Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

για κουτοουπιε τι παπουτσια να παρω?


Recommended Posts

η μικρη ενος ετους κανει βηματακια,στο παρκο μονη της γυρω γυρω παει και με παπουτσια εχω μπερδευτει.Αλλος λεει μονο καλτσες,αλλος παιδιατρς να φορεσει.Επειδη κανει κρυο οταν βγαινουμε εξω ολο καλτσακια φοραει και ελεγα να παρω παπουτσια αλλα τι?

ακουσα για μουγερ,σκληρα

αλλοι λενε αθλητικα

αλλοι για kickers

αλλοι pediped,bobux,robeez

αλλοι για naturino,falcotto

δοκιμασα falcotto και μ'αρεσαν

Η μικρη ομω εχει κουτουπιε και δυσκολα μπαινει στα παπουτσια.Εχει και μικρο ποδι.19 νουμερο

Κανείς δεν μπορεί να μας κάνει να αισθανόμαστε

κατώτεροι χωρίς την άδεια μας Eleanor Roosevelt

 

Πες μου κάτι, θα το ξεχάσω,δείξε μου κάτι, μπορεί να μην το θυμηθώ,Βάλε με να κάνω κάτι, θα το καταλάβω Ρητό, ιθαγενών της Αμερικής

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


τελικα πηρα της pediped απο τo mybabycenter πολυ ωραια και το ποδι μπηκε αμεσως και μαλακο δερμα και η σολα φανταστικη,ενω σε kickers η naturino δυσκολο να μπει το ποδι της

Κανείς δεν μπορεί να μας κάνει να αισθανόμαστε

κατώτεροι χωρίς την άδεια μας Eleanor Roosevelt

 

Πες μου κάτι, θα το ξεχάσω,δείξε μου κάτι, μπορεί να μην το θυμηθώ,Βάλε με να κάνω κάτι, θα το καταλάβω Ρητό, ιθαγενών της Αμερικής

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! ΚΑι εγώ το ίδο θέμα έχω με το μικρό! Είναι 6 1/2 μηνών και ενώ φοράει νούμερο 18 η 19 έχει μεγάλο κουτεπιε και δε του κάνει τίποτα! Το μαγαζί αυτό είναι που? Μέσω nternet τα παρήγγειλες?

Το χαμογελό σου μου φτιάχνει τη μέρα!!! Σε λατρεύω μικρέ μου πρίγκιπα!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Αν μπειτε στην διαδικασια να παραγγειλεται μεσω internet αναφερουν και το ποσο φαρδια ειναι. Παντως εγω ειχα παρει απο το mothercare φαρδια γιατι να παρεις κια 2 νουμερα μεγαλυτερο για να του μπει δεν λεε..

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ αυτό παθαίνω! Τα παίρνω μεγαλύτερα για του μπουν και στο τελος τα πετάει γιατί τουναι μεγάλα και μπορείνα τα βγάλει! Μπήκα και τα είδα και μου άρεσαν! Βέβαια την εταιρεία pediped δεν την ήξερα αλλά διαβασα καλά πραγματα! ξερετε ισχύει?

Το χαμογελό σου μου φτιάχνει τη μέρα!!! Σε λατρεύω μικρέ μου πρίγκιπα!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!εγω παιρνω μουγερ στην μικρη μου αλλα επειδη κ εκεινης μεχρι να στρωσει το ποδαρακι της ειχρ λιγο μεγαλο κουτουπιε της πηρα παπουτσακια που περναει το λουρακι γυρω απο τον αστραγαλο κ το δερμα απο πανω ηταν μαλακο..και της εκατσε καλα στο ποδαρακι..αλλα μηπως καποια μερα να πας με το ζουζουνι.σου σε 2-3 μαγαζια να δοκιμασεις πιο παει καλυτερα στο ποδαρακι του;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο γιο μου αγοράζω σταθερά geox. Εχει ψηλά το κουντεπιε και αυτά είναι τα μόνα που έχει βολευτεί ουσιαστικά.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτητα απο τη μαρκα για κουντεπιε χοντρουλικο ιδανικα ειναι τα παπουτσακια με σκρατς. Αυτα προτιμαμε απο την αρχη και δεν εχουμε δυσκολευτει ειτε μιλαμε για κικερς, γκεοξ, καμπερ. Σημασια εχει η φορμα και το σχεδιο να ειναι ευρυχωρο και ανετο.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτητα απο τη μαρκα για κουντεπιε χοντρουλικο ιδανικα ειναι τα παπουτσακια με σκρατς. Αυτα προτιμαμε απο την αρχη και δεν εχουμε δυσκολευτει ειτε μιλαμε για κικερς, γκεοξ, καμπερ. Σημασια εχει η φορμα και το σχεδιο να ειναι ευρυχωρο και ανετο.

 

Το έθεσες νομίζω στη σωστή του βάση το θέμα :D

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

τα pediped της μπηκαν αμεσως,που μεχρι τωρα τα πεταγε και οταν δοκιμαζαμε αντιδρουσε.Ειναι πολυ καλα,εχω ακουσει καλες κριτικες.Ναι απο το site.Μετρησα με μεζουρα το ποδι απο τη φτερνα ως το μεγαλο δακτυλο και πηγα στη λεξη brands κατω στο site,κλικαρα στη λεξη pediped και μετα στον πινακα οταν κλικαρεις πανω σε ενα σχεδιο και ειδα το νουμερο.ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΜΠΑΜ.Τα επομενα θα ειναι geox αν ξαναπαρω.Επισης της πηρα και τα σουηδικα καλτσοπαπουτσακια moccis απο το ιδο ειναι φανταστικα παμε παντου με αυτσ.

Κανείς δεν μπορεί να μας κάνει να αισθανόμαστε

κατώτεροι χωρίς την άδεια μας Eleanor Roosevelt

 

Πες μου κάτι, θα το ξεχάσω,δείξε μου κάτι, μπορεί να μην το θυμηθώ,Βάλε με να κάνω κάτι, θα το καταλάβω Ρητό, ιθαγενών της Αμερικής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...