Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΕΦΗΜΕΡΕΥΟΝΤΑ ΓΙΑΤΡΟ?


biene

Recommended Posts

Kata tin diarkeia tis egymosinis me parakoluthei giatros tou IKA.

Aftos omos ksegennaei sto IASO, to opoio den me pairnei xrimatika.

 

Tin ora tis gennas leo na pao se kapio dimosio nosokomeio

me opoion giatro efimerevei ekini tin ora.

 

Yparxei mia analogi ebiria?

 

Efxaristo

mr7Zp1.pngurl%5D
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια φίλη μου γέννησε έτσι πριν λίγους μήνες. Είχε πολύ εύκολη γέννα κι όλα πήγαν πολύ καλά. Έμεινε ευχαριστημένη από το γιατρό που την ανέλαβε- και ήταν και ειδικευόμενος αν θυμάμαι καλά.

Με το καλό σου εύχομαι ό,τι κι αν αποφασίσεις!

3zKtp2.png

S0Tjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις επιλέξει δημόσιο νοσοκομείο γιατι δεν πας από τώρα σε έναν γιατρό εκει? Στο Ελενα ας πούμε.Πιστεύω ότι έτσι θα είναι καλύτερα. Αλλωστε μπορείς να πηγαίνεις σε πρωινα ραντεβου και μην πληρώνεις επισκέψεις. Εγω αυτό θα έκανα.με το καλό

Link to comment
Share on other sites

εγω το τριτο μου παιδι το γεννησα σε εφημερια και ουτε το ονομα του δεν θυμαμε τωρα.ειχα γιατρο β διευθυντη στο ιπποκρατειο και πηγαινα στο ιατρειο του για παρακολουθηση τον ειχα ενημερωσει οτι θελω να γεννησω σε νοσοκομειο γιοα ασφαλεια,μετα απο πολυ λαθος κινησεις του στην 37βδ.τον παρατησα και γεννησα σε εφημερια του παπαγεωργειου με κτ αφου ο 1ος με αφησε χωρις αντιβιωση με υψηλη ρυξη αμνιακου,οχι απλα εμεινα ευχαριστημενη αλλα ενθουσιασμενη και τις επομενες μερες συνεχεια ερχοταν ο γιατρουδακος που ηταν βοηθος του μεγαλου γιατρου και ο γιατρος ο ιδιος καντο απλα να ξερεις και να σκεφτεσε οτι εσυ γεννας και οι υπολοιποι ακολουθουν μην επετρεψεις δηλ. να γινουν πραγματα που δεν θα ηθελες.-αν τυχει πχ.να περναν οι εκπαιδευομενοι γτ το ακουσα αυτο δεν το ειδα-και ερθει ο καθηγητησ και αρχισει μαθημα πανω σου και δεν το θελεις εσυ εχεις το δικαιωμα να πεις να μην σε πειραζουν.με το καλο και εναν ευκολο τοκετο σου ευχομαι

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Kata tin diarkeia tis egymosinis me parakoluthei giatros tou IKA.

Aftos omos ksegennaei sto IASO, to opoio den me pairnei xrimatika.

 

Tin ora tis gennas leo na pao se kapio dimosio nosokomeio

me opoion giatro efimerevei ekini tin ora.

 

Yparxei mia analogi ebiria?

 

Efxaristo

 

Εγώ έτσι έκανα επειδή δεν είχα την οικονομική δυνατότητα να πληρώσω "δικό" μου γιατρό και τελικά το σκυλομετάνιωσα.Έφαγα μια ωραιότατη καισαρική άνευ λόγου και αιτίας απ'τον εφημερεύοντα γιατρό γιατί πολύ απλά ο άνθρωπος ήθελε σε λίγο να σχολάσει,ήξερε πως δεν θα έπαιρνε φράγκο αφού ήταν εφημερία και δεν ήταν προσωπικός μου γιατρός και βέβαια ήταν και περίοδος εορτών (παραμονές προτωχρονιάς) οπότε όσο να πεις ο άνθρωπος βιαζόταν......το περιστατικό συνέβη στα Έλενα και πληροφοριακά την ημέρα που γέννησα εγώ,(επειδή ήταν και αρκετές άλλες γυναίκες για να γεννήσουν),μόνο μία γέννησε φυσιολογικά!!!!!!!!!!!!! τους άκουγα που έλεγαν,άντε βάλε την δική σου μέσα,γιατί έχω κι εγώ άλλη μία,θέλει κι ο άλλος να φύγει κλπ κλπ :? καλύτερα πήγαινε τώρα στο Έλενα και βρες κάποιον γιατρό να σε παρακολουθήσει έως το τέλος και να σε ξεγεννήσει εκείνος.Τα χρήματα σίγουρα θα είναι πάρα πολύ λιγότερα απ'ότι σε ένα ιδιωτικό.Αλλά νομίζω πως το να πας έτσι ξεκάρφωτα σε εφημερία δεν θα ήταν και η καλύτερη ιδέα............άντε και με το καλό!

glitterfy114605T710D30.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγώ γέννησα πριν τρεις μήνες στο Παπαγεωργίου με τον εφημερεύοντα ειδικευόμενο γιατρό. Ήταν επιλογή μου να γενήσω σε νοσοκομείο, γιατί θεωρώ κοροϊδία το θέμα με τις κλινικές. Πήγαν όλα τέλεια και ένιωθα πολύ ασφαλής καθ'όλη τη διάρκεια του μάλλον δύσκολου τοκετού. Οι μαίες ήταν ευγενέστατες και προσπαθο'υσα να ακολουθώ τις οδηγίες τους, παρ'όλο που είχα κάνει μαθήματα ανώδινου τοκετού. Ο γιατρός έκανε τέλεια δουλειά με το ράψιμο και μάλιστα ο γυναικολόγος μου είπε οτι δεν θα καταλάβαινε οτι έχω γεννήσει. Δεν μετανιωσα ούτε στιγμή για την απόφαση μου. Μάλιστα ακριβώς επειδή δεν θα πλήρωνα κανέναν γιατρό άφησαν τη φύση να κάνει τη δουλειά της. Στην κλινική σιγά μην περίμενε ο γιατρός 14 ώρες για να γεννήσω (δεν είχα διαστολή). Πιστεύω οτι θα μου έλεγαν τα κλασσικά που ακούγονται τελευταία...δεν κατεβαίνει το παιδί...δεν έχουμε διαστολή...κτλ κτλ και θα με ξεπέταγαν με μια καισαρική. Γέννησα χωρίς επισκληρίδιο, αλλά άξιζε τον κόπο, γιατί αμέσως μετά έκανα βόλτες στο διαδρομο, πλύθηκα και το επόμενο πρωί ένιωθα μια χαρά.

twmWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι για 2ο μωρο που ξερεις τι σου γινεται δε θα υπαρχει προβλημα να γεννησεις με εφημερευοντα γιατρο! Βεβαια ειναι κ η 1 στις 100 να εισαι η γκαντεμω κ να πεσεις σε λαθος χερια. Αλλα αυτο μπορει να γινει κ με το γιατρο σου!" Η στραβη", δυστυχως σε ολους τους γιατρους μπορει να τυχει! Απλα να ευχεσαι να μην εισαι εσυ! ;))

Να σου πω κι εγω που εχω γιατρο στο Ελενα πιστεψε με απορω αν με θυμαται κ ποσο θα με προσεξει. Οι επισκεψεις ειναι τυπικες κ γρηγορες. Οταν γεννησω δε μου εχει καμια υποχρεωση να με προσεξει! Το φακελακι αν θελω θα το δωσω κ σ αυτην κ στον εφημερευοντα. Αρα το ιδιο μου κανει! Εγω θα το εκανα παντως, αφου βεβαια ξαναλεω εχω εμπειρια ηδη μιας γεννας κ ξερω τι να περιμενω κ τι πρεπει να ζητησω!

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

δυσκολα αν δεν εχεις δικο σου γιατρο εκει,ομως αν ειναι απαραιτητο θα σου κανουν και αν δεν εχει δουλεια ο αναισθησιολογος σιγουρα θα σου κανει και αυτος για τα εξτραδακια του δουλευει.απλα επειδη μπαινεις σε ενα χωρο που δεν τον ξες και εισαι σε δυσκολη φαση ισως και πρωτογνωρη δεν πρεπει να αφηνεις να σε κανουν οτι νομιζουν αυτοι εχεις γνωμη στην τελικη εσυ γεννας.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατι να πας σε ενα δημοσιο νοσοκομειο μονο για να γεννησεις και να μην πας σε δημοσιο για να σε παρακολουθει εκει ενας γυναικολογος και να σε ξεγεννησει και μετα????

εγω αυτο εκανα

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερινα mpi γενικά σε δημόσιο νοσοκομείο δεν κάνουν εύκολα επισκληρίδιο και χωρίς να υπάρχει συγκεκριμένος λόγος, παρά μόνο εάν έχεις δικό σου γιατρό εκεί. Σίγουρα σε έναν φυσιολογικό τοκετό που εξελίσσεται κανονικά, ο έντονος πόνος δεν είναι λόγος για να σου κάνουν. Σου δίνουν βέβαια κάποια άλλα παυσίπονα τα οποία βοηθούν ελάχιστα, αλλά είναι μια μικρή βοήθεια. Πάντως επειδή κι εγώ γέννησα χωρίς επισκληρίδιο και ήμουν και πρωτότοκη, μπορώ να σου πω οτι παρά τους πολύ έντονους πόνους για εννιά ώρες από τις συνολικά 14 ώρες που πονούσα, είναι κάτι που το γυναικείο σώμα μπορεί να αντέξει και ξεχνά αμέσως μετά. Εξάλλου, εγώ είχα πάντα στο μυαλό μου πως θα είναι μια μέρα πολύ πονου από τη ζωή μου και θα περνούσε. Κι έτσι είναι τελικά. Τα μωράκια μας αναγκάζονται να περάσουν μέσα από έναν μικροσκοπικό σωλήνα, ζορίζεται όλο το σωματάκι τους και αυτοί οι πόνοι βοηθούν το σώμα αλλά και τη μητέρα να αντιλαμβάνεται τον τοκετό με αποτελεσμά να βοηθά κι αυτή το μωράκι της να βγει πιο εύκολα. Με επισκληρίδιο μπορεί να μην πονάς αλλά και το μωρό "αναισθητοποιείται" εν μέρη κι αυτό και δεν βοηθά κανένας από τους δυο να βγει... Φυσικά, μπορεί να είσαι και τυχερή και να γεννήσεις σε δυο τρεις ώρες όπως πολλές φίλες μου, και σε αυτήν την περίπτωση οι πιο δύσκολοι πόνοι του τοκετού, θα είναι για τόσο λίγη ώρα που δεν θα τους θυμάσαι κυριολεκτικά καθόλου.

twmWp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, για την ωρα το προγραμμα λεει οτι θα με ξεγεννησει η δικη μου γιατρος σε οποιο νοσοκομειο εφημερευει..απο τη στιγμη που θα εχω την γιατρο μου υπαρχει περιπτωση να αρνηθουν να μου κανουν επισκληρηδιο?δε λεω τον πονο τον αντεχω αλλα εκεινη τη μερα δε ξερω τι να περιμενω μιας και ειναι το πρωτο μας παιδακι..

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια θα τρελαθω τελειως!!!!δεν θα πηγαινα ποτε να γεννησω σε εφημερευντα γιατρο..να ρισκαρω την ζωη μου και το παιδι μου για λιγα ευρω..θα προτιμουσα να τα δανειστω και με τοκο!

Jt63p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, για την ωρα το προγραμμα λεει οτι θα με ξεγεννησει η δικη μου γιατρος σε οποιο νοσοκομειο εφημερευει..απο τη στιγμη που θα εχω την γιατρο μου υπαρχει περιπτωση να αρνηθουν να μου κανουν επισκληρηδιο?δε λεω τον πονο τον αντεχω αλλα εκεινη τη μερα δε ξερω τι να περιμενω μιας και ειναι το πρωτο μας παιδακι..

πως γινεται να σε ξεγεννησει η γιατρος σου σε οποιο νοσσοκομειο εφημερευει;γινεται;η μηπως εγω δεν καταλαβα κατι καλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εαν ειναι συμβεβλημενη η γιατρος της με τα νοσοκομεια γινετε να γεννησει οπου εφημερευει.

φιλη μου που εχεις παθει πλακα με εμας που ή εχουμε γεννησει σε εφημερεια χωρις δικο μας γιατρο ή που καποιες το συζηταν και το σκεφτονται,ακου με λιγο σε παρακαλω.ο γιατρος που ειναι σε εφημερια δεν ειναι μονος του ειναι παντα δυο οι γιατροι της εφημεριας δεν θελει να χασει την αδεια του οποτε δεν κανει και τις οποιες μλκσ θα μπορουσε πολυ ποιο ευκολα να κρυψει σε μια ιδιωτικη κλινικη αφου εκει ειναι η μαιες του που ειναι 1ή 2 μεσα στο δωματιο και ο συναδελφος αναισθησιολογος που συνεργαζετε.στο νοσοκομ. ειναι οι δυο γιατροι οι μαιες της εφημεριας αρα πολυ περισσοτερες απο 2 οι εκπαιδευομενοι οι δυο αναισθησιολογοι και γενικα πληθωρα κοσμου με διαφορες ειδικοτητες.μην σε τρομαζει αυτο που λεω δεν ειναι ολοι απο πανω σου αλλα ολοι αυτοι αν χτυπα ξυλο θα γινει κατι θα καταθεσουν;).στα δυο 1α μου παιδια πληρωσα δυκλινο με θεα, τα εμβολια σε ιδιωτη γιατρο και μεχρι μεγαλη ηλικια τα σταζα χωρις να σκεφτω τπτ,ομως περνωντας τα χρονια και βλεποντας καποια πραγματα απο κοντα και μια ασχημης εμπειριας απο ιδιωτη γυναικολογο καταλαβα στο 3το μου παιδι οτι ο γιατρος εφημεριας ειναι ο ιδιος ιδιωτης που εγω ή εσυ του τα σταζεις στο ιατρειο,οταν πηγαινω στο νοσοκομειο για να γεννησω εγω εχω τον πρωτο λογο και ουσιαστικα αφου πληρωνω τις εισφορες μου πληρωνω και τους μισθους τους οποτε απαιτω τον καταληλο σεβασμο,εχω φυσικα ιδιωτη παιδιατρο αλλα απο την 1η στιγμη ενημερωνω οτι τα εμβολια του παιδιου μου θα τα κανω στο μεριμνας και παιδιου γτ μπορω να τα κανω δωρεαν μεσο ταμειου μου,τι αλλο να σου πω,δεν τσιγγουνευτηκα ποτε λεφτα για τα παιδια μου απλα σταματησα να βαζω τουβλα στις βιλες των γιατρων!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

κσταρχην κουφετακι μην ταραζεσαι!!!ο καθενας μας εδω λεει την γνωμη του..και ελπιζω οτι ειναι σεβαστη!!!η γεννα για καποιες κοπελες μπορει να ειναι απλη υποθεση για αλλες αν θες να ξερεις μπορει να ειναι κατι πιο σοβαρο.δεν σημαινει επειδη σε σενα ολα ηρθαν καλα και μακαρι κοριτσια και για μας να ειναι ολα καλα!!!οτι δεν υπαρχουν κι περιεργες καταστασεις :(επισης δεν σημαινει παντα οτι η επιλγη μας παντα ειναι και η σωστοτερη παντα:|

Jt63p2.png
Link to comment
Share on other sites

μου ειπε οτι γινετε γιατι μου ειπε κ ποσα θελει για αμοιβη.εχω αγχωθει απιστευτα για το τι θα γινει!

ρε παιδια απο οτι ξερω καθε γιατρος δουλευει η ειναι ΄΄συνεργατης΄΄σε ενα νοσοκομειο δημοσειο δεν ειναι οπως στον ιδιωτικο τομεο οπου καθε γιατρος μπορει να παει σε οποια κλινικη θελει.

μηπως να ρωτησεις ξανα μηπως εσυ δεν εχεις καταλαβει σωστα;

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε οτι γινετε γιατι μου ειπε κ ποσα θελει για αμοιβη.εχω αγχωθει απιστευτα για το τι θα γινει!
καλησπερα κι απο μενα κοπελα μου ! δεν θελω να σε στενοχωρησω αλλο αυτο δεν γινεται.... φιλικη συμβουλη να το ψαξεις καλυτερα και να το ξεκαθαρισεις με τον - την γιατρο σου..... να ξερεις τι σου γινεται.... μην βρεθεις προ εκπληξεων.....στο λεω με σιγουρια γιατι ο γιατρος μου ειναι συνεργατης στη Β' κλινικη του ιπποκρατειου και τοτε το ειχαμε ξακαθαρισει οτι δεν μπορει να ερθει σε καμια αλλη κλινικη του νοσοκομειου....ακομα και στη Γ' που βρισκονται μαζι με τη Β' στον ιδιο διαδρομο.....
Link to comment
Share on other sites

κσταρχην κουφετακι μην ταραζεσαι!!!ο καθενας μας εδω λεει την γνωμη του..και ελπιζω οτι ειναι σεβαστη!!!η γεννα για καποιες κοπελες μπορει να ειναι απλη υποθεση για αλλες αν θες να ξερεις μπορει να ειναι κατι πιο σοβαρο.δεν σημαινει επειδη σε σενα ολα ηρθαν καλα και μακαρι κοριτσια και για μας να ειναι ολα καλα!!!οτι δεν υπαρχουν κι περιεργες καταστασεις :(επισης δεν σημαινει παντα οτι η επιλγη μας παντα ειναι και η σωστοτερη παντα:|

φανηκα καπου ταραγμενη?μα δεν σου εγραψα ολο αυτο το κατεβατο γτ ημουν ταραγμενη αλλα σου το γραψα για να δεις και μια αλλη αποψη,και ισωσ καταλαβεις γτ καποιες γυναικες γεννανε κατ επιλογην χωρις να επιδιωκουν να εχουν κλεισμενο εναν γιατρο χωρις αυτο να σημαινει πραγματικα οτι ειναι απλη υποθεση(καλα λιγο κεραμιδα μου πεσε οταν το διαβασα αυτο)και για να καταλαβεις αν θες φυσικα εκανα δυο φτ δυσκολους και πολυωρους και εναν τον τελευταιο οχι απλα δυσκολο αλλα με καταληξη κτ για να σωθει το παιδι μου.εχοντας ιδιωτικο γιατρο κορυφη που τον αφησα και πηγα στο παπαγεωργειου με τους εφημερευοντες ιατρους που θα τους ευχαριστω οσο ζω γτ ηταν αψογοι δεν πηραν δραχμη και ειχαμε την καλυτερη εκβαση στον τοκετο μου.οποτε μετα απο την προσωπικη μου εμπειρια επετρεψε μου να μπορω να μιλαω και να λεω οτι εγω αν μου δωσει αλλο παιδι ο θεος παλι σε εφημερια θα πηγαινα να γεννησω,και τα λεφτα μου προτιμω να τα καψω παρα να με εκμεταλευετε ο χ-ψ γιατρος για να φερω τα παιδια μου στον κοσμο που εινια η επιλογη μου και η ζωη μου απο την ηλικια των 20χρονων μου.τωρα ειμαι 37 οποτε ας πουμε οτι εχω και μια μικρη πειρα πανω σε αυτο.και προς θεου αποψεις παραθετουμε και διαλογο κανουμε ελευθερα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω κουφετακι θεωρω πως εδω γραφουμε τις αποψεις μας..και αποψη μου ειναι οτι αν ειχα τα χρηματα και σε σοιιτα θα πηγαινα να γεννησω!!!μην κρυβομαστε λοιπον πισω απο το δαχτυλο μας και λεμε ψεμματα μεταξυ μας,τα εχω φαει τα εφημερευοντα στν μαπα πολλα χρονια!!απλα τα ανεχομαστε λογω χρηματων οχι οτι ειναι τελεια.μην κοροιδευομαστε λοιπον!!φυσικα υπαρχουν καλοι γιατροι και καλα νοσοκομεια ομωσ στα εφημερευοντα παιζεις λοτο :rolleyes:...να λεμε και του στραβου το δικιο:mrgreen:

Jt63p2.png
Link to comment
Share on other sites

αποψη σου αυτη.κριμα που δεν καταλαβες την εννοια που προσπαθησα να σου πω.ομως αποψη μου ειναι οτι σε ενα σωστο δημοσιο νοσοκομειο ειμαι ποιο ασφαλης απο μια ιδιωτικη κλινικη και το παιδι μου εχει καλυτερη περιθαλψη!δυστυχως η μαιευτικη ειναι ενας τομεας που ο γιατρος σου τα περνει με το γαντι και κανει λαθοι ή κατευθυνει την κλινικη σου κατασταση χωρις να το παρεις χαμπαρι και να του λες και ευχαριστω(να σου πω επισης οτι ο συζηγος μου εργαζετε σε ιδιωτικη κλινικη τα τελευταια 15χρονια)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

εδω στη γερμανια δεν ειναι πως στην ελλαδα που σκας το φακελακι στον γιατρο σου κ ερχεται κακην κακως να σε ξεγεννησει...βασικα εδω δε παιζουν καν φακελακια αλλα αλλη ιστορια...εδω οταν ερθει η ωρα σου απλα πας στο νοσοκομειο κ σε ξεγεννανε οι μαιες.εκανα 3 παιδια κ δε πληρωσα ουτε νοσοκομειο ουτε φακελακια.δε πληρωσα ουτε 1 ευρω.ουτε κ στον γυναικολογο που με παρακολουθει δε πληρωσα ποτε επισκεψη ουτε εξεταση.αυτο ειναι δωρεαν υγεια αλλα ειπαμε αλλο θεμα ειναι αυτο.εμενα κ στα 3 παιδια μαιες με ξεγεννησαν.η μια μου ελεγε τις αναπνοες κ η αλλη ηταν για την γεννα.ο εφημερευον γιατρος ερχοταν στο τελος για να δει οτι μητερα κ παιδι ειμαστε μια χαρα.αν φυσικα προκυψει επιπλοκη τοτε επεμβενει παντα ο γιατρος.που θελω να καταληξω.οτι μια χαρα γεννησα κ χωρις επισκληριδιο 3 παιδια.τωρα δε βλεπω ποια θα ηταν η διαφορα αν ηταν κ ο γυναικολογος μου στη γεννα:shock: τι παραπανω θα εκανε δηλαδη.:shock:

Link to comment
Share on other sites

κουφετακι οταν πας σε εφημερευοντα γιατρο που ξερεις αν ειναι καλος;;ασε το νοσοκομειο...το νοσοκομειο το επιλλεγεις αφου εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου οποτε δεν εχει να κανει αν ειναι ιδιωτικο η δημοσιο...:confused:αλλα δυστυχως εγω θα ενιωθα τρομερη ανασφαλεια αν δεν ειχα γιατρο...αυτο εννοω,τι να πω ο καθενας το βλεπει διαφορετικα:rolleyes:για να σου δωσω να καταλαβεις αν ειχα τον γιατρο μου και στο πεζοδρομειο θα γεννουσα που λεει ο λογος..

Jt63p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...