Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΤΑΓΜΑ ΜΗΡΙΑΙΟΥ-ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Παρακολουθώ το forum πολύ καιρό. Ο λόγος που με έκανε να γράψω και να ζητήσω τη βοήθειά σας είναι ο εξής:

Προσπαθούσα από πέρσι το καλοκαίρι να μείνω έγκυος. Το καλοκαίρι είχα με τον σύζυγο μου ένα τροχαίο ατύχημα και ως θαύμα έζησα. Είμαι πολυκαταγματίας με κάταγμα στο μηριαίο, στο αντιβράχιο (χέρι), ρήξη χιαστού, σπασμένα 4 μετατάρσια στο πόδι, κλπ. Έχω βάλει λάμες στο πόδι και στο χέρι. Είμαι σε φάση ανάρρωσης και περπατάω με τη βοήθεια μπαστουνιού. Έχω να κάνω ακόμα δυο εγχειρίσεις. Ο ορθοπεδικός μου είπε ότι μπορώ να μείνω έγκυος και να κάνω τις εγχειρίσεις μετά την εγκυμοσύνη. Θα με βοηθούσε πάρα πολύ εάν είχα τη γνώμη σας και τις εμπειρίες για να δω πώς να αντιμετωπίσω την κατάσταση της υγείας μου. Μπορώ να μείνω έγκυος με λάμα στο πόδι? Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

Παρακολουθώ το forum πολύ καιρό. Ο λόγος που με έκανε να γράψω και να ζητήσω τη βοήθειά σας είναι ο εξής:

Προσπαθούσα από πέρσι το καλοκαίρι να μείνω έγκυος. Το καλοκαίρι είχα με τον σύζυγο μου ένα τροχαίο ατύχημα και ως θαύμα έζησα. Είμαι πολυκαταγματίας με κάταγμα στο μηριαίο, στο αντιβράχιο (χέρι), ρήξη χιαστού, σπασμένα 4 μετατάρσια στο πόδι, κλπ. Έχω βάλει λάμες στο πόδι και στο χέρι. Είμαι σε φάση ανάρρωσης και περπατάω με τη βοήθεια μπαστουνιού. Έχω να κάνω ακόμα δυο εγχειρίσεις. Ο ορθοπεδικός μου είπε ότι μπορώ να μείνω έγκυος και να κάνω τις εγχειρίσεις μετά την εγκυμοσύνη. Θα με βοηθούσε πάρα πολύ εάν είχα τη γνώμη σας και τις εμπειρίες για να δω πώς να αντιμετωπίσω την κατάσταση της υγείας μου. Μπορώ να μείνω έγκυος με λάμα στο πόδι? Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς;

Ευχαριστώ!

 

Mollie καλησπερα και καλως ηρθες..

Οπως θα σου εχουν πει ηδη οι γιατροι φυσικα και μπορεις να μεινεις εγκυος με λαμες στο ποδι..

Δεν εχει κμια σχεση αυτο με την εγκυμοσυνη..Εγω οταν εμεινα εγκυος στο γιο μου ειχα κανει μια αρθροπλαστικη στο γονατο, που σημαινει ολοκληρο τεχνητο γονατο και δεν επηρεασε καθολου την εκβαση της εγκυμοσυνης μου...

Δεν ξερω ποια ειναι η ηλικια σου αλλα η γνωμη μου ειναι να ακολουθησεις οτι σου λενε οι γιατροι και κυριως να βρεις ενα γυναικολογο ο οποιος θα συνεργαζεται με τον ορθοπεδικο σου..Αυτο ειναι πολυ σημαντικο..

Επισης αν παιρνεις φαρμακα για πονους να προσεχεις μηπως καποια απο αυτα δεν κανει να τα παιρνεις στην εγκυμοσυνη..

Αυτα προς το παρον και ευχομαι αυτο το τραγικο γεγονος του ατυχηματος να ειναι το τελευταιο στη ζωη σου κοριτσακι μου:cool::cool::cool::cool::cool:

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ βιλλυ. Δεν παίρνω φάρμακα και είμαι 31. Η γυναικολόγος μου έχει πει ότι μπορώ να μείνω έγκυος αλλά να προσέξω το βάρος μου (έχω μερικά κιλά παραπάνω) γι αυτό έχω αρχίσει και δίαιτα. Πονάει καθημερινά το σώμα μου και δεν ξέρω πώς θα αντιδράσει με μια εγκυμοσύνη. Ελπίζω να τα καταφέρω...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ βιλλυ. Δεν παίρνω φάρμακα και είμαι 31. Η γυναικολόγος μου έχει πει ότι μπορώ να μείνω έγκυος αλλά να προσέξω το βάρος μου (έχω μερικά κιλά παραπάνω) γι αυτό έχω αρχίσει και δίαιτα. Πονάει καθημερινά το σώμα μου και δεν ξέρω πώς θα αντιδράσει με μια εγκυμοσύνη. Ελπίζω να τα καταφέρω...

 

H ηλικια σου ειναι παρα πολυ καλη και αφου δε χρειαζεσαι φαρμακα σιγουρα θα τα καταφερεις..

Το βαρος σου θα πρεπει σιγουρα να το προσεξεις ετσι κι αλλιως, ποσο μαλλον αφου το σωμα σου ειναι ταλαιπωρημενο..

Οταν με το καλο μεινεις εγκυος θα δεις οτι το σωμα σου εχει μια μοναδικη ικανοτητα να προσαρμοζεται στις νεες καταστασεις.

Σου ευχομαι πολυ καλη επιτυχια..

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...