Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

καλησπερα !!!!!!!!!!!! τι κανετε κοριτσια ???????? να σας ρωτησω γτ νομιζω εχω μπερδευτει λιγακι ... εγω λοιπον ειχα περιοδο 8/9 εως 12 /9 μεκυκλο 25-26 μερες . απο τις 15 εχω λιγα διαφανει υγρα και χθες ηταν ασπρα . ειχαμε επαφη χθες !!! ειναι η γονιμη φαση αυτη με τα λευκα υγρα ????? ε ???? κ ρεπει ναα εχουμε κ τις επομενες μερες ?????????????????????? ευχαριστωωωωω !!!!!!!!!!!

 

 

Ρίξε και μια ματιά εδώ :

http://www.babyspace.gr/DueDateCalculator.html

 

http://www.mammycool.gr/count_fertile_days.jsp

 

Καλή επιτυχία :P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστω πολυ για τις σελιδες .... χθες ειχα και το πρωτο αχνο θετικο τεστ ωορηξιας !!!! και σημερα το ιδιο αχνο βγηκε !!!!!!!!!!

Καλημέρα! Το μόνο που μπορώ να σου πω εγώ, είναι να είσαι ψύχραιμη όσο μπορείς και να προσπαθείς να μην ασχολείσαι με τόοοοσες λεπτομέρεις κι επίσης, το βασικότερο, μπρος πίσω 4-5 μέρες από την πιθανή ωορρηξία, καλό είναι να έχετε επαφή κάθε δύο μέρες! Η συχνή επαφή αδυνατίζει το σπέρμα!!

Καλή εππιτυχία, το συντομότερο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα !!!!!!!!!!!! τι κανετε κοριτσια ???????? να σας ρωτησω γτ νομιζω εχω μπερδευτει λιγακι ... εγω λοιπον ειχα περιοδο 8/9 εως 12 /9 μεκυκλο 25-26 μερες . απο τις 15 εχω λιγα διαφανει υγρα και χθες ηταν ασπρα . ειχαμε επαφη χθες !!! ειναι η γονιμη φαση αυτη με τα λευκα υγρα ????? ε ???? κ ρεπει ναα εχουμε κ τις επομενες μερες ?????????????????????? ευχαριστωωωωω !!!!!!!!!!!

Καλησπέρα Ελευθερία μου. Λογικά είσαι στις γόνιμες μέρες σου. Καλό είναι να έχετε επάφες 5 μέρες πριν και 5 μέρες μετά την ωορρηξία,αν και η αποψή μου είναι να ερχόμαστε σε επαφή καθόλη την διάρκεια του μήνα πλην της περιόδου κάθε 2 μέρες. Δεν ξέρεις πότε θα γίνει το θαυματάκι,σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Νομίζω πετάγομαι λίγο απότομα στη μέση άλλων συζητήσεων.. αλλά με βάση το θέμα θα γράψω την εμπειρία μου γιατί ξέρω πως πολλές κοπέλες μπαίνουν εδώ και ψάχνουν ιστορίες που θα τους δώσουν αισιοδοξία. Εγώ το είχα κάνει πάρα πολλές φορές!

 

Λοιπόν.. θα τα πω με συντομία.. τρία χρόνια ελεύθερων επαφών, ένας χρόνος γάμου για να ξεκινήσουμε να ψαχνομαστε με άπειρες εξετάσεις, μία σπερματέκχυση και φυσικά εξωσωματικές. Εννέα προσπάθειες συνολικά. Οι 6 με ενέσεις, μία με κατεψυγμένα και 2 με φυσικό κύκλο. Άπειρες εξετάσεις, ενέσεις, ορμόνες, φάρμακα, απελπισίες, κλάμματα κτλ Υστεροσκόπηση, λαπαροσκόπηση.. Αλλαγή 4 γιατρών!! Οι δύο από αυτούς είπαν πως το πρόβλημα ειναι στα ωάρια, ο ένας μάλιστα μας μίλησε για ξένα ωάρια και όταν αρνήθηκα, άφησε ένα ειρωνικό γελάκι.. Έφυγα και πήγα στον 4ο γιατρό..λαπαροσκόπηση, διακοπή περιόδου, εξωσωματική και ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΤΡΙΔΥΜΑ!!!!

Τώρα, μετά από 7 χρόνια προσπαθειών, 4 μόνοι μας και 3 με εξωσωματικές στην κοιλίτσα μου έχω 2 μωράκια και αν και το άγχος δε με αφήνει ακόμα να το χαρώ, είμαι πολύ ευτυχισμένη!

Αυτά..

Δε πρέπει να τρελαινόμαστε μ'αυτά που μας λένε οι γιατροί. Να ελπίζουμε, να το ψάχνουμε και να είμαστε καλά να προσπαθούμε!

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Νομίζω πετάγομαι λίγο απότομα στη μέση άλλων συζητήσεων.. αλλά με βάση το θέμα θα γράψω την εμπειρία μου γιατί ξέρω πως πολλές κοπέλες μπαίνουν εδώ και ψάχνουν ιστορίες που θα τους δώσουν αισιοδοξία. Εγώ το είχα κάνει πάρα πολλές φορές!

 

Έφυγα και πήγα στον 4ο γιατρό..λαπαροσκόπηση, διακοπή περιόδου, εξωσωματική και ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΤΡΙΔΥΜΑ!!!!

Τώρα, μετά από 7 χρόνια προσπαθειών, 4 μόνοι μας και 3 με εξωσωματικές στην κοιλίτσα μου έχω 2 μωράκια και αν και το άγχος δε με αφήνει ακόμα να το χαρώ, είμαι πολύ ευτυχισμένη!

Αυτά..

Δε πρέπει να τρελαινόμαστε μ'αυτά που μας λένε οι γιατροί. Να ελπίζουμε, να το ψάχνουμε και να είμαστε καλά να προσπαθούμε!

 

xrysa να είστε γεροί να χαρείτε τα μωράκια σας!! και να είσαι καλά που μας έγραψες μια τόσο ιστορία που είχε πολλές προσπάθειες αλλά αίσιο τέλος!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Νομίζω πετάγομαι λίγο απότομα στη μέση άλλων συζητήσεων.. αλλά με βάση το θέμα θα γράψω την εμπειρία μου γιατί ξέρω πως πολλές κοπέλες μπαίνουν εδώ και ψάχνουν ιστορίες που θα τους δώσουν αισιοδοξία. Εγώ το είχα κάνει πάρα πολλές φορές!

 

Λοιπόν.. θα τα πω με συντομία.. τρία χρόνια ελεύθερων επαφών, ένας χρόνος γάμου για να ξεκινήσουμε να ψαχνομαστε με άπειρες εξετάσεις, μία σπερματέκχυση και φυσικά εξωσωματικές. Εννέα προσπάθειες συνολικά. Οι 6 με ενέσεις, μία με κατεψυγμένα και 2 με φυσικό κύκλο. Άπειρες εξετάσεις, ενέσεις, ορμόνες, φάρμακα, απελπισίες, κλάμματα κτλ Υστεροσκόπηση, λαπαροσκόπηση.. Αλλαγή 4 γιατρών!! Οι δύο από αυτούς είπαν πως το πρόβλημα ειναι στα ωάρια, ο ένας μάλιστα μας μίλησε για ξένα ωάρια και όταν αρνήθηκα, άφησε ένα ειρωνικό γελάκι.. Έφυγα και πήγα στον 4ο γιατρό..λαπαροσκόπηση, διακοπή περιόδου, εξωσωματική και ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΤΡΙΔΥΜΑ!!!!

Τώρα, μετά από 7 χρόνια προσπαθειών, 4 μόνοι μας και 3 με εξωσωματικές στην κοιλίτσα μου έχω 2 μωράκια και αν και το άγχος δε με αφήνει ακόμα να το χαρώ, είμαι πολύ ευτυχισμένη!

Αυτά..

Δε πρέπει να τρελαινόμαστε μ'αυτά που μας λένε οι γιατροί. Να ελπίζουμε, να το ψάχνουμε και να είμαστε καλά να προσπαθούμε!

 

Πανέμορφη ιστορία. Με το καλό εύχομαι να έρθουν τα γεννητούρια! Πόσο μηνών είσαι?:D:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ πολύ raniam! Είμαι 15 εβδομάδων δηλαδή μόλις έκλεισα τον 3ο μήνα και κάτι..έχω πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μου!!

 

Πολύ όμορφη και αισιόδοξη ιστορία!Εύχομαι να περάσει γρήγορα ο καιρός και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τα αγγελούδια σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!χρειαζομαι την βοηθεια σας...στισ 4/9 ειδα λιγο αιμα,μετα για αρκετες μερες ειχα σαν περιοδο αλλα καφε χρωμα..στισ 13/9 που ηταν να αδιαθετισω μου ηρθε κανονικα περιοδο,καποιεσ μερες ειχα παρα πολυ αιμα και μεχρι σημερα εχω ακομα αιμα. ξεχασα να σασ πς οτι με τον αντρα μου προσπαθουμε για παιδακι...κ για δυο μηνες πηρα το serpafar.τι λετε να κανω?????:-(

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλημέρα!Σας γράφω γιατί κοντέυω να τρελαθώ.1 χρόνος εντατικών προσπαθειών,κανένα πρόβλημα υγείας σε όσες εξετάσεις έχουμε κάνει και ακόμα δεν έχει έρθει παιδάκι.Τον επόμενο μήνα θα κάνω σαλπιγγογραφία για να σιγουρέψουμε τη κατάσταση και πολύ την φοβάμαι σαν εξέταση,όχι επειδή πονάει αλλά επειδή το υγρό που βάζουν είναι αρκετά επιζήμιο για τον οργανισμό.Όλα αυτά όμως είμαι έτοιμη να τα αντιμετωπίσω γιατί θέλουμε πολύ μα πάρα πολύ παιδάκι.Αυτό που δεν μπορώ να αντιμετωπίσω είναι η πεσμένη ψυχολογία μου και ότι το σκέφτομαι συνέχεια,κάτι που δεν μπορώ να αποφύγω γιατί με τον σύζυγο διατηρώ παιδότοπο,είμαι νηπιαγωγός και κάθε μέρα με περιτρυγυρίζουν παιδάκια τα οποία υπεραγαπώ..πως να μην το σκέφτομαι είναι η δουλειά μου...

Link to comment
Share on other sites

AR33 POS EISAI ?POTE PERIMENEIS TIN AKATANOMASTI POY NA MHN ERTEI KAI NA EISAI EGKYOYLA :)

 

 

κορίτσι σήμερα έκανα ένα τεστ που δείχνει αν είσαι έγκυος μέχρι και 4 μέρες πριν την καθυστέρηση και βγήκε αρνητικό :(

Απογοητεύτηκα γιατί είμαι στην 31 ημέρα αλλά επειδή δεν έχω σταυερό κύκλο έκανα αυτό το τεστ και όχι το κανονικό μήπως έπεσα σε μήνα που έχω κύκλο 35 ημερών!η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν ένιωθα έγκυοσ αλλά μόλις είδα το αρνητικό τεστ απογοητεύτηκα!τώρα περιμένω την ακατανόμαστη και συνεχίζω τον επόμενο μήνα τις προσπάθειες πάλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα είμαι καινουρια και εχω διαβασει με πολυ ενδιαφερον πολλες ιστοριες σε αυτο το σαιτ και ετσι αποφασισα να γινω μελος! Εύχομαι σε ολες τις κοπελες καλα αποτελεσματα και γρηγορα! Να σας πω και τα δικα μου να μου πειτε γνωμη! Τελευταια περιοδος 3/9, με το τελος και μεχρι τους πονους της ωορηξιας ανα δυο μερες επαφες, δεν εχω σταθερο κυκλο οποτε και δεν γνωριζω ακριβως ημερομηνιες, αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι απο την ωορηξια και μετα εχω πονους περιοδου χαμηλα στη μεση και πρηξιμο στηθους και πονο! εχω ακομη 1 εβδομαδα περιπου μεχρι την επομενη περιοδο, τι λετε; Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας κουρασα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και απο εμένα είμαι καινουρια και εχω διαβασει με πολυ ενδιαφερον πολλες ιστοριες σε αυτο το σαιτ και ετσι αποφασισα να γινω μελος! Εύχομαι σε ολες τις κοπελες καλα αποτελεσματα και γρηγορα! Να σας πω και τα δικα μου να μου πειτε γνωμη! Τελευταια περιοδος 3/9, με το τελος και μεχρι τους πονους της ωορηξιας ανα δυο μερες επαφες, δεν εχω σταθερο κυκλο οποτε και δεν γνωριζω ακριβως ημερομηνιες, αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι απο την ωορηξια και μετα εχω πονους περιοδου χαμηλα στη μεση και πρηξιμο στηθους και πονο! εχω ακομη 1 εβδομαδα περιπου μεχρι την επομενη περιοδο, τι λετε; Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας κουρασα!!!

 

Καλησπέρα και καλώς όρισες.

Τα συμπτώματα αυτά έχω κατά καιρούς από την ωορηξία και μετά τα οποία καταλήγουν σε περίοδο. Όμως επειδή τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης μοιάζουν πολύ είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη. Κάθε πότε αδιαθετείς περίπου;

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

27-31 μερες οποτε αναλογως τον μηνα! Πρωτη φορα μου συμβαινει να ποναω για τοσο καιρο και τοσο νωρις!! Τι να πω εκτος αν ερθει πολυ νωριτερα απ οτι περιμενω!!

Link to comment
Share on other sites

27-31 μερες οποτε αναλογως τον μηνα! Πρωτη φορα μου συμβαινει να ποναω για τοσο καιρο και τοσο νωρις!! Τι να πω εκτος αν ερθει πολυ νωριτερα απ οτι περιμενω!!

 

Μπορεί. Κολπάκια είναι αυτά....;)

Μην το σκέφτεσαι καθόλου. ΄'Οσο πιανόμαστε από συμπτώματα τόσο απογοητευόμαστε.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί. Κολπάκια είναι αυτά....;)

Μην το σκέφτεσαι καθόλου. ΄'Οσο πιανόμαστε από συμπτώματα τόσο απογοητευόμαστε.

 

Έχεις δικιο ετσι ειναι!! Ευχαριστω παντως για την γρηγορη απαντηση!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια,μελλοντικες μανουλες... γεια σας :-) πραγματικα ειναι πολυ ωραια η παρεα σας για αυτο και ειπα και εγω να ξανα-γινω μελος της. τι εννοω; σας ειχα γραψει τον ιουλιο αλλα λιγο το ενα λιγο το αλλο δεν αξιωθηκα να ειμαι επιμελης κατι που τωρα ευχομαι να καταφερω... παρακατω σας μεταφερω τα οσα ειχα γραψει τον ιουλιο για να με ξανα-γνωρισετε και μετα σας γραφω τα πιο φρεσκα :-)

 

 

 

:-Pαρχικα κοριτσακια γεια σας και απο εμενα. ειμαι μια τρελαμενη ταυρινα που οπως και οι περισσοτερες απο εσας εχω παιδευτει και εγω το κατιτις μου.. Λοιπον η δικη μου ιστορια ξεκινα καπως ετσι.... Παντρευτηκαμε με τον αντρουλη μου το καλοκαιρι του 2010 και μετα απο εντονη παροτρυνση απο τις αδερφες μου για να μην περιμενουμε... η μια ειχε ενα παιδακι αλλα στ αληθεια χρειαστηκε να φτασει να ειναι τωρα εγκυος και ο γιος της 11 ετων .. και η αλλη εκανε πριν απο ενα χρονο διδυμακια μετα απο 7 χρονια προσπαθειων πειστηκαμε να μην περιμενουμε ενα χρονο για μπεμπε.. Τον Γεναρη μετα δλδ απο 5 μηνες γαμου πηγα στον γυναικ/γο για προγεν. ελεγχο αλλα μου βρηκε ενα μικροβιακι και μου συνεστησε dactarin κολπικη. Εγω βλακωδεστατα :cool:αμελησα τελειως την θεραπεια καθως δεν ειχα και ενοχλησεις και την εκανα τον αυγουστο... οταν λοιπον ξαναπηγα στο γυναικολογο τον Νοεμβρη θεωρωντας οτι παω και νωριτερα για το παπ μιας και σιγουρα θα ημουν ενταξει μετα την θεραπεια... μου βρηκε ενα ωραιοτατο κονδυλωμα αρκετα προχωρημενο και 3 μερες μετα χειρουργηθηκα στο Ρεα με κρυοπηξια οπου και ημουν ξυπνια...ωραιοτατα.. Να μην πλατιαζω λοιπον στην αρχη μου ειπε ο γιατρος για 4-6 μηνες αποκατασταση αλλα λογο χαμηλου ανοσοποιητικου μου πηρε ενα χρονο.. Αρα τυπικα απο τον Δεκεμβρη του 12 ημουν και παλι στο παιχνιδι... Αφου λοιπον περασε ο Γεναρης και ο Φλεβαρης ακαρπα.. αποφασισα να αγορασω τεστ ωορρηξιας να κατατοπιστω καπως... Τον Μαρτη εδειξει την 20 μερα και επειδη δεν μου πολυαρεσε πηγα απο μονη μου για εξεταση προλακτινης οπου και οντως ηταν πεσμενη πολυ.. Οταν καλεσα τον γυναικ. και του ειπα τα αποτελεσματα μου ειπε οτι με τοσο κατω ορμονη δεν μπορω να κρατησω παιδι και οτι πρεπει να κανω θεραπεια... Φυσικα τον αλλαξα γιατι ενω του ειχα πει οτι θελω γενικες εξετασεις μου ειχε πει οτι ειμαι υγιεστατη και πολυ μικρη για να αρχισω να αγχωνομαι. Ειμαι 30. Ετσι λοιπον αλλαξα γυναικ. και αρχισα να πηγαινω 3-4 φορες το μηνα ( δωρεαν.. να ναι καλα η γυναικα.. ) να τσεκαρει την ωορρηξια μου.. Ο αντρας μου εχει κανει σπερμοδ. και ειναι αψογο... Αυτο τον μηνα λοιπον , γιατι τους 2 προηγουμενους δεν πετυχαιναμε την σωστη μερα , λογο δουλειας ή σκ πηγαινα και ειχε σπασει ενω εκεινη ηθελα να δει ακριβως το βραδυ πριν την ωορ., μου ειπε οτι το ωαριο μου αργει να σπασει και προχθες ειχε φτασει στα 25 χιλιοστα ενω κανονικα σπαει στα 21 περιπου... Αρα τον επομενο μηνα παλι θα με παρακολουθει αλλα στα 18 χιλ.θα κανουμε μια ενεσουλα.. για να δουμε... Μακια πολλα,σας αφηνω να παω δουλιτσα <3

:mad:

λοιπον...τα πιο φρεσκα ειναι οτι η καινουρια μου γυναικολογος αφου εντοπισε το προβλημα της προγεστερονης ... μου ειπε να πηγαινω για υπερηχους ( τους οποιους και δεν πληρωνετε..να ναι καλα.. ) μετα την δεκατη μερα ανα δυο μερες για να βρουμε ποτε ειμαι στα 18 χιλλιοστα ωστε να κανουμε την pregnyl και μετα να εχω επαφη.. παροτι αυτο το ξερουμε απο τον ιουλιο μολις αυτο τον μηνα καταφεραμε να κανω την ενεση και με εχει φαει η αγωνια. το θεμα ειναι οτι μου ειπε ενα πολυ καλο ποσοστο 80% μιας και οπως λεει εκτος απο την συμπληρωση της ορμονης εκανα την ενεση ωστε να ξερουμε την ακριβης στιγμη της ωορρηξιας και ειχα οντως τοτε επαφη... τωρα πρεπει να περιμενω μεχρι 10 οκτωμβρη... απο την μια θελω να ειμαι αισιοδοξη αλλα απο την αλλη δεν θελω για να μην απογοητευτω... αυτα... εσεις πως τα πατε..;; :-) με αγαπη αγγελικη

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να εξελιχθούν όλα όπως επιθυμείς αλλά 80% είναι τεράστιο ποσοστό!!! προσωπικά δεν το έχω ξανακούσει. Έλεγχο σπέρματος , σαλπιγγογραφία έχεις κάνει?

Χοντρικά για να μείνει μια κοπέλα έγκυος χρειάζεται:

ωορρηξία

καλό σπέρμα

ανοιχτές σάλπιγγες

σωστό σχήμα μήτρας - μέγεθος ενδομητρίου

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να εξελιχθούν όλα όπως επιθυμείς αλλά 80% είναι τεράστιο ποσοστό!!! προσωπικά δεν το έχω ξανακούσει. Έλεγχο σπέρματος , σαλπιγγογραφία έχεις κάνει?

Χοντρικά για να μείνει μια κοπέλα έγκυος χρειάζεται:

ωορρηξία

καλό σπέρμα

ανοιχτές σάλπιγγες

σωστό σχήμα μήτρας - μέγεθος ενδομητρίου

 

 

μιριαμ μου... αρχικα ευχαριστω για την τοσο γρηγορη απαντηση :-) σαλπιγγογραφια ειχα κανει πριν απο περιπου 3 μηνες και ηταν οκ και ο αντρουλης μου επεισης εχει κανει σπερμοδιαγραμμα και ολα καλα και απο εκει... :-) οσο για το ποσοστο το ξερω οτι ειναι μεγαλο αλλα... ισχυει μονο αν δεν υπαρχει καποιο εξτρα προβληματακι που δεν εχουμε βρει... για να δουμε .. :-) παντως εχω φοβερη αγωνια..θα ξερω μετα τις 10 οκτωμβριου..οτι καλυτερο και για σενα !!

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου δε θα αγχωνόμουν καθόλου!!! Είσαι μόνον 30!!! και δεν έχετε κανένα ουσιώδες θέμα υπογονιμότητας. Το μόνο που απαιτείται είναι πολύ σεξ και κυρίως τις γόνιμες μέρες. Πραγματικά με όσα έχω περάσει (είμαι 39) δε θα έμπαινα σε συνεχή παρακολούθηση και pregnyl στην ηλικία σου, διότι είναι τόσο αγχωτικά!! (τουλάχιστον είναι για μένα) και σου μιλάω εκ πείρας και όχι θεωρητικά - μεταξύ άλλων έχω κάνει και 3 σπερματεγχύσεις - χωρίς αποτέλεσμα... και χωρίς άλλο θέμα υπογονιμότητας πλην της ηλικίας. Υπομονή, ψυχραιμία, ασχολήσου με πράγματα που σε ευχαριστούν και όλα θα έρθουν!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου δε θα αγχωνόμουν καθόλου!!! Είσαι μόνον 30!!! και δεν έχετε κανένα ουσιώδες θέμα υπογονιμότητας. Το μόνο που απαιτείται είναι πολύ σεξ και κυρίως τις γόνιμες μέρες. Πραγματικά με όσα έχω περάσει (είμαι 39) δε θα έμπαινα σε συνεχή παρακολούθηση και pregnyl στην ηλικία σου, διότι είναι τόσο αγχωτικά!! (τουλάχιστον είναι για μένα) και σου μιλάω εκ πείρας και όχι θεωρητικά - μεταξύ άλλων έχω κάνει και 3 σπερματεγχύσεις - χωρίς αποτέλεσμα... και χωρίς άλλο θέμα υπογονιμότητας πλην της ηλικίας. Υπομονή, ψυχραιμία, ασχολήσου με πράγματα που σε ευχαριστούν και όλα θα έρθουν!!

 

 

λοιπον...οντως ειμαι μικρη μαλλον αλλα ειμαστε με τον αντρα μου 13 χρονια μαζι και ειναι πια η στιγμη για παιδακι..εκτος αυτου εχουν και ολοι μας οι φιλοι και μας πιανει το παραπονο... θελουμε και εμεις <3 οσο για το να κανω πραγματα που με ευχαριστουν... ειναι και αυτο στο προγραμμα.εξαλλου οντως εχουμε καιρο μπροστα μας.απλα απο την αλλη και με τις δουλειες μας ουτε να κανουμε πραγματα μπορουμε πχ εκδρομες , βολτες κλπ.. ειναι πιο περιορισμενες οι εξοδοι μας.. οι φιλοι μας ειναι με παιδακια και δεν βγαινουν ... αρα... :-/ εσεις ποσο καιρο ειστε μαζι ; :-)

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...οντως ειμαι μικρη μαλλον αλλα ειμαστε με τον αντρα μου 13 χρονια μαζι και ειναι πια η στιγμη για παιδακι..εκτος αυτου εχουν και ολοι μας οι φιλοι και μας πιανει το παραπονο... θελουμε και εμεις <3 οσο για το να κανω πραγματα που με ευχαριστουν... ειναι και αυτο στο προγραμμα.εξαλλου οντως εχουμε καιρο μπροστα μας.απλα απο την αλλη και με τις δουλειες μας ουτε να κανουμε πραγματα μπορουμε πχ εκδρομες , βολτες κλπ.. ειναι πιο περιορισμενες οι εξοδοι μας.. οι φιλοι μας ειναι με παιδακια και δεν βγαινουν ... αρα... :-/ εσεις ποσο καιρο ειστε μαζι ; :-)

καλημερα! εγω που εκανα την pregnil,εμεινα με την πρωτη εγκυος!! ασχετα αν στην 8η εβδομαδα το χασαμε...:(. σου ευχομαι και εσενα να εισαι εγκυος ολοψυχα!! :P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...