Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΤΥΠΟΥ


Recommended Posts

κοριτσια, ποια κρεμα ημερας χρησιμοποιειτε??εχω ανοιχτο δερμα, λιπαροτητα στο Τ και επισης πριν λιγο εγινα 30..........χρησιμοποιουσα του κορρε το τριανταφυλλο και μετα κατι με λιποσωματα-αυτες οχι βιολογικες, μετα εβαζα με τον τονο ελαια, αβοκαντο κ τζοτζομπα κ ενα με σταφυλοκουκουτσο, αλλα τωρα γυρναω σχολειο και θελω κατι για το πρωι, να μη λαμποκοπαω σαν λαδοποντικας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγώ θα ήθελα μια ενυδατική πρωινή κρέμα! δεν έχω πλέον τόσο λιπαρό δέρμα και ομοίως πριν λίγο (λίγο? ε 11 μήνες) καιρό έκλεισα τα 30! κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη!:)

Link to comment
Share on other sites

Για λιπαρό δέρμα πολύ αποτελεσματική είναι αυτή:

http://www.aubreyorganicsuk.co.uk/product/2022/natural-herbal-maintenance-oil-balancing-moisturiser/

 

Θα τη βρείτε στο iherb.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Για λιπαρό δέρμα πολύ αποτελεσματική είναι αυτή:

http://www.aubreyorganicsuk.co.uk/product/2022/natural-herbal-maintenance-oil-balancing-moisturiser/

 

Θα τη βρείτε στο iherb.

 

Rosie μου, σε ευχαριστω πολυ!!θα την παρω συντομα και θα σας γραψω εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είχαme συζητήσει και παλiοτερα για το bioaroma, νομίζω οτι μας το είχε προτείνει η skybeam, και έχει και πολύ καλές τιμές απ'οτι θυμάμαι!!

Ναι, εγώ σας το είχα πει, έχει ξεκινήσει να παρασκευάζει και καλλυντικά, αλλά η κρέμα που πήρα είναι πάρα πολύ λιπαρή και βαριά... Καλά για τα συστατικά της δεν το συζητάμε, είναι πρώτης ποιότητας, οπότε την κράτησα για βράδυ όταν κρυώσει λίγο ο καιρός.

 

Αυτό που είναι φοβερό στο συγκεκριμένο σάιτ είναι τα ανθόνερά του. Εγώ παίρνω ανθόνερο λεβάντα, το βάζω σε μπουκαλάκι spray και το χρησιμοποιώ σαν τόνικ μετά το ντεμακιγιάζ. Είναι πάμφθηνο, μυρίζει τέλεια και είναι όλα τα λεφτά! Με τα λίτρα το παίρνω!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

TARA

 

Το gel μου φαίνεται πιο πρακτικό για μικρά παιδάκια.

 

Στα αγοράκια θα μπορούσε να ήταν

και μια καλή προληπτική μέθοδος! :wink:

 

Mηπως να του κανω τα μαλλια καρφακια καθε μερα με ζελ?:lol:

 

κοριτσια, ποια κρεμα ημερας χρησιμοποιειτε??

 

Δεν τα παω καλα με τις κρεμες, αλλα εχω της weleda μια ενυδατικη για να τη χρησιμοποιω σα βαση μια φορα στο τοσο που θα μακιγιαριστω. Επειδη κι εγω εχω λιπαρο δερμα, ειναι ελαφρια κρεμουλα και δε με ενοχλει.

Ναι, εγώ σας το είχα πει, έχει ξεκινήσει να παρασκευάζει και καλλυντικά, αλλά η κρέμα που πήρα είναι πάρα πολύ λιπαρή και βαριά... Καλά για τα συστατικά της δεν το συζητάμε, είναι πρώτης ποιότητας, οπότε την κράτησα για βράδυ όταν κρυώσει λίγο ο καιρός.

 

Αυτό που είναι φοβερό στο συγκεκριμένο σάιτ είναι τα ανθόνερά του. Εγώ παίρνω ανθόνερο λεβάντα, το βάζω σε μπουκαλάκι spray και το χρησιμοποιώ σαν τόνικ μετά το ντεμακιγιάζ. Είναι πάμφθηνο, μυρίζει τέλεια και είναι όλα τα λεφτά! Με τα λίτρα το παίρνω!

 

Και η φιλη μου παιρνει πολλα προϊοντα και ειναι πολυ ευχαριστημενη. Επειδη τους γνωριζει καλα, τους δινει και συμβουλες, και διατιθεται να δοκιμαζει πρωτη τα καινουρια προϊοντα!:lol:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και η φιλη μου παιρνει πολλα προϊοντα και ειναι πολυ ευχαριστημενη. Επειδη τους γνωριζει καλα, τους δινει και συμβουλες, και διατιθεται να δοκιμαζει πρωτη τα καινουρια προϊοντα!:lol:

Σούπερ!

Εμένα μου έχει στείλει λίστα με μαιλ, που έχει κι άλλα προϊόντα απ' αυτά που αναφέρονται στο σάιτ. Και στέλνω την παραγγελία με mail και μιλάμε στα τηλέφωνα, είναι πολύ εξυπηρετικός ο ιδιοκτήτης και προτιμά μια στο τόσο την τηλεφωνική επικοινωνία από το απρόσωπο mail:)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει βολευτεί καμία με στερεό σαπούνι για το λούσιμο των μαλλιών (αντί σαμπουάν); Κρέμα προσώπου χρησιμοποιώ της weleda με αμύγδαλο (την απλή, όχι την 24ωρη), ελαφριά μπορώ να πω και συμπαθητική για το δέρμα μου. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω και κάτι άλλο.

697577wcowvfyq3s.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα χαθεί και δεν μου έχετε απαντήσει ακόμα...:(

Έλα κορίτσι, δεν σε είχα δει!

Δεν δέχεται paypal, δυστυχώς. Πληρώνουμε με πιστωτική, δεν έχει δημιουργηθεί ποτέ πρόβλημα.

Ακόμα και χθες έκανα παραγγελία από i-herb. Ακόμα αναμένω άλλες 2 από τις 31-8

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Α! και, κορίτσια, πώς πληρώνετε στο i-herb? Δέχεται pay pal?

 

Mε πιστωτική ή προπληρωμένη κάρτα.

Ποτέ δεν έχει ακουστεί κάποιο πρόβλημα με το i-herb.

Είναι πολύ αξιόπιστοι!

 

Έχει βολευτεί καμία με στερεό σαπούνι για το λούσιμο των μαλλιών (αντί σαμπουάν); Κρέμα προσώπου χρησιμοποιώ της weleda με αμύγδαλο (την απλή, όχι την 24ωρη), ελαφριά μπορώ να πω και συμπαθητική για το δέρμα μου. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω και κάτι άλλο.

 

Έχω χρησιμοποιήσει τα σαπούνια blessings

και ειδικά για το λούσιμο είναι φοβερό αυτό με την τσουκνίδα.

 

Κάποτε τα έφερνε και το www.ecofamily.gr τα blessings

τώρα τελευταία όμως δεν τα έχει πια.

Link to comment
Share on other sites

Mε πιστωτική, ε? Ευχαριστώ. Διάβασα ότι θέλουν να τους στείλεις και με φαξ ή mail την όψη της κάρτας που φαίνεται ο αριθμός και το όνομα... Αργεί να φτάσει η παραγγελία, ε?

 

Με τελωνείο είχατε ποτέ πρόβλημα? Ισχύει ότι η παραγγελία έξω από Αμερική δεν πρέπει να ξεπερνάει το 1 κιλό σε βάρος?

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mε πιστωτική, ε? Ευχαριστώ. Διάβασα ότι θέλουν να τους στείλεις και με φαξ ή mail την όψη της κάρτας που φαίνεται ο αριθμός και το όνομα... Αργεί να φτάσει η παραγγελία, ε?

 

Με τελωνείο είχατε ποτέ πρόβλημα? Ισχύει ότι η παραγγελία έξω από Αμερική δεν πρέπει να ξεπερνάει το 1 κιλό σε βάρος?

Οχι, δεν χρειαζεται καμια φωτοτυπια το i-herb.

Οι παραγγελιες αργουν περιπου 20 μερες επειδη ερχοναται απο Αμερικη με απλο ταχυδρομειο.

Νομιζω μεχρι 1400-1800 γραμ δεχεται, δεν θυμαμαι. Αλλα ουτως ή αλλως δεν σε αφηνει το συστημα να τοποθετησεις μεγαλυτερη παραγγελια. Στην τελικη κανε 2 παραγγελιες, ειναι 4 δολλαρια τα μεταφορικα καθε κουτιου. Αυτο τοκανουν για να μην σε τσιμπησουν στο τελωνειο κ σου ζητουν ποσά για εκτελωνισμο

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν χρειαζεται καμια φωτοτυπια το i-herb.

Οι παραγγελιες αργουν περιπου 20 μερες επειδη ερχοναται απο Αμερικη με απλο ταχυδρομειο.

Νομιζω μεχρι 1400-1800 γραμ δεχεται, δεν θυμαμαι. Αλλα ουτως ή αλλως δεν σε αφηνει το συστημα να τοποθετησεις μεγαλυτερη παραγγελια. Στην τελικη κανε 2 παραγγελιες, ειναι 4 δολλαρια τα μεταφορικα καθε κουτιου. Αυτο τοκανουν για να μην σε τσιμπησουν στο τελωνειο κ σου ζητουν ποσά για εκτελωνισμο

Ευχαριστώ Κλέλια μου, μου έλυσες όλες τις απορίες.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Tελικά εκτός από coco nut oil για τηγάνι τι χρησιμοποιείτε? ελαιολαδο ή σπορέλαια? το ηλιέλαιο πχ μου φαίνεται οτι είναι πιο ελαφρύ και δεν αλλοιώνεται η γεύση...

SSvbp3.pngjuBIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Tελικά εκτός από coco nut oil για τηγάνι τι χρησιμοποιείτε? ελαιολαδο ή σπορέλαια? το ηλιέλαιο πχ μου φαίνεται οτι είναι πιο ελαφρύ και δεν αλλοιώνεται η γεύση...

 

προσωπικα χρησιμοποιω ελαιολαδο που αντεχει στις υψηλες θερμακρασιες και ας ειναι πιο βαρυ...το φτιαχνει ο πατερας μου και ο ανθρωπος παιδευεται παρα πολυ και να μη χρησιμοποιει χημικα και λοιπα φαρμακα κ λιπασματα, αλλα και ξεροσταλιαζει στο λιοτριβι για ειναι σιγουρος οτι η σοδεια του θα περασει παντα μετα απο αντιστοιχη σοδεια αλλου και δε θα εχει υψηλες θερμοκρασιες...προσωπικη γνωμη και αποψη....το coconut butter μονο στο ψωμι το βαζω...αν και δηλωνω φαν του ταχινιου....αληθεια κανενα αλλο nut butter εκτος απο τα πολυ γνωστα, που δοκιμασε καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν χρειαζεται καμια φωτοτυπια το i-herb.

Οι παραγγελιες αργουν περιπου 20 μερες επειδη ερχοναται απο Αμερικη με απλο ταχυδρομειο.

Νομιζω μεχρι 1400-1800 γραμ δεχεται, δεν θυμαμαι. Αλλα ουτως ή αλλως δεν σε αφηνει το συστημα να τοποθετησεις μεγαλυτερη παραγγελια. Στην τελικη κανε 2 παραγγελιες, ειναι 4 δολλαρια τα μεταφορικα καθε κουτιου. Αυτο τοκανουν για να μην σε τσιμπησουν στο τελωνειο κ σου ζητουν ποσά για εκτελωνισμο

 

Γεια σας κορίτσια, καλό Φθινόπωρο !

 

Το όριο για iherb είναι 1.814

Δεν ξέρω απο τι εξαρτάται αλλά εμένα δεν έχουν κάνει ποτέ 20 μέρες να έρθουν, 10 το πολύ έρχονται !

 

Giovanni, Smooth As Silk, Deep Moisture Shampoo, For Damaged Hair, 8.5 fl oz (250 ml)(GIO-18053)

Αυτό είναι ένα σαμπουάν απο το iherb που το έχω λατρέψει, είναι απίστευτο, το πιο καλό σαμπουαν που έχω δοκιμάσει ποτέ, το έχω ερωτευτει για αυτό σας το προτείνω, απίστευτος αφρός και άρωμα και μετά τα μαλλιά ειναι τόσο ανάλαφρα σαν χάδι ! (όχι δεν παίρνω ποσοστά απο πουθενά.. δυστυχώς !!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει καιρο που απλα παρακολουθω το θεμα,σας παραδεχομαι....ειστε απιστευτες!!!!!

Με πεισατε!!!!Θα παραγγειλω κι εγω απο το iherb......

λοιπον λεω να ξεκινησω με ενα σαμπουαν avalon...το εχει παρει καμμια σας...ενα μαυρο αφρικανικο σαπουνι nubian heritage,γλυφιτζουρακια για το γιοκα μου οικολογικα και κατι αλλα ψιλα...οδοντοκρεμα χωρις φθοριο...κ.λ.π

τι λετε....εχετε παρει καμμια σας....

εχει τοσο ωρια πραγματα!!!!:-P:-P

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει για το γιο μου αυτά τα fruit strips για να του δίνω καμιά φορά που είμαστε εκτός σπιτιού αντί για κάποιο άλλο γλυκό και ενθουσιάστηκε:

http://www.iherb.com/Stretch-Island

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει καιρο που απλα παρακολουθω το θεμα,σας παραδεχομαι....ειστε απιστευτες!!!!!

Με πεισατε!!!!Θα παραγγειλω κι εγω απο το iherb......

λοιπον λεω να ξεκινησω με ενα σαμπουαν avalon...το εχει παρει καμμια σας...ενα μαυρο αφρικανικο σαπουνι nubian heritage,γλυφιτζουρακια για το γιοκα μου οικολογικα και κατι αλλα ψιλα...οδοντοκρεμα χωρις φθοριο...κ.λ.π

τι λετε....εχετε παρει καμμια σας....

εχει τοσο ωρια πραγματα!!!!:-P:-P

 

φλορα να το τολμησεις!!!! ειναι απο τις καλυτερες αγορες κ ειμαι σιγουρη οτι θα παραγγελνεις μετα σταθερα κ τακτικα

nubian heritage black african soap παιρνω συνεχεια ειναι πολυ ωραιο, κ παιρνω κ

http://www.iherb.com/Earth-s-Best-Toothpaste-Strawberry-and-Banana-1-6-oz-45-g/17265?at=0 αυτη για τον μικρο οδοντοκρεμα κ αυτη για μενα

http://www.iherb.com/Now-Foods-XyliWhite-Toothpaste-Gel-Refreshmint-6-4-oz-181-g/885?at=0

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...