Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟΥ S.MARKET ΑΠΟ ΠΟΤΕ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Απ την στιγμη που θα εχει το λιγοτερο ενα διμηνο που θα καθεται χωρις στηριγμα.

Αλλα παιδακια ομως καθονται στους 5 μηνες και αλλα στου 8..οποτε εσυ ξερεις ποτε καθεται σταθεροτατα το δικο σου παιδι.

Βεβαια εγω γι αλλους λογους τα εβαλα σιγουρα μετα το χρονο..πιο πριν δεν ηθελα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΧ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΩΝ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟΥ ΣΟΥΠΕΡ .

 

Τελικά όπως λέει και ποιο πάνω η άλλη κοπέλα είναι θέμα παιδιού όταν καθίσει σταθερά εμείς 10 μηνών των βάλαμε για πρώτη φορά είχε τρελαθεί του άρεσε πάρα πολύ άλλο γελούσε .

Και εγώ καμάρωνα που ο γιος μου καθόταν στο καρότσι (ΚΟΥΒΑΓΙOΜΑΝΑ ΕΔΩ )

.....

Link to comment
Share on other sites

ΣOBAPA;που ζω;εγώ εκεί έβαζα τα κλειδιά κ το πορτοφόλι μου.καλέ μέσα στο καρότσι πιο καλά δεν είναι να το βάλουμε;θα έχει να ασχολείτε το παιδί με τα ψώνια.χα χα.

Οφ τοπικ!

Link to comment
Share on other sites

ΣOBAPA;που ζω;εγώ εκεί έβαζα τα κλειδιά κ το πορτοφόλι μου.καλέ μέσα στο καρότσι πιο καλά δεν είναι να το βάλουμε;θα έχει να ασχολείτε το παιδί με τα ψώνια.χα χα.

Οφ τοπικ!

 

το σκεφτηκα και αυτο!!! Αλλα σ'αυτη την περιπτωση θα σηκωνεται ορθια η δικια μου και θα πεταει τα πραγματα εξω απο το καροτσι! Ρωτησα γιατι εγω παντα την παίρνω μαζι μου στον μαρσιπο αλλα στο τμημα με τα φρουτα-λαχανικα δυσκολευομαι γιατι μου αρπαζει τις σακουλες!

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδί που είναι μέσα στο καρότσι και όχι στο καθισματάκι του καροτσιού κινδυνεύει να προκαλέσει ανατροπή του καροτσιού με τις αντίστοιχες συνέπειες. Εύκολα και ταχύτατα μπορεί κάτι να αποσπάσει την προσοχή του και να γατζωθεί από τη μία πλευρά του καροτσιού ή και να σκύψει προς τα έξω. Το καρότσι, όσο βαρύ κι αν φαίνεται, ανατρέπεται!

Καλύτερα λοιπόν στο καθισματάκι. :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω για να πω την αληθεια σηχαινομουνα γιατι ειχα διαβασει ενα αρθρο που ελεγε οτι ειναι πολυ βρωμικα τα καροτσακια και τελικα τον βαλαμε τωρα πριν κανα μηνα,μαλλον αργησαμε ε?αλλα ειναι πολυ πιο βολικο απο το καροτσι και δεν σηκωνεται απλα του δινω να κραταει κανα ψωνιο και ειμαστε μια χαρα.

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε μόνο γιατί το καθισματάκι αυτό έχει και όριο βάρους! Το γράφει πάνω του.

Νομίζω 15kg. Μην ανεβάζετε πιο βαριά παιδιά εκεί......

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ηταν μικρουλης επειδη εσκυβε και "εγλυφε" το χερουλι πριν βαλω το παιδι μεσα εκανα μια μινι απολυμανση με απολυμαντικα μαντηλακια τυπου ντετολ η απο το φαρμακειο (αναλογα τι ειχα μαζι μου). Κι μιας και τα ειχα περνουσα λιγο και το καθισμα.. Αλλα αυτο το εκαν παντου και το κανω ακομα οταν παμε πχ σε καφετεριες ταβερνες ακομα και παιδοτοπους.. Με περνανε για τρελη βεβαια και πολλες φορες οι σερβοτοροι νομιζουν οτι ειναι βρωμικο το τραπεζι και ερχονται να καθαρισουν (με το βρωμοβετεξ τους βεβαια) αλλα μια μινι απολυμανση με ενα μαντηλακι δεν βλαπτει..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οταν ηταν μικρουλης επειδη εσκυβε και "εγλυφε" το χερουλι πριν βαλω το παιδι μεσα εκανα μια μινι απολυμανση με απολυμαντικα μαντηλακια τυπου ντετολ η απο το φαρμακειο (αναλογα τι ειχα μαζι μου). Κι μιας και τα ειχα περνουσα λιγο και το καθισμα.. Αλλα αυτο το εκαν παντου και το κανω ακομα οταν παμε πχ σε καφετεριες ταβερνες ακομα και παιδοτοπους.. Με περνανε για τρελη βεβαια και πολλες φορες οι σερβοτοροι νομιζουν οτι ειναι βρωμικο το τραπεζι και ερχονται να καθαρισουν (με το βρωμοβετεξ τους βεβαια) αλλα μια μινι απολυμανση με ενα μαντηλακι δεν βλαπτει..

 

Εννοείτε και εγώ το κάνω και να σου πω αδιαφορώ αν δεν τους αρέσει και αν κάποιοι ξενίζουν….

Έτσι νιώθω έτσι κάνω εξάλλου κυκλοφορούν ένα σωρό μικρόβια……….

.....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε και εγώ το κάνω και να σου πω αδιαφορώ αν δεν τους αρέσει και αν κάποιοι ξενίζουν….

Έτσι νιώθω έτσι κάνω εξάλλου κυκλοφορούν ένα σωρό μικρόβια……….

 

Eγώ πάλι το μοναδικό που καθαρίζω είναι το καροτσάκι του Super market, για όλα τα άλλα... το παλεύω και τα ανέχομαι!

 

Ειδικά από τότε που διάβασα ότι σε έρευνα Αμερικανικού Πανεπιστημίου βρέθηκε ότι το χερούλι τους είναι πιο βρώμικο... (κρατηθείτε!) από πόμολο δημόσιας τουαλέτας!!!:shock: :shock: :shock:

 

 

Βέβαια, εκεί βρήκαν και τον τρόπο να περνάνε αμέσως μετά τη χρήση τους από έναν "κλίβανο"! Τα βάζουν στη σειρά και τα ψεκάζουν με κάτι απολυμαντικά.

Εδώ που είμαστε ΥΠΕΡΑΝΩ... το μαντηλάκι ή το spray Dettol κάνει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

...και ξέχασα να γράψω ότι αφού το διάβασα, ένιωσα απίστευτα χαζή που κορόιδευα μια αυτοσχέδια κατασκευή που είχα δει να πουλάει κάποιος στο e-bay νομίζω...

Ένα "βρακάκι" που φοριέται στο καθισματάκι του εν λόγω καροτσιού, που πιάνει από μπροστά το πόμολο, το κάθισμα (τρύπες για τα ποδαράκια), και την πλάτη!

 

(Και το είχα δείξει στον καλό μου, τάχα μου "...τί βλάκας! Κοίτα τί πουλάει ο κόσμος..."!

Καλό, ε?):cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 months later...

ένα τέτοιο πράγμα, ή τέτοιας λογικής, πουλάνε στα Λ...ω κοντά στα 30-35 ευρώ και το σκεφτόμουν να το πάρω, μετά από αυτά που διάβαζα το χρειάζομιαι σίγουρα. μήπως το έχετε δει σε κανένα σαιτ να το βρούμε πιο φτηνά; και πως το ψάχνουμε;

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον βαζω απο 5 μηνων δεδομενου οτι στηριζει το κεφαλι απο 6 ημερων,το γυριζε 10 ημερων και στηριζε το κορμο ολοκληρο απο 15 ημερων.Τωρα κανει τουμπες κ προσπαθει να περπατησει.Τρελλα το καροτσι του σουπερ μαρκετ!!!Κουναει ποδαρακια πανω κατω κ φωναζει "εεεεε.....".Λεω να παρω ενα σπιτι να αντικαταστησω το δικο μας!:mrgreen:Μεγαλο ψωνιο το νινι!

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον βαζω απο 5 μηνων δεδομενου οτι στηριζει το κεφαλι απο 6 ημερων,το γυριζε 10 ημερων και στηριζε το κορμο ολοκληρο απο 15 ημερων.Τωρα κανει τουμπες κ προσπαθει να περπατησει.Τρελλα το καροτσι του σουπερ μαρκετ!!!Κουναει ποδαρακια πανω κατω κ φωναζει "εεεεε.....".Λεω να παρω ενα σπιτι να αντικαταστησω το δικο μας!:mrgreen:Μεγαλο ψωνιο το νινι!

 

 

χαχα, σαν την κορη μου που γυρισε στις 10 μερες. Γενικως τα εκανε ολα νωρις, περπατησε στους 7 μηνες, αλλα δεν τολμαω να το πω πουθενα γιατι με περνανε για ψωνιο και ψευτρα :evil: Κι οταν με ρωτανε "ποτε περπατησαν τα παιδια σου", εχω καταλήξει να λεω "εεε, ο μικρος γυρω στο χρονο, η μεγαλη... δε θυμαμαι"... :roll::roll::roll::roll::roll:

Και μια τρελλη στο σουπερμαρκετ με ειδε να την εχω στο καροτσι, εκει γυρω στους 5-6 μηνες που καθοταν απο μονη της κι αρχισε "καλα, δεν το λυπασαι το μωρο, τοσο μικρο το ταλαιπωρεις σε καθιστη θεση". Αυτη η εμμονη να νομιζουν ολοι οτι ενδιαφερονται για το καλο του παιδιου σου πιο πολυ απο σενα :evil::evil::evil:

 

Ασχετο, σορρυ, φευγω μη φαω καρτα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την έχω βάλει ποτέ!! Είμαι ούφο;; χαχαχαχα

Βασικά το σουπερ μαρκετ είναι πολύ κοντά μου και με βολεύει να πηγαίνω να ψωνίζω λίγα λίγα παρά όλα μαζί 1 φορά την εβδομαδα που κάνουν πολλοί. Έτσι έχω συνηθίσει από παλιά. Επειδή περνάω και από πάρκο για να πάω το βλέπω και σαν ευχάριστη βολτίτσα, μετά τα φορτώνω στο καρότσι της μικράς και μια χαρούλα το γαϊδουράκι!!! ;) ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...