη!

Πάντως είχα και σήμερα κανα δυο φορές πονάκια.

Και μόνο που σας το είπα και μου απαντήσατε νοιώθω πολύ καλύτερα, σας ευχαριστώ.

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

πωπω κοριτσια προσπαθω να διωξω το φοβο και να εχω θετικες σκεψεις. Λενε οτι βοηθανε το μωρακι οι θετικες σκεψεις. Αλλα με το παραμικρο τρομαζω.

Το θελω πολυ αυτο το μωρακι! Μεχρι το τελος θα ειμαστε τοσο αγχωμενες λετε?

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πωπω κοριτσια προσπαθω να διωξω το φοβο και να εχω θετικες σκεψεις. Λενε οτι βοηθανε το μωρακι οι θετικες σκεψεις. Αλλα με το παραμικρο τρομαζω.

Το θελω πολυ αυτο το μωρακι! Μεχρι το τελος θα ειμαστε τοσο αγχωμενες λετε?

ω ναι :D

κ ισως κ παραπανω όσο περνάει ο καιρός :P

απλα προσπάθησε να το το παίρνεις κ λίγο στο τραλαλό κ το άγχος :cool:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Rodia έχω μια ιδέα, έλα και εσύ στο "Ποιες γεννάνε Νοέμβριο του 2009?" και καταχωρίσου με τις θετικές σου εμπειρίες από αυτή την εγκυμοσύνη και να δεις που θα σου φτιάξει λίγο και το κέφι.

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καλημέρα μέλλουσες ή ήδη μανούλες!

είναι η πρώτη μου φορά στο forum!

να σας ζήσουν τα μωράκια σας,γερά να είναι πάντα!

Αν όπως λένε την εγκυμοσύνη ξεκινάμε να την μετράμε απο την ημέρα

της πρώτης περιόδου τότε διανύω την 6η μου εβδομάδα!

το έχουμε ήδη πεί στους γονείς,πεθερικά και αδέλφια αλλά σήμερα θα

πάμε με τον αντρούλη μου να το δούμε για πρώτη φορά!

έχω άγχος να είναι όλα καλά και να είναι ενδομήτριο.....

απο τότε που το έμαθα προσέχω πολύ την διατροφή μου, κάνω ελαφριές δουλειές και ξεκουράζομαι ή κοιμάμαι όποτε το έχω ανάγκη.

και ο άντρας μου σήμερα το πρωί ήταν αγχωμένος....

ΜΑΚΑΡΙ να πάνε ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

SVjLp2.pngiZAzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και πάλι!

εχθές πήγαμε για πρώτη φορά στον γιατρό μου να με δεί

και να δούμε και εμείς το φασολάκι μας.

Αγωνιούσαμε με τον άντρα μου να είναι καλά πιασμένο το φασολάκι μας

στην μήτρα. Το είδαμε και όλα ήταν καλά! ΕΥΤΥΧΩΣ! ουφ!!!

Βέβαια το μόνο που μας στενοχώρησε είναι πως έχω μια κύστη 4 εκατοστών η οποία δημιουργείτε σε πολλές εγγύους. Στην ουσία λέει ο γιατρός είναι η ωορεξία την στιγμή της σύλληψης αντί να υποχωρήσει μετατράπηκε σε κύστη. Δεν μπορεί να μου δώσει φάρμακα για να εξαλειφθεί....Βέβαια μας λέει ο γιατρός πως έχει και ένα καλό πως το μωρό τρέφεται απο την κύστη μέχρι να δημιουργηθεί ο πλακούντας. Σε 15 ημέρες που θα δημιουργηθεί το 95% των γυναικών αποβάλει τελείως την κύστη. Εύχομαι πραγματικά να φύγει η κύστη αυτή για να χαρώ με την ησυχία μου (όσο γίνεται) την εγκυμοσύνη μου.

Δεν ξέρω με αγχώνει όλο αυτό.....έπρεπε να γίνει?????

SVjLp2.pngiZAzp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

geia sas!!!k egw kainoyria sthn parea...eixa k egw mia apovolh(palindromh kyhsh)alla twra eimai mia xara eimai sthn 12 evdomada k eimai polu xaroumenh!!!alla shmera ekei pou psoniza mesa sto market san na eniwsa ena elafli xtypimataki san petalouditsa sthn koilia mou se ena shmeio k ena elafly ponaki ..gelousa monh mou ..alla mhpws htan idea mou??mhpws einai nwris akoma??

ttd6a24.aspx
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...