Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

CLOMIPHENE + PREGNYL


nikijo

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ! ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...!ΠΗΡΑ CLOMIPHENE ΤΗΝ 4η ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΕΙΧΑ 2 ΩΟΘΥΛΑΚΙΑ ΜΕΓΑΛΑ Κ ΑΜΕΣΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΕΣΗ PREGNYL 5000(9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ).ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ...ΠΟΣΟ ΖΕΙ ΤΟ ΩΑΡΙΟ Κ ΠΟΣΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΟ . ΜΟΥ ΕΙΠΕ 24 ΩΡΕΣ Κ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ.ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΑΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ;

...ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΣΑΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ... :oops:

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ CLOMIPHENE ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΥΣΤΗ :(:( ...ΑΠΟ ΟΣΑ ΞΕΡΩ ΤΟ ΩΑΡΙΟ ΖΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥ 24 ΩΡΕΣ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΙ Η ΩΟΡΗΞΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΖΕΙ ΑΠΟ 1 ΕΩΣ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΑΝΔΡΑ...π.χ. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΙΑ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΒΙΩΣΙΜΟΤΗΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΖΕΙ 1 ΗΜΕΡΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΠΑΦΗ ΕΜΕΙΣ ΟΧΙ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ...ΕΣΕΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ?

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΗΝ 24η ΩΡΑ ΕΧΕΙ Ο % ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ... ΑΡΑ Κ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗ ΜΕΡΑ Ε; :?

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΚΥΣΤΗ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;ΕΓΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑ 21-25 ΝΟΕΜΒΡΗ Κ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ 1 ΔΕΚΕΜΒΡΗ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΗΝ ΚΥΣΤΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ(ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΑ) ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΗ Κ.Τ.Λ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΧΝΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΛΗΣΙΑΖΑΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ Η ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΝΑΓΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΔΕΞΙΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΙΠΛΩΝΟΜΟΥΝ ΣΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΝΙΩΘΑ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ ΧΑΜΗΛΑ...ΠΙΣΤΕΨΑ ΚΑΙ ΕΓΩ Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΡΙΣΚΑ(ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΓΧΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ) ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΚΟΛΛΗΤΗΣ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΩΟΘΗΚΗ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ 5 ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ!ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΠΑΛΙ...ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ 24η ΩΡΑ ΕΧΕΙ 7% ..ΠΡΕΠΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗ ΓΟΝΙΜΗ ΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΑΦΗ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ!!!

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ DINAKI!!!ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΔΟΥΛΕΨΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ 1 ΔΕΚΕΜΒΡΗ (14η ΗΜΕΡΑ ΚΥΚΛΟΥ Κ ΕΝΕΣΗΣ PREGNYL)ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ Η ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;;; :roll:

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ 1 ΔΕΚΕΜΒΡΗ (14η ΗΜΕΡΑ ΚΥΚΛΟΥ Κ ΕΝΕΣΗΣ PREGNYL)ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ Η ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ;;; :roll:

 

Nikijo έχω κάνει κι εγώ προκλήσεις ωορηξίας με κλομιφαίνη και pregnyl και απ' ότι θυμάμαι κάθε φορά όλο και κάποιο σύμπτωμα είχα (ναυτία, πόνος χαμηλά, πρίξιμο στο στήθος, θερμοκρασία 37, πρίξιμο στην κοιλιά είχα κάθε φορά) και αναρωτιόμουν αν είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης (ειδικά με τις ναυτία και τον έμετο ήμουν σίγουρη ότι είμαι έγκυος!!!).

 

Τελικά πιστεύω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς για να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης και ότι οφείλονται στις ορμόνες (φυσικά και μπορεί να είσαι έγκυος αλλά προς το παρόν οφείλονται στις ορμόνες των φαρμάκων, αργότερα θα οφείλονται στην εγκυμοσύνη).

 

Αυτά, με το καλό να ακούσεις σύντομα τα ευχάριστα νέα! :wink:

UmGGp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

γεια σας.. ειμαι κ εγω καινουρια στιν παρεα σας, με λενε σουλα ειμαι 20 χρονον, ειμαι παντρεμενη εδω κ 4 χρονια κ τον τελευτεο χρονο προσπαθουμε να κανουμε μωρο κ δεν μπορουμε! ο λογος? οτι εχω πολικιστικες ωοθεικες, κ δεν ξερω ποτε εχω ωορεικσια!! ο γιατρος μου,μου εδωσε να παρω τα clomiphene απο τιν δευτερι μερα περιοδου, για πεντε μερες κ τιν 11η μερα του κυκλου μου, μου ειπαι να παω γεια υπεριχω για να δουμε αν δημιουργιθουν κιστες. κ μετα τον υπεριχο θα μου πει ποτε θα κανω τις ενεσεις! η αληθεια ειναι οτι οταν ακουσα τιν λεξη κιστες πανικοβλιθικα!!!! αν καποια απο εσες εβγαλε κιστες απο αυτα τα χαπια, θελω να μου απαντιση.... θα φιγουνε μετα??? η θα εχω κιστες για παντα??? κ αν εχει μινη εγκυος καποια με αυτον τον τροπο να μου το πει..! σας ευχαριστω ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.. ειμαι κ εγω καινουρια στιν παρεα σας, με λενε σουλα ειμαι 20 χρονον, ειμαι παντρεμενη εδω κ 4 χρονια κ τον τελευτεο χρονο προσπαθουμε να κανουμε μωρο κ δεν μπορουμε! ο λογος? οτι εχω πολικιστικες ωοθεικες, κ δεν ξερω ποτε εχω ωορεικσια!! ο γιατρος μου,μου εδωσε να παρω τα clomiphene απο τιν δευτερι μερα περιοδου, για πεντε μερες κ τιν 11η μερα του κυκλου μου, μου ειπαι να παω γεια υπεριχω για να δουμε αν δημιουργιθουν κιστες. κ μετα τον υπεριχο θα μου πει ποτε θα κανω τις ενεσεις! η αληθεια ειναι οτι οταν ακουσα τιν λεξη κιστες πανικοβλιθικα!!!! αν καποια απο εσες εβγαλε κιστες απο αυτα τα χαπια, θελω να μου απαντιση.... θα φιγουνε μετα??? η θα εχω κιστες για παντα??? κ αν εχει μινη εγκυος καποια με αυτον τον τροπο να μου το πει..! σας ευχαριστω ολες!!!!

 

Κι γω με πολυκυστικές είμαι!Μετά από πόσο καιρό σου έδωσε αυτα τα χαπια ο γιατρος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι γω με πολυκυστικές είμαι!Μετά από πόσο καιρό σου έδωσε αυτα τα χαπια ο γιατρος?

εγω πειγενα σε εναν αλλον ο οποιος δεν ηταν καλος κ δεν μου ειχε αναφερει ποτε τιποτα για αυτα τα χαπια μονο αντισιλιπτικα μου εδοσε για να σταθεροποιισουμε τον κικλο κ καλα... 1 χρονο τα επερνα κ τιποτα, απο τον προτο μηνα που τα σταματισα χαλασε κιολας ο κικλος μου... κ μετα πιγα σε εναν αλλον του ειπα το ιστορικο μου, μου εκανε κ εξετασεις κ μου ειπαι να τα αρχεισω. εγω εχω πολυ χαλια κικλο καθε 3 μηνες μου ερχετε περιοδος κ αννννν....

Link to comment
Share on other sites

Κι γω τα ιδια αλλα ειμαι με αντισυλληπτικα εδω και χρονια

αν θες τιν γνωμη μου, σταματατα τα αντισιλιπτικα!!! δεν κανουν καμια δουλεια!! κ εγω τα επερνα τοσο καιρο κ απο τον πρωτο μηνα που τα σταματισα χαλασε ο κικλος μου.. κ να φανταστεις ο γιατρος μου ειχαι πει οτι θα πρεπει να περασει τουλαχιστον ενα 6μηνο χορις αντισιλιπτικα για να καθαρισι ο οργανισμος μου, κ μετα να αρχισο να προσπαθω!!!! δηλαδη... στο μηδεν!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!!! ξεκινισα κ εγω τα χαπια clomiphene και ο γιατρος μου ειπαι οτι οταν ερθει η ωρα να κανω τιν ενεσει να βρω καποιον να μου τιν κανει... θελω να σας ρωρισω λοιπον... μπορει να μου τιν κανει ο οποιοσδιποτε?? δηλαδη μπορει να μου τιν κανει κ ο αντρας μου?? η πρεπει να βρω καποιον εκσιδικευμενο??? και κατι ακομη.. εσεις πως τιν κανατε?? πιος σας τιν εκανε?? ποναει?????

Link to comment
Share on other sites

αν θες τιν γνωμη μου, σταματατα τα αντισιλιπτικα!!! δεν κανουν καμια δουλεια!! κ εγω τα επερνα τοσο καιρο κ απο τον πρωτο μηνα που τα σταματισα χαλασε ο κικλος μου.. κ να φανταστεις ο γιατρος μου ειχαι πει οτι θα πρεπει να περασει τουλαχιστον ενα 6μηνο χορις αντισιλιπτικα για να καθαρισι ο οργανισμος μου, κ μετα να αρχισο να προσπαθω!!!! δηλαδη... στο μηδεν!!!!!!!!!!!!!!

 

Εμενα μου ειπε οτι από τον 1ο κυκλο μπορω να προσπαθησω ελευθερα!Κ οτι η γονιμοτητα ειναι στο ζενιθ στους πρωτους μηνες απο τηδιακοπη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα μου ειπε οτι από τον 1ο κυκλο μπορω να προσπαθησω ελευθερα!Κ οτι η γονιμοτητα ειναι στο ζενιθ στους πρωτους μηνες απο τηδιακοπη

τι να σου πω sisika μου?? δεν ξερω!!! μια απο τις δυο μας δεν εχει καλο γιατρο!!! εγω δηλαδη... γιατι ειδη τον εχω αλαξη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Καλησπερα και απο εμενα!!! Ειναι ο πρωτος κυκλος που προσπαθουμε κι εμεις με τον γιατρο μας σε φυσικο κυκλο. Δεν κανω ωορηξια καθολου,απο εξετασεις προγεστερονης 21ης κ 28ης. Οποτε ξεκινησαμε clomiphene citrate και cyclacour. Μετα απο υπερηχους καθε 3 ημερες ειδαμε οτι η γονιμη μου ηταν την 18η ημερα. Οποτε μου εκανε pregnyl 5000 μοναδων , και μου ειπε συγκεκριμενη ωρα για επαφη 36 ωρες. Και αποχη ο συζυγος 3 μερες. Θελω να μαθω... Υπαρχουν αλλες γυναικες οπως εγω που μπορει να συνελαβαν ετσι;;;;; Η αδικα χαιρομαι; αν υπαρχει καποια κοπελα που ξεκινησε τετοια θεραπεια θα ηθελα πραγματικα να την ακουσω. Επισης μου ειπε ο γιατρος δεν γινεται για πανω απο 4 κυκλους;;;;; γιατι;αν οντως βοηθα να "πιαστει" παιδι με χαμηλο κοστος σχετικα,γτ να μη μπορουμε κι αλλο;

Τα μωράκια είναι εκεί ψηλά και διαλέγουν σε ποιά κοιλίτσα θα μπούν....!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...