Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λουσμο


Recommended Posts

καλησπερα, δεν ξερω αν επρεπε να θεσω το ερωτημα μου εδω αλλα δεν ηξερα που αλλου να το βαλλω.

πως καταφερνεται να λουσεται τα παιδακια σας μεσα στη μπανιερα; οπως κ να προσπαθω πινει νερο κ μετα αρχιζουμε τα κλαματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω εχω βαλει μεσα στην μπανιερα μας ενα ''καρεκλακι'' στο οποιο καθεται ξαπλωτο το παιδι (ειναι ειδικο για το μπανιο) και τον πλενω πολυ ευκολα! Με εχει βολεψει πολυ, απο 4 μηνων σαυτο τον εκανα μπανιο.

Link to comment
Share on other sites

εμεις απο 12μηνων ειχαμε καταργησει το μπανακι και κανονικα στη μπανιερα κρατιοταν και τον εκανα.

το λουσιμο μια χαρα και σαπουναδες γεμιζουν τα μουτρακια του και νερο πινει αλλα δεν διαμαρτυρεται.μαλιστα γελαει:lol:

προσπαθησε να βαζεις το χερι σου στο κουτελο του και να του γυρνας το κεφαλακι προς τα πισω και να ριχνεις προς τα πισω το νερο αν τον ενοχλει και κλαιει,ισως ειναι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προσπαθησε να βαζεις το χερι σου στο κουτελο του και να του γυρνας το κεφαλακι προς τα πισω και να ριχνεις προς τα πισω το νερο αν τον ενοχλει και κλαιει,ισως ειναι καλυτερα.

 

αυτο:P

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενα ειδικό κουβαδάκι-ποτηράκι που είναι ελαστικό στο χείλος του για να λούζεις το παιδάκι και να μην πέφτει το νερο στο προσωπο του images?q=tbn:ANd9GcQePAb8fPfMrVjB43mkgSIGe67CBulyeYm8Ijx0HfGtgvTu4aTbNA

κανει δουλεια αυτο βρε κορίτσι?

που μπορούμε να βρούμε κάτι τέτοιο?

γιατι ούτε εμείς γουστάρουμε το λούσιμο κ το κάνουμε 1 φορά την εβδομάδα με πολύ κλάμα όμως.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να βαζεις το χερι σου στο κουτελο του και να του γυρνας το κεφαλακι προς τα πισω και να ριχνεις προς τα πισω το νερο αν τον ενοχλει και κλαιει,ισως ειναι καλυτερα.

Η άλλη εναλλακτική είναι να σκύβει πολύ μπροστά -σκέψου όπως θαέσκυβες εσύ για να λούσεις μόνο το κεφάλι στη μπανιέρα. Πάλι το νερό δεν παει στο πρόσωπο, τρέχει κατευθείαν κάτω;)

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

κανει δουλεια αυτο βρε κορίτσι?

που μπορούμε να βρούμε κάτι τέτοιο?

γιατι ούτε εμείς γουστάρουμε το λούσιμο κ το κάνουμε 1 φορά την εβδομάδα με πολύ κλάμα όμως.

να σου πω την αλήθεια,δεν το έχω πάρει ακόμη!Φαίνεται βολικό πάντως...Υπάρχει στα mothercare και βγαζει και η εταιρεια okbaby;)

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η άλλη εναλλακτική είναι να σκύβει πολύ μπροστά -σκέψου όπως θαέσκυβες εσύ για να λούσεις μόνο το κεφάλι στη μπανιέρα. Πάλι το νερό δεν παει στο πρόσωπο, τρέχει κατευθείαν κάτω;)

 

αυτο δεν το ειχα σκεφτει:oops:

Link to comment
Share on other sites

εγώ την έχω στην μπανιερούλα της και ξαπλώνει πίσω τελείως και της λέω να κρατάει πάνω το κεφάλι της και να με κοιτάει, κι έτσι την ξεβγάζω. Για δοκίμασέ το, ή αν μπορείς να κρεμάσεις κάπου ψηλά κάτι που του αρέσει και του τραβάει την προσοχή έτσι ώστε να σηκώσει ψηλά το κεφαλάκι του?;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ, για τις απαντησεις.

το κυπελακι το εχω παρει κ εγω απο το mothercare 13e αν θυμαμαι καλα, δε μπορω να πω οτι με βοηθησε ισως ειναι για πιο μεγαλα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Η άλλη εναλλακτική είναι να σκύβει πολύ μπροστά -σκέψου όπως θαέσκυβες εσύ για να λούσεις μόνο το κεφάλι στη μπανιέρα. Πάλι το νερό δεν παει στο πρόσωπο, τρέχει κατευθείαν κάτω;)

το εχω δοκιμασει αυτο αλλα εχει παντα ανοιχτο το στομα κ πινει πολυ νερακι. μαλλον πρεπει πιο χαμηλα το κεφαλι.

δοκιμαζουμε κεθε φορα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...