Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τοκετός στο Παπαγεωργίου?


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα..

Αφού διάβασα και ξαναδιάβασα τα διάφορα μηνυματά σας..κατέληξα οτι θέλω να γεννήσω στο Παπαγεωργίου..Βέβαια διάβασα και τα περί εφημερίας..Αυτό που θέλω να ρωτήσω.. είναι αν δώσεις ένα καλό φακελάκι σε γιατρό (που ανήκει στο νοσοκομείο)..υπάρχει περίπτωση να σε αναλάβει με φυσιολογικό τοκετό ακόμα και αν δεν εφημερεύει η μονάδα?

Δεν ξέρω αν ακούγεται χαζό..αλλά θα ήθελα να ακούσω καμιά γνώμη ..προτού ρωτήσω τον ίδιο το γιατρό..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εξαρτάται στον γιατρό !

και ο δικός μου είναι στο Παπαγεωργίου αλλά δύσκολα δέχεται εκεί για τοκετό , όσο για το φακελάκι που λές και πάλι αν δεν εφημερεύει δύσκολο το κόβω για να έρθει ο γιατρός σου! Το πολύ πολύ να ειδοποιήσει κάποιον δικό του!

Ρώτησε τον δεν έχεις να χάσεις τίποτα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να δεχονται να γινει κατι τετοιο οταν δεν εχει εφημερια εκτος κι αν πας με προκληση......Εγω πηγα γιατι ηξερα εκ των προτερων για καισαρικη. Πηγα την προηγουμενη μερα για εξετασεις και 7 το πρωι με το που ξεκινησε η εφημερια με πηραν κατευθειαν

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απ΄ότι ξέρω από τον δικό μου γιατρό δεν μπορείς να πας αν δεν τύχεις σε εφημερία η οποία είναι μία στις τέσσερις σε σχέση με το Ιπποκράτειο, εκτός αν πας με πρόκληση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

κοριτσια 1, ειναι παρα πολυ επικινδυνο να δεχτητε προκληση τοκετου για να πετυχετε το παπαγεωργιου και ανεβαζετε στο 80% την πιθανοτητα της καισαρικης 2, μην ειστε κοροιδα και πληρωνετε γιατρο για προγραματισμενη καισαρικη γιατι η διαταγη του διευθηντη ειναι ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ να γινονται απο τους ειδικευομενους αρα πληρωσεις δεν πληρωσεις το ιδιο στραβαδι θα σε κοψει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα..

Αφού διάβασα και ξαναδιάβασα τα διάφορα μηνυματά σας..κατέληξα οτι θέλω να γεννήσω στο Παπαγεωργίου..Βέβαια διάβασα και τα περί εφημερίας..Αυτό που θέλω να ρωτήσω.. είναι αν δώσεις ένα καλό φακελάκι σε γιατρό (που ανήκει στο νοσοκομείο)..υπάρχει περίπτωση να σε αναλάβει με φυσιολογικό τοκετό ακόμα και αν δεν εφημερεύει η μονάδα?

Δεν ξέρω αν ακούγεται χαζό..αλλά θα ήθελα να ακούσω καμιά γνώμη ..προτού ρωτήσω τον ίδιο το γιατρό..

 

oxi δεν υπαρχει καμια περιπτωση ..πρεπει να εφημερευει το νοσοκομειο!!!!!!!!!!!!!μονο με προκληση.....σιγουρα πραγματα ψαγμενα!!!!!εχει 3 μηνες που γεννησα στο παπαγεωργιου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια 1, ειναι παρα πολυ επικινδυνο να δεχτητε προκληση τοκετου για να πετυχετε το παπαγεωργιου και ανεβαζετε στο 80% την πιθανοτητα της καισαρικης 2, μην ειστε κοροιδα και πληρωνετε γιατρο για προγραματισμενη καισαρικη γιατι η διαταγη του διευθηντη ειναι ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ να γινονται απο τους ειδικευομενους αρα πληρωσεις δεν πληρωσεις το ιδιο στραβαδι θα σε κοψει....

 

 

πραγματικα δεν ξερω για την εντολη του διευθυντη αλλα εμενα ο Ζεπειριδης μου εκανε την καισαρικη.......ουτε ειδικευομενοι υπηρχαν ισως επειδη ηταν Κυριακη?δεν ξερω...

αλλα και ολες οι αλλες καισαρικες αλλα και οι φυσιολογικες γεννες γινοταν απο λεκτορες και επικουρους καθηγητες...αυτα ειδα εγω..τωρα ψεματα δεν μπορω να πω..ισως αλλες μερες να ισχυει κατι διαφορετικο..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...