Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

serpafar ή clomiphene


Recommended Posts

κορίτσια θα ήθελα ανάλογες εμπειρίες απο κοπέλες που έμειναν έγκυος κάνοντας θεραπεία με serpafar ή clomiphene. Σε πόσο καιρό ήρθε το πολυπόθητο;Γίνεται τίποτα με τόσο άγχος απο αυτή την προγραμματισμένη διαδικασία; Εσείς είχατε τόσο άγχος;

7EmBp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν δεν αποβαλλεις το αγχος δεν προκειται να κανεις μωρακι...

αυτο το ξερω σιγουρα. με η χωρις φαρμακα πρεπει πρωτα να αποβαλλεις το αγχος.

ο μονος τροπος ειναι να μπεις σε αλλο τροπο σκεψης.

να αλλαξεις εντελως ψυχολογια. ειναι πολυ δυσκολο.

να σκεφτεσαι πχ ποσο ωραια περνας με τον αντρα σου οσο ειστε οι δυο σας....ποσο ελευθερο χρονο εχετε.....ποσο τελεια ειναι η διαδικασια της ελευθερης επαφης χωρις περιορισμους....τετοια πραγματα...

 

βγαλε εντελως απο το μυαλο σου την ιδεα της εγκυμοσυνης και αυτη θα ελθει μονη της.

 

καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Βένη εγώ δεν χρειάστηκε να πάρω κάποια αγωγή αλλά όσον αφορά το άγχος ήθελα να σου πω ότι δεν πειράζει να έχεις κ λίγο...

εγώ ας πούμε την πρώτη φορά έμεινα αμέσως έγκυος αλλά απέβαλα στην 8η εβδομάδα..

Μετά είχα πολύ άγχος αλλά έμεινα έγκυος... με λίγη καθυστέρηση βέβαια γιατι σίγουρα είναι ανασταλτικός παράγοντας το άγχος αλλά δεν είναι και απαγορευτικός :)

Σκέψου όπως σου είπε η φίλη μας πιο πάνω αλλά αν έχεις κ λίγο άγχος δεν είναι κ ΤΡΟΜΕΡΟ..

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και να φροντίσεις να μας ενημερώσεις όταν έρθει η πολυπόθητη!!!!!!!!!!

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Προσπαθώ να το αποβάλλω το άτιμο το άγχος αλλά....ειδικά τώρα που θα κάνουμε αγωγή με την γιατρό μου,δηαδή προγραμματισμένη ωορρηξία και προγραμματισμένες επαφές πώς να μην έχεις άγχος μετά;όλο αυτόν το προγραμματισμό πώς να τον χειριστεί κανείς;εσείς τι κάνατε βρε κορίτσια;

7EmBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα σου γραφω για να να σε ενθαρρυνω οτι με τον πρωτο μηνα κλομιφεν εμεινα εγκυος και διανυω το 4ο μηνα,εννοειται πως ειχαπολυ αγχος!Ειναι δυνατον να κανεις θεραπεια και να εισαι ανετη;;;Δεν γινονται αυτα!Εγω εχω ηδη ενα αλλο παιδακι το οποιο ειχα μεινει εγκυος χωρις καμια θεραπεια και τωρα ειχε περασει ενα 6μηνο και τιποτα!Ο γιατρος μου ειχε πει 3μηνες το πολυ η θεραπεια αν ειναι θεμα ωορεξιας θα μεινω σιγουρα με αυτα ,αν οχι πρεπει να ψαχτω!Σου ευχομαι να εχεις το συντομοτερο θετικα και αποτελεσματα και ολα να πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marina μου δίνεις κουράγιο..απο οτι φαίνεται το πρόβλημα είναι μόνο η ωορρηξία,περιμένω βέβαια να κάνω και τις ορμονικές εξετάσεις,όπως επίσης και του άντρα μου οι εξετάσεις ήταν πολύ καλές.Περιμένω να αδιαθετήσω για να τα ξεκινήσουμε τα χάπια...αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ με τέτοιο προγραμματισμό(να σου λέει ο γιατρός πχ πως σε 36 ώρες πρέπει να έρθετε σε επαφή!) δεν γίνεται να μην έχεις άγχος!τουλάχιστον να έχει αποτέλεσμα όλο αυτό.Εσύ ποια μέρα του κύκλου τα ξεκίνησες;

7EmBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα πηρα απο την 5η μερα μεχρι την 9η και η ωορεξια εγινε τελικα την 19η μερα ,ποναγα λιγο εκεινη την ημερα και την προηγουμενη και μετα τιποτα ημουνα μια χαρα, μετα την ωορεξια πρηστηκε αμεσως το στηθος μου και καταλαβα οτι μαλλον ημουν εγκυος.Αυτα ειχα εγω με λιγο μεγαλο κυκλο δηλαδη 33-35 μερες, καθε κοπελα ειναι διαφορετικη!Μην απογοητευτεις αν δεν μεινεις με την πρωτη εχω ακουσει για κοπελες που εμειναν με την δευτερη και αλλες με την τριτη και ολα πηγαν καλα!Αλλες παλι κανουν αυτη την θεραπεια 6μηνες και τελικα τα καταφερνουν.Ειναι θεμα γιατρου νομιζω η διαρκεια της θεραπειας.Σε καμια περιπτωση οσο αγχος και αν εχεις να μην χανεις την πιστη σου στον εαυτο σου κυριως και να εχεις στο μυαλο σου οτι θα τα καταφερεις!

Link to comment
Share on other sites

marina μου τον ίδιο κύκλο έχουμε,άσε απελπισία τόσες ημέρες..αυτά τα χάπια αλλάζουν και τον κύκλο;εσύ το τεστ πότε το έκανες,μετά απο πόσες ημερες απο την ωορρηξία;

7EmBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζουν τον κυκλο πανω κατω μια δυο μερες.Εμενα μου ειπε ο γιατρος αν στις 35 μερες δεν εχω αδιαθετησει να κανω το τεστ, εγω το εκανα 13 μερες μετα την ωορεξια.Η χοριακη δειχνει 12 μερες μετα την συλληψη οχι νωριτερα.Θα περασουν οι μερες και μετα θα εχεις αλλο αγχος!!!Απολαυσε την ελευθερια σου οσο προλαβαινεις!

Link to comment
Share on other sites

Απολαυσε την ελευθερια σου οσο προλαβαινεις!

αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα!!! αν δεν το χασεις δεν θα το εκτιμησεις!!!

γιαυτο προειπα..να σκεφτεσαι τι ωραια που περνας με τον αντρουλη σου τωρα και να μην το σκεφτεσαι συνεχεια...με θετικη ενεργεια ολα θα πανε καλα... καλη επιτυχια και απο μενα και να μας ανακοινωσεις το ευχαριστο!!!

 

υγ: να πω οτι εγω τα επαιρνα 3 μηνες το καλοκαιρι και δεν εμεινα εγκυος... αυτο ομως δεν σημαινει τιποτα. γιατι εγω ειμαι τωρα στην διαδικασια εξωσωματικης για αλλους λογους. εσυ να εχεις πιστη και θετικη ενεργεια και ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μάλλον έχετε δίκιο κορίτσια!αν και αυτή την εποχή νοιώθω οτι χόρτασα και βαρέθηκα απο την πολύ ηρεμία φαντάζομαι όταν θα έρθει το μωράκι θα τα νοσταλγώ όλα αυτά..να δούμε τι θα δούμε με τα χάπια,δε λέει να έρθει και αυτή η περίοδος (μια μικρή καθυστέρηση απο το άγχος που λέγαμε) για να τα ξεκινήσω και μετά να έχω βάσιμες ελπίδες αυτή την φορά,γιατί πριν πάω στην γυναικολόγο μου ήλπιζα άδικα....θα σας ενημερώσω για τα ευχάριστα!

 

pantana μου καλή επιτυχία στην εξωσωματική!!!!

7EmBp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια δεν θα το πιστεψετε!!!η καθυστέρηση που σας έλεγα...είμαι έγκυος!!!!δεν το περίμενα,εγω περίμενα να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω αγωγή και τελικά τα καταφέραμε!!!ήταν ο μόνος μήνας που δεν το περίμενα

7EmBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βένη,συγχαρητήρια κοπέλα μου. Πολύ χάρηκα.Κι εγω έχω τον ίδιο κύκλο,μόνο που εγώ έχω πολυκυστικές σε ήπια μορφή χωρίς τραγικές καθυστερήσεις,περιττά κιλά,ακμή.Τελικά ποια μέρα ήταν η τυχερή σου γιατί κι εγώ που πήρα τεστ ωορηξίας δεν την βρήκα.Εχω πίσω μια παλλίνδρομη 9 βδομάδων τον Οκτώβριο.Ο γιατρός λέει ότι είμαι καλά,να περάσουν 4-5 μήνες και αν δεν προκύψει εγκυμοσύνη τότε θα μου δώσει κλομιφέν.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!πραγματικά δεν το περίμενα με τίποτα αυτό τον μήνα και με είχε φάει και το άγχος τι θα γίνει με τα χάπια..φυσικά τρελλάθηκα μόλις είδα τo +!

 

ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ δεν έχω ιδέα πότε έγινε η σύλληψη,αμέσως μετά την τελευταία περίοδο είχαμε εκμεταλλευτεί εκείνη την εβδομάδα και μετά πήγα στη γυναικολόγο μου ,μου είπε τα μαντάτα περι ωορρηξίας και μετά δεν κάναμε και πολλές προσπάθειες,πολύ λίγες.Έιχα πάρει κι εγώ τεστ ωορρηξίας ενα προηγούμενο μήνα αλλά δεν μου έδειξε τίποτα.

Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει το πολυπόθητο και να μας πείς τα ευχάριστα και να μη χρειαστείς τα χάπια!!

7EmBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...