Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΜΕΣΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ


Recommended Posts

Το συγκεκριμενο ποστ το εγραφα σε μανουλες που θελουν να μεινουν εγκυες ή που ηταν εγκυες σε μεγαλη ηλικια. Γιατι επρεπε να γραψω ας πουμε οτι στην εκτη εβδομαδα επαθα αποκολυση, οτι αιμμοραγουσα ακατασχετα μια ολοκληρη νυχτα, οτι το εμβρυο κρεμοταν για τρεις εμβομαδες κυριολεκτικα απο μια κλωστουλα, οτι αναγκαστηκα να παρω ισχυρη αντιβιωση γιατι το τραυμα στο ενδομητριο ηταν τεραστιο, οτι ανεβασα πιεση 19 και σακχαρο κι οτι πηγαινα φουλ για προεκλαμψια;

Γιατι επρεπε να γραψω οτι επρεπε να υποβληθω σε οποιαδηποτε επεμβατικη μεθοδο επειδη ειχα στενωση τραχηλου;

Ποιον θα ωφελουσε; Εγραψα τα καλα κι οχι τα ασχημα για να μην πανικοβαλω καμμια. Δεν ειμαι ασυνεπης σε οτι γραφω ειμαι απλως διακριτικη και ευγενικη αλλα δεν μου αρεσει το '' ειρωνικο '' στυλ με το οποιο μου παραθετεις ποστ μου και με βαζεις στη διαδικασια να ''απολογουμαι '' τη στιγμη που τα προβληματα μου ειναι αλλα και πολυ σοβαρα. Αν με θεωρεις αναξιοπιση μπορεις απλα να μη μου απαντας. Μην το συνεχισεις ομως σε αυτο το στυλ γιατι εγω ψαχνω τη συμπαρασταση κι οχι την επιθεση.

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=545094&postcount=69

 

εσύ μου δίνεις το δικαίωμα να σε θεωρώ αναξιόπιστη...

 

δες και τι έγραψες πριν και τι τώρα...

 

γιατί να πιστέψουμε δλδ τώρα όλη αυτήν την ιστορία αν σε λίγο καιρό μας την ακυρώσεις και αυτή??

 

δεν καταλαβαίνω τι περιμένεις από εμάς.....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να συγχαρω τα κοριτσακια

mellousamanoulla

Αγγελίνα#2

SUPERMOM

γιατι σταθηκαν στα ποδια τους σε πραγματικα δυσκολες στιγμες! εκει φαινεται ο ανθρωπος και η αξια του ανθρωπου στη τελικη.

 

Περαστικα και στη δικη σου μητερα γιατι αυτο ειναι το στηριγμα σου πλεον.

Για τον Αεροφροντιστη δε ξερω ποσο...μπορει να σου συμπαρασταθει...

Απο τα 5000-8000 δε σου συνισφερει και αυτος κατι? Το/τα η Θα τα αναγνωρισει?

τεσπα...ναστε καλα

 

Σου θυμιζω οτι και εγω εμεινα ΔΥΣΚΟΛΑ στα 42 μου εγγυος στα διδυμακια μου, και μονη τα γεννησα και τα μεγαλωνω. Ο μονος δικος μου, ο πατερας μου, επαθε ενα εγκεφαλικακι οταν ηταν 10 μηνων και βασικα πολλα δε μπορει να μας προσφερει, περα απο την παρουσια ενος παππου.

Λεφτα να εχουμε και οι ντανταδες και οι σταθμοι να ειναι καλα!

Φιλικα!

 

Γατα ξερω πολυ καλα τις δυσκολιες που εχεις περασει και ξερω οτι εχεις σταθει στα ποδια σου πολυ γερα και με πολλη αξιοπρεπεια. Ναι τωρα που οι σχεσεις με τον πατερα εχουν αποκατασταθει εχει βοηθησει και με το παραπανω. Ηδη την εσωτερικη που εχουμε εδω και δεκα μηνες στο σπιτι την πληρωνουμε μιση μιση ενω και για το παιδι εχει στειλει λεφτα.

Δεν εχω παραπονο. Απλως μου ηρθαν το ενα μετα το αλλο συν και τα δικαστηρια που γνωριζεις και επεσα σε απογνωση και καταθλιψη. Σε ευχαριστω παντως που μου εγραψες.

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσι μου καλο δεν σου ζητησα εγω κανενα αποδεικτικο στοιχειο. Αν σου συμβαινουν ολα αυτα που λες ποιος ο λογος να ασχολεισαι με τοσο ασημαντα πραγματα. Αφοσιωσου στην προσπαθεια σου να ανταποκριθεις στα δυσκολα και μην αναλωνεσαι σε οτιδηποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Cult σου εξηγησα παραπανω το γιατι δεν ανεπτυξα ολα τα προβληματα της εγκυμοσυνης μου στο συγκεκριμενο ποστ στο οποιο αναφερεσαι. Τωρα γιατι να με πιστεψεις;

Γιατι υπαρχουν ατομα μεσα απο το φορουμ που με ξερουν, με γνωριζουν προσωπικα εννοω, καποια εχουν ερθει και στο σπιτι μου, ενω καποια αλλα βρισκονται και αυτη την ωρα στη δουλεια μου και γνωριζουν αν ειμαι εγκυος ή οχι κι αν περναω ή οχι το συγκεκριμενο προβλημα. Οσο για τη μητερα μου; Τη μητερα μου ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΩ ποτε δεν ειμασταν ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΗ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΔΕΛΦΕΣ απο τοτε που ημουν 13 ετων. Οταν αρρωστησε ο μπαμπας μου ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΜΕ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ κι αυτο μας εδεσε ακομη πιο πολυ.

Οταν αρρωστησα περυσι κοιμομασταν στο ιδιο κρεβατι. Για ολους αυτους τους λογους λοιπον δεν θα χρησιμοποιουσα ποτε την υγεια της μητερας μου για οποιονδηποτε λογο.

Διευκρινησα οτι ψαχνω μια συμπαρασταση και μην εισαι αν θελεις τοσο καχυποπτη απεναντι στα μελη που αντιμετωπιζουν προβληματα γιατι η ζωη δυστυχως εχει και το ασχημο της προσωπο.

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα. Πρωτα απ ολα θελω να σας ευχαριστησω ολες για τις συμβουλες που μου δωσατε. Σας ευχαριστω και εσας που μου σταθηκατε και μου στειλατε προσωπικα π.μ με ονοματεπωνυμα γιατρων - ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΥ - ευχαριστω επισης και εσας που με αμφισβητησατε. Δεν πειραζει ευχομαι απλα να μην βρεθει καμμια σας στη θεση μου. Τωρα οσον αφορα την κατασταση μου θα σας πω τα εξης: Επισκεφθηκα και ψυχιατρο εξειδικευμενο σε θεματα εγκυμοσυνης και καταθλιψης καθως και ψυχαναλυτη.

Μου εδωσαν πολλες συμβουλες για το πως θα πρεπει να καταπολεμησω τις φοβιες μου και ολα τα υπολοιπα καθως επισης και μια αγωγη που ηδη με εχει βοηθησει πολυ.

Καταφερα επιτελους να κοιμηθω και να σκεφτω με διαυγεια τα θεματα που με απασχολουν.

Κατεληξα στην αποψη οτι ναι θα τα καταφερουμε και η μητερα μου και εγω!

Σημερα εκανε υπερηχο και ολα ηταν καλα. Σας ευχαριστω και παλι και για οτι νεωτερο θα σας ενημερωσω.

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Προς θεού μην τερματίσεις την εγκυμοσύνη σου. Αν εσύ είχες μια κορούλα που ήταν στην θέση σου και εσύ στην θέση της μαμά σου και η κορούλα σου αποφάσιζε να τερματίσει την εγκυμοσύνη, αυτό θα σε έκανε να νιώσεις καλύτερα; Εγώ νομίζω θα σε έριχνε ακόμα περισσότερο, θα σε έκανε να νιώθεις υπεύθυνη για τον χαμό του εγγονιού σου :(.

Μην ξεχνάς ότι η καλή ψυχολογία είναι καταλυτική και για τις δυο σας τώρα. Δείξε στην μαμά σου ότι όλα θα πάνε καλά και ότι ΤΙΠΟΤΑ δεν τελειώνει τώρα ούτε το μωρό ούτε ή ίδια.

Ενα θα σου πω για να καταλάβεις. Ο κουνιάδος μου δολοφονήθηκε τον Ιούλιο είχε ένα παιδί 2 χρ. και η γυναίκα του έγκυος. Αυτή η κοπέλα έχασε την γη κάτω από τα πόδια της, έχασε τον άνθρωπο της με τον πιο απάνθρωπο τρόπο, ο καιρός όμως πέρασε και σε ένα μήνα περίπου μπαίνει στον μήνα της. Νομίζεις οτι θα ένιωθε πιο ανάλαφρη αν έριχνε το μωρό. Εσύ νομίζεις ότι θα νιώσεις καλύτερα ;

Σου εύχομαι δύναμη και ψυχραιμία.

Γράφε μας να μαθαίνουμε νέα σου και μίλα μας αν χρειάζεσαι βοήθεια

 

Σε ευχαριστω πολυ και συγγνωμη που απαντω με αυτη την καθυστερηση αλλα ενω εγω πραγματικα αναζητουσα την βοηθεια σας ξαφνικα το ποστ μου εγινε αντικειμενο αντιπαραθεσης και αυτο καταστρεφει κατα την γνωμη μου την καλη διαθεση που εχουμε να βοηθαμε ο ενας τον αλλον. Ξερω για ποια περιπτωση μιλας γιατι τον κουνιαδο σου τον ειχα γνωρισει προσωπικα. Χαιρομαι οσο δεν μπορεις να φανταστεις για την εξελιξη της εγκυμοσυνης της γυναικας του και ελπιζω το ιδιο να συμβει και με εμενα.

Σε ευχαρσιτω και παλι.

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοπέλα μου καλή, σε καταλαβαινω για όλα αυτα που νιώθεις. Εγω το μονο που έχω να σου πω είναι οτι η γυναίκα είναι γεννημένη μάνα και κόρη. Εχεις χρέος να σταθεις στη μαμα σου αλλά πρέπει να προστατευσεις τα παιδάκια σου. Απο αυτα θα αντλέιτε δύναμη κ εσυ κ η μανούλα σου. Γνωμη μου είναι οτι αν το έριχνες θα επιβάρυνες την ψυχολογια της μητέρας σου. Να χαιδεύεις την κοιλίτσα σου κ να παίρνεις δύναμη! Σου εύχομαι όλα να πανε κατ΄ευχην!

Link to comment
Share on other sites

BLUBLU, σε ευχαριστω πολυ πολυ πολυ για τις ευχες σου! Εχεις πολυ δικιο σε αυτο που γραφεις οτι η γυναικα ειναι γεννημενη κορη και μανα. Πιστεψε με το παλευω με νυχια και με δοντια. Θελω να τα καταφερουμε ολοι μας και πιστευω οτι θα τα καταφερουμε.

Οταν εχω νεοτερα θα σας ενημερωσω. Σε ευχαριστω και παλι!

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...