Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδιά/Ενήλικες σε θεραπεία Ομοιοπαθητικής


Recommended Posts

Απλα σκεφτηκα οτι τα παιδια μεγαλωνοντας...αλλαζουν οπότε...μπορει να αλλαξει κι αυτο. Οσο για τον καφε...θα διαβασω αυτα που παραθετεις.... Απο τη μια δεν ειμαι εξαρτημενη απο τη καφεινη...αλλα απο την αλλη ενα καφεδακι την μερα μ'άρεσει , το απολαμβανω. Οπως πολυ σωστα σημειωνεις και στην υπογραφη σου...παν μετρον αριστο ! Και εγω προσπαθω να εχω μετρο σε ολα...! Τα νεοτερα απο την ομοιο για μενα ειναι οτι επαθα λουμπαγκο και μου εδωσε 2 καψουλες rush tox των 200. Μερα με την μερα (με επιασε το Σαββατο) ο πονος υποχωρει αισθητα. Δεν ξερω αν βοηθησε η ομοιο ή θα περνουσε ετσι κι αλλιως ...! Ο χρόνος θα δειξει !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 603
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

...Δεν ξερω αν βοηθησε η ομοιο ή θα περνουσε ετσι κι αλλιως ...! Ο χρόνος θα δειξει !

Μπά, δεν θα δείξει ο χρόνος :D:D:D

Αυτό είναι ένα ερώτημα που πλανάται στην ατμόσφαιρα πολύ καιρό και θα συνεχίσει να το κάνει :cool:

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Για κατσε...τι εννοεις τωρα...? γιατι με προβληματισες ! Εγω απο τη μερια μου...δεν δεχομαι "τυφλα" την ομοιοπαθητική...απλα γιατι δεν εχω ακομη βγαλει ασφαλη συμπερασματα...! Απο την αλλη ομως ειμαι παντα προθυμη να δοκιμασω μια θεραπευτικη οδο, που δεν φορτωνει εμενα και κυριως τα παιδια μου με χημικα φαρμακα...! Επισης δεχομαι απολυτα οσους την ασπαζονται "με τα χιλια" απο τη στιγμη που βρηκαν ετσι την υγεια τους. Και δεν μιλαω μονο για εσας εδω στο φορουμ, αλλα και για ανθρωπους που γνωριζω προσωπικά. Πάντως το σιγουρο ειναι οτι θα της δωσω (της ομοιπαθητικης) αρκετες ευκαιριες. Παρεπιπτοντως η κορη μου παλι βηχει πολυ, ειδικα οταν κοιμαται...! Μου ειπε ο ομοιο να της δωσω μια καψουλα Drosera 200. Για να δουμε...θα την σκαπουλαρουμε κι αυτη τη φορα !!!!????

Link to comment
Share on other sites

Μπά, δεν θα δείξει ο χρόνος :D:D:D

Αυτό είναι ένα ερώτημα που πλανάται στην ατμόσφαιρα πολύ καιρό και θα συνεχίσει να το κάνει :cool:

 

Αυτό που θέλω να πω είναι απλά πως δεν γνωρίζουμε τι θα γινόταν αν παίρναμε άλλον δρόμο/απόφαση μια δεδομένη στιγμή. Γνωρίζουμε τι απόφαση πήραμε και τι έγινε αλλά μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε σχετικά με το τι θα γινόταν αν παίρναμε μια άλλη απόφαση ή δεν κάναμε τίποτα φαρμακευτικό και κάναμε π.χ. νηστεία ή ειδική διατροφή ή τίποτα τίποτα.

 

Επίσης η ομοιο δρα με ήπιο τρόπο οπότε είναι δύσκολο να είσαι βέβαιος. Έχω ανεβάσει και εδώ ένα σχετικό άρθρο.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει...ολο και κατι "επιασα" απο το αρθρο που παρεθεσες, αλλα οχι και ολα. Δυστυχως τα αγγλικά μου δεν ειναι καλου επιπέδου. Σ'ευχαριστω παντως !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρέπει να υπάρχει και μεταφρασμένο κάπου εδώ http://www.homeopathy.gr/homeopathy/articles_homeonews.html

 

Ίσως να το έχω παραθέσει και παλαιότερα...

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Mesastoura Ευχαριστω ! Εισαι θησαυρός...! Να σε ρωτησω κατι...? Αν θιυμαμαι καλά απο παλιοτερα ποστ σου εχεις αλλεργικη ρινιτιδα. Επειδη εχει ο γιος μου, ηθελα να σε ρωτησω. Εκτος απο το ιδιοσυγκρασιακο σου φαρμακο , σε περιοδους εξαρξης παιρνεις κάτι 'άλλο ? Υπάρχει κατι που σε βοηθησε...και χρησιμοποιουσες συπληρωματικά ? Π.χ. κάποιο φυτικο σκευασμα ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο ομοιοπαθητική έκανα τότε. Τώρα θα ψαχνόμουν διατροφικά ψάχνοντας και τροφές με προβιοτικά ή κατευθείαν κάψουλες.

Μιας και μύτη, λαιμός & αυτιά είναι όλα συνδεδεμένα θα σκεφτόμουν να ακολουθήσω τις συμβουλές εδώ:

1. My child got strep throat with high temperature, and my doctor has prescribed antibiotics. What should we do? Will the antibiotics destroy all our efforts with GAPS?

 

There are situations when antibiotics are necessary, and Strep throat is usually one of those situations. It is important to take streptococci under control, as they can trigger an autoimmune reaction in the body leading to damage of heart valves. Just make sure to give your child plenty of probiotics and immune-boosting foods during the illness and after it.

 

Probiotics: open a capsule of a probiotic and pour the powder on your childʼs tongue after every meal and at bedtime. This will help to populate your childʼs throat with beneficial bacteria, so they will take streptococci under control now and prevent any new infections in the future.

 

Food: during the infection feed you child lots of hot chicken stock and chicken soup with kefir, yoghurt or sour cream added. Do not give your child anything cold until the throat is much better. So, no raw fruit or vegetables, no salads, no baking and no cold drinks; only hot soup, hot camomile tea with raw honey, well-cooked fatty gelatinous meat (cooked in water) and eggs with onion. Here is an immune boosting recipe to use during any infection, particularly in the throat: fry 2-3 eggs in generous amounts of goose or duck fat (or any other animal fat) so the whites are gently cooked and the yolks are left runny; slice large white onion and cook in generous amounts of animal fat under a lid for about 20 minutes, until the onion is soft and sweet; serve the eggs and the onion together with all the fat, which they were cooked in, and pour some cold-pressed olive oil on top. This dish is very gentle and soothing on the throat, the fat and the egg yolks will dissolve any damaged tissues and help to remove them; the eggs, fat and cooked onion feed the immune system locally in the throat, and boost systemic immunity as well. Give this dish to your child twice a day, and the sore throat will melt away quite quickly. This is food that should be given to patients in hospitals, whose tonsils have just been removed.

http://www.gaps.me/preview/?page_id=32

Για προβιοτικά μπορείς και από Ελλάδα.

Από την άλλη, ξαναγυρνώντας στην ομοιοπαθητική, ίσως να είναι die-off και να πρέπει να μιλήσεις με τον/την γιατρό και ίσως σας αλλάξει την δυναμοποίηση ή το φάρμακο ή δώσει κάποιες άλλες συμβουλές.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την Drosera 200 κι αφου ο βηχας εγινε πολυ υγρος, σε 2 μερες, εξαφανίστηκε...! Πάμε καλά...!!!! Τι εγινε ομως ρε παιδια, τωρα που αρχισαμε εμεις ομοιοπαθητική εξαφανιστήκατε ολοι !???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mesastoura Ευχαριστω ! Εισαι θησαυρός...! Να σε ρωτησω κατι...? Αν θιυμαμαι καλά απο παλιοτερα ποστ σου εχεις αλλεργικη ρινιτιδα. Επειδη εχει ο γιος μου, ηθελα να σε ρωτησω. Εκτος απο το ιδιοσυγκρασιακο σου φαρμακο , σε περιοδους εξαρξης παιρνεις κάτι 'άλλο ? Υπάρχει κατι που σε βοηθησε...και χρησιμοποιουσες συπληρωματικά ? Π.χ. κάποιο φυτικο σκευασμα ?

 

Οποιος έχει πρόβλημα αλλεργικής ρινίτιδας και κάνει ομοιοπαθητική, μπορεί να με βοηθήσει κι εμένα???? Ταλαιπωρούμε χρόνια με αυτό το θεμα, έχω πάει σε 10άδες ομοιο γιατρούς και τίποτα!! Καμιά βοήθεια??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

μετα απο πολυ καιρο ξαναμπαινω και θα ηθελα τη βοηθεια σας..η κορη μου εχει ακροαστικα, εχω μιλησει με Κ. και ειμαστε στη φαση να το πολεμησουμε μεχρι αυριο μονοι με ομοιο, γλιτωνοντας ισως την αντιβιωση.ειχατε ισως αναλογη εμπειρια?εμεις πρωτη φορα αντιμετωπιζουμε κατι τετοιο...καπου ειχε γραψει η αγαπημενη Rosie για ενα καταπλασμα αλλα δεν μπορω να το βρω τωρα...θυμαται κατι καποιος?η ισως ξερετε κατι που θα μπορουσα να δοκιμασω-εννοω πρακτικη ιατρικη- για να τη βοηθησω?σημειωτεον δε βηχει πααρα πολυ...τη διαγνωση για ακροαστικα τυχαια την καναμε...

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ καιρο ξαναμπαινω και θα ηθελα τη βοηθεια σας..η κορη μου εχει ακροαστικα, εχω μιλησει με Κ. και ειμαστε στη φαση να το πολεμησουμε μεχρι αυριο μονοι με ομοιο, γλιτωνοντας ισως την αντιβιωση.ειχατε ισως αναλογη εμπειρια?εμεις πρωτη φορα αντιμετωπιζουμε κατι τετοιο...καπου ειχε γραψει η αγαπημενη Rosie για ενα καταπλασμα αλλα δεν μπορω να το βρω τωρα...θυμαται κατι καποιος?η ισως ξερετε κατι που θα μπορουσα να δοκιμασω-εννοω πρακτικη ιατρικη- για να τη βοηθησω?σημειωτεον δε βηχει πααρα πολυ...τη διαγνωση για ακροαστικα τυχαια την καναμε...

Ο μικρος μου παρουσιασε πολλες φορες το χειμωνα βηχα και ακροαστικα (λογω παιδικου σταθμου) ελαφρας μορφης και δεν χρειαστηκε αντιβιωση. Με την ομοιοπαθητικη τα αντιμετωπισαμε μια χαρα!!!

Περαστικα σας :wink:.

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ καιρο ξαναμπαινω και θα ηθελα τη βοηθεια σας..η κορη μου εχει ακροαστικα, εχω μιλησει με Κ. και ειμαστε στη φαση να το πολεμησουμε μεχρι αυριο μονοι με ομοιο, γλιτωνοντας ισως την αντιβιωση.ειχατε ισως αναλογη εμπειρια?εμεις πρωτη φορα αντιμετωπιζουμε κατι τετοιο...καπου ειχε γραψει η αγαπημενη Rosie για ενα καταπλασμα αλλα δεν μπορω να το βρω τωρα...θυμαται κατι καποιος?η ισως ξερετε κατι που θα μπορουσα να δοκιμασω-εννοω πρακτικη ιατρικη- για να τη βοηθησω?σημειωτεον δε βηχει πααρα πολυ...τη διαγνωση για ακροαστικα τυχαια την καναμε...

 

spyni ήταν κομπρέσες με σπόρους μαύρης μουστάρδας. Εγώ το έκαν σ' εμένα και καίει πάρα πολύ, αλλά είναι πολύ αποτελεσματικό. Δεν είχα μαύρη μουστάρδα, αλλά ξανθιά μουστάρδα σε σκόνη κι όμως έκανε δουλειά. Μπες στο θέμα της γκαπσ έχει εκεί τη συνταγή νομίζω... περαστικά σας.

 

Επίσης βάλε το παιδί σε μπάνιο με υδρατμούς και φρόντισε να έχεις ρίξει είτε λεβάντα (αν είναι βράδυ) είτε ευκάλυπτο (προκαλεί υπερδιέγερση) είτε θυμα΄ρι.

 

Υπάρχει ένα μίγμα βοτάνων στο κατάστημα Άρκευθος στην Καλλιθέα (δε θυμάμαι πού μένεις) για το βήχα με θυμάρι λιναρόσπορο, αλθαία κα ιδε θυμάμαι τι άλλο και άλλο ένα στο Μανδραγόρα στον Πειραιά που λέγεται βήχιο.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο μικρος μου παρουσιασε πολλες φορες το χειμωνα βηχα και ακροαστικα (λογω παιδικου σταθμου) ελαφρας μορφης και δεν χρειαστηκε αντιβιωση. Με την ομοιοπαθητικη τα αντιμετωπισαμε μια χαρα!!!

Περαστικα σας :wink:.

 

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για την απαντηση, η μικρη ειναι ηδη τρεις μερες μονο με ομοιο και ο ιδιος ο Κ. μου ειπε αν και σημερα που θα την παω για να την ακροαστει ο γιατρος εχει ακομη να δωσω τελικα αντιωιωση, διοτι οπως μου ειπε κυκλοφορει αρκετα η ατυπη μνευμονια διχως σχεδον καθολου ακροαστικα ευρηματα..ελπιζω να τη γλιτωσουμε και εμεις...σε ευχαριστω πολυ, παιρνω κουραγιο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

spyni ήταν κομπρέσες με σπόρους μαύρης μουστάρδας. Εγώ το έκαν σ' εμένα και καίει πάρα πολύ, αλλά είναι πολύ αποτελεσματικό. Δεν είχα μαύρη μουστάρδα, αλλά ξανθιά μουστάρδα σε σκόνη κι όμως έκανε δουλειά. Μπες στο θέμα της γκαπσ έχει εκεί τη συνταγή νομίζω... περαστικά σας.

 

Επίσης βάλε το παιδί σε μπάνιο με υδρατμούς και φρόντισε να έχεις ρίξει είτε λεβάντα (αν είναι βράδυ) είτε ευκάλυπτο (προκαλεί υπερδιέγερση) είτε θυμα΄ρι.

 

Υπάρχει ένα μίγμα βοτάνων στο κατάστημα Άρκευθος στην Καλλιθέα (δε θυμάμαι πού μένεις) για το βήχα με θυμάρι λιναρόσπορο, αλθαία κα ιδε θυμάμαι τι άλλο και άλλο ένα στο Μανδραγόρα στον Πειραιά που λέγεται βήχιο.

 

κοριτσι μου σε ευχαριστω και εσενα παρα πολυ!!θα την ψαξω τη συνταγη για μελλοντικη χρηση, την εψαχνα ως καταπλασμα με σιναποσπορο και δεν εβρισκα κατι...δεν τη θυμομουν καθολου...οσο για το βηχιο που λες θα το ψαξω και αυτο, μενω πια Κερκυρα μονιμα και εχω χασει πολλα, και απο το νημα εδω και απο τις ευκολιες του να βρισκω πραγματα...

με υδρατμους και ευκαλυπτο την περασε ο γιος μου και ομοιο εννοειται με μια πολυ πολυ ασχημη βρογχιτιδα οταν ηταν 6 μηνων....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα. Πρόσφατα ξεκίνησα ομοιοπαθητική και έχω να πω πως έχω δει πολύ μεγάλη βελτίωση πριν ακόμη ολοκληρωθεί η θεραπεία. Είχα μεγάλο θέμα με αλλεργίες και κυρίως ρινίτιδα. Δεν μπορούσα να πάω πουθενά όπου υπήρχε γρασίδι χωρίς να φτερνίζομαι. εάν μάλιστα έπρεπε να μείνω κιόλας μόνο με αντισταμινικά. τώρα έχουν περάσει 3 μήνες και δεν έχω πάρει τίποτα. είχα θέμα με τα βρογχικά και προς το παρόν δεν με έχει επηρεάσει ούτε η αλλαγή του καιρού ή η έκθεση μου σε φυτά στα οποία είμαι αλλεργική. Είμαι ακόμη σε θεραπεία για την αντιμετώπιση και κάποιον ακόμη θεμάτων αλλά αισθάνομαι πολύ καλύτερα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι παρόλα αυτά. Γνωρίζει κάποιος κατά πόσο βοηθάει η ομοιοπαθητική όταν προσπαθείς να χάσεις βάρος?Ρωτάω μιας και κάνω παράλληλα προσπάθεια να αδυνατίσω με τη βοήθεια διαιτολόγου αλλά έχω μπλοκάρει. Με τη γιατρό που έχω συζητήσει σχετικά μου επανέλαβε ένα τεστ δυσανεξίας και για ένα μήνα έχω κόψει τη γλουτένη. Αισθάνομαι καλύτερα αλλά όπως και να έχει είναι για ένα μήνα.

4ITZp3.png

kRczp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Βρε παιδιά εγώ θα ήθελα οπωσδήποτε την βοήθεια σας. :(

 

Έκανα Όμοιοπαθητική τα τελευταία χρόνια με δύο κλασσικούς θεραπευτές (Ομοιοπαθητικούς που δεν είναι γιατροί) και μετέπειτα δύο γιατρούς ομοιοπαθητικούς. Ο λόγος αυτών των εναλλαγών είναι λόγο μακρόχρονων επαγγγελματικών μετακινησεων. Ήμουν εξαιρετικά ικανοποιημένη και απο τους δύο. Ήμουν πάντα ένα άτομο βασανισμένο με την υγεία μου, με αμέτρητα φάρμακα στο σώμα μου χωρίς να βρίσκω άκρη. Να είναι καλά και οι δύο τους πραγματικά. Στην ίδια πήγαινε και ο γαμπρός μου, με την αδερφή και την μαμά μου. Τους βοήθησε πάρα μα πάρα πολύ!

 

Έλα όμως που η θεραπεύτρια μου έφυγε με την οικογένεια της για επαρχία και μετακόμισα και εγώ με τον άντρα μου εκτός, και μείναμε ξεκρέμαστοι! :eek:

 

Τι να κάνω και εγώ, μπήκα στην επίσημη λίστα των γιατρών που βάζετε εδώ, βρήκα έναν για όταν είμαι Αθήνα και πήγαν και οι δικοί μου, και έναν για μένα στην πόλη που μένω τώρα. (Δεν λέω που γιατί στην πόλη μου μόνο ένας είναι, δεν υπάρχει λόγος να αναφέρω.)

 

Ρε παιδιά καμία σχέση! Και το είδα και το βλέπω και σε εμένα, και στα παιδιά μου, και στους δικούς μου. :evil::evil:

 

Οι δύο θεραπευτές που είχα και ήταν και οι δύο σπουδασμένοι στην Όμοιο της Βρετανίας, έδιναν λίγα φάρμακα τον μήνα. Σπανίως να αλλάζαμε, και αν ήταν απαραίτητο για παραπάνω, δεν ήταν πάνω απο 3-5 κάψουλες τον μήνα! Το ίδιο σε άλλη δυναμοποίηση, ή διαφορετικό με απόσταση ημερών :? Τα αποτελέσματα πάντα άμεσα και παράπονο δεν είχε κανένας μας.

 

Με τους δύο γιατρούς (τον ένα στην Αθήνα και τον άλλο στην πόλη μου), δεν ξέρω τι να πω, αυτοί έχουν τα όμοιο, όπως τα κλασικά χαπάκια! Τα χάπια να πηγαίνουν σαν καραμέλες, και τα όμοιο να αλλάζουν κάθε λίγο και λιγάκι και να πρέπει να παίρνεις και άλλα. Δουλειά δεν κάνει κανένα τελικά,τρώω την καζούρα απο όλους, και στο τέλος χαίρι δεν γίνεται! Η τσέπη που, έχει αδειάσει εκεί που ποτέ δεν έδινα πάνω απο 10 ευρώ τον μήνα. Μην κάτσω και σας αναφέρω περιστατικά τώρα και κουράζω, πάντως παράπονα έχουμε όλοι, και με πειράζει που δεν βλέπω αποτέλεσμα στις ιώσεις των παιδιών ενώ δεν υπήρχε τέτοιο θέμα παλαιότερα!

 

Τι γίνεται ρε παιδιά; Και επειδή άρχισα να ξυπνάω και να το ψάχνω, και επειδή ξεψάχνισα και ότι έχετε γράψει όλοι στα θέματα της Όμοιο, πέραν απο κάποιους που ξέρουν οτι η πολυφαρμακία δεν πρέπει να υφίσταται στην Ομοιοπαθητική, διάβασα και μηνύματα μανάδων που γράφουν πως τα παιδιά τους παίρνουν όμοιο κάργα αλλά δεν γίνεται τίποτα.

 

Σας παρακαλώ ρε παιδιά, δώστε μου τα φώτα σας και συστήστε μου επιτέλους έναν ΚΑΛΟ ομοιοπαθητικό στην Αθήνα! Δεν με ενδιαφέρει να είναι γιατρός γιατι ειδα τελικα οτι πολλοι γιατροι ειναι μεν όμοιο αλλά την εξασκουν όπως και την συμβατική και απλά συμπληρωνουν πελατεία. Εγώ είδα καλό απο θεραπευτές των σχολών της Ευρώπης και όχι απο γιατρούς εδώ. Σαφώς μπορεί να έτυχε, νομίζω όμως πως έξω την κατανοούν καλύτερα γιατί στο εξωτερικό κατέχουν το θέμα εδώ και δεκαετίες. Στην Ομοιοπαθητική δεν χρειάζεται να είσαι γιατρός, είναι άλλος ο χειρισμός και θέλει τέχνη και χρόνο. Αλλά βέβαια για να είμαι δίκαιη, οι θεραπευτές να ειναι άτομα σοβαρα και οχι κατι ατομα που βαφτιζονται ομοιοπαθητικοι θεραπευτες και μπλεκουν ρέικι, ιριδολογίες, βουδισμους και άλλα περίεργα που καμία σχεση δεν έχουν με σοβαρή θεραπεία. Στην Ελλάδα όλα μια ζωή γίνονται τουρλουμπούκι.

 

Δώστε και σώστε παιδιά. Πέρασα επιλόχειο στεγνά, και τα παιδιά μου τα τρώνε οι ιώσεις! Να ωφεληθεί και η οικογένεια μου που είδε τόσο καλό. Βοηθήστε!

 

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο.:-(

Link to comment
Share on other sites

neraides σου στέλνω απάντηση στο πμ σου.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω μία ομοιοπαθητικό να σου προτείνω απ την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένη.Κάνω ομοιοπαθητική στον γιό μου 23 μηνών που ξεκίνησε παιδικό το Σεπτέμβρη κι ετσι σωθήκαμε από φαρμακα κι αντιβιώσεις.Είναι στη Νέα Σμύρνη.Πες μου αν σε ενδιαφέρει...

Link to comment
Share on other sites

bourboulithra εμενα που ειχε μπλοκαρει ο μεταβολισμος και ειχα κολλησει στα κιλα με ξεμπλοκαρε και επεσα :)

 

 

Μήπως έχεις να συστήσεις κανένα καλό ομοιοπαθητικό σε Β.Προάστεια?? Ταλαιπωρούμαι χρόνια με ρινίτιδα και πολλά άλλα και δεν βγάζω άκρη....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
bobonela θα σου συνιστούσα να δεις την λίστα γιατρών που έχουν μαθητεύσει στον Βυθούλκα. Είναι πολύ λιγότεροι από την λίστα του Συλλόγου Ομοιοπαθητικών. Κάποιοι και από τις δύο λίστες εχουν και ειδικότητα. Στην λίστα του Βυθούλκα αναφέρεται ξεκάθαρα η ειδικότητα του κάθε γιατρού.

 

Όσο για την ειδικότητα ο δικός μου είναι γενικός ιατρός' date=' και μέχρι στιγμης έχει ανταποκριθεί πολύ σωστά στα πάντα και σε θεματα δικά μου και των πσιδιών. Το σημαντικό είναι να έχει εμπειρία και να ψάχνεται όσο αφορά την επιστήμη του (όπως δλδ κάθε σωστός γιατρός κλασσικός ή μη).[/quote']

Καλησπερα

αυτη ειναι η λιστα του βυθουλκα που λετε κοριτσια???

 

 

http://www.homeopathy.gr/homeopathy/doctors_homeopaths_practitioners.html

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...