Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οπίσθια κλίση μήτρας


gema

Recommended Posts

Κορίτσακια καλησπέρα!!Ελπίζω όλες να είσαστε καλά και να σας συμβαίνουν ευχάριστα πράγματα και στις υπόλοιπες που τα μαγειρεύουν....άντε και καλή επιτυχία!!Ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία τίποτα για την οπίσθια κάμψη μήτρας, για το πόσο εύκολο είναι να συλλάβεις και αν γνωρίζετε κανένα μυστικό για το θέμα αυτό!!Ο γιατρός μου μου είχε πει οτι δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα αλλά θα ήθελα και τη δική σας επιβεβαίωση!!!!!!!!!Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • zarozinia

    zarozinia 13 δημοσιεύσεις

  • angi

    angi 11 δημοσιεύσεις

  • sabrina

    sabrina 10 δημοσιεύσεις

  • gema

    gema 8 δημοσιεύσεις

κ μενα η μητρα μου προς τα πισω ειναι!!!

 

δεν νομιζω να ειναι προβλημα αυτο.....

 

ο γιατρος μου δεν μου το είπε ως προβλημα, απλα μου το ανεφερε...

 

τον εμπιστευομαι!!!!

 

για γιατρος επαρχιας εχει κανει θαυματα!!!!(εννοω χωρις την βοηθεια των κλινικων όπως αθηνας)

 

εσυ γιατι εισαι αγχωμένη????????

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

αλλα επι ευκαιριας επειδη κ γω δεν εχω μεινει ακομα

εγκυος

 

καλο θα ηταν να μας πει καμια κοπελα την γνωμη της με την ιδια

(φοβιτσιάρα, που πηγε προς τα πισω.....) μητρα!!!!!!!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εγώ έχω οπίσθια κάμψη μήτρας και συνέλαβα με την πρώτη, άσχετο αν η εγκυμοσύνη παλλινδρόμησε.

Είχα κι εγώ την ίδια σκέψη και είχα ρωτήσει τον γιατρό μου, ο οποίος μου είχε πει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σύλληψης λόγω της οπίσθιας κάμψης μήτρας και επιβεβαιώθηκε ο άνθρωπος.

Άρα όλα καλά. Μην ανησυχείτε.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είμαι αγχωμένη, απλά επειδή υπάρχει αυτή η φημολογία γύρω από την οπίσθια κάμψη σχετικά με κάποια δυσκολία στη σύλληψη, ρωτάω!

Αν από την άλλη σκεφτείς οτι για το 2008 θα έχω μόνο μια ευκαιρία , πρώτα ο Θεός, να δοκιμάσω όοοοοολα όσα έχω διαβάσει σε αυτό το site και να έύχομαι να πετύχουν , καταλαβαίνεις οτι ένα μικροάγχος θα το έχω η γυναίκα!!!!! :D:roll:

Link to comment
Share on other sites

α οκ!!!!

 

απλα με ειχε ρωτησει ο γαιτρός αν ποναω στην επαφη

κ του είπα ότι μονο στα 4( :oops: )

δεν μου καλα αρεσει...

 

κ τότε μου είπε ότι ίσως μπορει να ναι γιαυτο!!!!

 

ευχαριστουμε πολυ για τις συμβουλές κοριτσια!!!

 

πόλυ καθισυχαστικες!!!!!

:wink:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αγχωμένη, απλά επειδή υπάρχει αυτή η φημολογία γύρω από την οπίσθια κάμψη σχετικά με κάποια δυσκολία στη σύλληψη, ρωτάω!

Αν από την άλλη σκεφτείς οτι για το 2008 θα έχω μόνο μια ευκαιρία , πρώτα ο Θεός, να δοκιμάσω όοοοοολα όσα έχω διαβάσει σε αυτό το site και να έύχομαι να πετύχουν , καταλαβαίνεις οτι ένα μικροάγχος θα το έχω η γυναίκα!!!!! :D:roll:

 

εύχομαι η προσπάθεια σου να στεφτεί με επιτυχία! αλλά γιατί μόνο μια ευκαιρία φέτος?

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο καλός μου δουλεύει στο εξωτερικό και δεν θα ειδωθούμε μέχρι τα χριστούγεννα!!Γι'αυτό μαζεύω ενέργεια, πληροφορίες και τόνους από επιθυμία!!!Αλλα από τότε που σας έχω βρεί περνάω τέλεια!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί ο καλός μου δουλεύει στο εξωτερικό και δεν θα ειδωθούμε μέχρι τα χριστούγεννα!!Γι'αυτό μαζεύω ενέργεια, πληροφορίες και τόνους από επιθυμία!!!Αλλα από τότε που σας έχω βρεί περνάω τέλεια!!!! :lol:

 

Οκ εύχομαι τότε όλη η θετική ενέργεια εδώ να λειτουργήσει υπέρ σου! :wink:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kι εγω οπισθια μητρα εχω... Συνελαβα πολυ ευκολα... Μην ανησυχεις.

 

αχ βρε jean μου......

πάντα εδω να μας στηρίζεις.....!!!!!!!!

 

ευχομαι τα καλυτερα για το κοριτσάκι σου....

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ οτι δεν ειναι τιποτα!!!!!!!!

 

εεεεε κ μαζι σου που χώνεις κανα μπινελίκι!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω Sabrina. Να εισαι καλα.

 

Παντως επειδη κι εγω θορυβηθηκα οταν ανακαλυψα την οπισθια κλιση της μητρας (παρολο που ο γιατρος μου ειπε πως δεν εμποδιζει σε τιποτα τη συλληψη) ειχα ακουσει σε μια συζητηση να λεει μια κοπελα οτι λογω οπισθιας κλισης της μητρας της μετα το σεξ ξαπλωνε μπρουμητα κι εβαζε κι ενα μαξιλαρι απο κατω στην κοιλια για να ισιωνει την κλιση... Να σας πω την αληθεια το εκανα κι εγω (ο αντρας μου πεθαινε στα γελια αλλα τον εγραφα) Τωρα αν βοηθησε αυτο η αν προκειται για κανενα γιατροσοφι δεν ξερω να σας πω...παντως μου πηρε μολις 2 μηνες να μεινω εγκυος.

Link to comment
Share on other sites

απλα με ειχε ρωτησει ο γαιτρός αν ποναω στην επαφη

κ του είπα ότι μονο στα 4( :oops: )

δεν μου καλα αρεσει...

 

 

:lol::lol::lol: Κι εμενα με ξεβολευει αυτη η σταση....Ποναει λιγακι... Νιωθω σαν να με χτυπαει απο μεσα το αυτο...το τετοιο καλε...u know... Λες να φταιει η οπισθια κλιση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά εμένα άμα με δει να κάνω αυτό το σκηνικό όχι θα πεθάνει στο γέλιο αλλά δε ξέρω και γω πόσες μέρες θα με δουλεύει!!!Αλλά τί να κάνουμε? Δηλαδή ο κατακόρυφος δεν κάνει στη δική μας περίπτωση ε?

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω βρε jean!!!!!!!!

 

αλλα όντως ...σπάνια το ευχαριστιεμαι ετσι :oops:

 

ενω γουστάρω τη φάση απιστευτα....καλα...........ο δικός μου να δεις!!!!

 

πρεπει να εχω κατεβάσει κανα 5 ποτηράκια κρασι

για να το ευχαριστηθω......

 

αλλα μόλις με ρωτησε ο γιατρος για την επαφη , επειδη με ειχε ρωτησει πρώτα για πόνους περιοδου που την πρωτη μερα του είπα ότι εχω αφορητους ,

 

μετα με κοιταξε καλυτερα κ διαπιστωσε τη κλίση της μητρας κ είπε ότι μπορει να κ απο αυτο..........

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερααα

 

ενα μεγαλο ποσοστο γυναικων εχουν αυτην την ιδιομορφια, απλα δεν το γνωριζουν γιατι απλα θα αγχωνονταν οπως καλη ώρα εσεις...

 

εχω και εγω την ιδια διακοσμηση...ας το πουμε ετσι....δυσκολευει λιγο την εξεταση για τεστ παπ αλλα μεχρι εκει.

δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ για συλληψης και για εγκυμοσυνη

εχω ρωτησει πολλος γιατρους και η απαντηση ειναι η ιδια ΚΑΝΕΝΑ.

ειναι ετσι φταιγμενη απο την φυση και θα παραμινει οσα παιδια και να κανουμε, μπορει ελαχιστα να διορθωθει ίσως με φυσιολογικο τοκετο, που και αυτο το συζηταμε αν θα ερθει κανονικα

στην συληψη δεν ενοχλει αφου η φυση και παλι προνοησε να προμηθευσει τον οργανισμο με τα απαραιτητα προσοντα (υγρα, ταχυτητα και ζωη σπερματος)και ολα τα γνωστα, να μην τα λεω...

στην περιπτωση μου ολα πηγαν τελεια...

 

αρα μην το σκεφτεστε και προχωρατε γοργα προς την δοξα....

 

ΦΙΛΑΚΙΑ

:lol:

69Dzp3.png

06pBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο, η εκφραση που εψαχνα"σαν να κοπαναει καπου" Ωραια η στασουλα αλλα η σταση που μαλλον δεν ενοχλει την στρμμενη μητρα μας ειναι το "woman on top" :lol: γενικα οτιδηποτε στο αναποδο με ποναει.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται............όλα καλα!!!!!!!!!!!

 

απλα μιας κ αναφέρθηκε το σχολιαζουμε!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

 

αχ τι να κάνουμε κ μεις με τις "οπισοδρομικές μήτρες"

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

για το θεμα της στασης....

γιατι να πουμε και κατι σοβαρο περαν της ορθογραφιας..

μπορει να μην σε ενοχλει οταν εισαι on top ομως δεν ξερεις οτι η συγκεκριμενη σταση αντενδικνεται για συλληψη?

69Dzp3.png

06pBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...